Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

OSA
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St marec 07, 2007 21:35:54    Predmet: OSA Odpovedať s citátom

To jsou hajzli, co?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 09:05:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tož dáme se repete flejmwóru? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 09:11:43    Predmet: Odpovedať s citátom

na tohle tema se da vest flame war?
... bych cekal, ze tohle je jediny tema na ktery je 100% shoda
... ze nikdo neni tak ukrutne blbej, aby tohle podporoval Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 09:30:57    Predmet: Odpovedať s citátom

simon napísal:

... ze nikdo neni tak ukrutne blbej, aby tohle podporoval Smile


Neboj, ukrutně blbejch lidí je dost Laughing Jen se ta ukrutná blbost projevuje jinak, než si naivně představuješ Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 09:32:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
simon napísal:

... ze nikdo neni tak ukrutne blbej, aby tohle podporoval Smile


Neboj, ukrutně blbejch lidí je dost Laughing Jen se ta ukrutná blbost projevuje jinak, než si naivně představuješ Wink


zkus to na tema OSA rozvest ... rad se pobavim
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jester
Hifista


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 192
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 09:40:47    Predmet: Odpovedať s citátom

simon napísal:

... ze nikdo neni tak ukrutne blbej, aby tohle podporoval Smile

Ty si třeba nekupuješ CDR nebo DVD-R?
EDIT:
No teď mi došlo, že jsi tu "podporu" myslel asi jinak. Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 09:45:34    Predmet: Odpovedať s citátom

simon napísal:

zkus to na tema OSA rozvest ... rad se pobavim


"Pobavit" od zábava nebo bavit se (mluvit, diskutovat)? Pokud to první, tak si radši kup medvídka mývala. Pokud to druhé tak OK, ale později. Teď musím pracovat, čas tlačí. A nebo si nalistuj minulou diskusi na toto téma: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=595 Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 10:01:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
simon napísal:

zkus to na tema OSA rozvest ... rad se pobavim


"Pobavit" od zábava nebo bavit se (mluvit, diskutovat)? Pokud to první, tak si radši kup medvídka mývala. Pokud to druhé tak OK, ale později. Teď musím pracovat, čas tlačí. A nebo si nalistuj minulou diskusi na toto téma: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=595 Wink


no az budes mit po praci cas, tak mne zkus jednoduse zduvodnit, proc mam NEKOMU platit za to, ze si chci dat na CDo sve fotky z dovolene ... nebo na tiskarne vytisknout fakturu

... a mmch, kdyz uz je moje fotka ci faktura uznana za dilo, ktere potrebuje ochranu, tak bych mel reciprocne dostat nejake penize zpet za to, ze nekdo pouziva moje chranene dilo ne?


...jinak tohle (http://www.idobryden.cz/index.asp?AKCE=DETAIL&CISLO=7&ROK=2005&KT1=1&KT2=1&ID=42728) je tez dobre


Naposledy upravil simon dňa Št marec 08, 2007 10:05:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 10:01:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou to hajzli! Ať si kdo chce, co chce, říká, jsou to hajzli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 10:06:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímalo by ma kam to celé postupne dospeje... možno aj ku konces. poplatkom za ten foťák, rekordér apod. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 10:07:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Obdobně "nespravedlivých" plateb jsou miliony a děláš je denně.

A mmch... jak jsi přišel na to, že je faktura dílo? Autorská práva k fotkám nejsou kolektivně spravovaná, tedy peníze si musíš vymoci sám Ty od toho, komu svou fotku dáš se svolením ji užít.

V podobných diskusích mi dochází, jak se asi musí cítit takoví PMA, BVa, kazzatel při diskusi s Napoleonkem a jemu podobnými nad technickými otázkami Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 10:10:13    Predmet: Odpovedať s citátom

suK napísal:
Jsou to hajzli! Ať si kdo chce, co chce, říká, jsou to hajzli.


Naprostý souhlas, jsou to hajzli. Stejně vyskakuju pokaždé, když dávám příkazy k úhradě daní, sociálního pojistného, zdravotního pojistného... Všechno jsou to platby, které jsou nespravedlivé a nepřiměřeně vysoké a jejichž distribuce je zcela neprůhledná a minimálně jejich část je rozkrádána mafiemi všeho druhu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 10:16:59    Predmet: Odpovedať s citátom

OT
citácia:

V podobných diskusích mi dochází, jak se asi musí cítit takoví PMA, BVa, kazzatel při diskusi s Napoleonkem a jemu podobnými nad technickými otázkami Wink


jó jó. Svatá pravda Rolling Eyes

_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 10:24:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
Obdobně "nespravedlivých" plateb jsou miliony a děláš je denně.

.... to je takovej typicky ceskej argument. pred listopadem byl sice komunismus svinstvo, kazdej proti nemu tajne bojoval, ale kdyz v tom spokojene zije soused tak proc bych nemohl ja. At si ten odboj delaji ti "mladsi".
Ja tady ted neresim ostatni platby (mmch mym vzorem je howard hughes, taky radsi z vydelane 1000 pustim klidne 1100 jen abych neplatil ani desetnik dane Wink), mmch neplatim ani za psy (a to mam 2 velikostne neprehlednutelne), ani za radio, ani za televizi, ani pokuty od policajtu, snazim se nakupovat tak, abych statu prispival co nejmin na DPH a samozrejme i dane se snazim optimalizovat co to jde, cili podobnou argumentaci si nech na nekoho jineho


Merk napísal:

A mmch... jak jsi přišel na to, že je faktura dílo? Autorská práva k fotkám nejsou kolektivně spravovaná, tedy peníze si musíš vymoci sám Ty od toho, komu svou fotku dáš se svolením ji užít.

pak je neco spatne, kdyz vezmu v zajmu tech utlacovanych (kolektivne a ze vseho) a uz jim to pak nejak "zapomenu" vratit (nebo vraceni penez maximalne znemoznim, vratim jen neco, z neceho a jen velmi omezene skupine), ... OSA je takovej polovicni a vylepsenej janosik (vsem vezme a nikomu neda)

ad faktura - platim za jeji tisk i okopirovani stejne jako za jina "umelecka" dila, tak je to umelecke dilo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 10:35:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pevně doufám, že Tvůj příspěvek je jen sranda. Jinak bych musel začít používat slova jako póvl, omezenec a debil. A to bych vážně nerad. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 10:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
Pevně doufám, že Tvůj příspěvek je jen sranda. Jinak bych musel začít používat slova jako póvl, omezenec a debil. A to bych vážně nerad. Wink


pan je fanda socialne spravedlive spolecnosti ... pevne doufam, ze ses v pozici toho, co ten kolotoc plati (tam sem bohuzel a nedobrovolne ja) a ne v pozici toho, co se za cizi penize veze

pokud platis - pak je spravne pripomenout churchiluv vyrok "Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum" (pricemz vzhledem k rychlejsi dobe a dospivani je dneska vhodnejsi misto 20 spis 10)

pokud se vezes - pak nemas sebemensi pravo se k tomu vyjadrovat a muzes jen tise stat v koute a cekat na svoje drobky, nemas na ne sebemensi pravo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 10:59:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Simon:

Obávám se, že si pleteš pojmy levičák, pravičák, příživník.

Nevšiml jsem si, že by např. pravičáci v Americe odmítali platit daně nebo pokuty. Ano, jejich (i mým) cílem je co nejmenší vliv státu a přerozdělování, ale současně také dodržování dohodnutých pravidel a zákonů.

A pokud neplatíš pokuty, tak na to stejně dojedeš Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Št marec 08, 2007 11:10:43    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Simon:

Obávám se, že si pleteš pojmy levičák, pravičák, příživník.

Nevšiml jsem si, že by např. pravičáci v Americe odmítali platit daně nebo pokuty. Ano, jejich (i mým) cílem je co nejmenší vliv státu a přerozdělování, ale současně také dodržování dohodnutých pravidel a zákonů.

A pokud neplatíš pokuty, tak na to stejně dojedeš Smile


tu ameriku uvadis jako priklad svobodne pravicove zeme?

naivni levicak je ten, kdo chce, aby za cizi penize zil nekdo jiny
klasicky levicak je ten, kdo chce zit za cizi penize sam ... a definice prizivnika je uplne stejna


a s danema je to jednoduche a mnohokrate potvrzene - pokud jsou dane v rozumne vysi, tak neni duvod je neplatit ... pokud nejsou a jeste ke vsemu je s nima spatne nakladano, pak se placeni lide snazi vyhnout.

stejne jako napr. u originalnich CD a DVD - za 600 kus koupi 10 lidi a 90 prepali, za 100 kus se nikdo nebude namahat s prepalovanim
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2007 09:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Kopíruji to sem bez dovolení, tak se na mě snad autor nebude zlobit. Takhle odpovídal na svém fóru Vlasta Rédl. Tedy něco jako:"Jak to vidí autor, který se muzikou živí."



Ahoj Vlasto,
zajímal by mě Tvůj (případně i ostatních) názor na vyhlášku č.488/2006Sb k autorskému zákonu.. Díky,
Vlasta a ostatní autoři s ním určitě souhlasí, nezůčastěné většině je to jedno a chudáci hosp
odští, ty to určitě sere ).
Tak to vidím já a ani vlastně nemusím moc vědět o čem ten zákon je. Jenom co jsem tak zahlédl "v éteru", bych souhlasil s tím, že za vše se musí plati, je ovšem otázka kolikrát?
Třeba si nedovedu představit, že bych měl za pivo zaplatit hospodskému a pak ještě pivovaru a velkoobchodu a já nevím komu ještě. Ano těm všem platím ale zprostředkovaně, t.j. já zaplatím u pultu a víc mě nezajímá. Tím chci říct, že když zaplatím licenci, za to že mohu provozovat televizi, mělo by vše ostaní být v ceně.
Vlasto a teď mě zastřel! ))


Televizní polatek (licenci) platíš televizi za to že si bednu pustíš doma. Když si dáš bednu do hospody, je to už veřejné provozování.
Fakt ale je, že některé pořady rapidně zvyšují návštěvnost, hlavně fotbaly a hokeje, ale zaslechl jsem taky hlášku Jdu do hospody na Superstar.
Rozúčtovat to úplně spravedlivě by asi šlo pouze v případě, kdyby každý hospodský po šichtě sepsal podrobný seznam, co za ten den pouštěl, ale z toho by je asi kleplo.
Nebo by v každé hospodě musel sedět celý den nějaký špeh z OSA, ale to nevím, z čeho by jim to kdo zaplatil, ty poplatky dělají 6,- Kč za rádio a 14,40,- za TV na hospodu a den.
(Za velkoplošné obrazovky je to ovšem víc, sazebníky jsou ke stažení na www.osa.cz.)
A tak se to vybírá paušálně. Většina těch peněz jde do zahraničí, protože většina muziky je cizí, ale něco z toho doputuje i k českým autorům.
Některé stanice a TV kanály (ty veřejnoprávní všechny) hlásí OSA přesně kolik čeho kdy hráli, takže tam je rozúčtování snadné, některé soukromé stanice platí jen nějaký paušál a hlášením se neobtěžují, a tyhle peníze se rozdělují poměrně, podle hlášení těch stanic, které to evidují přesně. Dokonale spravedlivé to samozřejmě není, ale nic lepšího zatím nikdo nevymyslel.
Já ty zákony nedělám a osobně bych byl nejradši, kdyby v hospodách žádné televize a rádia nebyly, mám pocit, že to stejně sledují jen pinglové a zbytek lidí to spíš prudí.
Ale když už tam někdo toho Collinse, Svobodu či Dobeše musí hrát, proč jim ty tři haléře za písničku neposlat, když to tak pěkně složili ?
Kdyby si hospodští skládali ty písně sami a hráli je hostům ke konzumaci naživo, za každou korunu, kterou by odvedli OSA, by se jim z OSA vrátila koruna pade, protože živé hraní je při rozúčtování zvýhodněno a dotuje se z peněz za hudbu k reklamám, která je obvykle sama o sobě placena královsky, takže mi to nepřipadá tak nefér.
Vím, že OSA je díky neutuchajícímu mediálnímu výplachu mozků považována veřejností za zločineckou organizaci, která ožebračuje poctivé hostinské, přepadává vlaky a kasíruje tam mírumilovné trampy, kteří si v kupé chtěli zahrát pár VLASTNÍCH písniček, ale i kdyby se něco takového stalo, čemuž nevěřím, realita je trochu jiná.
Většina subjektů, které by autorům platit měly, tak činí s velkou nechutí (nebo vůbec*) a mají skutečně velký zájem na tom, aby se tahle ochranná organizace zrušila a autorům se neplatilo nic a proto šíří tyhle kraviny o likvidačních poplatcích.
(* Když odehraju za rok 80 představení, dostanu jich od pořadateů zaplacených přes OSA obvykle tak 20, někdy i 30. Mohl bych se s nimi soudit, ale to už by mě tam příště nepozvali, že. Já, protože si současně ty písně i hraju, a moje pozice na trhu práce mi to momentálně dovoluje, si můžu u takovéhoto pořadatele říct o to víc za honorář, ale kdybych jen doma psal ?)))
Jakožto autor a textař na placení autorských poplatků pochopitelně nic nečestného neshledávám, jediný morální problém je snad v tom, že ať se s tou písní člověk páře několik let a nebo ten nápad za pět minut "obšlohne", dostane od OSA stejně. Ale to je můj problém, že se mi nechce krást, ne ?
Trochu mě překvapuje, že lidem spíš nevadí, že se museli složit například na Železného deset miliard, což je zhruba částka, kterou OSA vybere za dvacet let. Anebo že si posledních šest ředitelů ČEZu, což je víceméně státní podnik, vyplatilo jen na prémiích částku 900 miliónů.
Nějak se aspoň ne a ne nikde dočíst, že by to někomu vadilo.
Mně to tedy ale skutečně vadí, mnohem víc než to, že za každé pivo musím kvůli OSA zaplatit hospodskému o deset haléřů víc.
P.S. To je zase téma ! (Skoro jako ty radary.)))
Něco o muzice by tam nebylo ?



Tomik

Aha, zase OSA Ta diskuse tady už jednou proběhla, tak se k některým věcem ani nebudu vyjadřovat. Jenže jak to vypadá, buď jsou zásadní odpůrci nebo zásadní zbožňovatelé. Takže uvedu jen jednu zkušenost:
Jeden můj kamarád, si sám píše písničky (hudbu i texty) a nezastupuje ho žádná organizace. Docela se mi to líbí, ale není to prostě žádný profík nebo někdo, kdo by se tím chtěl živit. Ale kupodivu si sehnal část posluchačů. Tak se rozhodl, že pro ně udělá koncertík.
Sám si sehnal sál, zaplatil si ho s tím, že co mu kdo kdá jako dobrovolné vstupné, to bude mít.
A co na to naše vychvalovaná / zatracovaná OSA? Jednak vyměřila pěknou pálku za kapacitu sálu (prý by se tam vešlo xxx lidí; OSA určuje kapacitu sálu a nezajímá ji, kolik lidí tam přišlo), druhak ho sjela, že nenahlásil ani koncert, ani seznam písní.
A nejlepší nakonec - i když všechno zaplatí, tak nedostane ani korunu, i když je výhradní autor i pořadatel koncertu. Ale není členem OSA...

Jak jsem již napsal dříve - nejsem proti autorským právům, jejich ochraně a vymáhání. Ale štve mě, že existuje jediná organizace, (protože ministerstvo kultury jinou nepovolí), která se může chovat jak chce, má silnou lobby, takže si protlačí co chce. Trochu konkurence by v této oblasti neškodilo.

Zazněla tady otázka klasiky - autor se chtěl asi zeptat na soudobou vážnou hudbu. Ano, soudobí zneuznaní autoři vážné hudby jsou členy OSA a inkasují poplatky lidí, kteří na ně vydělávají - Nohavicové, Redlové apod., protože jinak by neměli ani na chleba. Takže nic proti, aby peníze dostávali ti, kterým patří. Ale aby je dostávali ti, kteří si pouze myslí, že jim patří? To stejné se týká výpalného. Měsíčně spotřebuji několik CD a DVD na fotky a video, které si sám pořídím a zpracuji. Ale díky některým organizacím jsem automaticky označen za piráta a musím platit. Zkusili jste uplatnit požadavek na výpalné, když předložíte důkazy, že je to vaše autorská činnost? Pošlou vás někam...

Takže - autorská prvá a vše co s tím souvisí ANO, ale ať to má pravidla, která ctí presumci neviny a ne naopak.

Tvůj příspěvek se opět hemží domněnkami a polopravdami, z nichž opravím jen některé, neb jsem v časové tísni :
Kdyby se Tvůj kamarád obtěžoval nahlásit své písně OSA, dostal by za každou korunu, kterou OSA odvedl minimálně o pár haléřů víc, viz můj starší příspěvek, nezávisle na tom, zda je členem nebo ne. OSA zastupuje všechny autory, to je též i důvod, proč k tomu má výhradní licenci, a pokud se někomu ty písně přihlásit nechce, je to holt jeho problém.
Z kapacity sálu se poplatek vypočítává asi proto, že není síla, která by pořadatele donutila přiznat, kolik lidí tam doopravdy bylo. Ale je jasné, že když někdo pořádá koncert v sále pro pět set lidí, ačkoli má ve městě k dispozici několik sálků menších, má k tomu možná své důvody.
K presumpci neviny se také nechci vyjadřovat, není to ostatně český nápad, ale v zemi, kde na jedno koupené CD připadá padesát vypálených (bavíme se statisticky) mi ty dvě %, dohodnutá plošně s výrobci, připadají "presumpčně" akorát.
Osobně neznám nikoho, kdo by jako já utratil 600 000,- Kč za originály softwarů, pokud někoho takového v Čechách znáte, pošlete mi jeho adresu, rád si s ním budu dopisovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2007 09:35:52    Predmet: Odpovedať s citátom

a) co presumpce neviny? viz ustava
b) co to, ze trestan musi byt jen a pouze pachatel? viz ustava
c) nenavidim kolektivizaci, takze kdyz si prectu "nezávisle na tom, zda je členem nebo ne ... OSA zastupuje všechny autory" tak se mne otevira nuz v kapse. Kazdy at si rozhoduje sam za sebe .... a hlavne, at si nikdo nedovoluje rozhodovat za me, nestojim o to

cili z meho pohledu neni treba zadny zakon, pokud autor urci podminky zachazeni s jeho dilem (a ty si muze urcit naprosto libovolne), tak si jejich dodrzeni bud muze zajistit sam a/nebo tim muze poverit druhou osobu. Na zadnou z obou moznosti nepotrebuje specialni zakon ani statni ci polostatni organizaci. Je to ciste o smluvnim vztahu a jeho poruseni a vse lze tudiz resit standardni cestou jako pri poruseni kterekoliv jine smlouvy

p.s. tohle "dostal by za každou korunu, kterou OSA odvedl minimálně o pár haléřů víc" primo ukazuje proc to maji "umelci" radi, dostanou nejen zaplaceno za svoji praci, ale jeste se nechaji podplatit za mrzky peniz, za to, ze si liznou i z toho druheho kolace (media, pristroje, kopirovani, ...), oni si jen zlehka liznou ... kam jde zbytek koristi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2007 11:13:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenom letecky a na okraj:

"OSA zastupuje všechny autory" - to není pravda
"některé pořady rapidně zvyšují návštěvnost, hlavně fotbaly a hokeje" - což ale vůbec nesouvisí s OSA, že ... ten fotbal, hokej ...

Je to celé podfuk a prasárna vyhotovená a realizovaná na zakázku, principiálně to zavání x-terým zdaněním ... ale je to téma na dýl .... po soudech s OSA, Intergram, Ifpi chodím 15 let a ještě nějakou dobu budu ...

Kukněte všichni na www.jirihradec.cz a nahlédněte pod pokličku OSA a až uvidíte ten personální propletenec dřívějších vysoce postavených agentů Stb, komunistů (dnešních spoluautorů autorského zákona!) a dnešních či nedávných pracovníků MKČR, OSA apod. - tak vám nebude dobře ...

Jde o kšeft pro pár desítek lidí za stovky miliónů, ne o autory!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2007 12:34:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Věděl jsem, že se přidáš. Hezký odkaz. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2007 13:06:13    Predmet: Odpovedať s citátom

2 simon

Jsem fyzická osoba - OSVČ se zaměstnanci. Stačí? Opravdu hodně moc nesnáším české vychcany, kteří se chlubí tím, jak neplatí poplatky za psy, jak jezdí MHD (sockou) na černo a podobně. Pokud to není Tvůj případ, omlouvám se. Pokud ano pak opakuji výše řečené hodnocení.

Odkaz na presumpci neviny mne při pátku pobavil. Tak to chodí, když někdo kecá o něčem, čemu vůbec nerozumí. Vrcholně trapné přitom je, když se současně odkazuje na dokumenty, které nikdy nečetl a kde se nenachází to, co tvrdí.

Pro vyjádření ke zbytku Tvých "připomínek" nebudu plýtvat časem, protže jsi evidentně spadl z višně a vyjadřuješ se k něčemu, o čem prostě a jednoduše vůbec nic nevíš. Je to hodně speciální oblast a papouškováním obecých politických sloganů se řešit nedá. Opravdui rád slyším, jak se někdo ohání smluvním vztahem, když jeho základním přístupem k životu je nedodržovat své povinnosti, jak jen to jde.

Puke Puke Puke


Naposledy upravil Merk dňa Pi marec 09, 2007 13:08:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2007 13:08:28    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:

Je to celé podfuk a prasárna vyhotovená a realizovaná na zakázku, principiálně to zavání x-terým zdaněním ... ale je to téma na dýl ....


Co máte všichni s tím dvojím zdaněním? Rolling Eyes Dvojí (a x násobné) zdanění je zcela běžné a leží na něm ekonomika všech vyspělých států. Dvojí zdanění se odstraňuje jen mezi státy a to tak, aby se stejnou daní nedanilo totéž ve dvou státech.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2007 13:15:28    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Hasňa

Redl to píše hezky, s většinou musím souhlasit. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2007 13:16:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
2 simon

Jsem fyzická osoba - OSVČ se zaměstnanci. Stačí? Opravdu hodně moc nesnáším české vychcany, kteří se chlubí tím, jak neplatí poplatky za psy, jak jezdí MHD (sockou) na černo a podobně. Pokud to není Tvůj případ, omlouvám se. Pokud ano pak opakuji výše řečené hodnocení.

Odkaz na presumpci neviny mne při pátku pobavil. Tak to chodí, když někdo kecá o něčem, čemu vůbec nerozumí. Vrcholně trapné přitom je, když se přitom odkazuje na dokumenty, které nikdy nečetl a kde se nenachází to, co tvrdí.

Pro vyjádření ke zbytku Tvých "připomínek" nebudu plýtvat časem, protže jsi evidentně spadl z višně a vyjadřuješ se k něčemu, o čem prostě a jednoduše vůbec nic nevíš. Je to hodně speciální oblast a papouškováním obecých politických sloganů se řešit nedá. Opravdui rád slyším, jak se někdo ohání smluvním vztahem, když jeho základním přístupem k životu je nedodržovat své povinnosti, jak jen to jde.

Puke Puke Puke


povinnost versus zdravy rozum ... a jeste bych k tomu pridal snahu o prevenci. tyhle 3 veci jsou klicove. ale cert vem ted OSAu, zkus mne vysvetlit, v cem ti vadi, ze odmitam platit poplatek za svoje psy? ... mam je u baraku, kdyz jdou ven, tak s nima jedu vetsinou autem do SVYHO sadu nebo SVYHO vinohradu ... tak proc mam za ne platit obci? co je komu do toho ze mam psy, ty za rybicky v akvariu tez neplatis?

... nejsem ovce, abych skakal jak se piska. a zakon je jen kus papiru s mistne omezenou platnosti. viz treba maximalni povolena rychlost na dalnici, pokud jedu v nemecku 350 km/h, tak je vse v pohode ... o 2 km dal (za hranicema) uz sem pro zastance papirovani a maximalni obcanske poslusnosti pri 135km/h vysoce nebezpecny vrah vrah malych deti.

ale ono i socialisticka evropa zacina chapat, ze stat se nema plest do vsecho, vsechno regulovat ... a vsechno vysavat, aby se dalo par drobku po prerozdeleni vratit zpet mezi stado.

v cem je ta oblast specialni? treba proti softwaru?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2007 13:19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
merhaut napísal:

Je to celé podfuk a prasárna vyhotovená a realizovaná na zakázku, principiálně to zavání x-terým zdaněním ... ale je to téma na dýl ....


Co máte všichni s tím dvojím zdaněním? Rolling Eyes Dvojí (a x násobné) zdanění je zcela běžné a leží na něm ekonomika všech vyspělých států. Dvojí zdanění se odstraňuje jen mezi státy a to tak, aby se stejnou daní nedanilo totéž ve dvou státech.


bezne ano, spravne nikoliv ... a je treba se branit

puvodne byla spotrebni dan na benzin (ze ktere mely jit penize na silnice) ... pak se pridala silnicni dan (specialni zdaneni podnikatelu, ciste teoreticky ze stejneho duvodu, investice do silnic) ... nacez prisla dalnicni znamka
... bezne ano, spavne-rozumne nikoliv
(cela situace je trochu zjednodusena ... v realu je to jeste horsi)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2007 22:33:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Dokud nebude světově zavedena všeřešící jedna jediná daň z oka a ucha, tak furt bude prostor pro vyžírky typu OSA, Intergram a & spol. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: So marec 10, 2007 10:04:48    Predmet: Odpovedať s citátom

simon napísal:

povinnost versus zdravy rozum ... v cem ti vadi, ze odmitam platit poplatek za svoje psy? ... mam je u baraku, kdyz jdou ven, tak s nima jedu vetsinou autem do SVYHO sadu nebo SVYHO vinohradu ... tak proc mam za ne platit obci? co je komu do toho ze mam psy, ty za rybicky v akvariu tez neplatis?


Musím říci, že ani mě se tedy nelíbí Tvoje osobní propagace vlastního anarchistického přístupu k životu. Pochybuji, že se s ním zde někdo stotožní. Překrucuješ velmi obratně jinak zcela srozumitelné skutečnosti, jako jsou např. veřejné poplatky za konkrétní činnosti. V dobách, kdy se zaváděla u nás spotřební daň z benzínu okolo našeho baráku projelo 20aut za den, dnes asi 20tisíc. i hloupé dítě si snadno spočítá, že pokud se obecně silniční doprava za posledních 30let zvýšila 10ti násobně, nelze finančně udržet stupňující se požadavky na stále náročnější silniční síť z několika korun za litr benzínu či nafty. Lidé jako ty se tím ale nazabývají, situaci řeší jednoduchou odpovědí: "a co je mi po tom" .... Já osobně bych přesně v opačném gardu okamžitě utratil každého psa, který se za přihlížení páníčka vysere na chodník a jeho páníčka potrestal měsíčním úklidem všech hoven ve městě. Celodenní štěkot sousedovic vořecha den co den, měsíc co měsíc, považuji za velmi silné obtěžování a rušení a poplatky jsou to první, co bych mu za provozování tohoto soukromého obecního nevypnutelného amplionu vyměřil. Do doby, než někdo vymyslí způsob, jak vybírat poplatky za konkrétní čokly podle toho, jak obci škodí, vadí, obtěžují a td je dána vyhláška, její nedodržování je porušením a za to náleží zákonný trest. Tak bych s Tebou naložil já, bylo-li by to v mé moci. A teď mě třeba sežerte. Smile

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So marec 10, 2007 10:26:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Vadí ti štěkot ? Pod rouškou tmy jdi a bac ho ( nejlepší je olověná koule na péru, jak mi říkal jeden odborník ). A na česneku je pak výbornej.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist