Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Rozsirenie funkcionality fora
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Námety
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2007 14:03:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Majco napísal:
Zda sa mi zeby sa este mohlo hodit jedno tlacitko na zobrazenie novych prispevkov za posledny cas (pevne nastaveny napr. na jeden den) vedla toho zoznamu co tam je teraz. A tiez by bolo potom mozno dobre dat nad vypis tych prispevkov tlacitko obnovit, v niektorych prehliadacoch treba totiz este okrem reloadu potvrdit znovuodoslanie postdat. Ak to teda je mozne spravit...


Tych tlacitiek je tam uz teraz dost, kazdemu vyhovuje iny interval, preto je tam tolko moznosti v zozname. To miesto hore na stranke si myslim treba pouzit nejako uzitocnejsie Smile Ak ide o jeden den, je lepsie pouzivat tlacitko na zobrazenie novych sprav od poslednej navstevy.

K tomu refreshu - to je fakt nastavenim prehliadaca, to s webom nema nic spolocne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Majco
Hifista


Založený: 09 január 2007
Príspevky: 183
Bydlisko: Liptovský Mikuláš <-> Praha

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2007 15:05:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton

tak to budem musiet niekde vo firefoxe potom vykutat a napravit Smile
V kazdom pripade dakujem za odpoved.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2007 20:22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Prohlížeč se ptá, jestli má při reloadu znovu odeslat informace zadané do formuláře (v tomto případě časový úsek příspěvků). Cílem této funkce je ochránit uživatele před nechtěným opakovaným objednáním, zakoupením, zaplacením atd. při stisku tlačítek Reload nebo Back v prohlížeči. Nepřišel jsem na to, jak varovnou hlášku v prohlížeči vypnout.

Řešením by asi bylo změnit režim odesílání tohoto formuláře z POST na GET. Nejde o žádná hesla, takže by nevadila viditelnost dat v URL.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Majco
Hifista


Založený: 09 január 2007
Príspevky: 183
Bydlisko: Liptovský Mikuláš <-> Praha

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2007 20:35:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Som si myslel ze to robi to co hovoris, ale ani mne sa to nepodarilo vypnut Sad ak by nepomohla ani tebou navrhovana zmena tak to vidim na zmenu prehliadaca alebo si budem musiet zvyknut Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po január 22, 2007 07:24:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Trotone, roletku zobrazit zpravy za bych tezce seskrtal. A posunul hodnoceni podle poctu prispevku. Uz je cas. Forum zije a je nesmysl menit hodnosti po 100 prispevku stejne jako zobrazovat prispevky mesic dozadu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po január 22, 2007 09:48:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Trotone, roletku zobrazit zpravy za bych tezce seskrtal. A posunul hodnoceni podle poctu prispevku. Uz je cas. Forum zije a je nesmysl menit hodnosti po 100 prispevku stejne jako zobrazovat prispevky mesic dozadu.


Ja uz som ju zoskrtal predtym, povodne tam bolo az do 6 mesiacov Smile
Vramci sprehladnenia ich ale par este moze vypadnut. Nema moc velky vyznam mat 5 aj 10 aj 30 minut, ci 1 az 7 dni jednotlivo.
Tie hodnosti si este premyslim, nemozem predsa niekoho len tak degradovat , ale je pravda, ze som tie pocty podcenil Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Po január 22, 2007 09:54:53    Predmet: Odpovedať s citátom

15 30 60 1h 2h 3h 6h 12h 24h ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 22, 2007 10:02:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Určitě bych nechal i možnosti nad 1 den, používám to docela často (2 dny, někdy i až 5 dní). Snazší, než hledat přes fulltext.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po január 22, 2007 10:19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

4 Troton

To podcenis i ted, nehlede na to, ze si to uz jednou predelaval, to je normalni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št február 08, 2007 13:00:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná už někdo zde něco podobného nanesl, možná to už je v plánu, ale nedá mi to. Chtělo by to počítadlo přístupů a zařadit fórum do některých statistických žebříčků, typu navrcholu.cz , neboť fórum začíná nabírat na obrátkách a proč nevyužít efekt sněhové koule ...

Ze slovanetu by se mohla stát zásadní platforma pro zbývající hifi komunitu v celém "Československu" a to nejen vykecávací, ale i jako organizační zázemí pro setkávání, akce, společné projekty, atakdále - prostě mimo jiné i takové osvětové centrum, coby protipól marketingovým masážím ...

Pro tuzemské výrobce i DIY konstruktéry, co hrají na rovinu, by slovanet mohl být i možností jak povědomí o svých výrobcích, konstrukcích dostat mezi hifisty a následně je uplatnit i tržně ...

Má phpbb nějakou nadstavby, moduly, či co - které by umožňovaly graficky rozvitější prezentace provázané s diskuzními vlákny? Něco jako článek a diskuze k němu ... sám bych třebas i zde rád na slovanetu prezentoval svůj cdklub a informoval o něm, je-li tedy možno Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jester
Hifista


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 192
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 06:59:07    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Troton
Nebylo by dobré udělat pro Koupím/prodám pouze jedno vlákno (samozřejmě jedno pro Prodám a jedno pro Koupím), do kterého by se přidávaly další a další inzeráty? Po prodání/koupení by pak dotyčný svůj inzerát prostě smazal? Vyhnulo by se tak (asi) případům, jako je prodej beden Leedh Nazca. Jakékoliv dotazy k příslušné komoditě by se pak řešily v soukromé poště. Kdo by se chtěl dozvědět názor od ostatních, tak by si vytvořil případně příslušný thread a tam by se to mohlo probrat.
Je to jenom návrh a nevím, jestli to tak vidí i ostatní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 08:33:05    Predmet: Odpovedať s citátom

2Jester

Stávající stav v sekci prodej a nákup mi vyhovuje mnohem více, než jak navrhuješ. Například diskuze kolem Cibova prodeje je ozdobou tohoto fóra Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So február 10, 2007 22:20:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Bol som teraz 2 dni mimo konektivity (firemna akcia Cheers ), tak sa k tomu dostavam az teraz.

citácia:
Možná už někdo zde něco podobného nanesl, možná to už je v plánu, ale nedá mi to. Chtělo by to počítadlo přístupů a zařadit fórum do některých statistických žebříčků, typu navrcholu.cz , neboť fórum začíná nabírat na obrátkách a proč nevyužít efekt sněhové koule ...

V principe, preco nie. Preco nemat o tom prehlad Smile
Vlastne statistiky forum ma (u ISP - SW visitors), musim sa predbezne pozriet, ako sme na tom.
Pozeram, ze podobnost http://naj.sk/ a http://navrcholu.cz/ asi nebude nahodna Smile
Znacim si to Smile Skusobne to mozem zapnut uz teraz, nejaka ostra prevadzka az po zmigrovani na .info domenu .

citácia:

Ze slovanetu by se mohla stát zásadní platforma pro zbývající hifi komunitu v celém "Československu" a to nejen vykecávací, ale i jako organizační zázemí pro setkávání, akce, společné projekty, atakdále - prostě mimo jiné i takové osvětové centrum, coby protipól marketingovým masážím ...

To by bolo super. Na zaciatku som sice take plany nemal, ale ak bude "spolocenska objednavka", zamyslim sa nad tym a presondujem moznosti.
Potom bude treba aj zabezpecovat nejaky obsah pre takyto projekt.

citácia:

Pro tuzemské výrobce i DIY konstruktéry, co hrají na rovinu, by slovanet mohl být i možností jak povědomí o svých výrobcích, konstrukcích dostat mezi hifisty a následně je uplatnit i tržně ...
Má phpbb nějakou nadstavby, moduly, či co - které by umožňovaly graficky rozvitější prezentace provázané s diskuzními vlákny? Něco jako článek a diskuze k němu ... sám bych třebas i zde rád na slovanetu prezentoval svůj cdklub a informoval o něm, je-li tedy možno


Skor asi bude prax opacna - modul do nejakeho redakcneho systemu, co do seba integruje forum phpBB. Po takejto integracii som zatial nepatral, nebol dovod, ale napada mi napr. phpnuke+phpbb .
V podstate ani nie je 100% nutne, aby bolo forum priamo integravane do takeho systemu, ak by postacovali odkazy nan, boli by to prinajhorsom 2 samostatne fungujuce SW.

Klub kludne zatial prezentuj vo fore "Značky a výrobcovia", zatial to tam sice uplne 100% nezapada do jeho obsahu - je to v HW sekcii (nie prilis idealne), ale presuniem to co najskor inam (do Info) a upravim popis. Prezentacia podobnych projektov ako CDklub (+znaciek a vyrobcov) by asi mala ist tam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So február 10, 2007 22:36:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, tak já to dám rovnou do info ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
primare
Hifi obsluha


Založený: 23 marec 2007
Príspevky: 16
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2007 11:20:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem tu nový a chybí mi při psaní reakce na něčí příspěvek možnost jednoduchého označení, komu odpovídám. To mi na Hifinazorech velmi vyhovuje. Dále se připojuji k těm, kterým se nelíbí smajlíci a chybí "palce".
_________________
primare
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2007 11:55:48    Predmet: Odpovedať s citátom

primare

já jen ,že stačí zmáčknout "Zobrazit další smajlíky (emotikony)" a máš tam palců a smajlů a tuny dalších sraček.Ale třeba kecám blbosti a zkresluju.Na tohle jsem EHM lama.Takže radši mlčím a odcházím do zábavného tématu DPA a klasické hádky kdo ho má většího... Very Happy Very Happy Very Happy Argue Argue Thumbs up Thumb down Thumb up Puke Puke Puke
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2007 15:10:42    Predmet: Odpovedať s citátom

primare napísal:
Jsem tu nový a chybí mi při psaní reakce na něčí příspěvek možnost jednoduchého označení, komu odpovídám. To mi na Hifinazorech velmi vyhovuje. Dále se připojuji k těm, kterým se nelíbí smajlíci a chybí "palce".


Dost dobre nerozumiem tomu "označení, komu odpovídám." - staci pouzit tlacitko "quote" v prislusnom poste (nadbytocne veci mozes z kompletnej citacie dodatocne vymazat).
Moznosti uprav textu su tu imho vacsie a jednoduchsie ako v miniBB.
Pripadne si prenes iba cast textu, oznac ho v okne a pouzi tlacitka nad formularom, kde sa pise text.
Pripadne este pozri na http://hifi.slovanet.sk/bb/faq.php

Na emotikony ti uz odpovedal Pasul.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
primare
Hifi obsluha


Založený: 23 marec 2007
Príspevky: 16
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2007 16:12:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za odpovědi. Měl jsem na mysli to, že mi vyhovuje, když reaguju na Trotona, kliknout na jeho nick a v mé odpovědi se na začátku výrazně objeví TROTON... Ale určitě se sžiju se zdejším systémem s použitím citací. Cool .
_________________
primare
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: So august 18, 2007 14:47:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som veľmi privítal možnosť zvýšiť počet zobrazovaných príspevkov na jednu stránku, ideálne aj bez horného ohraničenia.

V dlhších vláknach sa mi pri malom počte príspevkov na stránku veľmi zle orientuje. Aj pri čítaní starších vlákien mám radšej dlhší kontext. S trafficom by hádam problém byť nemal... Wink

Navyše, ak mi niečo na phpBB vadí zo všetkého najviac, tak je to absencia funkcie Search within thread. V extrémnom prípade by sa to dalo "client-side" realizovať výpisom kompletného threadu a hľadaním v prehliadači... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne august 19, 2007 15:59:22    Predmet: Odpovedať s citátom

galiyosha napísal:
Ja by som veľmi privítal možnosť zvýšiť počet zobrazovaných príspevkov na jednu stránku, ideálne aj bez horného ohraničenia.

V dlhších vláknach sa mi pri malom počte príspevkov na stránku veľmi zle orientuje. Aj pri čítaní starších vlákien mám radšej dlhší kontext. S trafficom by hádam problém byť nemal... Wink

Navyše, ak mi niečo na phpBB vadí zo všetkého najviac, tak je to absencia funkcie Search within thread. V extrémnom prípade by sa to dalo "client-side" realizovať výpisom kompletného threadu a hľadaním v prehliadači... Very Happy


Co sa tyka toho poctu - nastavuje sa to globalne pre cele forum. Teraz je to nastavene na 15. Pri vacsich temach potom vznika vacsi pocet stranok, to je fakt.
Len tak pokusne to zdvihnem na 30.

K tomu vyhladavaniu v threadoch - je moznost to iba obmedzit na Kategoriu/Forum. Teraz uz nebudem hladat nejake upravy, co by to umoznovali, stale cakam na novu verziu (3) fora. Z pouzivatelskeho i admin hladiska ide o velky skok napred ( http://area51.phpbb.com/docs/features.html ).

Zrovna toto vyhladavanie tam bolo implementovane:
    Search inside topics
    Select multiple forums and categories to search
    Search within topic titles only
    Search within first post of a topic only

Pripadne ine chybajuce veci budem riesit az potom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Po august 20, 2007 10:34:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton napísal:
Co sa tyka toho poctu - nastavuje sa to globalne pre cele forum.

Aha, naivne som sa domnieval, že je možné, aby si to každý používateľ nastavil v profile individuálne. Každopádne vďaka aj za tých 30 príspevkov na stránku. Smile
Ostáva len dúfať, že phpBB 3 nebude prvý rok po vyjdení natoľko deravá, že bude prakticky nepoužiteľná...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 23:59:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Google najde hifi.slovanet.sk na druhém místě, ale pozor - český Seznam prioritně vyhledává stránky v CZ a teprve když překliknete na: "ve všech jazycích", najde SK. To je pro zdejší svobodné a nekomerční fórum dost podstatný handicap. Google má v ČR podíl na fulltextovém vyhledávání 20%, Seznam 60%.

Navrhuji Trotonovi do zdrojového kódu (do hlavičky) umístit tento metatag:
<meta http-equiv="content-language" content="cs">

Tag by měl sloužit pro vyhledávací roboty, aby stránku zařadily do výsledků hledání stránek v češtině. Je to bez záruky (do hlavy robotům nikdo nevidí), ale třeba to pomůže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po december 10, 2007 17:37:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Na to sa pozriem, vdaka za tip.
Na mail odpoviem asi az zajtra Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2009 10:56:10    Predmet: ignorelist Odpovedať s citátom

Troton: nebolo by prosím na fórum možné pridať niečo ako "ignorelist"? Neviem, či je termín správny... ide o to aby sa mi príspevky od vybraných ľudí vôbec nezobrazovali. A možno sa už kedysi o tom diskutovalo...

Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2009 18:57:04    Predmet: Re: ignorelist Odpovedať s citátom

Skipy napísal:
Troton: nebolo by prosím na fórum možné pridať niečo ako "ignorelist"? Neviem, či je termín správny... ide o to aby sa mi príspevky od vybraných ľudí vôbec nezobrazovali. A možno sa už kedysi o tom diskutovalo...

Ďakujem

Ano, to sa da. V phpbb3 je to ako Friends& Foes zoznam.
Cez vianocne sviatky, by som mal mat cas a konecne forum prehodim na novu verziu. Dufam, ze tentokrat uz naozaj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 260
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 08:32:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj ja by som uvítal funkciu "ignorovať ignorantov". Jeden taký plevelí všetky sluchátkové thready a lezie tým hodne na nervy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 18:09:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to na dobrej ceste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 18:56:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jste chlapci vůbec nepochopili,jakýže to tady máme poklad.

Zbavujete se seriózných,oblúbených,čo majú to čo k veci. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 21:51:48    Predmet: Re: ignorelist Odpovedať s citátom

Troton napísal:

Cez vianocne sviatky, by som mal mat cas a konecne forum prehodim na novu verziu.


len ktore Vianoce si teraz myslel Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Námety Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist