Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dudkuv PreAmp - vysoka spotreba a sum

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Caleb
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2010
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: So apríl 10, 2010 15:19:29    Predmet: Dudkuv PreAmp - vysoka spotreba a sum Odpovedať s citátom

Zdravim vsechny, stavim zesilovac s DPA223 a jako predzesilovac k nemu jsem pouzil mistruv PreAmp. DPS i soucastky jsem koupil v Aldaxu. Zesilovac funguje krasne, ale mam nejake potize s PreAmpem. Tedy, on funguje, sitovy brum potlacuje naprosto dokonale a jeho kmitoctove pasmo je neuveritelne. Ale mam pocit, ze strasne zere a taky HODNE sumi. Tim "hodne sumi" mam na mysli tolik, ze 2 metry od reproduktoru je sum jasne slyset, coz by IMO hi-fi zarizeni nemelo.

Do obou napajecich vetvi meho PreAmpu tece 50 mA pri napeti +-15 V. To se mi zda prilis mnoho. Mam totiz schema DPA222MK2 (ke kteremu je PreAmp puvodne urcen) a tech +-15 V je v nem vyrabeno srazenim z hlavnich napajecich napeti pomoci 15 V Zenerovych diod. Srazeci odpory Zenerek jsou tvoreny 7 ks paralelne zapojenych odporu 10k, vysledny odpor je tedy okolo 1400 ohmu. Hlavni napajeci napeti DPA222 je +-45 V, takze s timto odporem muze byt odber ze zdroje maximalne 20 mA, jinak by vystupni napeti zacalo klesat pod 15 V. Vychazi mi z toho, ze mam v PreAmpu nejakou botu, ale uz mi dosly napady jakou. Osazeni jsem kontroloval 2x a soucastky jsem pred osazenim meril, v tom problem neni.

Napajeci zem a signalovou zem vedu z DPA223 do PreAmpu samostatne. Spolu jsou propojeny pouze na DPA223 tim uhlikovym odporem R78. PreAmp je napajen z hlavnich zdroju DPA223; protoze DPA223 napajim z +-40 V (coz stabilizatory PreAmpu nesnesou), tak mam do obou napajecich vetvi pro PreAmp zarazeny srazece s 18 V zenerkami.

Diky za pripadne rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
millano
Hifi obsluha


Založený: 04 október 2009
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ut október 04, 2011 09:58:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus na vývody zenerek v napájení, napájet co nejblíže jejich pouzdru keramické kondíky 100n a pak poreferuj, jestli se něco změnilo.
_________________
Vědět a znát, to každý by chtěl, ale učit se nechce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20468

PríspevokZaslal: Ut október 04, 2011 21:07:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus tam něco přidat, viz obrázek.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist