Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Emmeline HR-2 Headphone Amp

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 17:42:12    Predmet: Emmeline HR-2 Headphone Amp Odpovedať s citátom

Díky jednomu audiofilovi u nás v Čechách se ke mě dostal výrobek Ray Samuelse - Emmeline HR-2 Headphone Amp. Tímto mu moc děkuji - ZdeNek II.

Mám jednu poznámku k této firmě. Jejich phono zesilovač Emmeline XR-10B je považován za jeden z nejlepších možných společně s Boulderem a jejich 2008 phono preamplifier. Více o něm tady:

http://www.raysamuelsaudio.com/products/xr-10b

Emmeline HR-2 Headphone Amp je přístroj celkem jednoduché konstrukce. Má oddělený zdroj v jiné krabičce. Samotné krabičky jsou údajně dělány přímo pro Emmeline. Trochu mě to připomíná konstrukci Fisheru. Krabičky jsou ale pevné a v černé jim to moc sluší. Mám dvě připomínky ke konstrukci. Ta první je k absenci síťového nebo nějakého spouštěcího tlačítka. Ale jak je psáno na stránkách výrobce, tak je předpoklad stálého zapnutí. Takže to je OK. Druhá je ke konstrukci zdroje. Síťový kabel je odjímatelný ze zední strany a usměrněné a vyfiltrované napětí je vedeno neodjímatelným kabelem z čelní strany. Takže buď trčí do předu síťový kabel a nebo ten napájecí pro samotný obvod zesilovače. Což mě se nelíbí. Možná ještě jako u Nagry nechat kabely na obou bočních stranách. Poslední a taky si myslím častá bude situace, kdy se zdroj schová někam mimo dosah očí.




V konstrukci zdroje je Talema toroid se dvěma vinutími a každé je zvlášť usměrněno. Zem pro celý přístroj je vytvořena až na filtračních kondenzátorech. Podobný princip používá Erno Borbely a také Casea. Všechny filtrační kondenzátory jsou přemostěny nějakým tím fóliovým kondíkem. Odpory jsou Dale nebo Vishay s 0.1% přesností a vše je párováno pro levý a pravý kanál. V konstrukci je použit OZ AD797 a výstup je posílen tranzistory. Nevím jakými, protože mají na sobě chladiče a nejde zjistit o jaký tip jde. Použitý materiál plošného spoje je ten nejlepší možný. Vše je velice úhledné a pečlivě osazené. Konstruktéři a zastánci DPA by zaplesali. Je použitá rozlitá zem a samozřejmě oboustranný plošný spoj.



Systém na kterém poslouchám je již znám. Emm Labs CDSD SE a DAC6e SE jako zdroj. Emmeline má bohužel opět jen cinc nesymetrické propojení a tak následuje kabel Xindak FA-1 z převodníku přímo do Emmeline HR-2 a na výstupu HD800. Jen tak mimo - stále zde není další majitel těchto sluchátek?



Poslechu jsem věnoval tentokrát ještě více času než u Casea Lyra. Samozřejmě jsem zkoušel i přehazovat na Caseu a porovnávat mezi sebou, jak si který výrobek vede. Musím říct, že rozdíly tam jsou ihned patrné při prvním přehození. Na vyšších frekvencích nemám k HR-2 zcela žádných námitek. Je to velice podobné jako u Lyry. Na středech tam již ale slyším rozdíly. U Lyry mám pocit většího množství detajlů a takové křehkosti na hlasech. Což je pro mě velice důležité a zde bych upřednostil Lyru. Na basech ale co do množství a velikosti vyhrává HR-2. Je to myslím pro celkový dojem z polsechu velice důležité. Velikost a mohutnost nižších tónů. Například u mé oblíbené Vltavy od Bedřich Smetany a MFSL SACD. Nástup kolem 9té minuty je mnohem lepší a mám z toho lepší pocit. Brňáci mají prostě s těmi basy pravdu a bez nich to nejde. A v tomto duchu jsem měl pocity u většiny nahrávek stejné. Na HR-2 mnohem lépe vyzní ty zatracované SHM CD. Ještě bych se zmínil o prostoru. Vím že u sluchátek je to problém, ale u HR-2 mám pocit, že se odehrává vše mnohem více uprostřed hlavy. Zde se mě zdá Lyra lepší.

Osobně bych byl nejradši, kdyby se podařilo do HR-2 dostat i ta jemnost a detajly. Poté by to bylo naprosto skvělé. Vyzkoušel jsem ještě Lebena CS 300. No a to opravdu nemá cenu porovnávat s těmito přístroji. Ale cenové hledisko, které je u nás to nejdůležitější zde jasně vyhrává. Rozdíl jak Lyry, tak HR-2 je proti Lebenu totiž obrovský.

Polsouchal jsem:
Bedřich Smetana - Ma Vlast (MFSL, SACD)


Antonio Forcione - Touch Wood (Naim Records, CD, Mimochodem - Nahrávají na Nagra)
Špičková nahrávka. *thumbs up*


KTU - Quiver (Westpark, CD)


Coldplay - A Rush of Blood to the Head (Parlophone, CD)


Keb Mo - Keb Mo (Sony Jazz, CD)


Jaromir Nohavica - Divné Století ( EMI, CD)


A spousty dalších CD a SACD. Ještě nějaké další foto v systému. Ta krabička je opravdu malá a tak nějak k velkým přístrojům standartních rozměrů se to moc nehodí. Ale to je jen taková poznámka, která pro správné hifisty není až tak důležitá. Osobně si myslím, že zvuk Amerických značek bude hodně podobný a bude se jen jemně odchylovat od zvuku tohoto přístroje. A je to něco jiného, než ten Německý. Jestli je to správně nebo ne již nechám na jiných.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 18:03:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkná recenze Wink Dispre2 nemáš že bys to porovnal?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 18:18:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Jojo krásně napsaný, hlavně detailní popis zvuku je povedenej. Takhle má člověk docela představu jak to asi hraje. Ale designově vede Lyra co si budeme povídat Smile HD800 mám už nějakej ten měsíc, docela bych je rád zkusil s tim vychvalovanym Lebenem. Loni byl na High Endu tušim, tak snad letos bude zas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 18:36:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky chlapci. Mám Dispre doma. Určitě to vyzkouším. Mám ještě další konstrukci a to All Fet Line Amp od Borbelyho. Až bude nálada a čas, tak dodělám zdroj a šoupnu to do nějaké pěkné krabičky. Očekávám opravdu skvělý zvuk. Sám Erno mě ujišťoval, že to zkoušel na AKG K1000. A to jsou vlastně malé reprobedny na uších. Jsou hodně náročné na zesilovač.

Kocmeister - No konečně nějaký majitel. Na čem provozuješ HD800. A jaký máš zdroj. Trochu otravné otázky co?

Letos tedy ještě nevím, zda bude pánský dvůr na výstavě. Ale myslím že ano. A pokud ano, tak HD800 u toho budou určitě taky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 19:18:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul: Mám Caseu Cepheus a Dispre II, jedu z PC. Čili zdaleka ne sestavu ve třídě co ty. Tvoje srovnání Lyry, HR2 právě s Dispre mě taky zajímá, jestli ho strháš nebo ne ať vim na čem jsem Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 19:26:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně. Chápu. Podle ohlasů a SZ budu muset ještě něco napsat k tomu Lebenu. Nějak to všem vrtá hlavou.

Na dispre určitě dojde. Akorát je otázka, kterou verzi já to vlastně mám. Protože jsem to přestal sledovat a tuším, že poslední verzi asi nemám. Došlo pak ještě tuším k nějakým úpravám. Nechal jsem si poslat kompletní a osazený kousek přímo od PMA. Zdroj samozřejmě také. Tak jsem zvědav.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 19:35:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli má Casea lepší střední kmitočty, tak je lepší celkově ne? Život je o středech, těma zvýrazněnýma basama komerčních výrobků jsme asi zblblí. Rozhodně ale nemá basů málo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2643
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 20:11:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Verzí Dispre2 se nemusíš trápit, lišilo se to jen v detailech. Jako posledni info od PMA:

Při použití jako sluchátkový zesilovač jsou odpory R64 a R65 odpojené
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11188
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 20:42:34    Predmet: Re: Emmeline HR-2 Headphone Amp Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
V konstrukci zdroje je Talema toroid se dvěma vinutími a každé je zvlášť usměrněno. Zem pro celý přístroj je vytvořena až na filtračních kondenzátorech. Podobný princip používá Erno Borbely a také Casea.


Dovolím si poznamenat, že tento prinip snad používá každý rozumný bastlíř, natož pak konstruktér. Jinak řečeno, dvojitý zdroj vést čtyřmi vodiči nejdál, jak je to možné a země spojit skutečně až u spotřebiče.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 20:43:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som od durga požičanú Caseu Lyra Digital a durgo mal na výmenu môj dispre2. Mne sa viac páči Casea.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 20:48:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Krabička od zdroje opravdu patří schovat a potom nevadí “vykukující“ kabel.
Zvukové podání považuji od neutrálního středu posunuto směrem k uvolněnosti. Ovšem při zachování dynamiky. Máznutí na středech je věc které si každý při poslechu všimne a mnozí tento zesilovač kvůli tomu zatracují. Ovšem po dlouhodobém poslechu jsem si na toto podání zvykl a považuji ho blíže realitě než klasické podání středů které má třeba lyra nebo GTH-1. Basy HR-2 nemá nijak zesílené ale jsou alespoň podle mne prostě reálnější než má GTH-1 i Lyra.
Podle mě u zvukového projevu zesilovačů Lyra i GTH-1 něco chybí a naopak u HR-2 něco přebývá ,ovšem blíže k realitě má podle mě HR-2. Když ovšem přijde na to jak moc se liší tak si myslím že to není nijak závratné.
--
Pasul> HR-2 rozhodně nemá typický „Americký“ nebo jiný zvukový projev. Naopak má projev velice unikátní a myslím že jsem takový ještě neslyšel od žádného sluchátkového zesilovače.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 21:19:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul - bezvadný testíky klobouček dolů. Jen se potvrzuje fakt, že na trhu je spousta kvalitních sluch. zesilovačů o kterých ani nevíme.

Kocmeister - já myslel, že když slyšíš lampičky tak se ti ježí vlasy Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20488

PríspevokZaslal: Po január 25, 2010 21:28:11    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
Verzí Dispre2 se nemusíš trápit, lišilo se to jen v detailech. Jako posledni info od PMA:

Při použití jako sluchátkový zesilovač jsou odpory R64 a R65 odpojené


Přesně tak, a výstupní odpory by měly být jen 5 ohm až 10 ohm. U některých kusů to bylo 51 - 75 ohm. Což je u linkového stupně celkem jedno, ale u sluchátkáče ne.

BTW, Dispre 2 žije už delší dobu "vlastním životem" na více fórech, a pomalu jsem o tom ztratil přehled -

http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?p=6961212&sid=2ae08efe8a281d86cba10c7a7efaa250#p6961212

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2010 08:46:23    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II - S tím "Americkým" zvukem to je opravdu blbost. Trh je to obrovský a tím pádem mnoho možností. Sám mám Emm Labs a Mark Levinson. Jednou se snad dostanu k tomu DarTzeel a zjistím, jak to vlastně je. To se jim na CAS Las Vegas líbilo nejvíce.

Zkusím dneska zapnout to Dispre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2010 09:10:50    Predmet: Odpovedať s citátom

mooc pekne to ma ten samuels, keby som si mal ocami vyberat medzi rudom storom a samuelsom tak nie je co riesit ...
predava to niekto tu v cr/sr/eu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 00:55:43    Predmet: pracuju na tom Odpovedať s citátom

Ferenc – a počul si niekedy Rudistory na vlastné uši? A či sa predáva? Na tom sa pracuje. Basys jedná s výrobcami na podmienkách. Takže možnosti tu budú. Ja nahováram ľudí z Basysu, aby zobrali buď B-22, alebo mali hifistickú odvahu a šli do B-52. To by bol potom skutočne zážitok vypočuť.

Review sa mi veľmi páči.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist