Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Softstart
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2012 12:18:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som za film s peknými herečkami Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PJT
Hifi obsluha


Založený: 24 január 2010
Príspevky: 35

PríspevokZaslal: So máj 12, 2012 15:02:04    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzateli uz podruhe mne odkazujete na vas navod. Moc to nechapu. Necetl jsem ho, protoze ho nemam, nebot jsem Vas softstart nezakoupil (psal jsem vyse). Predpoklad ze jsem ten svuj stavel dle Vaseho navodu je mylny. S Vasim dovolenim jsem pouze pouzil stejny vzhled a tlumivky z Aldaxu, komunikovali jsem spolu a ja jeste jednou dekuji za svoleni to tak udelat, vazim si toho.
Jsme technici a dobre vime, ze nikdo neni expert na vsechno. Rad si necham poradit od kohokoli, kdo ma k necemu co delam co rict a byl bych fakt blbej kdybych neocenil ze se mi nekdo snazi poradit a dekuji tem co tak ucinili. Nasledoval jsem jejich radu. Nicmene tentokrat se jiz musim ohradit. Pokud napisete: "mladej, podivej se na datasheet xxx.pdf, srovnej ho s yyy.pdf, spocti si nebo nasimuluj ve Spice proudovej raz co ti tam vznika, me vysel ta a tak, simulace je tady: xxxx, ty tam mas rozdelenej raz do dvou, ja to zenu jednim, ale zkusenosti s tim cos pouzil jsou takovy a takovy, vychazi ti to takhle, coz neni dobry (nebo je?) takze zvaz sam co tam dat, ja doporucuju tohle: xxxx", smeknu, nerenu ani popel a zatracene rad se necham poucit a se mnou jiste mnoho dalsich. Poznamky typu "podivejte se na blbecka, necetl muj navod, asi mu to natocim na DVD" nicmene nejsou hodny odbornika Vaseho formatu, ktereho si ve Vas stale vazim. Doufal jsem ze mne nemate zarazeneho mezy ty, kteri dokazi stavet pouze "podle navodu" a i to jim dela problemy. Kdo nic nedela, nic neskazi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 12, 2012 15:20:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Podívej, já nevěděl, že nemáš ten pitomej návod, ač je to k nevíře, nejsem věštec...a jinými slovy mi říkáš, že musím bejt hodnej strejčínek, kterej by tu měl vysedávat a čekat, až se někdo na něco zeptá, pročeš ho vezme za ručičku, vše mu vysvětlí, napíše odkazy a závěrem mu ještě koupí zmrzlinu...a to vše jen pro dobrej pocit, neboť stejně mám hovno co na práci...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PJT
Hifi obsluha


Založený: 24 január 2010
Príspevky: 35

PríspevokZaslal: So máj 12, 2012 16:00:54    Predmet: Odpovedať s citátom

OK Wink. S hodnym strejcinkem se to neda, tak to urcite nemyslim, zmrzlinu taky jde davat jen tem co ji nerozpatlaj kolem misto aby ji snedli. Ja taky dostavam spoustu dotazu typu "chci si postavit predzesik s displejem jako mas ty, jak na to? Neposlal bys mi navod?" od kluku co vubec netusi co je mikroprocesor. To je pak tezky neco vysvetlovat. Odkazuju je na Vas a to co pisete o rozdilech mezi funkcnim prototypem ktery nastavite s drahym vybavenim a odladenou stavebnici pro kazdyho bez osciloskopu: cesta dlouha, trnita, draha a pro par kusu se nevyplati a jde do toho jen nadsenec. Ale trchu jste me nakrknul Wink nic ve zlem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
laco
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 február 2008
Príspevky: 750
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2019 19:25:05    Predmet: Odpovedať s citátom

ja viem, stare vlakno ...

Robim apdejt mojho softstartu a vsimol som si, ze vsetci SK,CZ majstri pouzivaju seriove radenie rele. Pleco ?
Ja pojdem druhou cestou, same vyhody.

_________________
K200Mv3 https://goo.gl/photos/u8XUTqYwusRXoBoD9
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2019 20:01:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Paralelně:Když ti náhodou relé 2 zůstane seplé, tak si relé 1 upečeš a vyhodíš jističe.
Vidíš, včera jsem ani nekoukl, máš tam PTC ? Měl by být dimenzován tak, aby se v případě selhání relé 2 nezapálil zesák od těch omezovacích rezistorů. Pokud jsi použil místo obyč rezistorů NTC být tam nemusí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
laco
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 február 2008
Príspevky: 750
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2019 20:10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Paralelně:Když ti náhodou relé 2 zůstane seplé, tak si relé 1 upečeš a vyhodíš jističe.
Vidíš, včera jsem ani nekoukl, máš tam PTC ? Měl by být dimenzován tak, aby se v případě selhání relé 2 nezapálil zesák od těch omezovacích rezistorů. Pokud jsi použil místo obyč rezistorů NTC být tam nemusí.


2x EPCOS NTC 10R 7.5A

casovanie
-RE2 ON
-po 0.5s RE1 ON
-po Xs RE2 OFF

_________________
K200Mv3 https://goo.gl/photos/u8XUTqYwusRXoBoD9


Naposledy upravil laco dňa Pi február 08, 2019 20:13:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2019 20:13:13    Predmet: Odpovedať s citátom

To je IMO málo... pro velký trafo budou přetížený a časem mohou střelit. Pokud tam dáš 800VA trafo co má sekundár cca 2R, tak je špičkovej proud v nejhorším případě cca 13A.

Časování může být klidně i kratší, v podstatě za 100ms je po všem a může se to přemostit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
laco
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 február 2008
Príspevky: 750
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2019 20:32:40    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
To je IMO málo... pro velký trafo budou přetížený a časem mohou střelit. Pokud tam dáš 800VA trafo co má sekundár cca 2R, tak je špičkovej proud v nejhorším případě cca 13A.

Časování může být klidně i kratší, v podstatě za 100ms je po všem a může se to přemostit.


podla mna toto 2x B57364S0100M0 musi stacit na 100-200ms
https://www.tdk-electronics.tdk.com/inf/50/db/icl_16/S364.pdf

v akych pripadoch rele "nepadne" ? (okrem toho ked nevypnem)

_________________
K200Mv3 https://goo.gl/photos/u8XUTqYwusRXoBoD9
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2019 20:39:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi jo...oni to v tom DS nemaj ukázaný, kolik je ta current cpability pro konkrétní typ, tak je to takový střílení od boku no Sad
Já ze zkušenosti tohle raději předimenzuju, už mi takhle ty NTC bouchly.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 07, 2024 17:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, prosím vás o praktickú radu, či bude vhodné istiť malé 15VA toroidné trafo TALEMA pomocou malého PTC B59870C0080A070, alebo PTC po cykloch spínania časom zlýha? Záťaž je vidieť na foto, viacnásobný zdroj Pavla Dudka a Dispre preamp od PMA.

Typ C870
Ir 60mA
Is 130mA
Ismax 1A
Rr 25Ω
Rmin 13Ω
Switching cycles 100

Pôvodne bola v ceste poistka spájkovaná do plošného spoja T100mA. Tú by som musel ísť kúpiť do obchodu a potom asi by som ju už dával do pinov pre jednoduchú výmenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist