Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PC USB2 Zvuková karta E-MU Tracker Pre
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 11:16:10    Predmet: PC USB2 Zvuková karta E-MU Tracker Pre Odpovedať s citátom

Popíšem čo je v útrobách. Na vstupe sú NE5532 s predradenými tranzistormi, výstupy klasicky OZ od výrobcu JRC typ NMJ2068M. Slúchadlový výstup je živený cez 220ohm odpor z OZ od JRC NJM2114, ktorý je napájaný cez LTNH (LT1618). Čakal som niečo silnejšie modernejšie prípadne diskrétne. Prevedenie je inak logické a čisté s kvalitnými konektormi a ovládacími prvkami. Konečný výsledok je slušný.

Zopár meraní s krátkym 1m symetrickým prepojením In/Out...


Naposledy upravil jmd dňa Ut november 17, 2009 11:33:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 11:23:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavých výsledkov je možné dosiahnuť pomocou externého generátora, v mojom prípade zjednodušene E-MU 1212M.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 11:26:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakoniec ešte 10kHz...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 11:53:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jmd, zajímavé, zkus ještě zkalibrovat osu y, ať jsme v reálu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 21:56:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kalibroval som Y os jednoduchým lacným multimetrom na 100Hz.
Počas kalibrácie som zistil že mám len nesimetrický výstup. Signál nameriam len na kontakte č. 2 XLR konektoru alebo + HOT na TRS konektore. Kontakt č. 3 alebo COLD je bez signálu. Neviem zatiaľ prečo...

Začnem základným meraním...


Naposledy upravil jmd dňa Ut november 17, 2009 22:07:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 21:58:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeden slabší signál zosilnený vstupným zosilňovačom v karte o cca +20dB a 10kHz...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 22:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejaké multitóny...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: St november 18, 2009 11:00:53    Predmet: Jitter na 44,1kHz Odpovedať s citátom

Aký je tam A/D a D/A prevodník.
Skús porovnať jitter pre 48 a 44,1 kHz.
U mojej EMU0404 USB je pri násobkoch 44,1kHz asi o 20dB vyššie pozadie pri meraní jitteru v Arte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 20, 2009 23:31:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal si na mysli tieto merania podľa Julian Dunn´s testovací signál 229,6875Hz + 11025Hz pre 44100Hz?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 20, 2009 23:33:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Už je to dávno čo som sa s takýmto meraním hral, tak teraz neviem či trafím správne pre 48000Hz...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 00:01:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Když si takhle hraješ s těmi obrázky THD. Pořád se tu sčítají hrušky a jablka. Je potřeba oddělit od sebe zkreslení vzniklé při generování signálu (D/A převod) od zkreslení při digitalizaci (A/D) převod. Oba převody mají stejný problém. Pro velké úrovně (blízké 0 dB) zkreslení stoupá. Se snižující se úrovní jde zkreslení dolů, ale relativně se zvyšuje podíl šumu (obecně rušivé pozadí). Takže pro každou úlohu se dá najít optimum, které umožní vydolovat co nejvíce informací o měřeném objektu a potlačit vliv měřicího zařízení (metody). Ještě si k tomu musíš připočíst to, že A/D a D/A převody mohou mít výsledky závislé na poměru měřicího kmitočtu ke vzorkovací frekvenci (typicky celočíselné podíly, ale nejenom ty). Pak je tu důležitá oblast kvantizačního zkreslení a s tím související dithering.
Dále, v okouzlení digitální technikou není dobré zapomínat na analogové obvody. Zkus třeba jen takovou maličkost, do toho loopbacku zařadit RC článek omezující vyšší frekvence. Možná budeš překvapen. A to nemluvím o rejekčním filtru, který odřízne základní harmonickou.

Suma sumárum, je potřeba spíš hledat souvislosti, poznávat principy a řešit (optimalizovat) konkrétní úlohy a měření.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 08:24:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za ucelené pripomienky. Máš pravdu, dalo by sa s tým vyhrať. Vidím tvoju záslužnú trpezlivú prácu a jej výsledky - povedal by som hranice.
Žiaľ nevychádza mi čas ani u staršej lepšej karty, vyladiť ju pre meranie. Nič nevyvíjam a pre príležitostné kontrolné meranie po oprave, mi stačí aj takýto základný odstup nežiaducich zložiek.


...závislé na poměru měřicího kmitočtu ke vzorkovací frekvenci (typicky celočíselné podíly...

Máš na mysli pri vzorkovacej frekvencii 44100Hz merať nie presne 1kHz ale radšej napr. pri 980Hz prípadne 1050Hz? Neviem či si to dobre pamätám a spätne to žiaľ už ťažko doštudujem Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 21, 2009 11:32:39    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Máš na mysli pri vzorkovacej frekvencii 44100Hz merať nie presne 1kHz ale radšej napr. pri 980Hz prípadne 1050Hz? Neviem či si to dobre pamätám a spätne to žiaľ už ťažko doštudujem Confused


Teď nevím, které je to přesně vlákno, ale velmi podrobně to rozebírali PMA a Velky bobo. Zkus to pohledat... není to tak dávno, pár týdnů nazpět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 15, 2014 11:16:13    Predmet: Nemá symetrický výstup! Odpovedať s citátom

Zdravím,
po čase som ladil meraciu aparatúru s cielom dosiahnúť najlepšie možné výsledky. Na meranie používam aj túto zvkovú kartou E-MU TrackerPre. Zistil som však, že výrobca zavádza spotrebiteľa. Zvuková karta v rozpore s popisom a technickou dokumentáciou nedisponuje symetrickým výstupom vyvedeným cez TRS 1/4" konektory na zadný panel karty. T.j. živá je len špička TRS 1/4" konektora tzv. +HOT výstup a stredný prúžok konektora TRS tzv. -COLD je trvalo spojený s GND. Spoj medzi -COLD a GND nie je vidieť, len ho nameriam. Nesúlad je však viditeľný z obrázkov, kde sú len 4 tranzistory uzemňujúce +HOT výstup ľavého a pravého kanálu voči GND pri vypnutí signúlu aleb samotnej karty (jeden výstupný kanál potrebuje dve polarity tranzistorov aby ich zviedol o GND).

Pritom použitý DAC Cirrus CS4392 má výstupy plne symetrické.

Dosť ma to nasralo, nakoľko aj kvôli tomu som si je kupoval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 23, 2014 22:17:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzhľadom k okolnostiam ktoré nastali som sa pustil do prestavby výstupnej časti zvukovej karty, ktorá v rozpore s údajmi výrobcu nedisponuje symetrickým výstupom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po december 01, 2014 20:32:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavé, co tam plánuješ za integráč?
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po december 01, 2014 21:01:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Kamarát si povymieňal operáky v EMU 0202. Dal tam OPA 2132. Tá bola pôvodne osadená tiež NJM 2068, 2114 a na vstupe bola NE 5532. V loopbacku sa to neprejavilo, ale zvukovo sa to zmenilo z uvrieskaného a prezentného podania na "normálne". Sú to sráči tí žlťáci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 01, 2014 22:08:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemenil som len OZ za lepšie. Rozhodol som sa vymeniť celý výstupný obvod za DA prevodníkom CS4329 za full differenciálny na samostatných doskách vo vzduchu. To všetko preto, že pôvodný výstup bol reálne len nesymetrický v rozpore s tým čo deklaroval výrobca. Ten tam nafingoval cez TRS konektory len falošný kvázi symetrický výstup s prizemneným (-) Cold výstupom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 00:07:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak pred chvíľou som skúšal tento symetrický výstup a môžem povedať, že je použiteľný aj pre prípad generovania 90kHz v plnom rozsahu zo zvukovky pri vzorkovaní 192kHz Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 09:11:27    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd: mozes sem dat schemu toho noveho vystupneho obvodu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 09:27:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Apropo
Neviem zohnať konektor do plošného spoja od výrobcu CLIFF pre 1/4" Jack typ S1C, aby som vyššie uvedené dokončil. Vo Farnelly majú len náhradu AMPHENOL ACJS-MHD. Z TME som nechcel nakupovať, mám voči ním predsudky. Prosím Vás nemáte nejaký tip na predajcu v okolí?

http://www.cliffuk.co.uk/products/jacksockets/S1CSTACKJACK.pdf
http://sk.farnell.com/amphenol/acjs-mhd/jack-dual-6-35mm-pcb-stereo/dp/1835539
http://www.farnell.com/datasheets/866888.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 09:30:41    Predmet: Odpovedať s citátom

miero:
Teraz nie, ale je to z časti vidieť na obrázku vyššie. Je to klasické FDA od TI LME49724.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 10:52:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty NJM2068 jsou fakt strašné sračky. Stačilo mi když jsem se v EMU0404 mrknul oscilem na výstupy jednotlivých OZ bez buzení signálem. Špice z DC-DC měničů v napájení (hlavně -6,5V má zvlnění cca 50mVpp) pronikaly na výstupy prakticky bez útlumu! Shocked Extrémně mizenré PSR. Z hlediska PSR mi tam nejlíp fungovaly ADA4841-2, u těch nepronikalo na výstup prakticky nic viditelného. V těsném závěsu byly AD8022 a ty nakonec zůstaly na většině pozic ve zvukovce po poslechovém testu. Je zajímavé, že z hlediska THD a IMD jsou AD8022 značně horší (složky min. o 10dB výš) ale poslechově jsou mnohem lepší, rozdíl je fakt okamžitě jasně slyšitelný. Srovnávali jsme 0404 v původním provedení s upraveným kusem na velkém množství hires nahrávek a vždy to bylo jasné, i na lepších nahrávkách v CD formátu.
Nakonec jsem ještě dodělal filtrace do napájení všech analogových obvodů, zjistil jsem totiž že každá část obvodů má v napájení nulový odpor a tak stačilo místo něj dát tlumivky 4,7uH a namísto elytů tantaly 10uF. Tato kombinace filtruje velice pěkně, zvlnění a šum v napájení mám teď menší než 5mVpp. Jedině DA převodník nulové odpory v napájení nemá, tak jsem aspoň přidal další filtrační keramiky 10uF na napáječky 5V a tantal 22uF na 2,5VREF. Na měření velký rozdíl nebyl - šum klesl o necelý 0,5dB a některé složky "smetí" nad 10kHz klesly a úplně zmizela čára která byla přesně na 10kHz. Na obrázku spektrální analýzy jsou rozdíly malé, ale zvukově přesto slyšitelné - projev je v náročných pasážích znatelně klidnější a méně uchrčený.

Srovnal jsem si ji taky s přeosazenou EMU 0202 co je velice podobná zvukovka jako Tracker Pre, 0202 dopadla bohužel dost špatně.

Jmd: V TME objednáváme v práci běžně a problémy s nimi nejsou, takže se neboj Smile

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 11:06:20    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111
Upgrade som poňal vyslovene z praktických technických dôvodov. Chýbal mi kvalitný symetrický výstup. Popritom sa však zviezlo aj symetrické zaťaženie výstupov DA prevodníka a kvalitatívny skok v použitých OZ. Ako píšeš, chcelo by to ešte vyčistiť napájanie. Je tam málo miesta a so súčiastkami v rozmere 0603 som nie celkom kamarát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 11:18:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Je mi to jasné. V 0404 byly nulové odpory v napájení větší rozměr, asi 0805 takže se to celkem dalo. Blokovací keramiky u OZ byly 10n 0603 a to taky jakš takš šlo přepájet (na rozměr 0805 Very Happy ), zvedal jsem je na 100n. Je to trošku dopatlané ale funkční Smile

Já jsem si myslel že ta 0404 bude dobrá na nahrávání i na měření ale jak je vidět, bude to buď na jedno nebo na druhé. Teď mi ARTA ukazuje THD 1kHz -3dBFS@96kHz myslím 0,0066% a to už je na měření dost. Na poslech je to ale stále zcela zanedbatelné a jde tam o jiné věci které na spektrální analýze nevidím.
EMU 0202 měří o poznání líp takže zůstane na měření. Jen škoda toho výstupu.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 11:31:53    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
EMU 0202 měří o poznání líp takže zůstane na měření. Jen škoda toho výstupu.


Tiež ho máš len fingovane symetrický? Dopisujem si s technickou podporou výrobcu Creative, ale žiaľ zatiaľ je to na dlho a bez známky riešenia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 11:40:02    Predmet: Odpovedať s citátom

JJ taky je ten výstup falešný. Ani trošku nevěřím že by s tím výrobce chtěl něco dělat, stačí když si vezmu jeho přístup k softwaru - dodnes není žádný 100% funkční balík ovladačů pro windows, jen betaverze. Evil or Very Mad

U 0404 je zajímavé že levý kanál má výrazně víc "smetí" nad 10kHz než pravý a taky ukazuje o chlup horší THD i IMD. Dělají to oba kusy - původní i upravený takže to vypadá na konstrukční problém, žeby design PCB? Při pohledu na desku a letmém měření hodnot odporů a kondenzátorů jsem zatím na žádný rozdíl pravého a levého kanálu nezjistil. Každopádně když jsem měl vytažený poslední OZ který budí vstupy ADC - driver - tak smetí zmizelo (+ vyskočil šum o cca 10dB s maximem okolo 1kHz). Když tam driver byl a vytáhl jsem vstupní OZ před ním, smetí zůstalo. Takže se to nachytává někde okolo driveru nebo mezi ním a ADC. Ještě je tam jeden OZ který patrně funguje jako DC servo, na výstupu má 1,25VDC a žádný signál. Teoreticky by se to smetí mohlo brát i z tohoto serva...

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 13:05:13    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
JJ taky je ten výstup falešný.


EMU 0202 ale ani nemal mať symetrický výstup. Až teraz som si to prečítal.
EMU 0404 má symetrický výstup, použitím klasického invertujúceho obvodu do - cold. TrackerPre chýba aj to málo jeden dvojitý OZ. Hoci v technických popisoch produktu deklarujú funkčný symetrický výstup.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 14:20:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo to by odpovídalo. Jen doteď jsem si myslel že v 0404 je sluchátkáč 2114 zapojenej přes poťák přímo na výstup lowpass filtru a ten invertující operák je pro main out a má regulaci hlasitosti ve zpětné vazbě. Teda nijak zvlášť podrobně jsem to zapojení nezkoumal ale přišlo mi to takhle logické. Pokud je Tvoje schéma správně tak mi není jasný smysl toho invertujícího operáku U16 a skoro mám chuť ho vyhodit.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 15:38:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten druhý obrázok dávnejšie kreslil babuadio a je niekde tu vidieť aj spolu s ďalšími k upgrade EMU 0404
Aj ten môj prvý obrázok má malú chybu, ale nechcelo sa mi to už gumovať a prekresľovať. Princíp je vidieť a to pre tento účel stačí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist