Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Test sluchátek VI
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So marec 10, 2007 08:47:08    Predmet: Test sluchátek VI Odpovedať s citátom

V další části nekonečného testování mám k dispozici tato sluchátka, v abecendním pořadí:

Audio-Technica ATH-A900
Audio-Technica ATH-AD900
Bayerdynamic DT 990 Pro
Koss MV1
Koss PRO4AA Titanium

Všechny zapůjčil internetový obchod www.headphones.cz Děkuji.

Váš tip na vítěze?

A chystám ještě zajímavý duel přenosných kousků.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So marec 10, 2007 09:44:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Len cisty tip - nahodou presne abecedne poradie Smile
1. 2x Audiotechnica
2. mierne horsie Beyerdynamic
3. ine a horsie 2x Koss
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2007 18:43:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Po prvním kole jsem zmaten. Nevím, jak to dopadne. Rozdíly jsou, ale co je správně? Ušil jsem si na sebe pěkný bič.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2007 20:43:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Po prvním kole jsem zmaten. Nevím, jak to dopadne. Rozdíly jsou, ale co je správně? Ušil jsem si na sebe pěkný bič.


To uz asi bude kategoria, kde to naozaj hra dobre, ale trochu inak. Som zvedavy na tvoje zhodnotenie Smile Podla mna sa ti to vsak casom vyjasni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2007 17:24:18    Predmet: test je na světě Odpovedať s citátom

Tak jsem to konečně zase všechno zpracoval.

Tady je slíbený test.

Kritizujte, ptejte se, připomínkujte, dělejte cokoliv. Pasivita je k ničemu = smrt. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2007 20:18:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 Thumbs up

osobne ma tiez priame porovnanie Kossov sklamalo, kedysi som mal vo vyhlade prave PRO4AAT (predpokladam podobne ako PRO4AA, len s inym designom).
O to viac, ze model MV1 patri k ich najlepsim modelom (je to najdrahsi model studiovych sluchatiek, s o nieco vyssou cenou ako PRO4AAAT, ktory je momentalne ich novy model).


S touto znackou cesta k dokonalemu zvuku (zial) zrejme nevedie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2007 20:42:17    Predmet: Odpovedať s citátom

kuba, chces kritiku - tu je :

na fotkach si sa nam snazil pribilizit velkost jednotlivych modelov pomocou toho dat media ...

chvalyhodne... uz len treba vediet ake je velke dat medium Smile

inak slusne, ako hovoria nasi vychodni susedia "uravjen bez peremjen" ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2007 21:18:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze moj abecedny tip vysiel skoro presne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po marec 19, 2007 07:07:32    Predmet: Odpovedať s citátom

4 ferenc
Neumím fotit a ani mne to nebaví. Poraď, třeba se do budoucna polepším.

4 Troton
Skoro (škoda, že u Tebe není poznat kolikrát si svůj post editoval Very Happy ) ses trefil.

Ne, vážně, ty Bayery jsou lepší i přes svou přehnanou analytičnost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wawrik
Hifista


Založený: 12 november 2006
Príspevky: 196
Bydlisko: Blava

PríspevokZaslal: Po marec 19, 2007 08:30:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Neumím fotit a ani mne to nebaví. Poraď, třeba se do budoucna polepším.

Nejde o samotné fotenie, ale o to, aby si na porovnanie zvolil predmet všeobecne známy. Veľkosť kazety DAT poznáš možno ty a pár ľudí, čo to používali, ale plebsu to nepovie nič, veľa ľudí aj z oblasti hifi sa jednoducho s DAT kazetami nestreli. Ja by som tam dal trebárs obal na CD, krabičku zápaliek alebo kreditnú kartu, to sú predmety, z ktorých si každý dokáže urobiť predstavu o veľkosti, pretože to majú denne pred očami.

Ale to je len čerešnička na torte, IMHO sa musel ferenc dosť snažiť, aby našiel niečo hodné kritizovania Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po marec 19, 2007 08:54:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:

4 Troton
Skoro (škoda, že u Tebe není poznat kolikrát si svůj post editoval Very Happy ) ses trefil.

Ne, vážně, ty Bayery jsou lepší i přes svou přehnanou analytičnost.


Na tejto stranke nevidim ziadnu editaciu ani ja Smile

EDIT: troch offtopic: Tie AKG701 budu asi fakt dobre, nikde som na ne nevidel povedat zle slovo. Ked budem velky, tak si ich kupim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po marec 19, 2007 09:43:40    Predmet: Odpovedať s citátom

4 Troton
Razz
AKG K701 jsou super, ale Staxy jsou ještě lepší, cena je vyšší, ale o moc už ne. 701 a Casea cca 20k, 404 s 323 asi 40k. Idea Když nebudu počítat zesáky tak sluchátka vyjdou nastejno.

Ad DATka:
Pokaždé jsem to fotil s něčím jiným, třeba CD nebo šachovou figurku (taky nikdo neví, jak je velká), teď jsem měl po ruce DATku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po marec 19, 2007 12:45:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4
Prosím, mohol by si doplniť tabuľku v absolúrnom rebríčku o údaj (stĺpec) v ktorom teste (I až VI) sa konkrétny model nachádza. Uvítal by som aj keby tam bola zmienka o type systému (uzavretý, otvorený, elektrostat, dynamika, domáce alebo na von, možno impedancia).

Vďaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 11:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:55:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 12:10:58    Predmet: Odpovedať s citátom

4 Petr Janosek

1. Staxy by mohly být lepší, už jsem je několikrát slyšel, ale neměl jsem je na test doma, proto nemohu s jistotou říci jestli jsou či nejsou lepší než 701čky.

2. AKG 701 i Staxy 404 mají oprati jiným sluchátkům ty výhodu, že jsou jejich měniče natočeny mírně pro uši zepředu, čili už nepřirozený poslech přes sluchátka tímto korigují ve prospěch "předního" pocitu.

3. Stax 404 s novým tranzistorovým zesilovačem SRM-323II jsou cca o 5 tisíc levnější než Vaše doporučovaná kombinace. Pozor!!!

4. Kabely u Sennheiserů se obecně dají jednoduše vyměnit, podle mne dokonce ty drobné rozdíly v reprodukci 600 a 650 jsou z velké míry díky kabelu.

Shrnu to do dvou věcí:
1. rád si rozdíl kabelů pro Senny poslechnu
2. rád si poslechnu i sluchátkový pseudohybridopřístroj Zama
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 16:07:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Se sluchátky a zesilovači STAX jsem v Praze strávil hodně času. Nechtěl jsem být ovlivněn cenou, proto jsem nejprve dlouho poslouchal jednotlivé typy (a že jich tam bylo) a teprve potom studoval označení a prospekty. Mě se nejvíc líbil komplet 007 (se čtyřmi lampami). Jak zvukově, tak pohodlím na hlavě. Na první pohled ty krabičky vypadají hrozně, leč fungují skvěle. Lehký šok nastal při pohledu do ceníku (komplet přes 100.000,- Kč). Ale byl to přesně zvuk dle mého gusta - nádherně světlý a detailní.

Škoda, že tam neměli i nějaké STAXové prostorové procesory. Vím, není rozumné srovnávat na základě týdenního soustředěného poslechu doma (ZAMA) a cca hodinového poslechu v rušivých podmínkách výstavy (STAX). Kdybych se ale měl hned teď (bez možnosti dalšího přímého srovnání) rozhodnout pro jednu z variant, bez ohledu na cenu bych si vybral ZAMA+701.

Ještě jeden sluchátkový poznatek. Před časem jsem popsal svůj dojem z poslechu Sennheiser 595 vs. 650. Ty 650 jsem poslouchal znovu u pana Holcnera na Vincentu (KHV-1 a CD S 1,1) a tady mi přišly mnohem příjemnější než doma. Na tvrzení, že je k nim tento sluchzes "optimalizován" asi něco bude. Naopak při porovnání nejlepších bezdrátových Sennheiserů s "obyč" 595-kama se mi potvrdilo, že bezdrát není cesta ani v nejdražším provedení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Luka
Hifi obsluha


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 20:22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:

Naopak při porovnání nejlepších bezdrátových Sennheiserů s "obyč" 595-kama se mi potvrdilo, že bezdrát není cesta ani v nejdražším provedení.


To byly ale ty s klasickým FM přenosem, ne ?
Slyšel jsi něco s digitálním přenosem jako Amphony nebo AKG Hearo ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 13:05:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Luka
Moje srovnání se vztahuje pouze ke značce Sennheiser. Jiné bezdráty jsem zatím neslyšel. Nejkvalitnější bezdrát AKG hraje stejně dobře jako 701? Technologie přenosu je pro mě (jako většina technických věcí Embarassed ) španělskou vesnicí, ale u Sennheiseru mi tvrdili, že bezdráty budou hrát VŽDY hůře než klasika.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Luka
Hifi obsluha


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 14:59:02    Predmet: Odpovedať s citátom

No, při tom digitálním přenosu jde signál z digi outu přehrávače přímo do vysílače, na frekvenci 2.4GHz nebo dvojnásobku se to přenese (u Amphony je to tak, předpokládám že u AKG to bude podobné) a teprve ve sluchátkách je DAC. Takže kvalita je limitovaná až DACem a dalšími obvody ve sluchátkách a samozřejmě kvalitou měničů atd. ve sluchátkách. Kdežto u těch klasických bezdrátů je to vpodstatě FM vysílání a příjem, jestli se nepletu, omlouvám se, jestli asfaltuju.
Amphony jsem slyšel, je to o moc lepší než analogový bezdrát Senn, který jsem měl (žádná komprese dynamiky, šum, ap). Ale není to tak dobré jako Senn 600 a bude to zřejmě kvalitou měničů resp. sluchátek jako celku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 15:45:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Luka
Díky, zajímavé info, zas budu mít co studovat. Dva dotazy :
- jak je řešen ten digiální výstup z CDP? Nějaká anténní "vysílačka"? Jak je to s rizikem rušení?
- DAC přímo ve sluchátkách? Když si představím klasický DAC, to ta miniaturizace musela hodně pokročit Smile . Není to na úkor kvality?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Luka
Hifi obsluha


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 16:43:16    Predmet: Odpovedať s citátom

No počkej, to je normální digitální výstup z CDP. Normálním kablíkem se připojí k transmiteru těch Amphony. (To je v digi doméně obdoba toho, jak se do transmiteru těch bezdrátových Sennheiserů připojil běžný analogový výstup CDP). Jde o to, že se to nevysílá jako analogová FM modulace (což si myslím, že dělají ty klasické Senny bezdráty).
K té druhé otázce netuším, nevím co je za DAC v Amphony. Asi se dá leccos vygooglit, i o těch AKG, ale momentálně nevím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 17:17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:55:46, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 18:16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pan Zajíc je zřejmě stejný impresionista jako Franta Kraut... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 09:33:14    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:56:10, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 09:43:38    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:56:19, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 09:49:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek napísal:
Konečná optimalizace zesilovače Zama probíhala na sluchátkách Sennheiser Hd 650 s upgrade kabelem Cardas (starší, světle modrou verzí). Jistě ovšem i proto, že Akg K 701 ještě tehdy nebyly k dispozici. Sám jsem zkoušel Hd 650 s původním kabelem a byl jsem s nimi i přes zesilovač Zama velmi spokojen. Nic to nemění na tom, že Akg K 701 jsem si oblíbil víc, protože mají transparentnější zvuk, lepší dynamiku a výraznější a detailnější výšky (to všechno mi u Hd 650 chybělo k dokonalosti).
Každopádně si myslím, že důvod, proč se Vám Hd 650 nepozdávala byl ve zbytku řetězce. Sám jsem s nimi nebyl spokojen dokud jsem si nepořídil svůj současný (a finální) přehrávač Denon Dcd 2000 Ae. Myslel jsem si, že můj předchozí Denon Dcd 755 s nimi bude hrát dobře, ale poslechové zážitky mě nepřesvědčily (tolik proti mýtu o psychoakustice, kdy si někteří odpůrci high-endu myslí, že mít drahé komponenty v řetězci musí člověka přesvědčit o tom, že se mu hudba líbí...).
Napsal byste proto prosím, jaký přehrávač, propojovací kabel a příp. síťovou pračku jste pro test použil?


dcd 755 na me sestave daval neprilis detailni zvuk a dvojnasobek to platilo u stredobasu a basu ... (sluchatka sem nezkousel)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 10:14:11    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:56:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 10:27:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek napísal:
To mě docela překvapuje, chtělo by to opět (a jako vždy) znát zbytek Vaší sestavy. Denon Dcd 755 Ar je za svou cenu skvělý přehrávač, vždyť také dostal EISU. I rozdíl proti 5 krát dražšímu Dcd 2000 Ae nebyl nějak superzávratný, šlo spíš o drobné detaily, které ale v celku doladily reprodukci k dokonalosti: vše najednou znělo, tak jak má (rozdíl byl ale patrný až na high-endové sluchátkové sestavě).
Dobrá zpráva je, že dnes lze tuto úroveň reprodukce, pokud nemáme zájem o sacd, očekávat u přehrávvačů, jejichž cena je kolem 1000 usd - viz např. recenze vyjímečně dobrého přehrávače Rega Apollo ve Stereophilu.


jen pro upresneni, tot on

...vymena za stary sony X303ES je kvalitativne radove jinde

zbytek sestavy je zes denon pma-1500R a repro t+a criterion tb120. signalovy dudek sr I, repro je neznama 2linka co prijde vymenit

...puvodne sem mel tuhle sestavu s dcd755 v jine mistnosti, mensi a vic zatlumene a tam nebyly ony popisovane problemy dcd755 az tak markantni, po presunu do velke a hur zatlumene mistnosti uz ale byly nepreslechnutelne. Test lze udelat kdykoliv, ted ma dcd755 muj 2 lety syn pripichnuty na aktivni 2+1 k pocitaci Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 10:43:03    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:56:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 11:42:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek napísal:
Nemám s repry mnoho zkušeností, ale řekl bych, že ty potíže měl na svědomí zbytek řetězce, tedy jeho sladění. Potenciál basů byl i s Dcd 755 na mé sestavě velmi, velmi slušný a asi byste byl překvapený, kolik tam bylo detailu, když jsem tam měl Hd 650 s kabelem Cardas a zesilovačem Zama a zdrojem Opti, který celou sestavu napájel čistě z baterií. Troufnu si říct, že ani kdejaká repra za statisíce v adekvátní sestavě by jim v tomhle nemohla konkurovat.
Jinak Dcd 755 je velmi pohledný přístroj, který je škoda nechat ležet stranou. Zkuste si někde vypůjčit kvalitní sluchátka a uvidíte, co v něm dříme... Mimochodem moje vstupní brána do hi-fi byla právě kombinace Denon Dcd 755 (9 450 kč) a Sennheiser Hd 580 (6 300 kč). Stačilo ten zvuk dostat do uší a brzy jsem se pak mohl přesvědčit, že bych nebyl nikdy spokojen s žádnými repry, na která bych si dokázal vydělat.


sluchatka nemam, minuly tyden jsem dal brachovi svoje grado sr-80, neposluchal sem je, takze primy test mezi obema prehravaci neprobehl

...ad zbytek retezce - dcd755 je z celeho retezce vyrazne nejlevnejsi komponent a s klidnym srdcem reknu ze i nejhorsi Smile, proto uz v retezci neni
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist