Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Oddeľovacie trafo a la Bubuxin
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2012 14:59:04    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin: Omlouvám se jestli jsem to někde přehlédl,ale mohl bych poprosit o info co jsi to použil za typ zásuvky na ten menší oddělovák?
Díky moc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2012 20:40:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to normálna zásuvka podobná tej modrej, už ani neviem kde som ich zohnal. Tá modrá mi príde kvalitnejšia, pretože v čiernej sa vodič uťahuje iba pod hlavou skrutky. Modrá sťahuje vodič medzi maticou a plieškom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut máj 15, 2012 11:39:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky,ty modrý jsou který konkrétně?
A ty černé,nejsou to náhodou tyto:
http://www.richbay.com.tw/index.php?do=prod&act=info&id=22

To i z těch modrých odřežeš ten deklík,nebo se dají koupit bez deklíku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NNNTomas
Hifista


Založený: 26 apríl 2007
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: St september 26, 2012 20:16:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímala aby mě jedna věc:
Když takovýhle oddělováky (obecně) používáme v síti, kde napětí kolísá, oddělovák dá na prázdno (nebo málo zatížený) přece o něco víc než 230V (nevím o kolik), může býti tedy za odělovákem přístroji při přepětí např. 265-270V, ne?

Nebo je převod trafa 230V/230V na prázdno? A tudíž je problém opačný ? Tj. při nominálním napětí sítě 230V v zásuvce a zatížení oddělováku za ním bude třeba 223V?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 505
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Št september 27, 2012 20:33:49    Predmet: Odpovedať s citátom

erudovanejšie sa vyjadrí myslím bubuxin ale... prevod trafa 230/230 je pri plnej záťaži, čiže naprázdno (ako bude vaščinou pracovať) dáva o cca 5V viac približne.... Je dobré si dať urobiť pri výrobe trafa odbočku z 240/230 napr. Ja som mal tiež problém mal som v sieti 253V a z oddelováku liezlo ešte viac.. s bubuxinom sme to vyriešili tak že sme prehodili primar za sekundar a teraz dáva trafo zase vždy o cca 5V menej. Najhoršie je že včera som nameral v sieti 220V omg Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po október 01, 2012 18:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Najlepšie je dať si trafo navinúť tak aby si mal na výstupe rovnaké napätie ako máš na vstupe. Podmienkou je nemať tak vysoké prepätie ako má napr. ja-kub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po október 01, 2012 18:49:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale pri jake zatezi stejne napeti? Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po október 01, 2012 23:11:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď do oddeľováku zapojíš hifi hračky. Pri skúšaní na rôznych zostavách som sa dostal na príkon 100 až 800 W a napätie sa prakticky nezmenilo (1V neberiem do úvahy). Nečakám že z toho bude niekto trvale ťahať 3kW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ropale
Hifi obsluha


Založený: 01 február 2013
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2013 22:43:01    Predmet: Oddelovacie trafo 240V/240V Odpovedať s citátom

zdravim nadsencov...
Prosim kde sa da nejake oddelovacie trafo zohnat? (a la bubuxin...)
Byvam v "činžáku", je tu velke rusenie v el.sieti. Mam doma male hudobne studio (teda- tvarim sa tak ...) Smile a potreboval by som oddelovacie trafo 240/240V kvoli odruseniu. Vykon tak do 1000-2000W. Mohli by ste mi prosim nejak pomoct?. Dakujem. (ps: nie som elektrikar... Smile )
Dakujem moc krat.[/img]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2631
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2013 23:10:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Jmenovité napětí sítě je 230V. Oddělovací trafo ti na míru navine např.

http://www.trafo.cz/

http://www.jkeltra.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jamo
Hifista


Založený: 18 apríl 2008
Príspevky: 201
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: So február 02, 2013 08:27:34    Predmet: Odpovedať s citátom

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=14751
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pesto
Nádejný hifista


Založený: 15 september 2010
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Ne marec 30, 2014 17:21:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte,

ak by mal niekto zaujem, ponukam moj "baby" oddelovak od Bubuxina na predaj: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=208133#208133
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2014 18:57:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Bubuxinovi se vracel demo kousek ze zápůjčky, tak jsem neváhal a po delší době vyzkoušel jeho 3kW-40kg oddělovací „bestii”. Zajímavá bezesporu indikovaná spotřeba (320W) celého systému - čekal jsem více - inu ten "zlý" digitál je k něčemu dobrý Smile Ale to nejdůležitější: zvuk. Přes trafo byl zapojený celý systém, výkonové zesilovače na zásuvky v trafu bez filtrů, zbytek řetězce do zásuvek (trafo+filtry).
Výsledný zvukový dojem je jednoznačně pozitivní, jak jinak - ale já bych se rád zastavil u toho, zda-li dávat před oddělovací trafo i výkonové zesilovače, to mně zajímalo nejvíce - v tomto případě byl výsledek pozitivní - ač se zde projevilo to, co odpůrci vytýkají u oddělovacího trafa při zapojení výkonových zesilovačů přes trafo - tzv. "chcíplá dynamika". Ale co to vlastně dynamicky chcípá? U mně se to projevovalo takto:

Ano, i tady bylo slyšet jednoznačně to, že “bum” není tak tvrdé a razantní “bum” – jakási nedefinovaná rána kdesi, ale to byla asi tak jediná “nevýhoda”. Zato však bylo lépe slyšet, “čehožejetovlastněbum” Smile – daleko lepší definice barev tympánů, velkých bubnů či kopáků (mezi jednotlivými nahrávkami). V pasážích, které jsou v tzv. jedné dynamice - tzn. nejsou tam velké absolutní dynamické skoky byl zvuk jednoznačně lepší, přirozenější, méně “CDčkovodigitálněbipolární”, chcete-li – posun směrem k “highres-mosfet zvuku”. Já vím, blbě se to popisuje, ale určitá prkennost a tvrdost zvuku tu jednoznačně mizí. Zároveň se změní charakter lokalizace nástrojů v nahrávkách – od zcela bodové až nadreálné lokalizace (jako když se uměle zvednou vejšky nebo hifiaparát zkresluje) – směrem k lehce difuzní lokalizaci, avšak s daleko uvěřitelnější obálkou okolo nástrojů.

Zajímavé je bezesporu to, že subjektivně vnímaná maximální poslechová hlasitost – aneb toto je už moc moc nahlas a nepříjemné - se posunula – mohl jsem hrát o 3-4dB hlasitěji než před zapojením pračky – a to nemyslím jen kontrastní bum-cink věci – ale zejména to, co by bylo ve střední hlasitosti v stejné dynamice v nahrávce před zapojením pračky již nepříjemné, jsem mohl hrát o dost více nahlas. Večerní návštěva divadla (Čajkovského Labutě) a poslouchaná hudba naživo z posluchačského sweet spotu potvrdila, že jednoznačně bližší realitě je to “všechno s pračkou”. Moje zkušenost je, že vždy, když se podařilo snížit zkreslení/rušení/problém v aparatuře nebo akustice, vždy bylo možné hrát hlasitěji. Ty 3-4 dB možné hlasitosti navíc jsou tady myslím dost výmluvné. Hrálo to prostě o dost líp.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2014 19:19:29    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
bylo slyšet jednoznačně to, že “bum” není tak tvrdé a razantní “bum” – jakási nedefinovaná rána kdesi, ale to byla asi tak jediná “nevýhoda”. Zato však bylo lépe slyšet, “čehožejetovlastněbum” Smile – daleko lepší definice barev tympánů, velkých bubnů či kopáků (mezi jednotlivými nahrávkami). V pasážích, které jsou v tzv. jedné dynamice - tzn. nejsou tam velké absolutní dynamické skoky byl zvuk jednoznačně lepší, přirozenější

Moze to zniet offtopic, ale napadla ma paralela. Podobny vysledok mi prinasa, ked v mojej sluchadlovej zostave ripnute CD upsamplujem cez SoX resampler na 352,8k a tak posielam do DACu, pricom SoX nastavim tak, aby potlacil prebytocne doznievanie (obe tiahla dolava alebo takmer dolava). Basy tiez ubudnu na objeme, ale stanu sa konkretnejsie a konturnejsie, proste presnejsie. Mikrodynamika natrojov je jemnejsie vykreslena. Nastroje ziskaju akesi okolie, proste jemnejsie a presnejsie vyjadreny dozvuk dokaze vykreslit trocha "pocutelneho vzduchu" v ich blizkosti a zneju realnejsie. Podobne aj s hlasitostou, kedze spresnenie odstrani nadbytocnu ostrost najma vo vyssich stredoch a nadvaznych vyskach, da sa trocha pridat hlasitost.

Ja periem SoX-om! Very Happy

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 06:44:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Bogino - nastavenie soxu mám podobné a tiež mám Bubuxinov oddeľovák, takže periem soxom aj oddeľovákom, teda to mám vyprané dvakrát. Biela je belšia a bielizeň jednoznačne čistejšia Wink Akurát koncáky mám zapojené takto - stredovýškový je zapojený cez oddeľovák, basový nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 08:04:50    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Bubuxinovi se vracel demo kousek ze zápůjčky, tak jsem neváhal a po delší době vyzkoušel jeho 3kW-40kg oddělovací „bestii”.

Na sluchadla taku elektraren nepotrebujem, ale keby mal niekto na zapozicanie nieco lahsej vahy, rad by som to vyskusal.

Su aj taketo veci, priaznivo hodnotene na webe, ale neviem, ako realne stoja voci niecomu drahsiemu:
http://www.amazon.co.uk/Tacima-Conditioner-Frequency-Interference-Filter/dp/B000PS5700/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1404111601&sr=1-1
http://www.ebay.com/itm/New-weiduka-AC2-2-Advanced-Audio-Power-Purifier-Lightning-protection-/261468411566?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item3ce0bb56ae
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003BIFLXO/ref=pe_208621_50215501_em_1p_6_ti

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 08:26:23    Predmet: Odpovedať s citátom

500 W Bubu ma http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=165317#165317
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 09:42:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky za odkaz. 370 EUR voci 50tim ... to by som musel pocut, ako sa to prejavuje.
_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 13:10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som myslel oddelovak TF05.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 15:28:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky za tip, ale je to vyse polovica nadobudacej ceny kompletneho retazca, ktory najcastejsie pouzivam ... je to pre tych, co maju komponenty za stvorciferne sumy.
_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 22:30:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Kvalita nie je lacna...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2014 09:29:49    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Kvalita nie je lacna...


súhlasím
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne august 10, 2014 15:35:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nenašel jsem lepší téma na položení otázky ohledně zásuvek Schuko. Všiml jsem si, že od loňského léta pomalu mizí z českého trhu tzv. stmívače s euro zástrčkou, jsou k dispozici jen německé Schuko a doporučuje se použití adaptéru. Proč?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wateruba
Hifi obsluha


Založený: 05 október 2012
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Št september 08, 2016 19:54:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim, mal by som zaujem o oddelovak kilbru len neviem ktory model by bol pre mna vhodny. Mam 2x genelec 8020 max 50va a sub genelec 7050 max 120va teda podla vyrobcu. Je jasne ze tieto hodnoty nedosahujem a mne ako laikovi pride ze kilbru 500va by mi mohol stacit. Laicky - logicky. Ale ako je to prakticy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bertram
Nádejný hifista


Založený: 17 január 2016
Príspevky: 59
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Št september 08, 2016 20:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto ako nechápem , však sa opýtaj , myslíš , že ti odporučí najdrahší?. On
taký nie je a poradí.

lurblik@gmail.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wateruba
Hifi obsluha


Založený: 05 október 2012
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Št september 08, 2016 20:44:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi mas pravdu. Len som myslel ze by tu mohlo padnut viac nazorov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bertram
Nádejný hifista


Založený: 17 január 2016
Príspevky: 59
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Št september 08, 2016 21:10:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Chceš vedieť názor , ktorý by si si osvojil. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wateruba
Hifi obsluha


Založený: 05 október 2012
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 06:58:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Takto, ako som pisal pride mi ze ta 500-ka by mi stacila. Lenze niekde na fore som sa docital ze oddelovak pod urcitu hranicu vykonu straca zmysel. Tam niekto uvadzal tusim 1800va. Tak teraz neviem. Do elektriky sa nerozumiem a studovat to preto tiez nebudem. Chcem len vediet co ma zmysel kupit. Nechcem si kupit nieco aby som usetril ale aby mi to splnilo ucel.

Osvojit nazor si ani nechcem pretoze co chcem je skompletovat audio vramci mojich moznosti a uz len pocuvat a nezaoberat sa stale technikou a nazormi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 08:19:06    Predmet: Odpovedať s citátom

500VA ti bude stačiť, navyše menšie trafo = menšie kapacity = lepšie "oddelenie" (menší kapacitný prienik rušení).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wateruba
Hifi obsluha


Založený: 05 október 2012
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Pi september 09, 2016 12:26:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, ja som skor mzslel a asi zle pochopil ze cim vacsia kapacita trafa tym vasciucinok. Ale ako hovorim ja som laik. Dakujem za radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Ďalšia
Strana 25 z 26

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist