Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DIY Audax KLS9

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jano399
Nádejný hifista


Založený: 15 marec 2009
Príspevky: 58
Bydlisko: BR

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2010 19:50:24    Predmet: DIY Audax KLS9 Odpovedať s citátom

Zdravim,
chcel by som sa spytat, ci mozem repro audax HM210Z0 pouzit aj v mensej ozvucnici ako je povodnych 70l. Chcel by som pouzit tento menic v cca. 30-40l ozvucnici. Mal by som zmenit aj vyhybku alebo len naladenie basreflex. natrubku?

Dakujem, Jano, BR.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jarous
Hifi obsluha


Založený: 27 január 2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: So január 30, 2010 13:59:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to skvělej reprák, ale chce opravdu objem, 50L je absolutní minimum. Ladění BR nutno přizpůsobit. Do menšího objemu (50L) pasuje Audax HM210Z12, má ty samé rozměry a klasický závěs oproti Z0, kde je závěs negativní. 30-40L je opravdu pro tyhle repoňe málo, nepůjdou dolů, což se od 8" vyžaduje. Jinak ve 2p doporučuji dělit kolem 1.5-1.7kHz, což vyžaduje jinou kalotu, než použili v KLS9. Vhodnej kousek je například AUDAX TW 034 XP. Výhybku nutno odměřit a navrhnout nově na konkrétní bednu a rozmístění. Oni vůbec klucí z Audaxu vymejšleli šílený kombinace, co se 2p týče.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jano399
Nádejný hifista


Založený: 15 marec 2009
Príspevky: 58
Bydlisko: BR

PríspevokZaslal: So január 30, 2010 18:39:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za zaujimave info, budem sa toho pridrziavat. Ja totiz ocakavam balik, kde bude cely kit pre 3P repro Poly Natalia. Byvam vsak zatial v 1 izbovom byte a chcem sa s menicmi trochu pohrat, kym skompletizujem cele 3-pasmo do vacsieho priestoru. Momentalne pocuvam Visaton Couplet, kde vysky su S-S 8511, mam este odlozene vysky Visaton G25FFL a dorazia mi Morel MDT33.
Otazka na Jarousa:
Ktory z tychto vyskovych repro (okrem S-S -ten je iba 19mm a treba ho delit vysoko)mam pouzit?
Aky program si mam stiahnut na simulaciu vyhybiek?

Dakujem, Jano.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivho
Nádejný hifista


Založený: 06 máj 2008
Príspevky: 67

PríspevokZaslal: Ne január 31, 2010 07:33:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Aký páskový výškač by ste doporučili pre KLS9.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jarous
Hifi obsluha


Založený: 27 január 2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Ne január 31, 2010 09:11:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Visaton G25FFL, Morel MDT33. Nechci zklamat, ale ani jeden z těchto mi nepřijde, jako vhodný kandidát. Morel na tom bude trochu lépe, než G25FFL, dělící kmitočet někde kolem 2kHz. U G25FFL kolem 2.5kHz - neznám ty repro, odhaduji z dostupných dat. Vybíral bych opravdu z min. 29,30,34mm kalot, dělá ScanSpeak. Wavecor, Audax, Seas. Audaxí H210Z0 mám odzkoušeny k páskům Aurum Cantus G1. Sw na simulaci je na netu plno, například Visatonní BoxSim, nebo si zakoupit LspCAD. Doporučuji použít google vyhledávač.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivho
Nádejný hifista


Založený: 06 máj 2008
Príspevky: 67

PríspevokZaslal: Ne január 31, 2010 14:16:48    Predmet: Odpovedať s citátom

AC - G1 sú dosť drahé. Dali by sa použiť AC - G2Si ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jarous
Hifi obsluha


Založený: 27 január 2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Ne január 31, 2010 18:10:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, AC G2Si nelze dělit nízko (navíc G2Si jsem slyšel v AC továrních bednách a pro mne je to podstatně horší pásek, jak G1) z levnějších jsou použitelné například BG Neo8, nad to je ovšem vhodné použít BG Neo3, neboť samotná BG Neo8 nejde tak nahoru. Zajímavá může být kombinace HM210Z0/Z12 v BR a zbytek BG Neo8 + Neo3 v dipólu, Neo3 musí být verze bez zadního deklu, tuším, že sehnat se dá z Madisoundu v USA. Zkoušel jsem i Fountek, ale nikdy to nehrálo uspokojivě. Mě se ta AC G1 nezdá tak drahá, p. Holcner je má v Melisse v nabídce něco přes 7tisíc kus.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 31, 2010 18:43:16    Predmet: Odpovedať s citátom

KLS9 ani nestavaj, to dvojpásmo je naprd. Mal som to postavené a chýbajú tomu stredy, ak tak len ako trojpásmo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ivho
Nádejný hifista


Založený: 06 máj 2008
Príspevky: 67

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2010 12:49:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jarous . Aký si skúšal Fountek. Pozeral som a celkom sa mi pozdáva Neo CD2.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist