Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AKG K-701 - offtopic
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: St september 19, 2007 09:52:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Paco>
Nějak jsem nepochopil jak to myslíš , sluchátka se porovnávají velice lehce .Na rozdíl od repro nemáš problémy s akustikou a tedy není problém s umístění několika párů repro do místnosti tak aby každá měla to nejlepší umístění v prostoru atd ... .
Proč by měl být do hodnocení kvality zvuku míchán také třeba design ? Ten má mít pokud je zvláště podařený nebo naopak nevydařený svoji známku ale nemá co dělat při hodnocení zvuku . Preferovat nějakou značku je také u nezávislého autora nemožné . Něco jiného jsou ovšem tzv. placené recenze ale ty se vyskytují nejenom u sluchátek ale i u ostatních věcí (audio , auta , prostě od a do ž ....).
Krecek>
STAX a ALTEI - já si bral sebou sluchátka a zesilovač + svoje CD . Brát gramofon bude podstatně těžší .. . Dej vědět jak dopadneš s půjčením .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paco
Volný radikál


Založený: 15 september 2007
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: St september 19, 2007 11:47:29    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II>
Proč by měl být do hodnocení kvality zvuku míchán také třeba design ?

Právě, aby míchán nebyl, bych ty sluchátka vůbec neměl dostat do ruky. Tak, jek jsem to popsal, by se uskutčnil poze test zvuku - přepínat několik záznamů na stejné aparatuře.

Preferovat nějakou značku je také u nezávislého autora nemožné .

Teoreticky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 11:35:01    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:51:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 11:35:37    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:43:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 14:10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek napísal:
Dobrý den Zdeňku


Abych se zastal pana Zajíce v recenzi Grado: píše tam přece, že ten rozdíl, který přinese zesilovač Grado je poměrně malý, a je třeba také dost drahý kabel, aby to stálo za to.


Tak toto som nepochopil. Moze mi to niekto vysvetlit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 15:21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

ma pan zajac na mysli tento zosilnovac ?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 19:11:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek
Tak pěkně popořádku ať na nic nezapomenu .
Stax - jediná jejich chyba je v nedostatečně mohutných basech a trochu větší "údernost" by také neškodila . Ostatní je naopak pouze plus , tak čistý hlas jim mohou ostatní sluchátka jen tiše závidět , o přesnosti a čistotě výšek mohou ostatní sluchátka jen snít (nebo přesněji majitelé jiných sluchátek) .
Headroom - já ale psal o Balanced Home Amp s Max Module a Stepped Attenuator , to je trochu jiná liga než Zama . Přeci jenom symetrický zesilovač od vstupu po výstup je něco trochu jiného . Právě pro to je také nutný jiný kabel protože do něj "klasický" nejde zapojit . Cena je ale dosti vysoká tak ještě uvažuji o CORDA OPERA headphone amplifier (MEIER-AUDIO) . Verze s integrovaným D/A převodníkem stojí cca tolik co Zama a podle mě má několik podstatných výhod .Zvuk podle mě bude jen nepatrně horší než co je schopen vytáhnout Balanced Home Amp . No ještě uvidím .Pokud na konec zvolím CORDA OPERA headphone amplifier tak k němu budu používat patrně AKG K 701 . Záleží jak to nakonec bude .... .
Crossfeed - Tato funkce mě příliš nezajímá aneb na žánru který poslouchám není příliš přínosná . Čistota signálu je důležitější a nemá význam do něj mixovat tzv. "doslech" z druhého kanálu i když to někdy zní příjemně tak tady to není přínosem .
Grado - Opravdu mu může sebedražší kabel pomoci ? Vzhledem k tomu co obsahuje ? Ta "recenze" nebyla nic než PR článek . Toto je neomluvitelné ale bohužel v HiFi také dost častý jev .

ferenc
předpokládám že pan Zajíc alias Zama má na mysli verzi "mahagonu nezbavenou" tedy patrně slyšel hrát i peníze . Zákazník slyší "hrát" těch 13,5 k kč a pan Zajíc zase pana distributora .... Smile .


Naposledy upravil ZdeNek II dňa St september 26, 2007 15:55:35, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: St september 26, 2007 13:56:51    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:50:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St september 26, 2007 15:04:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek napísal:
Možná je ten zesilovač uvnitř chudý, ale je to opravdu šmejd?


Ano - je to smejd, okrem toho za smejda povazujem cloveka ktory dal za tu cenu toto do obehu a takisto za smejda povazujem aj cloveka ktory pise taketo hlody:

Testovaná sluchátka i zesilovač Grado jsou vysoce kvalitním kusem elektroniky. Zvuk samotných sluchátek je velmi otevřený, čistý, hladký a přirozeně barevný, s vynikajícím zobrazením akustických nástrojů a vokálů. Drobnou výtku mám pouze k místy až příliš výrazné, ostřejší prezentaci, stejně jako k celkově tenčímu, méně mohutnému, „sluchátkovému“ podání některých nahrávek. Tato výtka je ovšem velmi subjektivní, někteří audiofilové právě takové reprodukční vlastnosti vyhledávají.
Komfort nošení je slušný, avšak nedosahuje úrovně některých circumaurálních sluchátek konkurenčních výrobců.
Sluchátka budou důstojným doplňkem velmi kvalitních přehrávačů se solidně konstruovaným sluchátkovým výstupem. Chcete-li ze sluchátek „vyždímat“ maximum, zkombinujte je se sluchátkovým zesilovačem RA-1, který k přehrávači připojíte špičkovým propojovacím kabelem. Dojde ke slyšitelnému zlepšení, nečekejte však žádný propastný kvalitativní skok oproti poslechu přes sluchátkový výstup přímo na přehrávači.


Obavam sa ze od firmy Zama si asi nikdy nic nekupim...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Št september 27, 2007 12:15:51    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:50:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št september 27, 2007 14:57:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek
Crossfeed - nevím jaké zkušenosti máte s žánrem metal ale něco jako "zobrazení prostoru,lokalizace a prostor je podán trojrozměrně .. " není tu vůbec důležité . Tady je oblíbené HiFi čarování s prostorem atd.. jednoduše ignorováno .Navíc na koncertě tedy maximu kvality přednesu (no jak na kterém) také nic takového není . Navíc reálná simulace poslechu přes repro jde udělat v analogové cestě velmi obtížně , proto třeba Pawel Acoustics dělá "krabičku" jen na konkrétní sluchátka a to jen na STAX které mají potlačené basy takže simulace jde provést jednodušeji . A Zama to zvládne jako univerzální pro všechny sluchátka ? Nebo minimálně pro HD650 a K 701 i když každé sluchátka potřebují jinak modifikovat signál ? A zároveň nejde vypnout ? Tady je něco divného .... .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Št september 27, 2007 15:39:24    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:27:32, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Št september 27, 2007 20:42:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNekII: Myslím, že kdybys na místo ironických poznámek přístroj někde vypůjčil a poslechl, udělal bys lépe. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi september 28, 2007 17:26:08    Predmet: RE: Odpovedať s citátom

Jersey
Ironicky byla myšlena jen ta poslední věta(Tady je něco divného .... .) . Ona totiž funkce Crossfeed je nemožná realizovat opravdu univerzálně tak aby přinášela výborné výsledky na několika sluchátkách . A pokud si kupuji špičkový sluchátkový zesilovač , což Zama minimálně cenou je , tak také bych si chtěl volit sluchátka která mě nejlépe vyhovují (HD650,HD595,K701,DT880,ATH-W1000/ATH-W5000,ATH-AD1000/ATH-AD2000,GS1000 - ukázka opravdu kvalitních sluchátek) tedy cca 10 sluchátek a všechny potřebují jinak modifikovaný signál ! Ostatní firmy které tuto funkci dělají ji buď dělají jen na konkrétní sluchátka (Pawel Acoustics a jejich HP-1) nebo univerzálně ale s možností vypnutí této korekce - dalo by se říci jako bonus k zesilovači .Postavit špičkový sluchátkový zesilovač na této funkci bez možnosti jejího vypnutí je opravdu podivné . Samozřejmě poslech je to nejpodstatnější a v této době bohužel nemám klasický sluchátkový zesilovač a tedy nemohu porovnat . Jak budu mít sluchátkový zesilovač k dispozici tak mám v úmyslu kontaktovat výrobce s prosbou o porovnávací test ! Jiný než porovnávací test nemá cenu u takto drahého zesilovač dělat . Přesné porovnání s konkurenčním výrobkem (kvalitním) plně ukáže co v zesilovači je nebo naopak jestli se jedná třeba jen o rozumný zesilovač za nerozumnou cenu v elegantním kabátku .
Petr Janosek
Já se nezlobím , beru to tak že s tímto žánrem nemáte zkušenosti .Ono je to podobně jako třeba se psi . Těžko můžete přenést zkušenosti získané chovem NO(německého ovčáka) na třeba SBT nebo jiného bull psa .On opravdu metal není žánr který by milovníci HiFi měli rádi a měli s ním velké zkušenosti . Ani majitelé HiFi studií neví co zákazníkovi který poslouchá takový žánr doporučit (kromě léčby na psychiatrii ) .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Pi september 28, 2007 18:27:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám nyní Zama HPA-1, AKG K-701 a kabel HPA-1K k dispozici a de facto souhlasím s tím, co píše Petr Janoušek. Poslech opravdu dostává nový rozměr. Úprava není tak enormní, aby se dala porovnat s klasickým "reproposlechem", i přes to všechno je to ale cesta výše. Zkoušel jsem připojit i HD600 a i u těchto sluchátek se funkce projevila v pozitivním světle. Zatím jsem neměl dostatek času podstoupit zesilovač řádnému poslechu a srovnání. Příští týden ale něco sepíšu. Nicméně s Tebou musím souhlasit v tom, že je minimálně podivné nemožnost tuto funkci vypnout. U přístroje této cenové kategorie by to mělo být samozřejmostí.

Úsměvně na mě působila zmínka v návodu: Pro minimální zkreslení reprodukce nechte přístroj před poslechem 3 hodiny rozehřát (rozehrát). Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
black sabbath
Hifi obsluha


Založený: 01 október 2007
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po október 01, 2007 22:27:30    Predmet: Grado RA1 Odpovedať s citátom

K tomu výrobku jsem našel tohle: http://diyaudioprojects.blogspot.com/2007/08/grado-ra1-amplifier.html a za podívání stojí i toto: www.rock-grotto.co.uk/B-tech.htm a ještě www.rock-grotto.co.uk/xcanpropage.htm .Nemá někdo z vás zkušenost s MILLENIUM HP1? www.audioworks.cz/product_detail/1066/millenium-hp-1/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2007 13:53:09    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Krecek>
Právě protože já na rozdíl od těch ostatních recenzí nechci "mlátit prázdnou slámu" a tak musím mít minimálně jeden sluchátkový zesilovač z odpovídající cenové kategorie abych mohl porovnat a na základě porovnání napsat svůj názor . Protože teprve při porovnání mohu říci co je lepší/horší , jestli cena odpovídá atd. . Pokud se jedná o téma této diskuze tak to je AKG K 701 a k tomu jsem se myslím vyjádřil , předpokládám že narážíš ale na moje příspěvky ohledně zesilovače Zama a tady jsem přispíval jen proto že jsou tu názory které se naprosto rozchází s mojí zkušeností s sluchátky K 710 a tedy mě zajímalo jak je to možné . Abych to řekl popravdě tak myslím že někdo lže . Buď já a potom je divné že podobný názor na tyto sluchátka má i mnoho lidí kteří o zesilovači Zama nikdy neslyšeli nebo lže někdo jiný . Ještě je tu varianta že onen zesilovač je vskutku mistrovské dílo a tedy tato sluchátka se s ním chovají jinak než z jinými i dražšími sluchátkovými zesilovači a tedy nelže nikdo a já tu napadal špičkoví sluchátkový zesilovač . Pokud je pravda poslední varianta tak to zjistím jakmile udělám test a potom se samozřejmě všem které jsem napadl omluvím a od výrobce zesilovač zakoupím . Opravdu ale věříš v reálnou šanci že se jedná o tu třetí variantu ?


Zcela uprimne si myslim, ze mas velmi dobre pohnutky a presto nedospejes k vysledku, ktery tady uvadis = absolutni pravda.
Kazdy mame svuj vkus a tedy se nam libi neco jineho. Protoze poslech je ryze subjektivni hodnoceni, tak vysledek bude poplatny pro Tebe a pripadne pro lidi, kteri slysi podobne (jak to ale poznat, zvlaste na internetovych forech).
Pokud se Vas ale sejde relativne velka skupina a budete vsichni testovat stejne, tak se z tech vysledku pujde snad nejak vyznat. Vypada to, ze budete minimalne tri: Petr Janosek, Jersey a Ty. Jinak je to vsechno osobni hodnoceni, a casto velmi zkreslene.
Hodne zdaru!

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2007 14:02:53    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:26:33, celkom upravené 7 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2007 14:08:56    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:27:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2007 14:48:42    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:25:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2007 16:43:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek>
"Zdravím,
co se týče ostrosti Akg K 701, počítejte na Zama s tím
, ..... " - Tento příspěvek je už něco jiného než ty předešlé , pokud by jste to prezentoval takto od začátku myslím že bych na zesilovač Zama vůbec nereagoval . Kromě toho já mám K701 rád stejně jako HD650 nebo SR-404 Signature . Kupodivu mám nejraději právě HD650 a SR-404 Signature a to jsou naprosto rozdílná sluchátka . Pokud bych ale mohl mít jen jedny tak by to byli K701 .
mesires>
"ktery tady uvadis = absolutni pravda." - K absolutní pravdě se samozřejmě nedostanu ale dostanu se k tomu abych mohl posoudit co a jak . I kdyby to měla být remíza , to je konec konců také výsledek .
Jersey>
I Vincent KHV-1 může být brán jako protivník , sice škoda že je hybridní konstrukce ale co se dá dělat . Rozhodně je lepší porovnávat s ním než s ničím a mít celou recenzi založenou a pocitech z jednoho výrobku bez přímé konfrontace s konkurencí .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: St október 03, 2007 14:01:16    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:25:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Št október 04, 2007 12:26:39    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:22:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Dan Zajíc
Hifi obsluha


Založený: 06 október 2007
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: So október 06, 2007 13:58:08    Predmet: recenze Grado RS-2, zesilovač ZAMA HPA-1 Odpovedať s citátom

Dobrý den pánové,
i když bych si rád držel určitý odstup a diskuse na fórech neovlivňoval svými komentáři (jakýmkoli směrem), neznamená to, že je nečtu. Občas se objeví takové příspěvky, na něž nezareagovat prostě nejde.

1) pro ference a ZdeNka II k tématu mé recenze na sluchátka + zesilovač Grado:
Veškeré recenze, které jsem kdy napsal, jsem se snažil napsat poctivě a co nejobjektivněji, s využitím informací, které mi v té době byly známé. Grado není výjimkou. Není pravda a uráží mě, když někdo o mě tvrdí, že jsem byl kýmkoliv podplacen či jinak zmanipulován. Zásadní problém vidím v tom, jak recenzi formulovat vzhledem k cílové skupině čtenářů. Jinak bude stejný text chápat náročný audiofil, jako jste Vy, který se běžně pohybuje ve světě špičkových sluchátek a různých sluchátkových zesilovačů, a jinak obyčejný člověk, který repráčky k počítači za 800 Kč, nebo pecky do uší za 3 stovky považuje za vrchol zvukového blaha. Základna čtenářů Stereomagu je (byla) strašně široká se zástupci z obou skupin (a bohužel spíše z té druhé). V takovém případě je velmi těžké zvolit správné vyjádření. Když si přečtete celou recenzi, pochopíte, že se nejedná o PR článek, ale že je tam řada kritických poznámek, které se distributorovi nelíbily a do té doby v Čechách víceméně neposkvrněné pověsti Grado naopak spíš uškodily - např. ostrá až řezavá prezentace, tenčí podání zvuku, nižší pohodlí na uších než u konkurence...
Samotný zesilovač RA-1 jsem hodnotil jako doplňek ke sluchátkům Grado RS, ne jako univerzální zesilovač, kde zcela pohořel. V recenzi doslova píšu: "Na zesilovači Grado RA-1 jsem si chvíli poslechl i sluchátka Sennheiser HD650. Jejich vysoká impedance (300 Ohmů oproti 32 Ohmům u RS dvojek) spolu s konstrukcí zesilovače Grado způsobila, že zesilovač je sotva utáhl a potenciometr regulující hlasitost musel být otočen hodně doprava, aby bylo „něco“ slyšet. RA-1 rozhodně není stavěný pro tyto případy."
Zesilovač RA-1 je skutečně triviální konstrukce (v té době jsem ji fyzicky neznal, pouze odhadoval), nicméně v porovnání se sluchátkovými výstupy přímo na CD přehrávačích přeci jenom lepší je (tedy myšleno se sluchátky Grado RS, pro něž je určen, a s použitím superkvalitního propojovacího kabelu), i když ne o moc. Doslova píšu: "Nelze říct, že při poslechu sluchátek RS2 s použitím zesilovače Grado je oproti poslechu přes sluchátkový výstup přehrávače SONY nějaký výrazný kvalitativní odskok." Nicméně má slušný potenciometr (narozdíl od mnoha sluch. výstupů CD přehrávačů) a napájení bateriemi zajistí pohodovější a čistší zvukové podání, než při napájení ze sítě. Pro Grado RS-2 a RS-1 to je dobrý doplněk, nakonec i s přihlédnutím k podobnému "dřevitému" designu. Pravda je, že je poněkud předražený, ale to je typické pro celou značku Grado, tak nevím, proč to vytýkat zrovna jen tomuto jejich výrobku.
Sluchátka Grado, ačkoli mají něco do sebe, nejsou šálkem mé kávy (zvláště kvůli té ostrosti podání, která je "špatně"), a tak bych je ani k opravdu špičkovému sluch. zesilovači nikdy nepřipojoval. Přesto je dost lidí jiného názoru a Grado jsou pro ně modla, ale s nimi bojovat nechci (proto zjemnění v textu, že "někteří audiofilové právě takové reprodukční vlastnosti vyhledávají").


2) pro ZdeNka II ohledně nemožnosti deaktivace binaurální korekce na zesilovači ZAMA HPA-1. Jsou k tomu dva důvody:
a) Použitá korekce nezhoršuje reprodukci, není důvod ji vypínat. Její efekt se nedá naprosto srovnávat např. se softwarovými korekcemi, které jsou všechny do jedné (zkoušel jsem jich řadu) výrazně zvukdegradující, a proto nepoužitelné. Co se týče univerzálnosti použití - zesilovač je zvukově neutrální, a proto široce použitelný. Basy, jejichž kvality se s použitím bin. korekce obáváte, jsou bezchybné, v žádném případě ne rozplizlé, či nepřirozeně zdůrazněné, jako tomu je u korekce zesilovačů HeadRoom (co znám), ale naopak objemově správné, přesné a pevné. Pochopitelně účinnost korekce a celkový dojem z poslechu na zesilovači se mění s použitím různých zdrojů zvuku, různých propojovacích kabelů a různých sluchátek. Možná byste se divil, jak obrovský vliv má třeba (ne)vhodný propojovací kabel. Abychom tuto "neznámou v řetězci" odfiltrovali, nabízíme a jednoznačně doporučujeme kabel HPA-1K, jako optimalizovaný doplněk zesilovače ZAMA.
U zdroje zvuku a sluchátek platí, že čím kvalitnější použijete, tím lepší dojem získáte. Nejlepší se nám v dané aplikaci zdají sluchátka AKG K-701 a pro jisté nahrávky Sennheisery HD650 s upgrade-kabelem Cardas. Dosud jsme netestovali Audio-technicy. Zdroj zvuku alespoň "čistý" CD přehrávač v cenové kategorii nad 30000 Kč, nebo kombinovaný SACD/CD přehrávač nad řekněme 50000 Kč (poslech CD), jinak značný potenciál zesilovače nedoceníte a dojem z poslechu sklouzne k šedé průměrnosti kvůli nekvalitě zdroje zvuku.
b) Binaurální korekce je integrální součástí zesilovače, kterou by nebylo vhodné bypasovat (byť by to technicky jednoduše šlo), protože jsou jí z části přizpůsobeny i výstupní obvody zesilovače. Zesilovač byl prostě vyvíjen tak, aby jako celek se zapnutou bin. korekcí podával optimální výkon.


3) pro Kubu4, ZdeNka II ohledně možnosti zápůjčky zesilovače HPA-1 a příslušenství:
Máme k dispozici testovací kus zesilovače, který neustále obíhá celou republiku. V současnosti je zapůjčen pro recenzi na AVmania. Jak jsem pochopil, testuje ho právě Jersey, do tohoto fóra rovněž přispívající. Až se vrátí k nám na firmu, je možno ho poskytnout dalšímu zájemci. Jmenovitě bych tímto chtěl oslovit Kubu4, tedy pokud má zájem. Můžeme se domluvit mailem na podrobnostech. Proti záloze můžeme zapůjčit zesilovač HPA-1, kabel HPA-1K, sluchátka AKG K-701, sluchátka Sennheiser HD650 (dokonce i s upgrade kabelem Cardas), případně i jiné komponenty. To samé jako dalšímu v řadě můžu nabídnout ZdeNkovi II.

Tak to je vše a teď si dám zase s komentáři na nějaký čas pohov...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So október 06, 2007 15:27:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Já to beru, rád si poslechnu kombinaci Zama-AKG, domluvíme se e-mailem.

Jen jednu poznámu, iGrado podle mého názoru předražené nejsou, zbytek produkce Grado, bych řekl, že jo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So október 06, 2007 16:02:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Vazeny pan Zajic,
ocenujem Vasu snahu urovnat trapas ohladne Vasej recenzie RA-1. Veta, ktoru citujete sa v clanku skutocne nachadza, napriek tomu si myslim ze nic nevypoveda o kvalite testovaneho vyrobku - hovori iba o impedacnych vlastnostiach zosilnovaca. Naopak o kvalite hovoria tieto citaty:

Testovaná sluchátka i zesilovač Grado jsou vysoce kvalitním kusem elektroniky.

Sluchátka budou důstojným doplňkem velmi kvalitních přehrávačů se solidně konstruovaným sluchátkovým výstupem. Chcete-li ze sluchátek „vyždímat“ maximum, zkombinujte je se sluchátkovým zesilovačem RA-1, který k přehrávači připojíte špičkovým propojovacím kabelem. Dojde ke slyšitelnému zlepšení, nečekejte však žádný propastný kvalitativní skok oproti poslechu přes sluchátkový výstup přímo na přehrávači.

O dalsich Vasich vyjadreniach ako "velmi kvalitny konektor a slusny potenciometer, ponekud predrazeny" na adresu toho legendarneho paskvilu v cene 13 500 Kc nema cenu ani polemizovat.

Pan Zajic, ste autor zaujimaveho, ambiciozneho a po technickej stranke nadupaneho produktu, voci nemu nemam najmensie vyhrady. Podla vsetkeho ste odbornikom na sluchtkovu problematiku a mali by ste rozpoznat v tejto oblasti "zrno od pliev". Ja vsak nemam z tej recenzie taky pocit.. Prepacte ale podla mna Vas pan Grado nachytal a vy ste mu to zozral aj s navijakom. Nie je problem odprezentovat akejkolvek cielovej skupine nazor ze dany produkt je nechutny podraz zo strany vyrobcu - problem je ale ze recenzent na to musi najprv prist ..

O tom ze ste zmanipulovany ani podplateny v mojich prispevkoch nepadlo ani slovo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So október 06, 2007 16:38:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Rád bych se zeptal kolegy Zajíce, zda-li mu říká něco tato věc, viz příloha... Smile


SoundrefinerDPS.pdf
 Description:

Download
 Filename:  SoundrefinerDPS.pdf
 Filesize:  93.36 KB
 Downloaded:  270 Time(s)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dan Zajíc
Hifi obsluha


Založený: 06 október 2007
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: So október 06, 2007 17:36:39    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
Vazeny pan Zajic,
ocenujem Vasu snahu urovnat trapas ohladne Vasej recenzie RA-1. Veta, ktoru citujete sa v clanku skutocne nachadza, napriek tomu si myslim ze nic nevypoveda o kvalite testovaneho vyrobku - hovori iba o impedacnych vlastnostiach zosilnovaca.


Já tušil, že to rozpoutá diskusi. No jo, tak dobře.
V první řadě nepovažuji ani s odstupem 3.5 roku tu recenzi za trapas. Asi bych ji dnes napsal jinak (snad lépe), člověk se vyvíjí, ale v jejím obsahu neshledávám ani po letech nic závadného, za co bych se měl stydět.

Ta věta hovoří o určení zesilovače. Aby si snad někdo nemyslel, že to je univerzální zesilovač vhodný i pro vysokoimpedanční sluchátka. Je to jednoúčelový přístroj dimenzovaný pro nízkoimpedanční Grada, těm stačí a s nimi (s použitím pořádného propojovacího kabelu) HRAJE DOBŘE, rozhodně lépe než ze sluch. výstupu přímo na mém espritovém přehrávači SONY, který stál 56 tisíc.

ferenc napísal:
Naopak o kvalite hovoria tieto citaty:
Testovaná sluchátka i zesilovač Grado jsou vysoce kvalitním kusem elektroniky.

Sluchátka budou důstojným doplňkem velmi kvalitních přehrávačů se solidně konstruovaným sluchátkovým výstupem. Chcete-li ze sluchátek „vyždímat“ maximum, zkombinujte je se sluchátkovým zesilovačem RA-1, který k přehrávači připojíte špičkovým propojovacím kabelem. Dojde ke slyšitelnému zlepšení, nečekejte však žádný propastný kvalitativní skok oproti poslechu přes sluchátkový výstup přímo na přehrávači.


To je ale všechno pravda! Lepšího zvuku ze sluchátek Grado RS-2 než z uvedené kombinace s špičkovým kabelem Krautwire Cameo X a se zesilovačem Grado RA-1 se mi nepodařilo dosáhnout a v zásadě to byla taky jediná kombinace, která mě těšila poslouchat.
Na sluchátkovém výstupu přehrávače SONY byl zvuk horší a na dedikovaných sluch. zesilovačích typu HeadRoom Home ani nemluvě, zvlášť po prohnání procesorem Pawel Acoustics, kdy byl zvuk neposlouchatelně ostrý (pokud si dobře pamatuju).

ferenc napísal:

O dalsich Vasich vyjadreniach ako "velmi kvalitny konektor a slusny potenciometer, ponekud predrazeny" na adresu toho legendarneho paskvilu v cene 13 500 Kc nema cenu ani polemizovat.


Nic extra to není, ale paskvil taky ne. To byste koukal, co najdete v průměrném sluch. výstupu na přehrávačích nebo receiverech za mizerné konektory či potenciometry - konektor za pár měsíců používání blbne, poťák chrastí a souběh kanálů jde do kelu (pokud "v kelu" není už od začátku). U Grada RA-1 by to mělo přeci jenom něco vydržet (alespoň jsem měl ten dojem) a souběh byl dobrý.
A že se Vám nelíbí termín "poněkud předražený", tomu už vůbec nerozumím.

Čili shrnuto a podtrženo, nepovažuji ani z odstupem času RA-1 za nechutný podraz Grada a paskvil, který jsem tehdy čtenářům neodhalil.
Bylo by dobré, abyste si kombinaci kvalitního přehrávače, špičkového kabelu (Cameo X je dobrá volba), zesilovače Grado RA-1 a sluchátek Grado RS-2 poslechl a pochopíte, že to prostě paskvil není. Zvuk je jednoznačně velmi kvalitní, avšak jak jsem naznačil, nemusí být zcela podle gusta posluchače (u mě kvůli zmiňované ostrosti).

ferenc napísal:

O tom ze ste zmanipulovany ani podplateny v mojich prispevkoch nepadlo ani slovo


Reagoval jsem na toto, co psal ZdeNek II. Možná jsem si to jen příliš "nepřátelsky" vyložil:

předpokládám že pan Zajíc alias Zama má na mysli verzi "mahagonu nezbavenou" tedy patrně slyšel hrát i peníze . Zákazník slyší "hrát" těch 13,5 k kč a pan Zajíc zase pana distributora ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dan Zajíc
Hifi obsluha


Založený: 06 október 2007
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: So október 06, 2007 18:11:48    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Rád bych se zeptal kolegy Zajíce, zda-li mu říká něco tato věc, viz příloha... Smile


Ano, říká. Proč?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So október 06, 2007 18:28:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Inu proto, že ZAMA je tomu asi dost podobná, neníliž pravda ? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 3 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist