Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AKG K-701 - offtopic
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: St september 12, 2007 19:45:07    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Stax a její SR-007 jsou sice perfektní , patrně nejlepší sluchátka na světě (konkurovat mohl jen AKG K 1000 ale ten se už neprodává)


Slyšel jsi někdy o Sennheiser Orpheus (HE90 + HEV90)?

Tahle jsou všeobecně považována za jedny z nejlepších, ne-li nejlepší na světě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št september 13, 2007 06:31:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Off topic !

A můj brácha je ještě větší než tvůj brácha. Když ho zavolám, přijde a zbije ho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št september 13, 2007 08:25:02    Predmet: RE:Jersey Odpovedať s citátom

Jsem si naběhl že ? Sennheiser Orpheus je legenda a to především cenou , měření co se dají sehnat na inetu jsou příkladná ale neříkají nic o tom jak je systém schopný "kontrolovat" signál . U sluchátek konec konců nejsou frekvenční charakteristiky to nejpodstatnější , pokud mají sluchátka třeba zesílené basy ale umí je kontrolovat je to mnohem lepší řešení než basy nezesílené ale bez perfektní kontroly . Lidské ucho je docela tolerantní k hlasitosti, kdy to že nějaké pásmo vyniká a jiné je mírně potlačené není nijak problém, naopak při "správném" průběhu tedy mírně zesílené basy i výšky je to pro ucho lepší protože ucho vnímá přesně obráceně tedy potlačuje basy i výšky .To co je pro sluchátka kritické je právě "kontrola" zvuku který produkují . Buď zvuk "kontrolují" a tedy jsou dobrá nebo nekontrolují a jsou na vyhození . Problém je jak tuto kontrolu dostat do grafu nebo jinak popsat , jediné řešení je právě slovní popis a ten bohužel píše člověk který na rozdíl od "stroje" může a ve většině případů také má postranní úmysly . A potom věř květnatým recenzím ... . Ale abych to shrnul Sennheiser Orpheus jsem nikdy neslyšel a tedy nemohu posoudit . Zaráží mě na něm ale to že ho Sennheiser zrušil a nechal bez nástupce buď tedy nebyl tak dobrý nebo byl nekonkurenceschopný vzhledem k produktům Stax .Například potom co AKG zrušilo sluchátka K 1000 tak přišlo s sice o chlup horšími ale podstatně levnějšími K 701 .Sennheiser ale nepřišel z ničím , proč asi ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Št september 13, 2007 09:40:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Neslyšel jsem je, nevím. Z frekvenčních charakteristik neusuzuji vůbec nic, neboť se to ani dost dobře nedá. Je to jen jakási nápověda a to dost často i zmanipulovaná. Jen jsem vycházel z toho, co jsem o Orpheus četl. Sennheiser ukončil výrobu zřejmě z důvodu malé prodejnosti, což by vzhledem k ceně nebylo nic překvapující. Podle Tvé logiky, kdy AKG přišel s K-701, ale tedy Sennheiser přišel s HD600, resp. HD650. Vím, že se sice jedná o dynamické modely a Orpheus byly elektrostaty, ale do jejich firmy nevidím. Prostě jen přestali vyrábět elektrostatická sluchátka a zaměřili se na elektrodynamická. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: Št september 13, 2007 09:58:09    Predmet: Odpovedať s citátom

kurri :

Máš pravdu, ale tebou zmíněné modely nejsou vůbec určeny pro evropský trh (katalogy je neuvádějí), z čehož jsem vycházel. Jsou dostupné pouze v Japonsku nebo v USA..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št september 13, 2007 10:30:24    Predmet: sekal Odpovedať s citátom

Ale jsou to modely (ATH- L3000 a ATH-W5000) které jsem myslel .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: Št september 13, 2007 11:17:18    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsem netušil. Vycházel jsem z model. řady určené pro náš trh resp. region, kde je ATH-W1000 nejvyšší..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pHp
Hifi obsluha


Založený: 12 marec 2007
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Št september 13, 2007 11:56:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen doplním ty A-T: dřeváky/kožáky jsou uzavřené (což bude většině audiofilů vadit) a berte je jen jako drahou, maloseriovou exkluzivitu, ne jako "zvukový top model".
Ten by měl být ATH-AD2000, otevřený, 2x dražší než v EU dostupný AD1000.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št september 13, 2007 18:03:58    Predmet: Odpovedať s citátom

pHp
Limitní je ATH- L3000 ale ATH-W5000 je regulérní verze . Přece jsem psal uzavřená , o otevřených jsem nepsal protože pokud vím tak "trpí" konkurencí AKG K701 a SENNHEISER HD 650 a nemá moc velký smysl platit za stejnou kvalitu více peněz .Uzavřená verze ATH-W5000 (nebo limitovaná ATH- L3000) ovšem žádnou konkurenci nemá a proto jsem je uvedl .I ta uzavřená jsou někdy potřeba , pokud poslouchá hudbu v jedné místnosti 20 programátorů tak jsou uzavřená sluchátka nutností . Protože ten "hluk" 20 různých otevřených sluchátek je horší než jízda v tramvaji .
---
Pokud si vzpomínám tak jste někde "vyhrožoval" že budete mít nabídku sluchátkových zesilovačů ale zatím žádné (kromě beyerdynamic A1) špičkové zesilovače nenabízíte . Padlo to nebo se jedná jen o nějaké zdržení ?
abych doplnil : MUSICAL FIDELITY X-CANv3 - je zesilovač který prodává jeho jméno nikoliv zvukové výsledky , GRADO Reference RA 1 je odpad v mahagonu - nemůžu si pomoct ale tak to prostě je ,oba dva "přehraje" bez problémů Pro-Ject Head Box SE který také máte i když to není žádná sláva ale také nemá nesmyslnou cena za jakou se prodávají ty dva předchozí .Takže jediné co tam máte "rozumné" je beyerdynamic A1 - který jsem sice neslyšel ale předpokládám že to nebude "bouda" na zákazníky jako v případě MUSICAL FIDELITY X-CANv3 - (který mimochodem není schopný utáhnout AKG K 701) nebo GRADO Reference RA 1 který není nic jiného než krádež ze strany Grado Labs.

upraveno aby text nebyl tak útočný Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pHp
Hifi obsluha


Založený: 12 marec 2007
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Pi september 14, 2007 08:57:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějak nechápu ten kontroverzní tón. Jen jsem doplnil informace, protože je mám z jasných zdrojů a ne jen z inetu. "Limitní" pro mě neznamená, že je to tam napsáno, ale že to jsou maloseriové produkty. http://www.audio-technica.co.jp/atj/ath-l3000/lineup/index.html

Jak prosím pane hodnotíte zvuk těch A-T Vy? Píšete zasvěceně, takže je zřejmě dobře znáte. Hlavně ty AD2000 by mě zajímaly, protože nejsou exportní.

Nabídka sluchátkových zesilovačů je jistě v ČR tak obrovská, že se v ní mohou všichni brodit po pás Smile. Nastrkat si obrázky do eshopu umí každý ..... My budeme přidávat po kouscích, jakmile se domluvíme s přísl. výrobci.

Vaše názory Vám nikdo nebere, jen být Vámi, tak bych je asi nehlásal jako slovo boží.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi september 14, 2007 09:42:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud to vyznělo příliš nepříjemně tak se omlouvám . To že se jedná o produkty vyráběné malosériově přece nic neznamená , třeba Stax se tím nijak netají a naopak to u některých svých produktů vysloveně uvádí . Konečně v porovnání s klasickými "konzumními" sluchátky jsou i AKG K 701 a Sennheiser HD 650 také malosériová výroba .Většina sluchátkových zesilovačů jsou také pouze malosériové výrobky . Pokud vás zajímá zkušenost s AD2000 tak i přesto že jsem vycházel z rozhovoru s člověkem kterého znám a co je má a ten prohlásil že K 701 jsou o chlup lepší tak si je pořídím a poreferuji , přidám foto atd ... , no a aby jste mi věřil že je mám tak se stavím u vás na prodejně a nechám vám je poslechnout .I když potom skončí patrně ve skříňce tak alespoň nebudu nařknut s toho že "kecám" . Pokud vám vadilo moje vyjádření ohledně GRADO Reference RA 1 tak vás mohu ujistit že mě zase pořádně "zvedá ze židle" text který u nich máte uvedený . MUSICAL FIDELITY X-CANv3 je to stejné jen za trochu nižší cenu a to že nebyli schopny "utáhnout" K 701 mě také řádně naštvalo vzhledem k ceně za jakou se prodávají . Ten problém s prodejem sluchátkových zesilovačů přece není tak hrozný , mnohé firmy se dají přesvědčit aby dodali zboží i do ČR , případně vy jako prodejce přece můžete požádat o zastoupení atd ... .Jinak slovo boží rozhodně nehlásám a mohu vám zaručit že potom co by si u vás zákazník koupil třeba GRADO Reference RA 1 na základě popisu ve vašem obchodě a potom by měl možnost vyzkoušet opravdu kvalitní zesilovač nebo jen Pro-Ject Head Box SE který stojí méně než polovinu potom by používal daleko horší slovník než jsem volil já .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi september 14, 2007 10:01:02    Predmet: Odpovedať s citátom

s tym gradom suhlasim, je to nehorazna zlodejina, byt vyrobcom po odhaleni ich tajomstva (zaliateho v epoxide) ihned ukoncim vyrobu a ospravedlnim sa vsetkym zakaznikom a ponuknem im refundaciu ..

predpokladam ze ten zvast na tej stranke je prebraty od vyrobcu, nieco podobne som uz kdesi videl ...

na predstavu, co je vo vnutri spickoveho modelu od grado :

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi september 14, 2007 11:13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
s tym gradom suhlasim, je to nehorazna zlodejina...


Co se Ti zas nezdá? Totální highend - podle hesla "minimum součástek=minimální zkreslení"...

Sranda bude, až někteří výrobci začnou pro vylepšení image svých strojů montovat dovnitř makety švábů, traf, kondenzátorů, atd.. A recenzenti odborných časopisů se budou rozplývat nad neošizenou konstrukcí. Spokojení budou všici - kdo to reálně poslechem pozná? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Pi september 14, 2007 16:39:17    Predmet: Odpovedať s citátom

To Krecek:
Pozná to každý jenž vlastní sluchátka s impedancí menší jak 120 ohmů. Ta totální hrůza od Grado tato sluchátka nemůže "utáhnout" natož tak uspokojivě hrát. Od Grado je to těžká podpásovka a blaf na jejich zákazníky. Jinými slovy, tento Grado zesilovač je naprosto zbytečný, protože přesně takto vypadají náhražky sluchátkových zesilovačů integrované do většiny cd přehrávačů a tam jak je známo nehrají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So september 15, 2007 07:48:32    Predmet: Odpovedať s citátom

cistou nahodou v novom (oktobrovom) audiu som sa docital ze isty Paulo Fernandes uz dlho rozmysla nad modelom grado RS-1... a kedze mu sluchatkova diera jeho masin nestacila, tak sa rozhodoval medzi projectom HeadBox SE a spominanym Gradom RA-1...

A kedze Paulo Fernandes je pravy audiofil (nie iba nejaky zasrany NADista, ma doma gramec oracle a zosaky od burmestera), je vam asi uplne jasne, ktory z tychto kandidatov vyhral ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So september 15, 2007 08:19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi to sem nepatří, ale ProJect Head Box II je podle lepší než Project Head Box SE, přesto, že stojí polovinu. Nemá zbytečnosti navíc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano.stano
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: So september 15, 2007 08:29:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Asi to sem nepatří, ale ProJect Head Box II je podle lepší než Project Head Box SE, přesto, že stojí polovinu. Nemá zbytečnosti navíc.

Shocked To sa mi nechce verit - to vazne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: So september 15, 2007 08:34:48    Predmet: Kuba4 Odpovedať s citátom

ProJect Head Box II jsem na rozdíl od tebe neslyšel ale pokud to říkáš tak potom ten "sluchátkový zesilovač" od Grado dostane na prdel od výrobku co stojí 1/4 . To už není na rozčilování to už je k smíchu .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Ut september 18, 2007 11:32:56    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:51:32, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut september 18, 2007 13:49:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek>
Ten "nepřátelský" tón je bohužel výsledkem mojí alergie na "dokonalé" výrobky . Nic není dokonalé a pokud někdo o něčem píše jak je to perfektní , chyby nejsou atd... tak se hned "naježím" .Omlouvám se za to ale takoví prostě jsem .Co se týče headamp (casea) tak patrně se ve vašem případě jednalo první verzi. Tu jsem neslyšel , já jsem vlastnil až verzi druhou . I když k ní mám určité výhrady tak vzhledem k ceně mi nezbývá než mlčet .Teď je tu verze Lyra .K té se musí vyjádřit ovšem někdo kdo ji slyšel , snad Kuba4. K AKG K 701 jsem už hodnocení psal , sice krátké ale snažil jsem se vyhnout "okecávání" . Co se týká zesilovače Zama tak jsem ho neslyšel . Mě se na něm nelíbí že nemá možnost vypnout "Crossfeed", cena je také značně vysoká ale vzhled není vůbec špatný . Dále se divím že nemá buffer , to ale nemohu kritizovat bez poslechu .Dále mě na jeho autorovi vadí třeba to že se vůbec "necuká" pokud má napsat reklamní text vydávaný za recenzi , viz. sluchátkový zesilovač Grado .Ohledně psaní recenze na vlastní sestavu, v tom žádný problém nevidím .Pokud jde o neutrálnost projevu u Stax Signature a HD 650 / K 701 tak doporučuji si přehrát alba skupiny Blind Guardian , rozdíl je "brutální" a ukazuje rozdíl mezi těmito sluchátky naprosto jasně . Pokud jde o to co poslouchám tak převážně metal , časté řečí majitelů hi-fi studií o tom jak je metal špatně nahraný jsem "žral" jen do doby než jsem si pořídil sluchátka . Od té doby vím jaký je problém pro repro a akustiku přehrát tento žánr .

Moje současná sestava . Elektrika má samostatnou větev , rozvody jsou nové (cca 5let) přidání "pračky" pro potřeby sluchátek nemá v mém případě žádný efekt , pro výkonový zesilovač to už je něco jiného .Hudba uložena na hdd a přehrávaná přes mac mini , zvuková karta m-audio FireWire 410 a jede jen jako transport přes koaxiální kabel . D/A převodník CEPHEUS (casea) zapojený přes symetrický výstup do SRM-717(Vincent XLR Kabel 60cm), Sluchátka STAX SR404 . ///// Plánuji pořízení sluchátkového zesilovač pro klasická sluchátka . Zatím vyhrává zesilovač HeadRoom Balanced Home Amp s Max Module a Stepped Attenuator . Kabel ke sluchátkům Cardas Balanced Headphone Cable . Sluchátka samozřejmě Sennheiser HD650 .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 18, 2007 13:57:13    Predmet: Re: Kuba4 Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
ProJect Head Box II jsem na rozdíl od tebe neslyšel ale pokud to říkáš tak potom ten "sluchátkový zesilovač" od Grado dostane na prdel od výrobku co stojí 1/4 . To už není na rozčilování to už je k smíchu .


preco myslis ze ten grado ide aj na baterky? pre paradu? ja si viem zivo predstavit ako by som tuto moznost vyuzival, spolu s mojim discmanom/naj sony svojej doby/ a grado RS-1, to musi byt lahoda a hocikde na luke...

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: Ut september 18, 2007 15:52:54    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II :

Jen poznámka k tomu metalu - aniž bych chtěl jakkoli stranit majitelům HiFi studií, s tou kvalitou nahrávek s tímto žánrem mají bohužel pravdu. Většina nahrávek s metalem , co jsem měl možnost slyšet (a slyšel jsem jich poměrně dost), byla nějak zprasená. Často byl záznam silně přebasován, kytary špatně sejmuté apod. Používat tedy takovéto nahrávky na posuzování neutrality evtl. dalších (subj.) kvalitativních hledisek jakéhokoli elakus. komponentu považuji za silně zavádějící..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Ut september 18, 2007 15:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mne pokud již sluchátkový zesilovač obsahuje binaurální korekce tak jedině vypínatelné, protože ne vždy a ne každému se to líbí. Pokud vím tak jedině tobě se binaurální korekce líbí a nikdo jiný se tu o nich kladně nevyjádřil. Já jsem je taky zkoušel a moc mi nesedly. Zvuk se sice jakoby zprostornil, ale byl rozplajzlý a hrálo to jako ze záchodu. Vždy jsem se vrátil k verzi bez korekce a jaká to byla úleva! Podotýkám, že jsem zkoušel korekci jak formou pluginu pro Foobar2000 nebo předřazenou z operáku. Vždy šlo o poslech s kvalitním DAC a sluchátkovým zesilovačem. Proto si nemyslím, že binaurální korekce jsou nejlepším řešením a už vůbec nemožnost je vypnout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut september 18, 2007 17:41:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych si opravdu rád poslechnul tu Zamu, protože Casea Lyra je neutrální, přesná, pravdivá. Chtěl bych to porovnat. Bohužel nemám k dispozici 701čky, jedu na diplomatičtější HD 595. Asi protože poslouchám střední proudy. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut september 18, 2007 17:46:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo 4, zkuste si vypůjčit od Renowna jeden nový prototyp sluchátkového zesilovače (on bude vědět), zajímal by mě názor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut september 18, 2007 18:04:03    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal>
Tak nějak jsem si to původně myslel také , poslechy ve studiích , doma atd ... . A pak přišli HD 650 a ejhle tam kde dřív byly kytary takové nemasné neslané tam najednou měli "říz" , bicí které neměli dostatečnou "údernost" se najednou "netopili" v basové složce ale "mlátili" jak o život , ... .Potom přišli Stax a sice ztratili trochu na "údernosti" ale bohatě si to vynahradili čistotou projevu .Problém u tohoto žánru je v tom že tam je "provoz" od 30hz až po výšky často dohromady a ve více verzích - tj. několik kytary, basa a bicí jedou dohromady s minimem "sól" a tedy pokud není maximální kontrola produkovaného zvuku tak se to začne slévat a dusit navzájem . Není zas takové umění reprodukovat pouze bicí (v rozumné kvalitě) ale pokud k němu přidáme kytaru , basu , tak problém je tu. Nepodceňujte metal ale hledejte největší část chyb v reprodukci , nakonec mám od metalu cca 400 CD a to není tak málo abych nemohl svůj názor o tuto zkušenost opřít . Já tvrdím že pokud chcete poslouchat metal kvalitně tak sluchátka (nejvyšší kvalita - HD650,K701, a podobné) jsou jedinou šancí pokud nechcete utratit za repro a akustické úpravy cca 1 000 000 kč . Protože čím více basové složky hudba obsahuje tím více problémů akustika přináší . Proto jsem uvedl právě BLIND GUARDIAN kde basová složka dělá bez dokonalé kontroly strašnou paseku .Pokud ale na to vypustím svoji sestavu (stax) tak najednou je to někde jinde . Naopak jinde zase vede HD650 . K701 jsou svým zvukem vhodné jako jediná sluchátka ale pokud se postavili dvojce HD650 a Stax Signature tak prohráli .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut september 18, 2007 20:38:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Kubo 4, zkuste si vypůjčit od Renowna jeden nový prototyp sluchátkového zesilovače (on bude vědět), zajímal by mě názor.


Klidne, proc ne? S Renownem se domluvime. Jen mne prekvapuje to vykani. Uznavam, ze jsem trosku spolecensky drtic, ale nejen v tomto pripade preferuju na Netu TY.

Ale abych se vyjadril trosku obecneji, jednoznacne preferuju ceskoslovenske vyrobce a (at se na mne zkusenejsi nezlobi) "mladsiho data razeni". Ti starsi jsou pro mne prilis pomali. Nedej Boze jestli treba cekaji na promlceci dobu patentu.

Tesim se na kazdy audio produkt nasich zemi. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut september 18, 2007 20:46:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Je otázka, jak se pozitivně projevuje mladší věk do obvodového řešení a zvukové kvality. Tak to by mě opravdu zajímalo Laughing Laughing Laughing

Podle mě hraje prim v ochotě přijímat marketingová klišé a primitivní poučky Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Paco
Volný radikál


Založený: 15 september 2007
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ut september 18, 2007 23:45:43    Predmet: _Objektivní_ test Odpovedať s citátom

Možná jsem nepochopil jak se dělá skutečně objektivní test zvuku sluchátek, mě napadá toto:

Sluchátka -> umělá hlava -> záznam

Záznam [1] .. záznam [n]
-> zesilovač -> poslechový test

Pokud budu sluchátka měnit na hlavě (vlastní), bude výsledek asi ovlivněn znaky jako je zvyk, preferovaná značka, design...
Hodnocení pak může připomínat třeba známkování v krasobruslení.
Nebo se pletu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St september 19, 2007 08:05:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Já bych si opravdu rád poslechnul tu Zamu, protože Casea Lyra je neutrální, přesná, pravdivá. Chtěl bych to porovnat. Bohužel nemám k dispozici 701čky, jedu na diplomatičtější HD 595. Asi protože poslouchám střední proudy. Smile


Tak se domluv přímo s p.Zajícem. Mě k tomu zesilovači půjčil rovnou i originální signálový kabel, HD 650 a AKG 701. Musel jsem samozřejmě uhradit zálohu, která mi ale po vrácení celé zasílky byla bez problémů obratem taky vrácena. Ale příznám se - strach jsem měl veliký. Proto jsem ho měl postavený úplně nahoře sestavy, kam malá (v té době...) ještě neuměla vylézt. A poslouchal jsem až večer, když už nešmejdila kolem.

Příjemné bylo, že výrobce na mě nijak netlačil, žádná snaha napřed vidět a cenzurovat text mého testu.

Až bude v zimě více času a dám dohoromady to DIY gramo, rád bych zkusil něco podobného i se STAXy. Uvidím, co mi na to řeknou v ALTEI. Po předchozích zkušenostech se spedicema a poštou si to ale radši vyzvednu a vrátím osobně Red angry
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 2 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist