Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Headamp k Denon AH-D7000
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 08:02:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Já myslím, že je toho štěkání na pána Magistera opravdu moc a to ve všech vláknech o sluchátkách. Člověk se v tom ztratí a je z toho nechutný guláš. A to nemluvím o tom, že ve vlákně se začnou řešit kokotiny, místo proč bylo vlákno založeno a o co zakládajcímů šlo. Takže to skončí kde? V prdeli. Výsledek je skoro vždy nula.

Záhoranský - Přestaňte psát takovým stylem, který všechny okolo provokuje a ještě k tomu s technickými nesmysly. Já já já a top highend je pouze Rudistor a HD800. Vše ostatní nebrat a je to brak. Nejste středem vesmíru. Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tidus
Hifista


Založený: 15 apríl 2009
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 08:31:51    Predmet: Odpovedať s citátom

On to nepochopi lebo ON si mysli ze pre toto forum je to najlepsie...atd. vsetci to dobre pozname:)Ono je tazke s takym matfyzakom, lebo oni si myslie ze studuju neviem co, zaoberaju sa matematikou atd. stretol som vela takych ludi a stale mi ukazovali ze su nieco viac. Zahoransky je typicky priklad:)On proste neuzna ze jeho pripevky nemaju hodnotu..

Tak Vladko aby si znova nereagoval a nepisal ze mam prispiet atd...tak ti napisem toto:

Ja pisem iba vtedy ked som si isty ze viem. bodka:))ty mi prikladom nikdy nopojdes....chces ludi popudzovat aby mali v tebe vzor audio techniky, recenzenta, ktory sa vyzna atd. Mal by si pochopit ze o to tu nejde. A cim viac sa takto prezentujes tym to je horsie. Ale samozrejme Ty to nechapes...lebo sa nedokzes pozriet cez oci druhych ludi...a hanbu ti vyoperovali:))

pardon Off topic !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marty63
Nádejný hifista


Založený: 13 január 2008
Príspevky: 88

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 08:46:40    Predmet: Re: audio technika Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
... Osobne k veci píšem v rámci možností stále a dokázal som urobiť pre hifistov ďaleko viacej ako ti, ktorí na mňa tak radi štekajú.

Pane magistře, u nás říkáme, že sebechvála smrdí. Navíc děláte věci, které po vás nikdo nechce. To jen vy si myslíte, že děláte něco pro hifisty. Zatím jsem na vaše příspěvky příliš mnoho kladných ohlasů nezaznamenal.
Co takhle si zřídit vlastní diskusi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 13:17:01    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil knopi dňa Pi máj 21, 2010 13:43:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stereoman
Hifista


Založený: 08 február 2009
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 14:09:48    Predmet: Odpovedať s citátom

ďakujem Knopi za tipy:
tyrkysová Sonet by mi dizajnovo nesadla ....aj keď mne by to bolo celkom jedno, ale....
Maple Tree ja zase až príliš exotický a navyše DIY - keď som dobre pozeral.
Zatiaľ mi ako alternatívy k Lyre najviac vychádzajú Audio-GD ROC a Headamp GS1.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 14:13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

stereoman
Na nemeckych forach k AH-D7000 odporucaju Lehmann Black Cube Linear:
http://www.kopfhoererverstaerker.de/black_cube_linear.htm

Ovela lepsie hodnotenia ma vsak Violectric HPA V200 od firmy Lake People, ktory ako studiovy top zosik, ma aj symetricke vstupy a moznost nastavenia Gainu, podla citlivosti sluchadiel. Disponuje tiez USB vstupom. Na Denony by mal stacit aj slabsi HPA V100, ktoremu prave USB vstup chyba.
http://www.violectric.de/Pages/en/shop/eu.php

V pripade, ak by Ti nevyhovoval studiovy dizajn, tak dalsia moznost je High-End verzia G100:
http://www.lake-people.de/index.php?id=2&lang=ger&typ=3&nr=g100

Vzhladom na uzavretu konstrukciu sluchadiel a zvyraznenie na basoch, by som urcite nesiel do lampoveho zosiku.

Pokial by si vsak chcel zostat u domaceho vyrobku, tak Casea Lyra Digital by mala byt jasna volba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 14:34:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už jsme u toho doporučování tak to zakončim top top "klasikou" za víc než jen výhodnou cenu: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=6853 Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 15:06:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Hopp

Skoro jako Rudi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stereoman
Hifista


Založený: 08 február 2009
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 16:27:28    Predmet: Odpovedať s citátom

vyzerá to veľmi dobre a určite to aj slušne hrá....
Mimochodom, Rudistor už to určite nebude...... nič proti značke, ale....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 16:31:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud se nemýlím, v Mnichově na těch zesákách Violectric prezentovali kromě Beyerů taky Senny HD 800. Bohužel v tom hluku není na výstavě nic poznat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 17:35:18    Predmet: Odpovedať s citátom

steroman - Maple Tree není diy, Cavali Audio je diy. Také si "myslím", že k Denonům lampy nebudou ončo. (Ale víš jak to je myslet taky znamená hovno vědět Smile)

Violectric vypadá velmi pěkně.


Naposledy upravil knopi dňa Št február 04, 2010 23:48:32, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 20:15:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechceš počkat na tohle? Smile designem se budeš dost lišit od ostatních



MUSIC HI-FI ORPHEUS od Meier Audio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stereoman
Hifista


Založený: 08 február 2009
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 20:21:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekné, len pochybujem, že cena bude do 1000 EUR..... a ako už sa viacerí hifisti vyjadrili, k D7000 asi lampy nebudú to pravé.... treba ukočírovať " basovú huhňavosť " Denonov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stereoman
Hifista


Založený: 08 február 2009
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 20:55:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Novinka!!!
Po dnešnom viacnásobnom konzultovaní s p. Vránom z Casey sa čoraz viac prikláňam k Lyre. No na rozdiel od klasickej by to mala byť ( až všetko dobre dopadne - konštrukčne a finančne ) Casea Lyra SE viac v novom vlákne v obsahu fóra Predzosilňovače
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 21:32:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Casea je dobrá voľba, neprehlúpiš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 00:47:20    Predmet: odpo Odpovedať s citátom

Stereoman –Problém je, ako som už tisíc krát povedal, že podobne ako (klasické) high endy, tak aj super high endy „trpia“ na problém s menom stock kábel. Výrobca dáva k ním veľmi, ale veľmi kompromisný kábel, s veľmi obmedzenou kvalitou. Dôvod zrejmý, marketing, psychologická hranica, porovnávanie výslednej ceny sluchátok a pod. O kábli pre Beyery T1 som napísal podrobnú správu na head-fi. Bol som úplný samouk angličtiny, gramatická kniha, cvičenia, syntetizátor, takže sorry za grammar.

Neptius - http://www.head-fi.org/forums/6361021-post1662.html

V princípe je to cez kopirák pre HD 800, D-7000 a pod. Takže ak chceš naozaj serióznu kvalitu, tak rekablácia do seriózneho kábla je nutnosť. Ak symetrické zapojenie, tak „výmena jacku“ nie je riešenie, tam naozaj treba seriózny kábel.

Len pre ukážku, pre HD 800 stock kábli odpor je 1ohm na meter, kým Stefan Audio Voice 0.1 ohm. A ako vieš, čím menší odpor tým lepšia kvalita zvuku. Ak si pozrieš porovnávanie stock kábla a Stefan AudioArt Voice kábel:

http://stefanaudioart.com/Sennheiser%20HD800%20VOICE%20vs%20Stock%20Comparison%20Chart.html

Toto porovnanie je veľmi seriózne a odpovedá veciam ako sa majú. Pre Denon D-7000 pre Stefan AudioArt Endorphin kábel je popis a porovnanie tu:
http://stefanaudioart.com/Endorphin%20Denon%20AH%20D7000%20headphones%20Single%20Ended.html

A ešte tabuľka rekablovateľných sluchátok:
http://stefanaudioart.com/Headphone%20Cable%20Grand%20List.html

Obecný popis pre kábel Stefan AudioArt Voice. Tento popis je objektívny a korektný. Veľmi dobre podané info.
http://stefanaudioart.com/UNDERSTANDING%20the%20VOICE.html

Takže ak naozaj seriózne pôjdeš do rekablácie, tak naozaj kvalite sluchátok veľmi pomôžeš.


U zosilovačov. Najprv napíšem to, čo povedal excelia-hifi, aby to počuli hifisti veľmi jasne do uší. Nech to prečítajú 3x.

Na kvalitním aparátu je rozdíl slyšet IHNED! (aparatúre)

Skôr ako napíšem info o zosíkoch, najprv napíšem jednu dôležitú vec pre teba. Tvoje zariadenia čo máš, prehrávač, sú z kategórie skôr do super high endu, takže u teba by som veľmi seriózne zvážil, či má naozaj zmysel single ended forma alebo nie. Ty máš seriózne playery, ktoré dávajú kvalitný symetrický výstup a tak pre teba oveľa väčší zmysel má symetrické zosilovače, teda aj drahšie, a tak aj symetrické zapojenie sluchátok. Ak túto cestu zahodíš, potom sa môžeme baviť IBA o SE o modeloch, ktoré boli povedané. Upozorňujem však, že ak v budúcnosti budeš chcieť prejsť na symetrické zapojenie, bude vstupná investácia podstatne, podstatne vyššia než postupná investícia do strategicky a prezieravo zvolených zariadení. Áno, priklaniam sa k názoru, že Casea Lýra, s úpravou čo sa hovorí je skvelý nápad a chybu naozaj neurobíš ak ju vezmeš. Ovšem, uváž, či nebudeš kupovať aj ďalšie elitné sluchátka, hlavne vysoko impedančné typu Beyer T1. S nimi by mohol byť problém a neviem ako na Lýre to hrá.

Na tvojom mieste, ak vidím tvoje bedňové zostavy, osobne by som šiel racionálnou cestou do symetrického zapojenia a využil celkový potenciál celého reťazca aký máš, teda prehrávačov, prepojovacích káblov a zobral by som zo solidov trebars Rudistora RPX-300, ja som ho mal a je to špičkový univerzálny zosilovač, hoci stojí to čo stojí. Ovšem tento zosík hravo zvládne Beyery T1, AKG K-1000 a podobné „náročné“ modely na zosíky. A ešte detail. Nie je zosík ak zosík. Denony žiadajú oveľa viac mW ako T1 či HD 800. Ak by som vpálil 800 mW do týchto kúskov, viac by si ich nepočul ... Smile Kým do Denonov treba vpáliť aj 1W, ale pozor, rozumne, aby naozaj krásne dynamicky a čisto hrali, hlavne tie basy.

Môj názor, a ja viem čo vravím, osobne by som zvážil, či nemá zmysel ísť do super high endu a prejsť na symetrické zapojenie so všetkým čo k tomu patrí. Ako som ti písal v súkromnej správe, na High End Praha bude veľmi dobrá ponuka zosíkov, a ak by si chcel na vlastné uši počuť tie najtvrdšie super high endy, tak skoč na míting head-fi, tuším je to v júni Can Jam 2010. Tam budú naozaj všetci výrobcovia zosíkov, káblov, tí naj audiofily zo štátov a Kanady a tam naozaj máš naj možnosti.

PS: Tí čo ste v Mníchove, napíšte ohlasy, nápady. Budeme všetci radi.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 09:36:55    Predmet: Re: odpo Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
hlavne vysoko impedančné typu Beyer T1. S nimi by mohol byť problém a neviem ako na Lýre to hrá.


Co se tak domluvit nejprve z výrobcem podle typu sluchátek na změně výstupního odporu zesilovače, beyerdynamic vyžadují 50 ohmů. Měl by sis nejprve zjistit alespon fakta než házet špínu na něco co si ani neviděl a jestě máš tu drzost hádat jak co hraje Smile to sou masáže hned takhle po ránu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stereoman
Hifista


Založený: 08 február 2009
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 10:09:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážne obdivujem ten zápal pre vec, a energiu vynaloženú p. Záhoranským, na prezentovanie niektorých značiek....
No musím podotknúť, že momentálne absolútne neuvažujem o kúpe ďalších sluchátok . Ako som spomenul, 95% času strávim počúvaním svojej zbierky CD diskov ( 700ks) a vinylov ( 900 titulov ) na stereo zostavách.
Jedná sa len o pár hodín mesačne počúvania na Denonoch. Takže, ak máme diskutovať o zosíkoch, tak striktne k D7000, a neuvažujme, čo keby...
Čo sa týka rekablácie Denonov, priznám sa, že s tým uvažujem od samého začiatku. O kábloch mám svoje predstavy, a napriek tomu, že mnohí to neberú ako ďalší komponent vo zvukovom reťazci, ja počujem rozdiely zvuku celkom jasne. Je pravda, že čím je reťazec "referenčnejší" tým badať väčší prínos kvality káblov. Ja osobne počúvam na Kimber Cable Select 3038, Prepojení Nordost Valhalla, a Crystal Cable Reference.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 10:26:17    Predmet: Odpovedať s citátom

dovolim si zhrnut pre stereomana...

- na 1000€ za-bud-ni; budes rad ak z takej zostavy pojde vobec nejaky zvuk, a ak teda ano, nebude sa to dat pocuvat
- potrebujes rpx-300, ten je pre teba z tej spravnej kategorie a stoji pohodovych 2200€, takze sa krasne vojde do tvojho limitu
- kedze po kupe rpx-300 ti stale zostava priestor aj dost europenezi na dalsie zlepsenie, je nutny saa endorphin za skvelych 397€ za 1.82cm... oops!... ale k rpx-300 potrebujes xlr cize 470€ za rovnaku dlzku; to je sice viac nez polovica ceny d7000, ale ked oni ti inak nezahrajuuuuu...
- no a co by si to bol za chlapa, keby si si hned aj neporovnal vercajk s inymi, no cak! takze... letenka do chicaga na can jam 2010 s delta airlines z viedne a prestupom v amsterdame je za skvelych 528€, ubytovanie je za symbolickych 79€ na noc; to este do juna isto nasetris

zaver: kym nie si pripraveny dat aspon 2670€ (bez postovneho a prace na tejto serioznej rekablacii), necakaj zazraky. idealne by to chcelo vsak dat 3277€ (porovnavanie si ftakov uz v cene!)

kraaasne v tvojom novom limite, ktory som ti stanovil vzhladom na tvoje sucasne komponenty. a dokonca to ma vyhodu, ze uz to aj trosku zacne hrat.
enjoy!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stereoman
Hifista


Založený: 08 február 2009
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 10:36:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Poradie priorít:
1. Denony ( už sú )
2. Zosík
3. posluch
4. posluch
5. posluch
.
.
.
.
XX. rekablácia?! len ak budem zo zvukom nespokojný...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 10:53:16    Predmet: Odpovedať s citátom

zahoransky napisal:

citácia:
Ak by som vpálil 800 mW do týchto kúskov, viac by si ich nepočul ... Smile Kým do Denonov treba vpáliť aj 1W, ale pozor, rozumne, aby naozaj krásne dynamicky a čisto hrali, hlavne tie basy.


drahy moj, chcel by som vidiet tvoj vyraz v tvari a neskor co by zostalo z tych sluchatok ak by ti niekto do nich pustil poctivy1W.. prosim ta prestan pisat take nezmysly..kto to tu ma po tebe citat? Hammer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 11:13:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že z Magoranského při 800mW ve sluchátkách by vyletěl kus velkého hnědého, aneb jak říkali pracovníci ze SEZ Tlmače, "položil by poriadný kus kábla". Asi by to byl základ pro velmi, ale velmi seriózní rekabelizaci Laughing .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MB
Hifista


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 166
Bydlisko: Stockholm, SWE

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 11:53:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Nad Denon AH-D7000 uvazujem, daju sa vonku kupit za krasne peniaze, ale budem ich krmit iba zo svojho predzosilovaca (pri pocuvani LP), alebo priamo z CDP. Aspon docasne, nechcem ich na extra posluch, iba na sobotu/nedelu rano, ked moja pani spi, tak snad nebudu hrat ako KPP.
Škoda, že ich nikto na okoli nema, že by som to vyskúšal u mna doma, Denon AH-D5000 a Denon AH-D2000 som krátko počul, je to moja šálka kávy.

A na magistrov serem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 13:06:35    Predmet: Odpovedať s citátom

agustini napísal:
zahoransky napisal:

citácia:
Ak by som vpálil 800 mW do týchto kúskov, viac by si ich nepočul ... Smile Kým do Denonov treba vpáliť aj 1W, ale pozor, rozumne, aby naozaj krásne dynamicky a čisto hrali, hlavne tie basy.


drahy moj, chcel by som vidiet tvoj vyraz v tvari a neskor co by zostalo z tych sluchatok ak by ti niekto do nich pustil poctivy1W.. prosim ta prestan pisat take nezmysly..kto to tu ma po tebe citat? Hammer


Takze uz vime, ze za to nemuze. Dostal do hlavy sluchatkama.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 21:38:59    Predmet: odpovede Odpovedať s citátom

Stereoman – áno, o ten posluch ide predovšetkým, ovšem vec treba správne pochopiť. Potom sa rozhodnutia urobia oveľa ľahšie a hlavne, šetrí to peniaze.

MB – musím ťa pochváliť. Posledný tvoj príspevok bol zaujímavý. Aj ja na sebe pracujem aby hifisti viac a viac oceňovali moje príspevky. K veci, osobne D-7000 vlastním (opäť dar z Japonska, poslal som list majiteľovi fabriky a pribalil litrovku skvostnej Becherovky originál a tak mi poslali tento ich produkt pre projekty pre zrakáčov). Osobne by som ti viac doporučul zobrať Beyery T1. Sú podobnej zvukovej charakteristiky, ovšem sú o krok vpred. Na head-fi o tom bola intenzívna diskusia vo vlákne o T1 a porovnaní s D-7000. Môžem potvrdiť, že kvalitou zvuku sú lepšie T1, detail, soudstage, clarity, vyrovnanosť ... Ovšem, 600 ohm impedancia, takže ak solid amp, tak naozaj niečo kvalitné. Budem v Prahe, tak môžeme sa dohodnúť na vypočutí.

Agustini - Zaťažiteľnosť modelu Denon D-7000 je 1800 mW. Teda 800 mW pre nich nie je žiaden problém. HD 800 majú zaťažiteľnosť 500 mW a T1 tuším 300mW. Čiže ak do nich vpáliš tých 800mW, tak dopadne to zle, zničíš skvostné super high endy ... Takže kto píše nezmysly? Povedz si svoje meno alebo nickname.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Chu-To
Nádejný hifista


Založený: 09 júl 2008
Príspevky: 71

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 22:35:42    Predmet: Odpovedať s citátom

qwertz

Naposledy upravil Chu-To dňa Št apríl 01, 2010 14:06:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 23:55:35    Predmet: Odpovedať s citátom

to zahoransky:

maximalna zatazitelnost neznamena optimalne/pozadovane prevadzkove zatazenie pre posluch, ktore si dane sluchatka vyzaduju.. Idea je to len udaj o maximalnej hodnote aku by mali zniest bez poskodenia.. takisto nieje pri danom udaji uvedene ci su schopne takejto zatazi odolavat dlhodobo alebo len zvladnu narazy o takychto hodnotach...

..skus si pustit muziku pri kontinualnom zatazeni sluchatok o hodnote tebou spominaneho 1W do D-7000 po dobu bezneho posluchu jedneho CD povedzne 45 minut a mas u mna flasu domacej palenky ak nebudes najblizsie potrebovat predstupit pred posudkovu komisiu, kde ti budu musiet pripisat okrem zrakoveho aj sluchove postihnutie.. a to myslim cisto pragmaticky a niak tym nenarazam na to ze si "zrakac"..aby si si to nahodou spatne nevylozil.

Pises sem blbosti ktore su minimalne zavadzajuce.. hodnota maximalneho mozneho zatazenia nema nic spolocne s optimalnym vykonom zosilovaca pre dane zariadenie Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So február 06, 2010 00:18:19    Predmet: ja viem Odpovedať s citátom

agustini - ja to vsetko viem, len som reagoval na ludi co bluznia o tomto udaji. Mne to je jasne, bezne sa pouziva udaj podstatne mensi, kludne aj tretina pri tychto denonoch. Aj tak vsak 600mW je velmi velke cislo v porovnani s inymi sluchatkami. VZ
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 06, 2010 00:41:56    Predmet: Re: ja viem Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
agustini - ja to vsetko viem, len som reagoval na ludi co bluznia o tomto udaji.

vs.
zahoransky napísal:
Denony žiadajú oveľa viac mW ako T1 či HD 800. Ak by som vpálil 800 mW do týchto kúskov, viac by si ich nepočul ... Kým do Denonov treba vpáliť aj 1W, ale pozor, rozumne, aby naozaj krásne dynamicky a čisto hrali, hlavne tie basy.

zahoransky napísal:
Môj názor, a ja viem čo vravím [...]

Shit happens
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So február 06, 2010 01:15:58    Predmet: Siesty zmysel pre audio techniku Odpovedať s citátom

Jogobella – môj bože, vieš o čom blúzniš? Pri jeho aparatúre, keď má špičkový prehrávač a prepojovací kábel Nordost Valhala (z triedy super high endu), pre neho klasické zapojenie viac menej zmysel nemá. Jemu dá oveľa viac symetrické zapojenie, serióznej kvality zosík. A tie stoja podstatne viac než single ended. Keď kupuješ zosilovač už serióznej high end triedy, tak ono je treba strategicky zvážiť čo očakávaš a aké máš plány. Ja som dal návrh prehodnotiť ciele, a pouvažovať ísť radšej do vyššej triedy, s cenovým nárastom, kde prírastok kvality bude zreteľný. V tejto triede je už pomerne veľa kvalitných produktov od rôznych výrobcov, ja mám skúsenosti s RPX-300. Ale aj lampy sú veľmi vhodné. Osobne som RPX-300 vlastnil (dokiaľ som nezaslal Rudimu na „upgrade“) a môžem povedať, že je to špičkový výrobok hodný svojej ceny, je to naozaj jeden z naj solid ampov. Na RP 010B (alebo pripravovaný C) nemá šancu, ale ten je o ďalších 1,300 (cca 1,800 eur) drahší. Takže nepočítaj nezmysly.

Áno, cena veľmi seriózneho kábla je v pomere k cenám sluchátok naozaj podstatne väčší podiel než 15 percent ako výrobca reálne môže dať. Uvedený kábel, ako si postrehol, je naozaj okolo 50 percent ceny, lenže s kvalitou pôvodného kábla nemá nič spoločné, tento kúsok je špičkovým káblom a podľa mňa sa skvele hodí pre uvažovanú vylepšenú Lýru. Stefan AudioArt Voice pre HD 800 dôverne poznám a naozaj na rudíkovi to bol veľmi veľký rozdiel v tom, čo zahrajú HD 800.

A teraz k zaťažiteľnosti. Často nízko impedančné sú robené tak, že majú vyššiu zaťažiteľnosť než vysoko impedančné. Limit pre HD 800 je 500 mW, pre T1 350 mW (ak si pamätám), D-7000 až 1,800 mW. Takže ak ich pustíš trebars z kompu „naprázdno“, tak sú pomalé, slimák ako im vravím, ale keď do toho dáš šťavu zo zosíka, tak sa krásne rozbehnú. Sú aj zosilovače (profesionálne), kde sa dá nastaviť hladina „nalievania“. Ja som na takomto kúsku do D-7000 lial spomentých 800 mW, čo je oproti limitu 1,800 mW naozaj ďaleko. Aj výrobcovia odporúčajú nejsť nad polovicu hodnoty. Ovšem treba dodať ešte jednu vec. Nie je vždy výhodné voliť „vyššiu“ hodnotu, aj pri D-7000 občas stačí povedzme 350 mW. Na lampových zosíkoch sa volí iná hodnota ako pre tranzistorové zosíky.

PS: Hifisti, ja vás mám rád a rád si s Vami pokecám. Napíšte info k veci, aby sa človek naozaj niečo dozvedel.





Chu-To – možnosť dostať skvostné modely zadarmo má svoje nesporné výhody. Ak dostaneš kúsok povedzme za 1,000 euro, osobne som ochotný ho požičať výrobcom zosíkov, či už Lýry, tak aj ďalším, aby si ich vypočuli a vyladili svoje modely. Takto, terajší záujemca môže byť rýchlejšie vybavený. Takže ono to má svoje nesporné praktické využitie. Podobne káble k sluchátkam. Takže oveľa lepšie je podporiť skvelú vec, aby som mohol dostať aj nabudúce, lebo ja to dám do „obehu“. Čím lepšie info ziskáme, tým lepšie môžu naši výrobcovia ponuknúť produkty, a tým viac urobíme business a tým máme väčšiu šancu preraziť aj vonku, tým, že budeme pripravení. Takže som vlastne pre nich dobrý chlapec. Zložiť jeden zosík po kamarátsky, tak že poprosíš dodávateľov na súčiastky aby dali pre jeden zosík pre nevidiaceho, nie je až taká záťaž pre výrobcu. Ale zato, ak bude otestovaný, vyladený, tak je tu plán T. Presnejšie, zabalenie a poslanie do Thajska. Prečo? Každá non-profit organizácia potrebuje donorov (sponzorov). A tí keď prídu, tak sa im rád „predviedieš“, svoje výsledky, svoje zariadenia. No a podpora pre zrakáčov je o zvuku, a tak príde na aparatúru ktorá tu je. No a keď sponzorovi ukážeš, že to hrá krásne, tak si to sponzor všimne čo tomu krásnemu hraniu pomáha. No a tak si „nevtieravo“ všimne zosík s kvalitným DAC. Takto sa vec propaguje sama a pritom bola urobená na prozbách a ochote zložiť jeden kúsok. Takto je tu možnosť „lovenia“ zákazníkov. Takže dve zopár múch jednou ranou. Takže ako vidíš, som prospešný chlapec pre nich.

PS: Šiesty zmysel pre audio techniku.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist