Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

MC400 od Shineonyou

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2010 22:39:58    Predmet: MC400 od Shineonyou Odpovedať s citátom

Zalozil som toto vlakno, aby som sa dozvedel co robim zle alebo dobre. Samozrejme ak niekto prispeje Very Happy .
Zobral som tuto masinku od Shineonyou a pustil som sa do renovacie. Povodny stav gramca bol po vizualnej stranke zachovaly, i ked potrebuje celkovu ocistu, no po technickej stranke bol problem s otackami. Chronolgiu renovacie budem postupne ukladat aj s fotkami, sem tam hodim do placu nejaky poznatok popripade otazku. Takyto kusok renovujem prvy krat, takze uvitam kazdu skusenost.

Takze:
Po prvotnej obhliadke nastala faza skusok. Po rozobrati gramca som ako prve prestrekol trimre, potenciometer na PITCH, vycistil zrkadlo na strobo a ine drobnosti. Gramec som otocil bez spodneho dekla a umiestnil na provizorny stojan. Po vyladeni do vodovahy, nastavenia ramena a pritlacnej sily na hrot som sa vrhol na hladanie priciny toho kolisania otacok. Po zapnuti sa tanier ledva rozkrutil, ale po case ako tak nabral otacky, no pri zapnuti na 45rpm by sa bez pomoci ruky asi nerozbehol vobec. Tak tanier dole aby som si vyskusal overenu fintu. Kedze remienok bol dost tvrdy, tak som ho prebehol trosku Jarou na riad aby zmakol. Nastala trosku zmena, tanier sa rozbehol bez trasenia a divnych pazvukov. Pomocou trimrov som dosolichal otacky, avsak v polovici LP otacky zacali znova brutalne kolisat, az skoro gramec postal. Dalsia kontrola, tranzistor KF508 na riadiacej doske dosahoval skoro 73stC, takze nasledovala jeho vymena. Gramec zatial drzi, ale aj tak sa mi nezda spominany tranzsistor, nakolko sa stale zohrieva na cca 40stC. Na dlhsi test zatial nebol cas, takze sa uvidi. I ked aj tak sa mi nezda cela ta doska, lebo ide od nej cvrkot, predpokladam, ze by bolo dobre povymienat aj elektrolyty.
Dalej som sa vrhol na nf kabelaz. Nie je to sice "velmi seriozna rekablacia" ale len rekablacia, ale aj tak je to lepsie ako ta tesla snura s 5kolikom. Cize ta isla von, na zadnu stenu isli cinche a prepojil som to novym kablom. Kabliky v ramene som nemenil, mozno prida raz cas aj na to.
Medzi tymto vsetkym sa zacali aj prace na vizualnej stranke. Panty na plexi som vybral von, pretoze jeden bol zlomeny. Nastastie mam svokra sustruznika, tak som ho pre istotu vtiahol do procesu Very Happy . Az sa zadari, tak na buduci tyzden by som aj prelestil plexikryt, aby sa to mohlo skompletovat.
No ale nie vzdy sa dari. Namiesto Ortofony OMB5 som tam planoval Shure M35S a pri manipulacii s ramenom som ju dal pre istou dole. Bohuzial som na nu zabudol nasadit krytku a pri neopatrnom pohybe som o nu zavadil flisovou mikinou, takze ihla v cudu a ortofona musela is naspat. No, na zaciatok asi staci, este povkladam foto, ale asi na viac krat.



povodny stav1.JPG
 Description:
 Filesize:  135.49 KB
 Viewed:  359 Time(s)

povodny stav1.JPG



povodny stav2.JPG
 Description:
 Filesize:  197.79 KB
 Viewed:  340 Time(s)

povodny stav2.JPG



ulomeny pant.JPG
 Description:
 Filesize:  153.8 KB
 Viewed:  340 Time(s)

ulomeny pant.JPG



_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2010 22:47:37    Predmet: Rekablacia - neseriozna Odpovedať s citátom

Koment bol vyssie


rekablacia1.JPG
 Description:
 Filesize:  158.88 KB
 Viewed:  338 Time(s)

rekablacia1.JPG



reklabacia2.JPG
 Description:
 Filesize:  210.86 KB
 Viewed:  348 Time(s)

reklabacia2.JPG



vystup1.JPG
 Description:
 Filesize:  175.9 KB
 Viewed:  323 Time(s)

vystup1.JPG



_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2010 22:50:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Medzifaza, alebo raz, dva tri, skouska mikrofoonu....gramofoonu. Tie cinche nie su slepe, len cakaju na sriozny kabel, ten co je v pozadi Very Happy


vystup2.JPG
 Description:
 Filesize:  190.51 KB
 Viewed:  329 Time(s)

vystup2.JPG



medzifaza1.JPG
 Description:
 Filesize:  178.99 KB
 Viewed:  324 Time(s)

medzifaza1.JPG



_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
shineonyou
Hifista


Založený: 31 december 2009
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: So február 13, 2010 12:39:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekna praca, dufam, ze bude slapat minimalne tak, ako kedysi. Wink
_________________
Nepytajte sa ma, kam idem, neviem to, ale ak tam pridem, nezabudnem, ze ste sa pytali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: So február 13, 2010 14:02:58    Predmet: Odpovedať s citátom

snazim sa Wink ...dnes bolo do obeda trochu casu, takze som zase skoncil pri nom.....tie otacky mi nedavaju spavat, tak som pustil lp a po dohrati znova a ....a dalsie znova nebolo....dalsia KF508 v cudu:think: ....motorcek len vrci a netoci sa.....asi pojdem odznova
_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
shineonyou
Hifista


Založený: 31 december 2009
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: So február 13, 2010 14:12:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zeby nejaky vyhorety odpor...
_________________
Nepytajte sa ma, kam idem, neviem to, ale ak tam pridem, nezabudnem, ze ste sa pytali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: So február 13, 2010 15:35:28    Predmet: Odpovedať s citátom

shineonyou napísal:
Zeby nejaky vyhorety odpor...


asi nie.....to by robilo od zaciatku....takto sa chova az po zohriati

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
shineonyou
Hifista


Založený: 31 december 2009
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: So február 13, 2010 16:16:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja nie som odbornik a cotak odpor pred infarktom? Cool
_________________
Nepytajte sa ma, kam idem, neviem to, ale ak tam pridem, nezabudnem, ze ste sa pytali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2010 22:20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze, shineonyou....kolisanie otacok vyriesene, nebolo to elektronikou ale mechanikou. Na vine bol ten olej, co tam tuhol, vymenila sa gulicka z priemerom 3mm za 6mm, nanovo narazene puzdro aj oska, vycistene a nanovo premazane....otacky jak vino. Mozem sa pustit do skeletu. Mam na teb ajednu otazku, ten gramec bol v niecom vlozeny? Cely je akoby od nejakeho lepidla.

Medzifaza2 a "seriozna kabelaz" Wink



P2190442.JPG
 Description:
 Filesize:  192.03 KB
 Viewed:  338 Time(s)

P2190442.JPG



P2190440.JPG
 Description:
 Filesize:  155.2 KB
 Viewed:  343 Time(s)

P2190440.JPG



_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist