Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

vyvážená zostava?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mabu
Hifi obsluha


Založený: 17 október 2007
Príspevky: 15
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: St október 17, 2007 14:51:50    Predmet: vyvážená zostava? Odpovedať s citátom

Zdravím, patrím medzi ľudí, ktorí by si chceli tykať s kvalitnejším zvukom.
Mienim si kúpiť AV reciever Harman/Kardon AVR132 a reproduktory Canton LE 130.

Zatiaľ nepotrebujem priestorový zvuk, počúvať budem len stereo, ale do budúcna možno. Chcem to do miestnosti 3,5x5 metrov v paneláku. Viete mi poradiť či je to dobrá voľba a zostava je vyvážená? Mám možnosť to kúpiť spolu za cca 21,000,- Sk.

Hudbu počúvam vážnu i tanečnú, džez nie.

Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jaraba
Nádejný hifista


Založený: 23 júl 2007
Príspevky: 59

PríspevokZaslal: St október 17, 2007 15:45:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Sice poznam iba starsie LE 10x ale podla mna to bude ostre, mal som HK 3370+LE 107 - vela vysok a malo basov. Vyhodu budes mat sice v tom, ze neskor ked budes dokupovat ostatne repro tak hlboko do penazenky nebudes musiet siahnut, lebo center a ostatne repro z radu LE su lacne, ale aj tak by som skusil aj JBL alebo lacne Focaly.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Št október 18, 2007 09:08:50    Predmet: Re: vyvážená zostava? Odpovedať s citátom

mabu napísal:


Zatiaľ nepotrebujem priestorový zvuk, počúvať budem len stereo, ale do budúcna možno.



žiadne "do budúcna" neexistuje. Na fórach je milión členov, ktorí išli tvrdo po multikanále a nakoniec skončili pri stereu. Daj na mňa. Ak raz prepadneš hifi z hladiska hudby (nie filmu), tak zostaneš pri stereu. Zbytočne vyhodíš peniaze von oknom.
Navyše, ja sa na každej výstave presvedčím, že počúvať hudbu (vrátane koncertov) cez multikanál je úplne uletené od reality.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št október 18, 2007 13:14:13    Predmet: Re: vyvážená zostava? Odpovedať s citátom

mabu napísal:
Zdravím, patrím medzi ľudí, ktorí by si chceli tykať s kvalitnejším zvukom.
Mienim si kúpiť AV reciever Harman/Kardon AVR132 a reproduktory Canton LE 130.

Kamos ma LE103 a NAD300 (len stereo), zladena zostavicka, vobec to nie je velmi ostre.
Neviem vsak posudit AVR132, a tiez sa mi ta cena nezda az tak vyhodna.(ta kombinacia by sa mala dat zohnat lacnejsie)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2096
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Št október 18, 2007 19:44:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie LE 130 budu asi do tak velkej izby malo...sam mam v podobne velkej LE 170...ale asi by som teraz siahol po novsich GLE 409. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2007 10:46:00    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
Tie LE 130 budu asi do tak velkej izby malo...sam mam v podobne velkej LE 170...ale asi by som teraz siahol po novsich GLE 409. Very Happy


To je veľká izba?!

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mabu
Hifi obsluha


Založený: 17 október 2007
Príspevky: 15
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2007 15:18:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže , väčšina mi tvrdila aby som šiel do sterea, tak pôjdem. Objavil som zaujímavý model od Tangentu Tangent - AMP-100:
http://www.iryson.com/tangent.php?type=ele&cat=zosilnovace_t

a repro k tomu Tangent - Millennium 200:
http://www.iryson.com/tangent.php?type=repro&cat=millennium

alebo lepšie Tangent - Clarity 4:
http://www.iryson.com/tangent.php?type=repro&cat=clarity

No nikde v mojom okolí ich nemajú. A do ich centra pri Šamoríne sa mi zatiaľ nechce. Počuli ste niekto zvuk tých repro?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2007 16:22:43    Predmet: Odpovedať s citátom

mabu napísal:
Takže , väčšina mi tvrdila aby som šiel do sterea, tak pôjdem. Objavil som zaujímavý model...

A čo z toho si počul Ty, keď a o ne zaujímaš? Poviem Ti už chronicky známu poučku. Nekupuj nič pred tým ako si pár vecí vypočuješ. Nemôžeš predsa kúpiť niečo len tak, bez toho, aby si vedel a počul ako to hrá. Navštív pár miest, kde sa dá niečo počuť, porovnaj a potom sa rozhoduj. Kúpa hifi je beh na dlhú trať a kto si ju skráti, oklame akurát sám seba.
Si s Piešťan, čo je na skok do HC. Navštív Platan, niečo Ti pustia a dostaneš sa do obrazu.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mabu
Hifi obsluha


Založený: 17 október 2007
Príspevky: 15
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2007 16:39:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Z Piešťan, V obchode s elektronikou DOMOSS som si vypočul tie Cantony LE 130, a ešte niekoľko repro v spolupráci s H/K AVR 132. Problém je v tom, že mám obmedzený rozpočet. Práve som tu na fóre našiel veľmi kladné hodnotenia na repro Tangent Clarity 8 a Aventgarde 200.

U brata som počul Chario Reference 100 so zosíkom AURA. Uňho som pochopil, že pri počúvaní jeho zostavy sú korekcie vlastne naprd. Nepotrebujem nejakú naj zostavu, neskôr možno. Teraz asi nebudem počuť zvukové rozdiely medzi reprosústavami za 10.000,- a 20.000,-. Až keĎ sa naučím počúvať a rozlišovať detaily, budem môcť postúpiť vyššie.

Aspoň tak to u mňa fungovalo pri kúpe dom. kina. Všetko hralo čiste, jemne. Teraz už počujem dunenie subfoofera keď pľuje vzduch i pri stredných hlasitostiach a z ostatných repro mi chýbajú stredy a najvyššie tóny.

Zosík tangent 100 + repro Avandgarde 200 by ma vyšli na 16.000,- a to by som ešte rozchodil, i keď pôvodne som chcel i tuner.


Naposledy upravil mabu dňa Pi október 19, 2007 16:51:17, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2007 16:49:03    Predmet: Odpovedať s citátom

mabu napísal:
Z Piešťan, V obchode s elektronikou DOMOSS som si vypočul .


Veď práve.

Platan nie je len o veciach za 100tisíce. Do Tvojho limitu sa zmestia ale, hlavne sa niečo dozvieš, trochu Ti poradia a vedia čo s čím hrá. Podstatné je, že to budeš počuť v akusticky vyhovujúcich podmienkach. Daj si povedať a nájdi si čas.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mabu
Hifi obsluha


Založený: 17 október 2007
Príspevky: 15
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2007 16:52:17    Predmet: Odpovedať s citátom

RE PLATAN. Tam sme kúpili tie Charia 100. Predavač bol trochu zaťažený na káble (a kvalitu celkom) a brat za ne dal cca. 2.500,- Sk. Ja nemám na high-end, rád by som kvalitu za dobrú cenu. Mám dojem, že by mi tam nanútili pri odborných argumentoch niečo, na čo nemám (hoci o kvalite nepochybujem).
Okrem toho som si pozeral ich cenník zosilovačov i repro a bohužiaľ to je moc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mabu
Hifi obsluha


Založený: 17 október 2007
Príspevky: 15
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2007 16:56:14    Predmet: Odpovedať s citátom

.

Naposledy upravil mabu dňa So október 20, 2007 07:30:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2007 17:04:52    Predmet: Odpovedať s citátom

mabu napísal:
Mám dojem, že by mi tam nanútili pri odborných argumentoch niečo, na čo nemám (hoci o kvalite nepochybujem).
Okrem toho som si pozeral ich cenník zosilovačov i repro a bohužiaľ to je moc.

Veď práve. Dopredu vieš, že to nie je pre Teba cesta a ešte si nevyskúšal. Ceny si nepozeral dobre. A po druhé, choď tam, povedz: mám 21t a potrebujem bedne a zos. bez zbytočného uškŕňania. Z nosa Ti neodhryznú a viem, že majú akcie, výpredaje a ak aj nemajú, nejaký Ti spravia. Majú kopec tovaru, ktorý potrebujú predať a vedia spraviť cenu. Trochu nadšenia by to chcelo a nie motať sa po Domosse Rolling Eyes Nič sa Ti nestane, niečo dobré si vypočuješ, budeš mať za sebou jeden pekný hifistický deň. Vieš koľko je tu na fóre ľudí, čo napočúvali u predajcov xxx zostáv aj v cene vysoko nad ich limit? Asi všetci. Ale o tom je hifi. Chodiť, počúvať a občas aj niečo kúpiť. Inak sa nič nenaučíš.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mabu
Hifi obsluha


Založený: 17 október 2007
Príspevky: 15
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: So október 20, 2007 07:33:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Je pravda , že na nete asi nemajú vyvesené všetky ceny. Až sa znovu budem môcť uvolniť z roboty, tak sa tam objednám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: So október 20, 2007 08:15:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Tangent sestavu znám a z ní mohu doporučit sloupky Clarity 8, zesilovač ani CD player bych nedoporučil (i když cena je příznivá). Do malé místnosti (kol 15m2) vyhoví i repro Clarity 4, do běžných obýváků 20-25m2 raději model 8.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
easy
Nádejný hifista


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 61

PríspevokZaslal: Po december 03, 2007 11:52:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam HK 230 a Cantony LE 190 a prave opacny problem.Niekedy je tych basov az moc.Inac hraju prijemne "mäkko",ziaden ostry zvuk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mabu
Hifi obsluha


Založený: 17 október 2007
Príspevky: 15
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Po december 03, 2007 14:21:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za odpovede.
Zatiaľ som to poriešil tak, že mám zapožičanú zostavu UNITRA Elizabeth i s bednami. Dosť som tu na fóre čítal a vychádza mi, že nejprv treba zapracovať na akustike miestnosti a potom si kúpim niečo normálne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mabu
Hifi obsluha


Založený: 17 október 2007
Príspevky: 15
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Po december 03, 2007 14:22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za odpovede.
Zatiaľ som to poriešil tak, že mám zapožičanú zostavu UNITRA Elizabeth i s bednami. Dosť som tu na fóre čítal a vychádza mi, že nejprv treba zapracovať na akustike miestnosti a potom si kúpim niečo normálne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist