Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

monoblok Casea?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

měla by Casea vyvinout mono koncák?
ano, může to být zajímavá alternativa
52%
 52%  [ 23 ]
ne, je to zbytečná práce
47%
 47%  [ 21 ]
Celkom hlasov : 44

Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po január 18, 2010 20:52:32    Predmet: monoblok Casea? Odpovedať s citátom

Už druhý rok hučím do kluků z Casea ať udělají slušný koncák. A nic. Co myslíte?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po január 18, 2010 21:12:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Udělat koncák neni žádná bžunda...
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po január 18, 2010 21:20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Což o to, myšlenka je to zajímavá, zájemci o český finální výrobek ve slušné kvalitě a ceně by se našli. Ale asi to ve finále nebude na velký objem produkce. Má-li to kvalitou konkurovat, nemůže to být levné. A dostáváme se do začarovaného kruhu. Česko-slovenský trh výrobce neuživí, navíc je už dost saturován DIY produkty. A k prosazení na světovém pískovišti to chce nejen kvalitní výrobek.

Zajímavé by možná mohlo být spojení s některými místními konstruktéry, kteří mají spoustu hotových konstrukci, ale už ne chuť a kapacitu dělat je jako finál (DPA, DISPRE, phono).

Off topic !
V éteru jsem zachytil neověřenou informaci, že Casea připravuje SIRIUS obohacený o SACD. Jako jejich "místní tiskový mluvčí" - nevíš o tom něco? Je to vůbec technicky možné?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 18, 2010 21:28:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč né, ať to zkusí, koncáků není nikdy dost. Ale:
Tvrdý oříšek je vyvážit technické parametry s obchodní stránkou věci. Stručně řečeno, aby mohl na trhu konkurovat levnému zboží z Číny, musí být o hodně lepší a jen o trochu dražší. Jak to dokázat, popravdě řečeno nevím.
Snad kdyby někdo přišel s novým, ale opravdu novým nápadem, aby to nebyla jen variace na stokrát obehrané téma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po január 18, 2010 21:30:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi stálá spolupráce s www.audiopraise.com Mně ale ty hrádky s digitálem moc neberou, ne, že by to nešlo slyšet, ale ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po január 18, 2010 21:33:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Někdo prý koupil firmu Shan a znovu ji rozjíždí, takže to s českým hifi neni tak špatné...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po január 18, 2010 21:41:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ach, jak by to bylo krasny, kdyby se u nas delaly opravdu poctivy veci a lidi u nas by si je i pres trochu vetsi cenu kupovali uz proto, ze je to od nas...
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po január 18, 2010 21:50:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč ne? Stavím teď totéž "pro radost" Wink , výkonově to bude určitě jedno z nejvýš, co je z čs. profi či garážové highend produkce k dispozici.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po január 18, 2010 22:35:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobně mě opravdu chybí nějaký špičkový transport. Myslím si, že Casea by to mohla dotáhnout do špičkového konce. To jediné nám myslím stále chybí. Opravdický český transport. Poté by taková kombinace od Casea byla určitě ta nejlepší možnost. Vše by bylo dořešeno k naprostě dokonalosti.

Kupovat nějaký přístroj jako Cambridge audio nebo Sony pro možnost implementace Siriuse II mě prostě odrazuje. A myslím si, že nejen mě. Už tady byl náznak od Srolla. Ale ten to bohužel vzdal. A to byl tedy řádný poctivý kousek. Měl jsem to štěstí a měl to doma.

Já všechny ty flacy a PC či nějaký ten squeezerbox či co to, nebo mediabox chápu. Je to hodně pohodlné, rychlé a taky levné. Ale placka je placka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2010 08:20:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Transport není špatný nápad. Jde ale o to, že třeba Lyra zrála asi 5 let, když začnou řešit transport nebo koncák, dřív než za 2 roky to nebude a relativně špičková kvalita hrozí tak za 3-6 let. Tak proč s tím otálet?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2010 09:35:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud to není práce jen pro vlastní zábavu, tak výkonný monoblok má šanci jen na celosvětovém trhu, na český trh jde o čistě prodělečnou činnost, jako byznys plán je to nesmysl.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2010 10:12:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Osobně mě opravdu chybí nějaký špičkový transport. Myslím si, že Casea by to mohla dotáhnout do špičkového konce. To jediné nám myslím stále chybí. Opravdický český transport. Poté by taková kombinace od Casea byla určitě ta nejlepší možnost. Vše by bylo dořešeno k naprostě dokonalosti.

Kupovat nějaký přístroj jako Cambridge audio nebo Sony pro možnost implementace Siriuse II mě prostě odrazuje. A myslím si, že nejen mě. Už tady byl náznak od Srolla. Ale ten to bohužel vzdal. A to byl tedy řádný poctivý kousek. Měl jsem to štěstí a měl to doma.

Já všechny ty flacy a PC či nějaký ten squeezerbox či co to, nebo mediabox chápu. Je to hodně pohodlné, rychlé a taky levné. Ale placka je placka.


Robine hovoril som uz o tom s Vranom, odpoved bola asi taka , ze problemom vyrobit spickovy transport nie je, chcelo by to kvalitnu mechaniku ako Philips CD-PRO II, kvalitny napajaci zdroj, samostatne hodiny a spojit to s modulom Vanity a nemalo by to chybu, len vo finalnom vyhotoveny uz by to nieco stalo a neviem kto by bol ochotny zaplatit tento vyrobok, takze nepredpokladam, ze do toho niekto pojde, ved sam vies kolko ludi ma u nas samostatne spickove transporty, zratas ich na rukach.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 09:04:45    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Pokud to není práce jen pro vlastní zábavu, tak výkonný monoblok má šanci jen na celosvětovém trhu, na český trh jde o čistě prodělečnou činnost, jako byznys plán je to nesmysl.


Je pravděpodobné, že na evropském (světovém) trhu se spíše prosadí Sirius 3 nebo Lyra Digital 2, což asi budou dobré stroje. Ale doplnit nabízené přístroje o (uznávám ve výkonu) kompromisní koncák v duchu firmy, tzn. aspoň 10W v áčku a pak AB kam to půjde, může výše uvedeným přístrojům v dalším prosazení jen pomoci. To je ale jen můj názor, uvidíme, ale těším se.

Stejně se těším i na Kazzatelův nekomromisní projekt, pokud si pamatuji, podporovaný Media Control CZ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 09:11:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Je mě zajímá na co stále lidé chtějí "nekompromisní transport" když už tu jsou DAC které jsou na chyby transportu téměř imunní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 18:49:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a další otázkou je cena. V hlasování mírně vede názor PRO vývoj. Nejen ti, kdo hlasovali pro, jsou ochotni dát řekněme 30k za jeden mono koncák?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 19:35:55    Predmet: Odpovedať s citátom

To jako 60 000Kč za stereo pár myslíš? Tak to potom opravdu nemá cenu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 19:38:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Tak a další otázkou je cena. V hlasování mírně vede názor PRO vývoj. Nejen ti, kdo hlasovali pro, jsou ochotni dát řekněme 30k za jeden mono koncák?


Za to se nedá žádný top monoblok prodávat. Pokud má jít o midfi, je potřeba to říci hned na začátku, ale v takové kategorii je tlačenice.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 19:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si myslím, že bez šance něco prodat mimo ČR nemá smysl cokoliv dělat...
Být Caseou, tak zůstanu u svých přístrojů "za dvacet" ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
minik260
Hifi obsluha


Založený: 27 január 2010
Príspevky: 11
Bydlisko: Turzovka

PríspevokZaslal: St január 27, 2010 21:28:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím myslím že kvalitný zosilnovač v zaplatitelnej cene by nebol na škodu práve taký zhanam napr dpa nápad?Su to nezohnatelném kusky...škoda že som vtedy na ne nemal...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Št január 28, 2010 10:43:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Řešit ZA KOLIK, v okamžiku kdy ještě nebylo ani přibliženě řečeno CO (alespoň základní technická data) mi přijde zbytečné.

Mohu se zeptat, jak je na tom CASEA s prodejem mimo česko-slovenský trh? Má už v zahraničí nějaké jméno, nebo by začínala úplně od začátku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2010 11:15:28    Predmet: Odpovedať s citátom

No, tak to jsme si nerozumněli, vžij se do situace investora, ekonoma či konstruktéra, kteří mají cenový limit. A pak, jak to ve výrobních firmách chodí, snaží se náklady držet co nejníže. No a tady nastupuje hlavní deviza Casea, náklady netvoří obvyklých 5-10% celkové ceny ale více, podobně jako u BV. Z mé strany je to jen průzkum kolik by měla být celková cena. Já například ač jsem fanda hifi, za zesák nejsem ochoten dát více než řekněme 100000, no a když vezmeš slušný předek tak už více než nějakých 30 tisíc na monoblok nezbude. Proto jsem to tak střelil. Pasul napíše třeba 400000 a nebude mít problém, ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2010 11:56:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobně si myslím, že 60 000Kč je prostě moc. Možná se pletu, ale tady to bude problém. Najde se pár lidí co koupí, ale úspěch jako u jiných výrobků určitě nebude. Lidi mají představu tak do 20K za přístroj max. Že to má hrát jako 200 000 zesilovače je samozřejmost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2010 12:06:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Absolutně nechápu, jaký význam by měl monoblok za 20k, co by to bylo za kvalitativní třídu. Máte vůbec tušení, co stojí slušná krabice s chladiči, velké trafo a baterie konndenzátorů do zdroje?? Těch 5-10% zmíněných Kubou ukazuje, že je totálně mimo, podobně pak vypadá celá úvaha.

Jen pro zajímavost, čistě nákladově jsem dal za desku nového zdroje (PCB, usměrňovací můstky a filtrační kondenzátory Nippon Chemi-con) 2300,- Kč (cena materiálů).

Podle mě má cenu udělat něco TOP, i když jen v pár kusech. Za 20k je tu Vincent, na tu cenu se s výrobou v ČR nedá dostat.

Pokud má Casea třeba příjem z pronájmu bytů či kanceláří ve vlastní nemovitosti na dobré adrese, pak by jistě mohla cenu dotovat a tvářit se, jak dodává levný přístroj - to jen na okraj.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 19:20:03    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, tak to zreálníme. 15% Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št február 04, 2010 19:22:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry, u kabelů 1%. Cool A mimo jsme my, co to za ty prachy kupujeme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 16:55:33    Predmet: Odpovedať s citátom

"Výrobní náklady" jsou sice nižší (součástky ve větším atd.), ale není to dostatečný rozdíl. I když se dostaneš na 50% kusových, pořád za tu cenu nedáš kvalitní monoblok na trh. Nevšiml jsem si, že bys přišel s jakoukoliv kalkulací, která by koncovou cenu odůvodňovala. A mluvíme čistě o materiálových nákladech. Ty se dají výrazně snížit pouze použitím mizerných součástek a materiálů. Ale domníval jsem se, že má jít o kvalitu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 22:39:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná si porozumíme. Nejsem výrobce, ani se nepohybuju ve výrobě (pokurvené zdravotnictví). Kalkulaci neudělám. Ale dokážu si představit že výrobní náklad 50% může být seriózní pro kupujícího i prodávajícího malovýrobce. Jasně, že obrovské problémy jsou vývoj, evropská unie, různé certifikáty, pulzní zdroje, daně a bla bla bla ... Opakuji 30k je můj názor a tuším, že třeba za 20k se to dá mono koncák postavit, jestli bude 10 stačit na zbytek není moje věc. I Pasul ale musí uznat, že Lyra by měla stát 25 a ne 17 a Sirius aspoň 2 x tolik. Ale to znovu není moje věc, prostě to tak je. Je třeba (zabít Sekala Smile ) si vážit podobných českých firmiček, které to celé prostě nešulí. Slovenských taky, občas si říkám, jak může BV prodávat 300vku tak levně. Ale je to tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne august 22, 2010 20:56:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak do roka a do dne bude prototyp, pracovní název Casea Draco!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist