Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sieťová pračka
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 11:58:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Jelikož veškeré teorie, pokoušející se vysvětlit zvukové rozdíly zatím byly a jsou vesměs na ho..o, tak je IMO ztráta času se o ně pokoušet.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dzyan
Hifista - pokročilec


Založený: 05 marec 2008
Príspevky: 407
Bydlisko: Pardubicko

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 15:07:10    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Dotaz: nevíte někdo, jak se přihlásit na HIFInázory ? Systém, kterej je závislej na tom, kdy se admin milostivě uráčí potvrdit registraci, je napíču....Kdyby se tam tolik o mě neotírali, což jsem zjistil až teď a což potřebuju uvýst na pravou míru, vysral bych se na to...

To bude mazec.Myslím,že už se ty vášně uklidnily.Jsem zvědavz čím tam nastoupíš.Pozor na ban,tam to není jako tady.Potvrdí Boxer,Pasul,Monte,renown a další. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dzyan
Hifista - pokročilec


Založený: 05 marec 2008
Príspevky: 407
Bydlisko: Pardubicko

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 15:24:10    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Kontaktoval som dvoch náhodne vybraných majiteľov práčok Accuphase a s ich pomocou mám odmerané tri kusy. Všetky tri práčky majú PEN spojené so škatuľou a výstupnými kolíkmi.
Mám na všetkích ešte otázku. Oplatí sa investovať do oddeľovacieho trafa s pasívnymi filtrami na výstupe? Na práčku nie sú financie.

Moje poslechové zjištění jasně prokázalo,že ano.Možná Hogelůva pračka/filtr byl lepší jak Accuphase díky tomu,že nestíhal Srolovi.Ale i tak,výsledek byl šokující.Zvuk se mi jevil lepší přes Hogela a to i když tam byl zapojen pouze Meridian cd přehravač,což něčemu nasvědčuje!!!!No a přestože Accuphase teoreticky neměl stíhat Srollovi, tak výsledek byl nejlepší při zapojení obou stroju do Accuphase i do Hogela.Jěště poznámka k výroku PMA na hifi názorech o diletanství při testech s Accuphase se Srollem,nevědělo se a nikoho nenapadlo,že Sroll má výkonější trafo než Accuphase. Headbang Hogelův stroj má 3KW.Za 16 000 to nemá chybu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 15:34:59    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Dotaz: nevíte někdo, jak se přihlásit na HIFInázory ? Systém, kterej je závislej na tom, kdy se admin milostivě uráčí potvrdit registraci, je napíču....Kdyby se tam tolik o mě neotírali, což jsem zjistil až teď a což potřebuju uvýst na pravou míru, vysral bych se na to...


Automatizované to není, takže musíš počkat - administrátor je taky jenom člověk a určitě na tebe neprdí, naopak - věřím že bude rád. Jsem tam taky registrován a nečetl jsem výhrady, ani pomluvy vůči tobě.
A myslím si, že to s těmi bany na HiFinázorech není tak žhavé, jak se zde publikuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rowing
Nádejný hifista


Založený: 03 september 2007
Príspevky: 64
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 17:08:47    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
To jsem udělal už včera odpo a dosud nic, admin na mě prdí - nic výjímečnýho nechci...


Kazzatel: Žádost o registraci účtu kazzatel byla podána v neděli odpoledne (15:09), účet byl aktivován v pondělí dopoledne (9:47).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 18:38:19    Predmet: Odpovedať s citátom

dzyan: Doma som si vyskúšal práčku aj oddeľovák a priznám sa z oddeľováku som nebol tak vedľa ako z práčky. Podľa mňa (a u mňa) bola práčka lepšia a to o dosť. Len tá cena....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 18:57:59    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Jelikož veškeré teorie, pokoušející se vysvětlit zvukové rozdíly zatím byly a jsou vesměs na ho..o, tak je IMO ztráta času se o ně pokoušet.


Dobrá, tak tedy jinak - udělal někdy někdo skutečně jednoparametrické srovnání ? Tj. dva identické aparáty (stačila by kombinace CDplayer - zesilovač), jeden zapojený přímo na síť, druhý přes pračku nebo podobný udělátor, v obou přehrávačích stejný disk, stejné zesílení, sesynchronizované přehrávání (alespoň přibližně) a přepínání beden mezi výstupy ?

Jistě chápeš, o co mi jde - tzv. porovnání, při kterém je nutná několikaminutová pauza pro přetahání a přestrkání kabelů, odmítám brát vážně. A nejde mi o to, udělat ze všech přívrženců čištění sítě blbce, nýbrž pokusit se zjistit, o co vlastně jde. To, že vysvětlení neznáme, nepovažuji za dostatečný důvod k tvrzení, že neexistuje nebo nemá smysl je hledat.

Obdobná situace byla kdysi se sound refinery a podobnými udělátky - nejdřív burácivé obhajoby vlnového přizpůsobení, potom poněkud tišší konstatování, že o to asi nejde, a pak to nějak všechno vyšumělo do ztracena ... přičemž seriózní jednoparametrické porovnání bez několikaminutové prodlevy nikdo nikdy neudělal - alespoň pokud je mi známo.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 19:07:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Není ti známo, Bohouši, dělal jsem tohle stokrát, sám i v kolektivu....a naprostý většině případů SR pomůže...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 19:19:17    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
...... stejné zesílení,......


Tady bude nejspíše to "jádro pudla" většiny testů. Přesto, že se v literatuře tvrdí, že sluchově poznatelný je rozdíl 3 dB, při testech nemusí být tak zcela pravda. Porovnával jsem mezi ssebou několik softwarových přehrávačů a nakonec jsem musel u každého z nich nastavit hlasitost na stejnou úroveň pomocí kalibračního signálu a SPL metru.
Stačil mizivý rozdíl v nastavení hlasitosti a ten, který byl jen nepatrně hlasitější doslova převálcoval ostatní.

Off topic ! Nikde jsem se nedočetl, že by se při testech kalibrační signály a SPL metr někdy použil. A to nemluvím o okamžiku, kdy přide na řadu to, co se považuje za TOP a tak dáme pěkně volume doprava, ať tu kvalitu vychutnáme...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 19:53:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Mluv za sebe, Alešku...myslíš-li si, že všichni jsou idioti, pak já se tak rozhodně necítím...SR má mimochodem nastavené zesílení 0 dB ( +/- 0,1 dB ), což je hodnota, kterou tak tak poznáš při přímém bezprostředním přepnutí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 20:01:13    Predmet: Odpovedať s citátom

aleska napísal:
velky bobo napísal:
...... stejné zesílení,......


Tady bude nejspíše to "jádro pudla" většiny testů..


Víš naprostý kulový o tom, jaké testy jsme dělali, ale už nás přestalo bavit to veřejně přetřásat.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 20:04:18    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
nýbrž pokusit se zjistit, o co vlastně jde..


Tady??

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 21:31:17    Predmet: Kazzatel Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Mluv za sebe, Alešku...myslíš-li si, že všichni jsou idioti, pak já se tak rozhodně necítím...SR má mimochodem nastavené zesílení 0 dB ( +/- 0,1 dB ), což je hodnota, kterou tak tak poznáš při přímém bezprostředním přepnutí...


Nevím, proč to vztahuješ na sebe. Nikdy jsem o tobě neřekl křivého slova a vždy si tě vážil a vážit budu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 21:33:08    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Má někdo nějakou teorii, která by vysvětlovala, jak může zkreslení síťového napětí způsobit nečistotu středů a výšek ? Případně zadunění basů ? A jakým způsobem to může ovlivnit vřazení oddělovacího trafa do napájení ? Podotýkám, že v nejpříznivějším případě by tato teorie měla příslušné jevy vysvětlovat s tím, že zkreslením to není ...


Jdeš na to vědecky, což je dobře, ale zároveň to představuje problém.

Věda zná v principu dva možné scénáře. Buď někdo udělá pokus, který je zjevně v rozporu s doposud platnými představami a hledá se teorie, která by nejenom vysvětlila výsledek onoho pokusu, ale také s dostatečnou přesností předpověděla výsledky dalších podobných experimentů mapujících stejnou problematiku.

A nebo naopak, někdo vymyslí teorii, která je v rozporu se stávajícím stupněm poznání a hledá se praktický experiment, který by onu teorii potvrdil.

V obou případech jsou ale na provedení onoho experimentu kladeny dost přísné požadavky a mimo jiné je požadováno, aby takový experiment bylo možné se shodným výsledkem kdykoliv zopakovat v jiném čase a jiném místě.

Případná účinnost pračky je závislá na bezpočtu faktorů, v první řadě na míře "znečištění" toho, co se má prát, tedy na míře narušení síťového napájení. Za druhé na všech použitých komponentech, jejich rozmístění a propojení, druhu posuzované hudby atd. atd. A výsledek je "měřen" pocity více či méně zainteresovaných posluchačů, kteří často odmítají byť jen pokus o objektivizaci prováděného testu ("slepost", přepínání, opakování, statistické vyhodnocení). Do toho vstupuje psychoakustika občas hraničící s psychiatrií. Za těchto podmínek je získání přesvědčivého, opakovatelného a konzistentního výsledku utopií. Měření nám nepomůže, protože i kdybychom analyzovali signál po mikrosekundách s rozlišením 48 bitů, všichni se tomu vysmějí. Poslouchá se přeci ušima a ne analyzátorem....

Pokud člověk pro eliminaci některých zmíněných jevů použije sám sebe, je to taky k ničemu, protože je prohlášen buď za podvodníka nebo hluchoně.

A kolikrát ani to není zapotřebí, prostě stačí informace, které se nehodí do krámu, přejít taktním mlčením. Nevidím z toho moc východisko...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 22:37:54    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Není ti známo, Bohouši, dělal jsem tohle stokrát, sám i v kolektivu....a naprostý většině případů SR pomůže...


Obávám se, že jsi nepochopil, o čem mluvím - ale nechme to k Číňanům. Pak vydáme komuniké.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 22:40:28    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
velky bobo napísal:
nýbrž pokusit se zjistit, o co vlastně jde..


Tady??


Řekněme, že v nějaké snadno dostupné části této verze mnohovesmíru ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 22:52:07    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Jdeš na to vědecky, což je dobře, ale zároveň to představuje problém.

Věda zná v principu dva možné scénáře ... ušima a ne analyzátorem....

Pokud člověk pro eliminaci některých zmíněných jevů použije sám sebe, je to taky k ničemu, protože je prohlášen buď za podvodníka nebo hluchoně.

A kolikrát ani to není zapotřebí, prostě stačí informace, které se nehodí do krámu, přejít taktním mlčením. Nevidím z toho moc východisko...


No výborně. Takže veškeré úvahy na téma možnosti spolehlivého objektivního ověření zabalíme a nadále budeme srát maggi v kostkách nadšením z pologramotných blábolů o výsledcích asfaltérských jakobyexperimentů ?

Neber to osobně, Vláďo, vím, že tebe se to netýká, ale je pozoruhodné, že lidé jsou často ochotni vynaložit mnohem větší úsilí na zdůvodnění, proč něco nejde, nežli na to zkusit to udělat. A nejsilnější motivací je vědomí rizika, že by nedejbože museli připustit, že se někdy mýlili.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 23:11:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to si nerozumíme. Nejsem proti tomu udělat jakýkoliv experiment pro sebe, nebo v okruhu lidí, kteří na to nahlížejí rozumně. Ale nevidím šanci jakékoliv závěry obhájit proti postojům, které jsem už zmínil.
Ctižádostí vědce je, aby výsledky jeho práce byly uznány jako obecně platné (dokud někdo nevymyslí další zpřesnění vztahů).
Vezmi si, kolik času a debat jsme věnovali "zkreslení-X" prokletých operáků. Udělal jsem diferenční měření (včetně poslechu) a je ticho po pěšině. Nikdo to nezpochybnil, ale nikdo taky neuznal...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po marec 01, 2010 23:16:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli to nebude třeba tim, že to nikoho moc nezajímá Laughing
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 02, 2010 00:29:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Jestli to nebude třeba tim, že to nikoho moc nezajímá Laughing

Nepochybně máš pravdu, že tento výsledek nikoho nezajímá.
Jenom je škoda, že se už nedozvíme, jestli stejně nezajímavý by byl i opačný výsledek experimentu.
A mimochodem, dokud nebyl znám výsledek, tak to téma jako nezajímavé rozhodně nepůsobilo, protože se k němu v průběhu několika roků vyjadřovalo mnoho lidí v mnoha příspěvcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut marec 02, 2010 00:32:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale jo, všichni o všechno zájem jeví.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 02, 2010 00:54:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikoho to nezajímá,... všichni o všechno zájem jeví...
Poslouchej, nečetl jsi teď Baladu protikladů ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut marec 02, 2010 00:58:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nečetl Smile Ale když někdo o něco jeví zájem, nemusí to hned znamenat, že zájem opravdu má. Ach, jak jsem nesnášel, když nám úča o filosofii vyprávěla, jak se nám pořád něco jeví. Laughing
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut marec 02, 2010 01:02:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Oddělovací trafo funguje, vaše jakobyvědecká zdravá skepse je legrační a pštrosí...já nepotřebuju pro svůj vnitřní pocit nějaké přesné zdůvodnění, který bych mohl psát případně do letáků...jestli vy ho potřebujete, je to váš problém...já přínos slyším a stejně tak všichni, komu jsem to předváděl...je to slyšet NA VŠECH aparátech, se kterými jsem to zkoušel, takže to není možné přičítat " mým blbým konstrukcím "...a je nesmysl svou nevíru a neochotu to slyšet, přičítat neobjektivnosti kvůli jakési prodlevě v přepnutí, když ta jde udělat tak, aby nebyla delší než cca minuta - jestli nejste schopni si něco pamatovat minutu, tak se na celý testování vybodněte...

Naposledy upravil kazzatel dňa Ut marec 02, 2010 01:08:26, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut marec 02, 2010 01:05:32    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Tak to si nerozumíme. Nejsem proti tomu udělat jakýkoliv experiment pro sebe, nebo v okruhu lidí, kteří na to nahlížejí rozumně. Ale nevidím šanci jakékoliv závěry obhájit proti postojům, které jsem už zmínil.
Ctižádostí vědce je, aby výsledky jeho práce byly uznány jako obecně platné (dokud někdo nevymyslí další zpřesnění vztahů).
Vezmi si, kolik času a debat jsme věnovali "zkreslení-X" prokletých operáků. Udělal jsem diferenční měření (včetně poslechu) a je ticho po pěšině. Nikdo to nezpochybnil, ale nikdo taky neuznal...


Tohle si budeme ještě muset probrat - škoda, že nebudeš u Číňanů.

A jen tak mimochodem, mne ten výsledek zajímá a je mi úplně fuk, bude-li či nebude obecně uznán. Ctižádostí vědce rozhodně netrpím.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut marec 02, 2010 01:07:56    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Oddělovací trafo funguje, vaše jakobyvědecká zdravá skepse je legrační a pštrosí...já nepotřebuju pro svůj vnitřní pocit nějaké přesné zdůvodnění, který bych mohl psát případně do letáků...jestli vy ho potřebujete, je to váš problém...já přínos slyším a stejně tak všichni, komu jsem to předváděl...je to slyšet NA VŠECH aparátech, se kterými jsem to zkoušel, takže to není možné přičítat " mým blbým konstrukcím "...a je nesmysl svou nevíru a neochotu to slyšet jakési prodlevě v přepnutí, když ta jde udělat tak, aby nebyla delší než cca minuta - jestli nejste schopni si něco pamatovat minutu, tak se na celý testování vybodněte...


Pavle, vyměň si vložku ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 02, 2010 01:15:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, uniká Ti podstata věci. Já se ani jediným slůvkem nevyjadřuju k tomu, zda pračka funguje nebo ne. Jenom říkám, že za daných okolností je téměř nemožné prokázat, jestli platí A nebo B. A stejně obtížné je zjistit, jak to vlastně funguje a proč.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut marec 02, 2010 05:26:43    Predmet: Odpovedať s citátom

A já, s laskavým svolením, zase říkám, že zatím jsem nezažil žádný experiment, u kterého by bylo jednoznačně jasné, co se sleduje. Vždycky to vypadalo přibližně takto:

Cvak, cvak. "Slyšíš?"

"Jo."

"Dobře". Cvak, cvak. Ruk, cuk. Cvak, cvak. "Slyšíš ten rozdíl?"

"Ne."

"To není možný." Cvak, cvak. Ruk, cuk. (Opakuje se několikrát.) "Pořád nic neslyšíš?"

"A co bych měl slyšet?"

"No přeci je jasný, že ... (Následuje výklad, co by mělo být slyšet)"

"Je mi líto. Nejsem přesvědčen, že je nějaký rozdíl slyšet. (Následuje výklad o tom, jakým sluchovým klamům lze podlehnout)."

"Di do prdele. Všichni, kterejm sem to předváděl, jasně slyšeli rozdíl."

"To je možný. Já netvrdím, že tam není. Ale to, co jsem zatím slyšel, mne o jeho existenci nepřesvědčilo."

"Tak jseš hluchej."

"Asi jo. Pro mne by toho zřejmě byla škoda."

"Ty vole ..." Pokrčení rameny. Mávnutí rukou. Cvak, cvak. Ruk, cuk.

Následuje uvedení aparátu do původního stavu a debata na jiné téma, např. o tom, jaký je Franta Kraut podvodník.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut marec 02, 2010 07:23:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Takto prezentovat můžeš jakýkoliv test, vždy je ale podmínkou definování rozlišovací úrovně. A ta může bejt u každýho jedince různá, respektive rozdíly mohou bejt různě podstatný. Tvůj mozek zřejmě funfuje jako noise gate, pod jistou úroveň tě rozdíly nezajímají, ale to je tvoje věc. Pak je ovšem snadný posmívat se druhým, že se honí za zvukem růstu trávy...ale možná je to jen alibismus, aby ostatní nemohli říct, že jsi hluchej, neboť hluchej hifiguru je holt silný kafe....
Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ut marec 02, 2010 07:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

On toho VB slyší někdy (překvapivě) hodně, jen to na veřejnosti nepřizná - je potřeba si držet svou tvář Rotfl

To nás postihuje leckteré Laughing

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 10 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist