Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Xhibit

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Xhibit
Hifista


Založený: 20 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

PríspevokZaslal: Št december 02, 2010 20:29:13    Predmet: Xhibit Odpovedať s citátom

Tak už asi pomalu nastal čas představit svoji aparaturu, která během posledních pár let dospěla dle mého do celkem ucházejícího současného stavu. Hlavně asi díky tomuto a jiným diskuzním fórům, které mě nasměrovaly správným směrem.
Co se týče hudby poslouchám mimo jiné asi z převážné většiny hudbu elektronickou. Hlavně trance, trochu dance-pop, taky něco do RNB, rap.. Žádné velké hifi to povětšinou není, ale i zde se najdou zvukově zdařilé CD.

Zdrojem signálu je NTB. Z něj přes USB-SPDIF převodník M2techHiface dál koaxem do preampu.



Jako preamp používám multikanalový ROTEL RSP-1066, kvůli sjednocení sterea a domácího kina, bez nějakého přepínání a přepojování kabelů. Na stereo není špatný, na kino víc než dobrý. Časem bych chtěl vyzkoušet nejaký jiný lepší DAC, zajímalo by mě nakolik by pomohl stereofonímu projevu mé sestavy.



Jako koncový stupeň pro přední repro mám DPA380 (no vlastně jak jsem se dočetl v jiné diskuzi jelikož to není výrobek Fox Audia tak jde o "ala DPA" Smile ). Desky jsou originál s potiskem a maskou, výroba zbytku už domácí.
Nějaké foto sem přidám, zatím mám u sebe jen foto vnitřku. Zesilovač jsem získal už postavený, ne vše ale bylo dle mých představ tak prošel kompletním repasem.



Co se týče reproduktorů tak nedávno proběl upgrade na JBL Ti5000. Repro jsou naprosto super. 12" basáky dělají své, hlavně na styly hudby co poslouchám. Středy hrají krásně detailně a čiste, to samé se dá říct o výškách. Navíc mají tyhle bedny naprosto úžasný prostor, až jsem jsem se divil jak ho jsou schopny podat i když je mám vcelku blízko u sebe (foto není mé).



Ze začátku jsem měl sice šok z jejich velikosti ale ten po jejich poslechu opravdu rychle přešel. Teď už bych je nevyměnil za nic Smile.
Jediné co mě ještě u nich čeká je asi výměna závěsů basáků. Jeden je ok, druhý byl mechanicky poškozen předešlým majitelem, přesněji jeho dítětem. Je v závěsu asi na 3cm natržen. Tak že zatím zjištuju možnosti opravy. Doporučíte nějakou firmu?

Tohle je teda stereo část sestavy, tak že ještě doplním zbytek na kino.
K preampu mám připojen DIY 3ch zesilovač V-MOS60 ve 2U krabici modushop. Tedy 3x60W poctivého výkonu. Tak že když přijde na sledování filmu stačí ho zapnout a není víc co řešit.

Centr ke kinu je ještě z pozůstatků původních repro, magnát .... (typ doplním) , jako zadní surroundové repro používám vcelku pěkně hrající regály KEFQ10. Používají koaxiální umístění repro, výškáč uprostřed basáku. Na surroundy je jich asi škoda ale jinak pro ně využití nemám. Sestava repro na kino je sice celkem divoká, ale hraje to. Časem možná dozná nějakých změn, ale prioritní je pro mě stereo tak že se do budoucna ještě uvidí kam bude směřovat případný upgrade.

A poslední komponent mé sestavy je HDD přehrávač Kaiboer K-200. Přehraje snad vše co mu podstrčíte na interní HDD. Přes video, fotky, mp3 až po flac. Připojen je do preampu Rotel opět digitálně, tentokrát ale optikou. Na přehrávání hudby ho moc nevyužívám i když jak píšu výše zvláda bez problému flac, spíš jen na to video.


_________________
DAC1 USB Customworks - Dispre 2 JFET - 2xDPA380 bi-amp - JBL TI500


Naposledy upravil Xhibit dňa Ut apríl 19, 2011 20:10:05, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Xhibit
Hifista


Založený: 20 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

PríspevokZaslal: So december 25, 2010 22:03:45    Predmet: Odpovedať s citátom

A takto vypadá Rotel uvnitř. Samý elyt v signálové cestě.. Už jsou nakoupeny svitky Wima 10M/16V a bude se tunnit. V plánu je výměna všech elytů v cestě signálu od DACu dál, pro přední kanály. Analogové vstupy nevyužívám tak že naštestí půjde vyměnit jen zlomek toho co je na foto Smile.


_________________
DAC1 USB Customworks - Dispre 2 JFET - 2xDPA380 bi-amp - JBL TI500


Naposledy upravil Xhibit dňa Ne júl 31, 2011 09:40:39, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Xhibit
Hifista


Založený: 20 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

PríspevokZaslal: Ut apríl 19, 2011 20:06:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak malý upgrade po přečtení několika témat "kabelmánie".

Přední repro připojeno místo stávající 2x4mm2 dvojlinky jako bi-wire. Dvojlinka zatim ponechána, na výšky použit vychvalovaný 6Ghz koax Nordix MWC10/50. A změna? Nevím, nepřipadá mi vcelku žádná Smile, ale tak na škodu to určitě nebude.





Další provedená výměna byla změna signálových kabelů, doposud jsem měl použitý nějaký obyč. koax a obyč. kovové konektory. Výměna byla provedena za VF kabel pro průmyslové použití (na foto ten fialový), něco jako koax ale uvnitř jsou 2 kroucené žíly, těmi je veden signál, stínění kabelu je připojeno jen na jedné straně. K tomu cinche Nakamichi. Tady už by se dalo říct pokud to není jen můj dojem mírné zostření a vyčištění výšek. Nicméně změna sotva a ne vždy patrná.




Tak že upgrady jsou spíš pro dobrý pocit Very Happy, každopádně moc to nestálo a horší to s nimy určitě není.

_________________
DAC1 USB Customworks - Dispre 2 JFET - 2xDPA380 bi-amp - JBL TI500
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 06:46:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, zda jsem můžu psát, když tak to pak smaž. Měl bych dotaz, proč používáš WASAPI, když HiFace má ovladače s podporou Kernel streaming. Mám HiFace taky, tak se ptám, třeba to má nějaký důvod. Koax je od slova koaxiální, a dvě kroucené žíly nemůžou být nikdy se stíněním koaxiální Smile. Toto "směrové" zapojení jsem taky dřív používal, ale pak jsem přešel na RG62 a je to zas o ždibec lepší. Díky.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Xhibit
Hifista


Založený: 20 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 08:15:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Když jsem pořizoval hiface, někde jsem se dočetl že je wasapi lepší Smile. Tak jsem to rozchodil přes wasapi a víc nezkoušel, aspoň zatím. Ty jsi to s KS neporovnávál?

No a co se týče toho kabelu, jasně že to není koax, proto píšu "něco jako koax" protože ho svou konstrukcí - provedením připomíná. Až na ty dvě žíly samozřejmě..

_________________
DAC1 USB Customworks - Dispre 2 JFET - 2xDPA380 bi-amp - JBL TI500
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Xhibit
Hifista


Založený: 20 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

PríspevokZaslal: Ne júl 31, 2011 09:33:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nastává další upgrade sestavy. Před pár týdny jsem dokončil druhou DPA380 a láká mě zkusit poloaktiv. Zatím hraju jen na tento nový konec a sbírám nějaké info jak na to co nejlépe. I tak hraje skvěle, j-fety na vstupu, nové kompenzace, 2x400W toroid, posílená filtrace zdroje.. Jen zapínací modul se softstartem je zatím provizorní, půjde ještě předělat tak že je tam zatím jen tak pohozen.







_________________
DAC1 USB Customworks - Dispre 2 JFET - 2xDPA380 bi-amp - JBL TI500
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Xhibit
Hifista


Založený: 20 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

PríspevokZaslal: Po november 28, 2011 10:43:27    Predmet: kondenzátor mánie Odpovedať s citátom

Po přečtení různých témat zde i jinde, jsem se rozhodl pro výměnu kondenzátorů ve vyhýbkách svých JBL Ti5000. Tak že proběhl nákup snad vhodných kandidátů, jejich proměření a napárování aby vždy na stejných pozicích L a P kanálu byly co nejshodnější kapacity. Místo všech MKT a části bipolárů MKP MCap Mundorf, 2 bipoláry ponechány (kvůli místu), koupeny bipoláry od Visaton (vypadají precizně až na izolační fólii která je tam nalepena naprosto děsně, jde to trochu vidět na foto), k vysokotónovým repro zvoleny Audyn Plus. A hurá na výměnu:



Původní vyhýbka:



A nové osazení:





Otestování proběhne snad večer, jsem zvědavý jaký bude přínos tohoto upgrade.



EDIT: Tak že ve zkratce postřehy s odstupem času. Po výměně kondenzátorů se pročistily středy, na výškách přibyli nejjemnější detaily. Díky tomu ještě narostlo už tak výborné podání prostoru těchto repro. Na druhou stranu ta úprava odhaluje nedokonalosti některých mých nahrávek které předtím nebyli tak patrné.. Smile.

_________________
DAC1 USB Customworks - Dispre 2 JFET - 2xDPA380 bi-amp - JBL TI500
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist