Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Headamp TPA6120 by Velký Bobo and L.V.
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 14:20:36    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Napájanie na OZ +/-13,5V, privádzam usmernené napájanie +/-16V. Zapojenie podľa rozpisky súčiastok, limitácia pri 25Vp-p (prerušovaná čiara - hranice na oscilografe)


Edit: PMA ďakujem za kalkulačku - zaseklo sa mi spojenie, mal som tam ešte dopísané...

po prepočte cca 8,8Vrms


Naposledy upravil jmd dňa Po november 01, 2010 14:28:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 14:25:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Výborně, takže údaji 0,6Vrms z měření odpovídá 25Vp-p na výstupu zesilovače, což je 8,84Vrms. Údaje na napěťové ose měření násobit 14,7x, a jsme doma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 14:28:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Za předpokladu, že jde na vstup zvukovky přes vhodný dělič, nebo že zvukovka při 8,84Vrms jestě nelimituje a na to jsem se v podstatě ptal, protože výsledek měření jaksi nebyl konzistentní s oscilogamem Smile
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 14:37:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem optimista, věřím že to ví a že by vstup karty nepřebuzoval. JMD je šikovný chlapec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 14:41:18    Predmet: Odpovedať s citátom

2ks tých 5m káblov občas používam k iným účelom. Sľubujem že si vyrobím nové káble tretinovej dĺžky. Ale aj pri meraniach je 1m málo 2m na hranici.

Včera pri FFT analýze som nevedel nájsť poriadne miesto. Stále sa mi tam primiešaval nejaký bordel. Potom som zistil že okrem iného aj samotná USB myš s optikou. Robila mi závoj na úrovni -125dB. Povypínal som všetko rádiové (WIFI, žiarivky, USB).

Na hladinu šumu -140dB sa neviem dostať. Merať budem až to dám do krabice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 14:44:16    Predmet: Odpovedať s citátom

na -140dB se dostaneš s kratší kabeláží, jen krabice na zesilovač nestačí. Minimalizovat plochu smyčky, a oddálit od zdrojů rušivých elmag. polí.

P.S.: co teprve, až budeš měřit koncák? Laughing Sluchátkáč je jako oříšek na uspořádání měření sranda.


Naposledy upravil PMA dňa Po november 01, 2010 14:47:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5868
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 14:47:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Takovej CRT monitor má zcela jasný a identifikovatelný magnetický vyzařování, dávám to jako příklad, jak koaxiál proti mag. složce pole nestíní. Takovej 5m stočenýho koaxiálu pohozený 0,5m od 17" CRT monitoru naindukuje kolem 10mV.
Na -140dB jsem se dostal v audiu jen v simulacích Smile

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 15:18:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedno včerajšie nie moc vydarené meranie 1kHz -1dB pod limitáciou s necnopsťami kotré sa vyššie citovali...

V izbe mám 17" CRT monitor iiyama, ale kupodivu ten ma až tak neobmedzuje. 1m max 2m keď sa krútim po izbe som vedľa stolového PC s PCI zvukovou kartou. USB zvukovky s prenosným PC sa mi zatiaľ neosvedčili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 15:21:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď na to pozerám, začínam si uvedomovať že tá hladina šumu bude o niečo vyššia keby sa to celé skalibrovalo. Teoreticky to je možné spočítať ale musel by som hľadať vzťah Fs 96kHz, FFT 131072 samplov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 15:23:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám sice USB, ale notebook je přes zdoj spojený na PE (analog GND = PE). Přesto to jde, ale pokud nepoužiješ signálové trafo nebo celosymetrické měření, tak musíš signálové kabely zkrátit pod 20cm. Kdepak metr Laughing. Ty tam máš víc bordelu, než když měřím výkonový zesilovač Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 15:34:10    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Kdepak metr Laughing. Ty tam máš víc bordelu, než když měřím výkonový zesilovač Cool


Embarassed 1m je vzdušná vzdialenosť ale "metalisticky" tečie signál 5m tam a 5m späť Confused

Ja sa na to ešte raz pozriem, až teraz nedávno mi spojazdnili pracovný komp s E-MU Tracker Pre, doteraz nebol v našich corpoprate design.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 15:37:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím, neexistuje ARTA či niečo podobné v neinštalovateľnej - portable verzii?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 16:19:31    Predmet: Odpovedať s citátom

a proč to teda taháš po 5m kabelu?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 22:44:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Existuje takové pravidlo, že měřicí zařízení by mělo být přesnější (lepší), než měřený objekt. Pokud je to naopak a to možná i o řád, tak to jaksi postrádá logiku.

Pokud už je nutné měřit zvukovkou v loopbacku, tak základní pravidlo je:
Vyhledat optimální úroveň vstupu i výstupu, při kteréžto kombinaci je vlastní zkreslení metody minimální. Měřený objekt pak oddělit zesilovači a děliči tak, aby pro zvukovku obě úrovně (vstupní i výstupní) zůstaly zachovány. To, že tato optimální úroveň se pro vstup obvykle pohybuje někde mezi -10 až -20 dB už omíláme několik roků, takže nevidím důvod měřit při -1dB.

A jak píše PMA, symetrické propojení je důležité nejenom pro potlačení rušení, ale také se navzájem vyruší některá zkreslení. Dále pomáhá spojení kanálů na vstupu, nectnosti převodníků se dále průměrují a mimo jiné stoupá odstup šumu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 22:50:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaké jsou asi limity karty jsem ukazoval již před rokem:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=90561#90561

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po november 08, 2010 14:14:12    Predmet: DPS Odpovedať s citátom

Dají se ještě někde sehnat DPS na tento Headamp,nebo je to již pasé?

Díky moc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 08, 2010 15:14:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nech sa páči mám u seba cca 10ks dosiek a sú Vám k dispozícii podľa pôvodných podmienok uvedených nižšie + zjednodušená platba priamo v ČR cez Komerční Banku ...

L.V. napísal:
Headamp je definitívne odskúšaný. Myslím, že splnil všetky očakávania. Teplota čipu je aj pri dlhodobej prevádzke bezproblémová. Headamp bol odskúšaný s viacerými typmi OZ a vo všetkých prípadoch fungoval bez známok nestability. Asi najlepším možným riešením bude použitie OPA 627, ale vyhovejú samozrejme aj lacnejšie typy. Offset je vďaka servu pod 0,1 mV. Headamp som testoval so sluchátkami Koss Porta Pro a Sennheiser HD 600 priamo zo zvukovej karty M-Audio Delta 2496 a z vystupu CD prehrávača NAD C521i. Zvuk je čistý, detailný s dostatkom basov. Nevyskytli sa žiadne problémy s brumom, doska ležala volne na stole prepojená s kartou 1,5 m dlhými káblami RG58, napájaná cez adaptér.
A teraz ceny:
1. samostatná doska: 16 EUR
2. doska osadená TPA a SMD /14x rezistory, 4x kondenzátory/: 29 EUR
3. komplet osadená doska bez vstupných OZ: 59 EUR
Poštovné je individuálne, nemalo by prekročiť 6 EUR pri variante 3. doporučený list do ČR, SR primerane lacnejšie v zmysle podmienok SK-pošty.
Súčasťou bude samozrejme návod, osadzovací plán a rozpis súčiastok.


Prosím ak máte záujem kontaktujte ma do SS alebo e-mailom /predmet Headamp/...

Príjem posúvam Ľubovej rodine.

S pozdravom jmd


Naposledy upravil jmd dňa Pi február 04, 2011 22:45:38, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št november 18, 2010 22:13:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúsil som prvé meranie s USB kartou TrackerPre. Zatiaľ na sieti pomocou napájacieho adaptéru k NTB. Je to darovaná staršia mašinka HP Pavilion ZE5400. Zháňam k nemu batériu a RAM aspoň 2ks 512MB (SO DIMM, 200pin, PC2100, 266MHz). 250MB je žalostne málo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 28, 2010 11:41:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím Vás objednávam si nejaké súčiastky z SOS, pričom by som chcel nahradiť v DC serve archaickú OP27 ktorú som tam dočasne osadil. Avšak z dostupných som našiel len OP07 aj to v soic (OP97 nie je a nad OPA177 alebo aspoň 134 môžem len snívať, sú len na objednávku). Keď však pozerám na parametre tej OP07 tak to nie je žiadna výhra oproti OP27. Tuším je tam ešte dostupná LF411 ale to je asi za jedno + riziko kmitania.

Prosím Vás unikol mojej pozornosti nejaký detail, kvôli ktorému by som mal tú OP27 jednoznačne zavrhnúť a následne vymeniť trebárz aj za tú OP07CD? Na druhej strane neviem či po toľkých revíziach tá OP27 je to čo pred 20r.

http://www.analog.com/static/imported-files/data_sheets/OP07.pdf
http://www.analog.com/static/imported-files/data_sheets/OP27.pdf
http://www.national.com/ds/LF/LF411.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 28, 2010 11:45:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte poznámka DC servo je klasické neinvertujúci OZ v ceste z výstupu do invertujúceho vstupu regulovaného (hlavného) OZ. Hodnoty 220k/100nF.

Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 28, 2010 12:31:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Vychází mi mezní kmitočet 7Hz, zdá se mi to hodně. LF411 se používá právě proto, že má malé vstupní proudy a dá se bez problémů použít odpor třeba 1 MOhm. Bipolární OZ bych alespoň zapojil symetricky, aby byly vstupy vybalancované.
Nad OP27 bych neohrnoval nos, je pomalý, ale do DC serva to nevadí a výhodou je malý šum.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne november 28, 2010 15:26:11    Predmet: Odpovedať s citátom

7Hz by bylo STRAŠNĚ moc. OP07, 27, 97 i 177 jsou OK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 28, 2010 18:33:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohol by tam byť aj 1M odpory a 220n kondenzátory, ale potom by OZ musel byť s fetovými vstupmi čo by zúžilo škálu výberu.

Na druhej strane tam nie je už žiaden iný HP filter v ceste signálu. Od vstupu až po výstup je to celé DC previazané. Akurát na výstupe to je strážené na DC a filtrované na 7Hz. Myslím že to je z tohoto pohľadu zas zdravý kompromis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne november 28, 2010 19:10:38    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Mohol by tam byť aj 1M odpory a 220n kondenzátory, ale potom by OZ musel byť s fetovými vstupmi čo by zúžilo škálu výberu.


Ale to není pravda, jak jsi na to přišel?? Všechny vyjmenované OZ jsem používal s odpory 1M. Mám diferenční integrátor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 28, 2010 21:14:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Automaticky bez overenia som si myslel, že by použitie OZ s bipolárnymi tranzistormi na vstupe ovplyvňovali zapojenie svojim relatívne nízkym vstupným odporom (rozladenie RC členov) a vysokým vstupným prúdom (šum produkovaný odporom v rádoch Mohm). Ten šum bude asi potlačený samotným filtrom DC serva a ten RC člen je 10-100x menších hodnôt... takže som si teraz s tou úvahou neistý. Budem rád keď mi to vysvetlíte v čom sa mýlim.

Prosím OPA a PMA čo máte na mysli pod diferenčným integrátorom.
V tomto zapojení je neinvertujúci zosilňovač a neinvertujúci integrátor.

Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne november 28, 2010 21:39:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohdane Bohdane. jednak si přečti datasheety, jaké mají ty OP vstupní proudy. Dále, nemůžeš servo nastavit na 7Hz, protože pak bude kecat do přenášeného pásma a ty obavy co máš budou částečně oprávněné. Dále, musíš zvažovat rozsah (DC), kde servo funguje. Dolní mez. km. není automaticky jedna lomeno 2píercé součástek serva. A na ten "diferenční integrátor" se podívej na slepé schéma dispre 2.

Už si zase musím dát oddech, bastlhifi mě začíná příliš pohlcovat.


Naposledy upravil PMA dňa Ne november 28, 2010 21:40:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 28, 2010 21:40:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 28, 2010 21:58:35    Predmet: Odpovedať s citátom

ďakujem za čas a vysvetlenie, musím to celé premyslieť a doštudovať Embarassed

V dif. integratore sme si za jedno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne november 28, 2010 23:12:55    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd: mám doma OPA827 v SOIC púzdre a sľúbené redukcie, tak až by si mal záujem dva kusy sú tvoje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 28, 2010 23:44:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem pekne, keby som šiel okolo tak sa zastavím, vyskúšal by som v prvom stupni potom vrátil, kúpil alebo vymenil. Vraj má dobré posluchové referencie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 5 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist