Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Rady pro opravy a renovace krásných starých strojů
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jihra
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2010
Príspevky: 13
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 00:34:55    Predmet: Rady pro opravy a renovace krásných starých strojů Odpovedať s citátom

Zdravím všechny milovníky starých hifi mašinek.
Občas se mi dostane do ruky nefunkční nebo poničený stroj, který potřebuje opravit a zrenovovat. A zde je každá rada drahá.
Proto jsem založil toto téma, abychom si předali zkušenosti, jak znovu zprovoznit a zrenovovat tyhle krásné stroje.

Hned dám něco "do placu".

Jak najít vadnou součástku?
U zesilovače Nordmende PA1100 se z beden nahodile ozývalo šílené praskání - tzv. výstřelový šum tranzistoru. Ale který to je mrška? Pomůže kulmofén od manželky a zmrazovací sprej. Prostě podezřelé tranzistory střídavě nahříváte kulmofénem (má úzký proud horkého vzduchu) a ochlazujete zmrazovacím sprejem. Vadné tranzistory jsem tak celkem spolehlivě našel. Při zahřátí se výstřelový šum objevil, při ochlazení zmizel. Tahle metoda by měla fungovat i na jiné typy součástek (polovodiče, odpory, kondenzátory).

Jak obnovit plexikryt gramofonu.
Plexisklové kryty na gramofonech bývají v dost špatném stavu. Jak je zrenovovat? Já používám dvě pasty. Nejprve na hrubší škrábance a "přebroušení" pastu NEOXYD (na čištění chromovaných, niklovaných a hliníkových předmětů, stejný účinek by asi měl i SILICHROM) a na konečné vyleštění pastu TEMPO (čistící a leštící autokrém na starý lak aut). Při troše trpělivosti se dají odstranit i dost velké škrábance a výsledek je někdy až překvapující.

Jak vyčistit chrastící potenciometry a špatně fungující přepínače.
Na čištění těchto věcí je spousta přípravků. Hodně jsem jich vyzkoušel a úplné zázraky umí přípravek OSZILLIN T6. Ale jak jej dostat do často nepřístupných potenciometrů a přepínačů? Několik centimetrů dlouhou trubičkou, která je na spreji, tak akorát postříkám všechno okolo a tam kde je třeba ten sprej nedostanu. Pomůže kus hadičky z kapačky, co se používá v nemocnici, a tenká injekční jehla. Hadičku nasadíte na trubičku spreje, na konec hadičky nasadíte injekční jehlu (na konci hadičky je příslušná koncovka). Jehlou na konci hadičky se dostanete prakticky kdekoliv, zastrčíte ji i do malého otvoru v potenciometru či přepínači a to i na dost nepřístupných místech. Když stisknete ventilek spreje, tak se hadička "natlakuje" přípravkem a jehla ten přípravek rozptýlí do jemné mlhy, která se dostane do všech míst potenciometrů a přepínačů. Čím tenčí je jehla tím jemnější je mlha. Výsledek zaručen.

A co bych potřeboval zjistit?
U mašinek s předním hliníkovým panelem jsou tyto panely často poškrábané, flekaté. Nevíte někdo, jak obnovit původní "lesk" a vzhled stříbrných hliníkových panelů? Máte na to nějakou fintu? Nějaká brusná či leštící pasta,jemný drátěný kartáček?

Tož sem s nápady a radami.

A ať nám to pěkně hraje.

_________________
Staré HiFi se mi líbí, vrtám se v něm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 01:15:30    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím silichromem opatrně. Nevím, jestli je jich více druhů, ale ten, který jsem kupoval nedávno, je velmi hrubý. Obecně, jakoukoliv brusnou nebo lešticí pastu nejdříve vyzkoušet, než se použije na vzácnou relikvii.
A připomínám notoricky známý snadno dostupný recept - zubní pasta.

Pokud jde o čištění potenciometrů a kontaktů, vícekrát jsem se setkal s názorem, že jediný správný způsob spočívá v tom, že jedním přípravkem (agresivním, rozpouštějícím nečistoty) se dráha a kontakty očistí. Potom se musí přípravek dokonale odstranit a jiným (neagresivním) přípravkem se provede nakonzervování, které plochy chrání.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 10:22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pripájam sa k OPA, nie že by som sa Silichrómu bál (tiež ho používam), ale na tom plexiskle sa mi to zdá dosť neúčinné (hlavne pri väčších ryhách), až budeš také robiť, prilož, prosím, foto. Nuž, ale napadla ma teraz finta - pokiaľ by sa to robilo strojovo, použila by sa ročná brúska s filcom, účinok by mohol byť prekvapivý.
Tiež tá zubná pasta je môj artikel (a hlavne ZUBNÁ KEFKA), ale na hliníkové panely mnohokrát stačí obyčajné mydlo, prípadne kvapka Jari.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jihra
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2010
Príspevky: 13
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 10:24:41    Predmet: Odpovedať s citátom

S vyzkoušením brusné pasty před vlastním použitím naprostý souhlas.

K tomu názoru na postup čištění potenciometrů - teoreticky je asi správný, prakticky je v podstatě dost těžko proveditelný, to by se musel každý potenciometr rozbrat, vyčistit, nakonzervovat a pak složit. Navíc by bylo záhodno trošičku "vytvarovat" pružinku, na které drží uhlík, který jezdí po odporové dráze potenciometru, aby jezdil trošku mimo starou vydřenou dráhu.

Praxe mi ale ukázala, že ten přípravek Oszillin T6 "opraví" i potenciometry, které doslova vynechávaly (vypadával "signál"). Jak to ale funguje to nevím. Hlavní je ale výsledek. A funguje to dlouhodobě. Některé mašinky jsem tímhle prostříkal před cca 2 roky a vše stále funguje jak má.

_________________
Staré HiFi se mi líbí, vrtám se v něm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 10:24:46    Predmet: Odpovedať s citátom

A ešte mám jednu poznámku, chcelo by to ešte rozdeliť vlákno na niekoľko "krabičiek" kde by si záujemca našiel to čo práve potrebuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jihra
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2010
Príspevky: 13
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 10:43:18    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
Pripájam sa k OPA, nie že by som sa Silichrómu bál (tiež ho používam), ale na tom plexiskle sa mi to zdá dosť neúčinné (hlavne pri väčších ryhách), až budeš také robiť, prilož, prosím, foto. Nuž, ale napadla ma teraz finta - pokiaľ by sa to robilo strojovo, použila by sa ročná brúska s filcom, účinok by mohol byť prekvapivý.
Tiež tá zubná pasta je môj artikel (a hlavne ZUBNÁ KEFKA), ale na hliníkové panely mnohokrát stačí obyčajné mydlo, prípadne kvapka Jari.


Já používám ten NEOXYD. Funguje celkem slušně (samozřejmě hodně hluboké rýhy asi nespraví nic), ale po jeho použití jsou na plexi vidět stopy a proto je nutné to ještě přeleštit tím TEMPEM.
Použít na plexi brusku s filcem bych se asi bál, protože při vyšších otáčkách by mohlo třením vzniknout tolik tepla, že by se plexi začalo tavit. Jedině použít vrtačku s regulací otáček a otáčky příslušně seštelovat. Ale ruka je přece jen citlivější, jemnější a přesnější.

Na vyčištění hliníkových panelů také s úspěchem používám Jar a vodu, případně opatrně CIFF ("vyčistí a nepoškrábe"). Ale já jsem se ptal na něco trošku jiného. Mám třeba doma věž UNIVERSUM DYNAMICŚ SYSTEM HIFI 2500. Původní majitel chtěl být asi "světovější" a tak nápisy UNIVERSUM prostě "sedřel" (viz. obrázek). Vypadá do dost blbě. A mi jde o to, jak teď ta vydřená místa zrenovovat.


_________________
Staré HiFi se mi líbí, vrtám se v něm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 16:22:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tu by som asi skúsil (najprv na niečom vyradenom) opatrne, do stratena, použiť "rúno" na jemné brúsenie nerezu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jihra
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2010
Príspevky: 13
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 18:22:41    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
Tak tu by som asi skúsil (najprv na niečom vyradenom) opatrne, do stratena, použiť "rúno" na jemné brúsenie nerezu.

Můžeš prosím blíže vysvětlit, co to vlastně to "rouno" na jemné broušení nerezi je? Absolutně nic mi to neříká? Jak to vypadá a jak a kde se to používá, případně kde se to dá sehnat?

_________________
Staré HiFi se mi líbí, vrtám se v něm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jihra
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2010
Príspevky: 13
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 18:25:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě k těm předním stříbrným hliníkovým panelům. Ono se té povrchové úpravě pokud si vzpomínám lidově říká "drátkovaný hliník". Ale jak se vlatně ten povrch upravuje mi není známo. Mám obavu, že po měchanické úpravě je to ještě nějak eloxováno a když se ta vrstvička eloxu sedře, tak je asi velký problém.
_________________
Staré HiFi se mi líbí, vrtám se v něm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 19:14:24    Predmet: Odpovedať s citátom

jihra napísal:
JC napísal:
Tak tu by som asi skúsil (najprv na niečom vyradenom) opatrne, do stratena, použiť "rúno" na jemné brúsenie nerezu.

Můžeš prosím blíže vysvětlit, co to vlastně to "rouno" na jemné broušení nerezi je? Absolutně nic mi to neříká? Jak to vypadá a jak a kde se to používá, případně kde se to dá sehnat?


na nerez je to ako kuchynská hubka sivostriebornej farby
alebo to dostať aj v baumaxe na leštenie dreva ešte jemnejšie

http://www.kovokubat.cz/sk/produkty/brusivo-na-podlozke/454-detail-obrazku/

EDIT: a na tie plexisklá je aj špec pasta http://eshop.motoservis-travnicek.cz/motokosmetika-1477/prilby-1479/odstranovac-ryh-xerapol-50-g-20223.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jihra
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2010
Príspevky: 13
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 20:50:52    Predmet: Odpovedať s citátom

To Skipy: Dík za vysvětlení a odkazy.
_________________
Staré HiFi se mi líbí, vrtám se v něm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 21:15:57    Predmet: Odpovedať s citátom

jihra napísal:
S vyzkoušením brusné pasty před vlastním použitím naprostý souhlas.

K tomu názoru ........... starou vydřenou dráhu.

Praxe mi ale ukázala, že ten přípravek Oszillin T6 "opraví" i potenciometry, které doslova vynechávaly (vypadával "signál"). Jak to ale funguje to nevím. Hlavní je ale výsledek. A funguje to dlouhodobě. Některé mašinky jsem tímhle prostříkal před cca 2 roky a vše stále funguje jak má.


Kde by sa dal ten pripravok zohnat? Potrebujem to kvoli tomuto problemu co popisujem tu http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=7343

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 22:17:50    Predmet: Odpovedať s citátom

jihra napísal:
Ještě k těm předním stříbrným hliníkovým panelům. Mám obavu, že po měchanické úpravě je to ještě nějak eloxováno a když se ta vrstvička eloxu sedře, tak je asi velký problém.

No to máš pravdu, ale inak si neviem predstaviť ako napodobniť tú pôvodnú štruktúru pod zmazaným nápisom. Po mechanickom odstránení toho nápisu a následnom vyčistení zubnou pastou by pomohlo celý panel prestreknúť lakom na metalýzy áut. Nebude to ako pôvodné, ale určite lepšie ako teraz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So január 16, 2010 22:19:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Skipy:
Vďaka za ten druhý odkaz!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jihra
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2010
Príspevky: 13
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ne január 17, 2010 01:18:15    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
jihra napísal:
Ještě k těm předním stříbrným hliníkovým panelům. Mám obavu, že po měchanické úpravě je to ještě nějak eloxováno a když se ta vrstvička eloxu sedře, tak je asi velký problém.

No to máš pravdu, ale inak si neviem predstaviť ako napodobniť tú pôvodnú štruktúru pod zmazaným nápisom. Po mechanickom odstránení toho nápisu a následnom vyčistení zubnou pastou by pomohlo celý panel prestreknúť lakom na metalýzy áut. Nebude to ako pôvodné, ale určite lepšie ako teraz.

Asi to nakonec dopadne tak, že si nechám udělat nějaké samolepky (černý nápis na stříbrném podkladu) a nalepím to tam.

_________________
Staré HiFi se mi líbí, vrtám se v něm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jihra
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2010
Príspevky: 13
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ne január 17, 2010 01:25:02    Predmet: Odpovedať s citátom

nema.dj napísal:
jihra napísal:
S vyzkoušením brusné pasty před vlastním použitím naprostý souhlas.

K tomu názoru ........... starou vydřenou dráhu.

Praxe mi ale ukázala, že ten přípravek Oszillin T6 "opraví" i potenciometry, které doslova vynechávaly (vypadával "signál"). Jak to ale funguje to nevím. Hlavní je ale výsledek. A funguje to dlouhodobě. Některé mašinky jsem tímhle prostříkal před cca 2 roky a vše stále funguje jak má.


Kde by sa dal ten pripravok zohnat? Potrebujem to kvoli tomuto problemu co popisujem tu http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=7343


Já jsem ten Oszillin T6 vždycky kupoval tady - http://music-shop.vltava2000.cz/store/
Teď ale koukám, že jej už (nebo momentálně) nemají. Ještě asi před 1,5 měsícem jsem si jej tam koupil. Dá se koupit i na www.ebay.de, ale tam to vyjde poněkud dráž. Nebo si to vygooglujte, ale furt je to dražší než z toho českoho eshopu.

_________________
Staré HiFi se mi líbí, vrtám se v něm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 17, 2010 19:22:49    Predmet: guma Odpovedať s citátom

Zdravim vas vsetkych.

Ked uz sme tu pri tom redeni, potreboval by som radu ohladne aspon ciastocneho "ozivenia" gumoveho oblozenia.
Ide o oblozenie z obezneho kolesa capstan hriadela reportazneho magnetofonu UHER 4000, v ktorom je pouzity treci prevod.
Oblozenie je na jeho dotykovej ploche ako kamen. Poradi niekto?
Ja bezne pouzivam glycerin, ale v tomto pripade to nepomaha.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jihra
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2010
Príspevky: 13
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ne január 17, 2010 19:59:16    Predmet: Re: guma Odpovedať s citátom

terasky napísal:
Zdravim vas vsetkych.

Ked uz sme tu pri tom redeni, potreboval by som radu ohladne aspon ciastocneho "ozivenia" gumoveho oblozenia.
Ide o oblozenie z obezneho kolesa capstan hriadela reportazneho magnetofonu UHER 4000, v ktorom je pouzity treci prevod.
Oblozenie je na jeho dotykovej ploche ako kamen. Poradi niekto?
Ja bezne pouzivam glycerin, ale v tomto pripade to nepomaha.

Na "obnovu" a udržbu gumy se kdysi prodával přípravek REGUM. Mám dojem, že je stále v prodeji. Nevím sice, jak dalece je schopen obnovit původní vlastnosti gumy, ale co se týká prodloužení životnosti, tak to fungovalo slušně. Mám to odzkoušeno u plášťů na kole, které jsem měl kdysi uskladněno na balkoně na jižní straně baráku.

_________________
Staré HiFi se mi líbí, vrtám se v něm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jihra
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2010
Príspevky: 13
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ne január 17, 2010 20:02:35    Predmet: Re: guma Odpovedať s citátom

terasky napísal:
Zdravim vas vsetkych.

Ked uz sme tu pri tom redeni, potreboval by som radu ohladne aspon ciastocneho "ozivenia" gumoveho oblozenia.
Ide o oblozenie z obezneho kolesa capstan hriadela reportazneho magnetofonu UHER 4000, v ktorom je pouzity treci prevod.
Oblozenie je na jeho dotykovej ploche ako kamen. Poradi niekto?
Ja bezne pouzivam glycerin, ale v tomto pripade to nepomaha.

Ještě mne napadly dvě věci:
1/ Na www.ebay.de se prodává spousta nových náhradních dílů na staré cívkové magnetofony (gumy, kladky apod.). Možná by se tam něco našlo.
2/ Mám dojem, že jsem kdysi v Ostravě narazil na firmu, která tvrdila, že udělá jakýkoliv výrobeck z guma na přání, i kusovku. Takže by mohli na tu kladku navulkanizovat novou gumu. Je ale otázka, co by to stálo. Ale co to bylo za firmu to už nevím. Ale takových firem asi bude více.

_________________
Staré HiFi se mi líbí, vrtám se v něm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brukem
Hifi obsluha


Založený: 23 marec 2010
Príspevky: 1
Bydlisko: Třinec

PríspevokZaslal: Ut marec 23, 2010 13:59:58    Predmet: Sada na renovaci plexi Odpovedať s citátom

Tento problém jsem řešil u svého auta, na trhu není nic dostupné , čím by šlo poškrábané plexi renovovat, tak jsem zkoušel, kupoval a zrenovoval. A když něco funguje, tak proč to neposlat dále... Začal jsem takové sady nabízet, detail je na http://www.aukro.cz/item964859463_sada_na_renovaci_svetlometu_a_plexistitu.html , ale informace budou i na mých stránkách.
_________________
www.autolesk.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So apríl 03, 2010 20:47:44    Predmet: Odpovedať s citátom

No neda mi to tak prispejem aj ja trochou. Sice neviem ci to je ucinne ale moj stary ucitel na zakladke tvrdil ,ze na lestenie plexy je dobra zubna pasta so zmiesanou rozomletou kriedou. je to ta klasicka skolska krieda no nikdy som to neskusal. A taktiez sa podobna pasta dala kupit na cistenie plexi na mobiloch. A taktiez ma napadlo, že otec na potenciometre použival Diavu. Ale to asi nebude 2x mudre mozno tak na starsich strojoch no na hifi je to skor odvazne. A pokial viem tak to fungovalo kratko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne apríl 04, 2010 12:17:59    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:
No neda mi to tak prispejem aj ja trochou. Sice neviem ci to je ucinne ale moj stary ucitel na zakladke tvrdil ,ze na lestenie plexy je dobra zubna pasta so zmiesanou rozomletou kriedou. je to ta klasicka skolska krieda no nikdy som to neskusal. A taktiez sa podobna pasta dala kupit na cistenie plexi na mobiloch. A taktiez ma napadlo, že otec na potenciometre použival Diavu. Ale to asi nebude 2x mudre mozno tak na starsich strojoch no na hifi je to skor odvazne. A pokial viem tak to fungovalo kratko.

Je to tak ako píšeš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: St február 16, 2011 08:39:49    Predmet: Odpovedať s citátom

A prečo nie , mne sa diava osvedčila. Praskanie na pol roka bolo fuč. Zohnať potenciometer s odbočkou je fakt problém.
_________________
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 . zatiaľ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: St február 16, 2011 23:07:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Diava leda způsobí katastrofální korozi tam, kde dosud nebyla.

Ta zelená měděnka byla v přepínači rok po prolití Diavou, další přepínač ve stejném přístroji naštěstí majitel nenašel, ten vypadal mnohem lépe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: St február 16, 2011 23:46:59    Predmet: Odpovedať s citátom

mne tá diava takto pomáhala 16 rokov.
_________________
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 . zatiaľ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: St február 16, 2011 23:49:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě taky, nábytek se leskne Cool .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: St február 16, 2011 23:53:23    Predmet: Odpovedať s citátom

nikde som nemohol zohnať potenciometer s odbočkou preto tá diava musela na niečo slúžiť.
_________________
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 . zatiaľ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: St február 16, 2011 23:57:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou k dispozici lepší přípravky, i obyčejný starý Kontox. Myslím, že 50% "úspěchu" Diavy byl obsah vody (údajně 3-5%). Taky je to vidět, jak jsou ty věci po ní zničené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: Št február 17, 2011 00:01:39    Predmet: Odpovedať s citátom

v roku 1987 som tak vedel čo je dobré
_________________
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 . zatiaľ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Št február 17, 2011 08:13:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Diava sa predsa nepoužívala na kontakty prepínačov!!! A v potenciometri len na ošetrenie uhlíkovej dráhy, spravidla pomohlo, samozrejme ak nebola zodratá.

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist