Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Headamp TPA6120 by Velký Bobo and L.V.
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po november 29, 2010 18:10:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kľudne sa zastav, darujem ti dva kusy Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 21:46:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Osadil som zosilňovač do krabičky HAMMOUND. Je to jedna z možných alternatív do 20€. Zmestil by sa do nej aj napájací zdroj 12VA. Ja som ale v tomto prípade riešil zdroj samostatnou krabičkou z ABS plastu, prepojenou 2m káblikom cez DIN 5 kolíkovú prípojku. Ovládací gombík pre hlasitosť je použitý len ilustračne. Ten ktorý by pasoval na hriadeľ ešte len hľadám.

http://www.sos.sk/a_info/resource/i/hammond/1455q1601.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 23:18:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohdan ako si uchytil dosku do krabičky? Mám doma rovnakú, plošák ešte stále neosadený a rozmýšľam že cez sviatky by som sa do toho aj pustil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 23:39:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Dvomi skrutkami M3 na konci PCB do výsuvnej základovej dosky HAMMOUNDu. Dodávajú spolu s gumennými nožičkami - podložky, takže skrutka nie je v kontakte napr. so stolom.

Užšia skrinka sa mi nepáčila, gombík a slúchadlový konektor by lícoval okraj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 19, 2010 21:18:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Na nepájivej doske som si osadil M74HCT132 so ztrojeným výstupom. Signál som poslal cez 100nF kond do HeadAmpu s TPA. Chcelo by to vyoperovať 1kohm//220pF, ten určuje strmosť prenesenej hrany.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 19, 2010 21:20:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Zväčšenina obrazu nábežnej hrany prvých dvoch prípadov pri 100kHz...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 19, 2010 21:23:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Zväčšenina obrazu dobežnej hrany prvých dvoch prípadov pri 100kHz...

Rozkmit 12Vp-p na výstupe HeadAmp. Ospravedlňujem sa za rozmazané zábery, fotené v bojových podmienkach.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne december 19, 2010 21:49:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Krabička Hammond pěkná, volil bych asi menší průměr knoflíku, poctivější cinche a něco jineho než ten pětikolík...
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 19, 2010 22:12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš pravdu knoflík je veľký. Zháňam menší. Ten z obrázku je len ilustračný - zapožičaný z kazeťáku. V podstate ani nie je nasadený na osku Alpsu ale len podopretý.

Napájací konektor som zvolil ako kompromis. Mám z nich zásobu. Používal som veľké RJ konektory, ale tie sa ľúbia lámať a nie len za mrazu. Je k ním treba aj špeciálne kliešte, ku ktorým už momentálne nemám prístup.

RCA sú myslím z nejakého HighEnd obchodu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po december 20, 2010 00:35:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě se osvědčil tenhle, používáme je i v práci..snese poměrně vysoký proud.
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 20, 2010 22:35:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Takto nejak to vyzerá z nepájivej dosky s M74HCT132 "generátora 100kHz" cez 2m RG58 do 50ohm osciloskopu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po december 20, 2010 22:53:08    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Takto nejak to vyzerá z nepájivej dosky s M74HCT132 "generátora 100kHz" cez 2m RG58 do 50ohm osciloskopu.

Možná by se to dalo vylepšit, ale na testování audio obvodů by to mělo stačit i takhle. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 00:16:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som ten signál 100kHz s hranou do 10ns pustil do HeadAmp s TPA6120 + LME49710 a to tak, že som vyradil vstupný RC filter.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 00:19:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejaký cinch a krútený káblik je na tom poznať + trimer z generátora... slabší signál (zašumenejší je vstup) silnejší čistejší je zas výstup z HeadAmp
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 09:08:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem si jednu vec riadne vysvetliť. Prosím pomôžete mi s tým?

Mení sa mi DC úroveň za oddelovacím kondenzátorom 680nF/100V a to smerom do plusu. Začne sa tak diať pri úrovni už od 1,5Vp-p obdĺžniku, merané za kondenzátorom. Signál pred kond. privádzam z CMOS klopného obvodu. M74HCT132, výstup 3 hradlá paralélne, napájaný nesymetricky 0/+5V. Tento signál za kondenzátorom by mal byť bez DC zložky. Pripájam ho priamo na vstup prvého OZ. Len voči zemi je v ceste 100kohm. Vysvetlujem si to tak, že zo vstupu OZ sa pretláča so zvyšujúcim sa rozkmitom obdĺžniku DC zložka.
Avšak správa sa to rovnako aj keď je tam vstupný RC člen (1kohm//220pF). Keď postupne zvyšujem úroveň vstupného obdl. signálu od 1,5Vp-p smerom hore, tak mi úmerne rastie DC zložka. Sínus 100kHz z gen. 600ohm to nerobí až do hlbokej limitácie prvého OZ.
Zvyšujúce sa DC na vstupe sa ďalej postará do určitej limitnej úrovne samotné DC servo zaradené len v druhom stupni HeadAmp. Takže zo začiatku si vôbec túto skutočnosť na výstupe HeadAmp neuvedomím. Prejaví sa to až keď sa blížim limitácii DC serva.
Musím vybrať OZ z DC serva - vyradiť z funkcie. Aby som zmeral od akej úrovne na vstupe za kondenzátorom začne rásť DC zložka t.j. 1,5Vp-p.

Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 09:25:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad DC offset při vybuzení rychlým signálem: IC LME49710 se takto chová v režimu, kdy je omezený slew rate, nad určitou amplitudou. Někde jsem to tu už ukázal, zkusím to najít. Několik obvodů jsem takto zničil, nejprve degradace (trvalé zvýšení Vos), pak úplné zničení. Podobně rychlý OPA134 to nedělá.

Naposledy upravil PMA dňa Št december 23, 2010 09:32:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 09:30:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tady:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=63121#63121

+ další strany.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 13:48:10    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA Ďakujem,
preskúmam aj s ďalšími možnosťami OZ, trochu sa desím poškodenia vstupných OZ.

Skúšali ste niekto odsledovať presné príčiny priamo v štruktúre klasického diskrétneho zosilňovača? Predpokladám obdobné správanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 14:38:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Příčinou je překročení max. povoleného Vdif v podmínkách, kdy ZV nestíhá udržovat malé rozdílové vstupní napětí. Trpí na to OZ s BJT vstupy, max. povolené Vdif lze většinou najít v kat. listech. National Semiconductor však tento parametr, stejně jako řadu dalších, neudává.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 15:17:34    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Příčinou je překročení max. povoleného Vdif v podmínkách, kdy ZV nestíhá udržovat malé rozdílové vstupní napětí. Trpí na to OZ s BJT vstupy, max. povolené Vdif lze většinou najít v kat. listech. National Semiconductor však tento parametr, stejně jako řadu dalších, neudává.


Omezovací odpory ve vstupech by nepomohly?
A nebo při nejhorším dvě opačně pólované diody mezi vstupy. Trochu vyskočí vstupní kapacita, ale to se dá dokompenzovat.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 16:15:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pomohly, jistě. Pomůže i vstupní filtr. U D2-BJT se to řeší poměrně velkými hodnotami emitorových odporů. Ale odpory na obou pozicích zvyšují šum. Takže -

Odolnost samozřejmě roste s větší "rychlostí" OZ, takže BJT OZ s vysokou SR a GBW v tomto ohledu snese více.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 17:12:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som tu chvíľu kľud, tak som prešiel aj vlákno RMDNUO. Aj keď ste sa tam sekali, niečo užitočného sa vyriešilo a nám laikom aj osvetlilo.

Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 17:15:18    Predmet: Odpovedať s citátom

S ohlédnutím zpátky je to jen legrace Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 17:20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslel som si, že otestujem HeadAmp s čo najstrmšími hranami obdĺžnika.

Hrajem sa popri výrobe doplnkového modulu do zatiaľ jednoúčelového sínusového generátoru BM524 vo veľkej modulárnej krabici http://jmd.szm.com/Audio/Measurement/Tesla_BM524/Tesla_BM524.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 17:27:04    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Myslel som si, že otestujem HeadAmp s čo najstrmšími hranami obdĺžnika.


To je správný postup, jelikož zjistíš, jaké to má inherentní vlastnosti, a podle toho se můžeš rozhodnout o dalším řešení (vst. filtr, kompenzace).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 18:05:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pôvodne som celý modul chcel zabudovať do krabice spolu so sin. generátorom. Potom pre problémy s prenosom takto strmého signálu jednak na čelo s BNC konektorom a potom káblom so správnym zakončením som sa nakoniec rozhodol pre malú nadstavbu nad bateriový set. Tá sa okrem iného dá ľahko pripojiť priamo a tesne na vstup nejakého objektu alebo zapojiť priamo do štruktúry.
Teraz po týchto skúsenostiach som začal vnímať to, že by bolo vhodné meniť strnosť hrany gen. signálu. Spomalenie dajme tomu na 10ns, 100ns, 1us nie je tak náročné. Skôr pri tých 10ns by bolo vhodnejšie použiť základnú opakovaciu frekvenciu 1MHz, čo BM524 nedá (ale aj to je riešiteľné).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 18:20:22    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Skôr pri tých 10ns by bolo vhodnejšie použiť základnú opakovaciu frekvenciu 1MHz, čo BM524 nedá (ale aj to je riešiteľné).


To není potřeba - nastavením režimu spouštění se na hranu zasynchronizuješ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 18:42:08    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Mal som tu chvíľu kľud, tak som prešiel aj vlákno RMDNUO. Aj keď ste sa tam sekali, niečo užitočného sa vyriešilo a nám laikom aj osvetlilo...


RMDNUO - co je to za šifru? Lepší by byl odkaz na vlákno...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št december 23, 2010 18:46:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Real men do not .... (aneb Slabé Dráty v Silnoproudé Elektrotechnice, jak říká Cimrman).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 24, 2010 14:05:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím Vás máte niekto skúsenosť ako pripojiť káble do dutiniek pre šteker v štandardných ABS zásuvkových krabičkách http://www.sos.sk/a_info/kat2010_eng/j29.pdf Lisovať alebo kombinácia lis-pájka? Viem že podľa normy to má byť len lis, ale v tomto prípade to nevyzerá prístupné lisovacím kliešťom. Pájka zas neviem čo spraví s tým plastom.


Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 6 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist