Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

slúchadká do 90€ na domáci posluch
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Stano
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 129
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 21:13:35    Predmet: slúchadká do 90€ na domáci posluch Odpovedať s citátom

pomáham pri výberu slúchadiel pre kolegu, nie je to žiadny audiofil takže si vystačí s lepšími priemernými slúchadlami

slúchadlá budú používané na poslúchanie hudby (všetko možné, bez zamerania) a občasné hranie a pozeranie filmov výhradne u PC (int. zvuková karta)

Cena by sa mala pohybovať pod 90€ (čím menej tým lepšie)

Zatiaľ veľmi predbežne si vybral:
DENON AH-D501
Sennheiser HD 215
AKG K 530
Beyerdynamic DTX 900

O nejakom posluchovom teste reč nemôže byť, nemá na to čas ani chuť je to bežný užívateľ.

PS: podla čoho zistím či je potrebné použiť sluchátkový zosilňovač?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 21:22:22    Predmet: info Odpovedať s citátom

Zvážil by som, keď k PC, či má zmysel headset. V tejto triede sa headsety robia tak, že sa vezme skvele zabehnutý úspešný model a pribalí sa s mikrofónom. Ak to má zmysel, tak jednoznačne Beyer MMX 2, je to skvelý model k PC. Priateľ si ho kúpil a je s ním veľmi spokojný, malé ľahké a prenosné sluchátka, kvalita zvuku obstojná. Ja som už pokazený na high end, takže ja neviem „vychutnať“ čo je lepšie, väčší alebo inak väčší kompromis v konzumnej triede. VZ
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Po marec 15, 2010 23:34:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ci pomozem, ale kukol som tvoje navrhy. Treba sa najprv zamysliet, aka konstrukcia bude kolegovi viac vyhovovat. AH-D501 a HD215 su uzavrete, ci ze lepsia izolacia od okoliteho hluku a tiez mensie vyzarovanie zvuku do miestnosti. Ak je to v miestnosti, kde je viac ludi je to vyhoda. Tam by som sa klonil asi HD215kam. DTX 900 su otvorenej konstrukcie, takze intimita posluchu bude zdielana (cim vacsia hlasitost=tym nevrazivejsi pohlad manzelky Wink ). No ak toto nebude vadit, tak si myslim, ze AKG-ecka by bola lepsia volba. AKGcka by som volil aj z ineho pohladu. Konstrukcia mostu je urcena na domaci posluch, kdezto ostatne su konstrukcne riesene pre DJov, co moze niekomu vadit.

Co sa tyka Beyerov MMX 2, tak asi nie.

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Stano
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 129
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 07:34:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Headset nie, resp. mic sa nevyužije (a aj keby tak má zvlášť).

Problém je (bol) v tom že sa veľmi neorientujem v slúchadlách
no po prečítaní
Svět sluchátek: konstrukce a druhy a Svět sluchátek: vybíráme si ta pravá je mi jasné že výber sa môže zúžiť na otvorené (bude v pokoji sám).

ešte jedna dôležitá otázka dajú sa tieto väčšie slúchadlá používať na PC / NTB bez problémov?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 09:14:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pouzivat sa daju, len vysledny efekt nebude mozno taky, aky by bol ocakavany. Na druhej strane, pokial pouzival doteraz sluchatka nejake aLa tesco, tak narast kvality bude markantny. Nechcem pisat nejake velke teorie, tych je tu vela, no po chvilke pocuvania kolega zisti, ze by to chcelo trosku vyssi level. Ale vravim, to pride casom. Ja som to riesil tak, ze najprv som si dokupil externu zvukovku (uz tam bol pocut rozdiel v porovnani s internou zvukovkou), potom sluchatkovy zosilovac, no a zistil som ze sluchatka co som pouzival doteraz, tak uz prestavaju vyhovovat a pozeram po nejakych inych. Nieco v tvojej cenovej hladine, netreba sa silou mocou hrabat na mega high end. Mam vo vyhliadke tieto AKG, no musim trosku dosetrit Wink
http://headphones.sk/inshop/domaci/audiofilska/akg-k-142-hd.htm
http://headphones.sk/inshop/domaci/audiofilska/akg-k-272-hd.htm

Zopar postrehov som dal aj sem

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=1721&start=60

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Stano
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 129
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 22:38:28    Predmet: Odpovedať s citátom

AKG nevyrába otvorené slúch. ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 22:54:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Stano napísal:
AKG nevyrába otvorené slúch. ?


mam dojem, ze nie....len uzavrete alebo polootvorene

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 22:58:26    Predmet: Odpovedať s citátom

K701/702, K601 su vsetky otvorene modely
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 23:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
K701/702, K601 su vsetky otvorene modely


myslel som do 90evri....nebud jak vlado Laughing

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 23:27:16    Predmet: Odpovedať s citátom

jeezisi to je trapas

Ashamed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 23:30:29    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
jeezisi to je trapas

Ashamed

pohoda...ale ak mas nejaky lepsi typ pre chalana, rad sa poucim aj ja...tiez by som nieco v tej cene

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Stano
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 129
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Št marec 18, 2010 14:02:37    Predmet: Odpovedať s citátom

asi veľmi na výber nebudem mať ak chcem otvorené do 3.000 tak jedine niečo od Sennheiser. Poprípade jediný model od Beyerdynamic DTX 900. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stano
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 129
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Pi marec 19, 2010 19:03:58    Predmet: Odpovedať s citátom

oplatilo by sa Sennheiser HD595 za 85€ (kupované v anglicku tj pravdepodobne bez záruky) ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi marec 19, 2010 19:09:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Stano napísal:
oplatilo by sa Sennheiser HD595 za 85€ (kupované v anglicku tj pravdepodobne bez záruky) ???

podla toho co pre teba znamena 85€. pre mna napriklad jednoznacne, kedze pod 150€ ich nove na slovensku vlastne ani nezozenies. za 85€ nemas vobec co vahat!

odkial z anglicka by si ich bral?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stano
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 129
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Pi marec 19, 2010 19:13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

nie predávajú sa tu v SR (musle by som skočiť pre nich do NR cca 30km)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stano
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 129
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So marec 20, 2010 00:25:10    Predmet: Odpovedať s citátom

tak mám doma Sennheiser HD595
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So marec 20, 2010 05:19:39    Predmet: ja mám Senny tiež Odpovedať s citátom

Ja ak to celé spočítam, tak PXC 450, HD 600, HD 650, HD 800 ... s Beyerami DT 440, DT 880 (už su v Thajsku), DT 990 (jedny 32ohm predal, 600), MMX 2, MMX 300, MMX 100 a T1. A ešte K 701 ktoré poputovali do Thajska. Nevidiaci mali z nich veľkú radosť ... A jeden nevidiaci v Brne má požičané D-7000. Na zbytok si už nepamätám Smile
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So marec 20, 2010 11:29:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Stano napísal:
tak mám doma Sennheiser HD595

ja som to pochopil ze ides nove kupovat, kua.
ale tych 85€ sa mi stale zda ako dobra cena. no ved pripadne napis ako si spokojny, ci to hra a tak... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So marec 20, 2010 12:48:28    Predmet: 85 eur je príliš málo Odpovedať s citátom

Tých 85 eur je až príliš podozrivo málo. Pre zrakovo postihnutých je zľava 25 percent oproti základnej predajnej cene a to je cena pri ktorej často výrobca i distribútor dávajú zľavy (obmedzený rabat). Tých 85 eur je ale hodne pod latku, takže som skeptický či je to originál a lebo nové. Ak sú použité (povedzme 2-3 roky), tak to by ešte šlo pochopiť, ak nové, tak to môže byť nejaká atrapa, napodobenina. Dokonca aj HD 800 sa robia „padelky“, vypadajú skoro ako HD 800 ale zvukovo, no radšej nepočujte, ako mi vravel známy z Sennheisera. Takže osobne som veľmi zdržanlivý čo z toho „vykľuje“.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So marec 20, 2010 13:09:09    Predmet: Re: 85 eur je príliš málo Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Takže osobne som veľmi zdržanlivý...

Ocenili by sme keby si bol este zdrzanlivejsi Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So marec 20, 2010 14:14:43    Predmet: ferenc Odpovedať s citátom

Ferenc – zaiste, aj z tvojej ceny. Vlákna kde sa to „rozsypalo“, tak často si bol menej zdržanlivý. Ako vidíš, ja som pri pohľade na 85 eur za HD 595 veľmi zdržanlivý.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Stano
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 129
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So marec 20, 2010 15:32:38    Predmet: Odpovedať s citátom

No keď sa dostane kvalita do rúk niekomu mladému kto nevie oceniť kvalitu a vidí (potrebuje) iba peniaze tak treba jednať rýchlo.

Referencie budú ak sa dostatočne nabažím zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So marec 20, 2010 20:08:29    Predmet: spokojny? Odpovedať s citátom

Ako si s nimi spokojný? Ja mám ďalšie tri vyššie modely, ale po 595ťkách som uvažoval. Prišli mi do rúk HD 600 a potom to už šlo ... Stále čakám, s čím príde AKG, lebo aj K 601 vyšli už veľmi dávno a je na čase „obmeniť“. Do nekonečna byť s K 701 nejde a hifisti čakajú čo urobia, znovu začnú produktovať K 1000 alebo K 801 alebo čo. Otázka znie, či AKG pôjde do super high endu alebo zotrvá v high ende. Osobne som zvedavý na ich progres. Beyer bude obmieňať celú sériu Premium na budúci rok a tohto roku špunty z DT 10 na 11, DT 20 na 21, takže tak.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
creat
Hifista


Založený: 22 november 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: So marec 20, 2010 21:05:47    Predmet: Odpovedať s citátom

No na tie AKG K801 som zvedavý, aj z cenovej stránky. Už len počkať, kedy ich začnú predávať. Dúfam, že nie vtedy, keď pôjdem do dôchodku.

Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: So marec 20, 2010 21:27:38    Predmet: K801 Odpovedať s citátom

Creat – kým pôjdem do dôchodku je dobrá poznámka. Na AKG sa naozaj čaká ako odpovie na výzvu v super high ende. Otázka znie, či sa nechcú uspokojiť iba s high endom. Ono ani Karbon Harmann v super high ende neznamená nič, iba výnimočne ak niečo „hodia“ na trh, takže AKG má zjavne úplne inú filozofiu. Sennheiser alebo Beyer sú úplne iného názoru.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 00:20:54    Predmet: Re: ja mám Senny tiež Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Ja ak to celé spočítam, tak PXC 450, HD 600, HD 650, HD 800 ... s Beyerami DT 440, DT 880 (už su v Thajsku), DT 990 (jedny 32ohm predal, 600), MMX 2, MMX 300, MMX 100 a T1. A ešte K 701 ktoré poputovali do Thajska. Nevidiaci mali z nich veľkú radosť ... A jeden nevidiaci v Brne má požičané D-7000. Na zbytok si už nepamätám Smile


ked to ja cele spocitam, tak nevidim suvislost tohto chvalenkarstva s temou "slúchadká do 90€ na domáci posluch".....esteze ja a ostatny prispievame hovadinami.

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 00:26:50    Predmet: o AKG a čakaní Odpovedať s citátom

nema.dj – veľky, lebo na AKG sa čaká akú odpoveď dá na výzvy konkurencie. Tober si Shurečká uzavreté. Sennheiser je tam tiež dosť silný a tak aj Beyer. Rozumná kvalita za dobrú cenu. Takže sa čaká, s čím AKG pougraduje. Osobne by ma zaujímalo s čím v high endoch. To bola len poznámka na margo. Tie Beyery DT 770 pro sú veľmi rozumnej kvality a keď sú „ako nové“, tak pre teba veľmi dobrá voľba. Sú to študiové analytické perfektné sluchátka, vyššej triedy, za tri litre je to veľmi dobrá cena. Vychádza to síce na 120 eur cca. Takže ak chceš „second hand“, tak o týchto by som uvažoval.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 00:30:01    Predmet: vysvetlenie Odpovedať s citátom

Mňa by skôr zaujímalo, kde je excelia-hifi a pri pokece o AKG. Musím uznať, že ani majú veľmi dobré ceny, viacero komponentov u nich je za veľmi zaujímavú cenu. Ten základ, čo robia, robia veľmi dobre. Prečo neopíšu výhody a nevýhody modelov ktoré majú v tejto cenovej relácii?

Osobne by som pevnú latku na 90 eur nedával, lebo väčšina výrobcov reflektuje skôr úroveň do 100 eur, kde môžu spadnúť zaujímavé modely. Ale to je len ma margo.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 00:34:24    Predmet: Re: ja mám Senny tiež Odpovedať s citátom

Skusim este raz
zahoransky napísal:
Ja ak to celé spočítam, tak PXC 450, HD 600, HD 650, HD 800 ... s Beyerami DT 440, DT 880 (už su v Thajsku), DT 990 (jedny 32ohm predal, 600), MMX 2, MMX 300, MMX 100 a T1. A ešte K 701 ktoré poputovali do Thajska. Nevidiaci mali z nich veľkú radosť ... A jeden nevidiaci v Brne má požičané D-7000. Na zbytok si už nepamätám Smile


co ma toto spolocne s temou?

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Ne marec 21, 2010 00:57:55    Predmet: Re: vysvetlenie Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Mňa by skôr zaujímalo, kde je excelia-hifi a pri pokece o AKG. Musím uznať, že ani majú veľmi dobré ceny, viacero komponentov u nich je za veľmi zaujímavú cenu. Ten základ, čo robia, robia veľmi dobre. Prečo neopíšu výhody a nevýhody modelov ktoré majú v tejto cenovej relácii?

Osobne by som pevnú latku na 90 eur nedával, lebo väčšina výrobcov reflektuje skôr úroveň do 100 eur, kde môžu spadnúť zaujímavé modely. Ale to je len ma margo.


podla mna 90 eciek, bolo orientacne, tak isto je to u mna. +/- 10% nehra rolu

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist