Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dispre 2 - JFET (nová verze 05/2010)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 16, 17, 18  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 28, 2010 15:42:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Caesar napísal:
Toto nastavení se dělá na začátku, pro nastavení vstupů. Po kompletním osazení je to kolem 540 mV. A děkuji za reakce.

No jasně, tak potom to sedí.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po august 30, 2010 07:36:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Caesar napísal:
Na R6 mi vychází úbytek 262mV. Můžu to tak nechat, nebo striktně se držet pod 260mV? Na R106 mám 253mV.


To je OK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 07, 2010 18:08:34    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA:
Jasně, provedu!
----------------------------
Vlákno jsem založil. Pavle, jsi tu moderátor, mohl bys tam příspěvky přesunout ?
Ať to nemusím psát znovu a neztratí se souvislosti s reakcemi.
Díky!


http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=114892#114892

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št september 09, 2010 09:42:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl bych se s Vámi podělit o to, co vytvořil jeden můj zákazník z jižní Evropy ..... Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št september 09, 2010 10:27:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten zdroj si je docela podobnej Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št september 09, 2010 10:32:31    Predmet: Odpovedať s citátom

To je to nejmenší ....

Ale umístění přívodky 230V a tažení drátů od ní nad vstupem a potenciometrem k vypínači a zpět ... a ten přepínač vstupů vedle 230V.... hůř to udělat snad ani nejde. Jen doufám, že žádný místní bastlíř není stejné prase.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št september 09, 2010 10:48:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavne že dal tieniaci plech Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
landau
Hifi obsluha


Založený: 01 december 2009
Príspevky: 13
Bydlisko: Fribourg, Švýcarsko

PríspevokZaslal: Št september 09, 2010 17:06:22    Predmet: Vystupni impendance Odpovedať s citátom

Vazne uvazuji o tom si jedno Dispre-JFET postavit jako sluchatkovy zesilovac pro AKG K701, ktere maji impendanci 62 Ohm. Cetl jsem par prispevku, kde napr. ferenc Dispre s K701 chvalil, ale presto mi to neda: neni vystupni impendance 10 Ohm pro sluchatka s impendanci 62 Ohm prilis vysoka?

Predpokladame-li, ze neni, pak je tu otazka, jak je mozne, ze techto 10 Ohm nerozhodi frekvencni charakteristiku sluchatek, jejichz impendance neni rozhodne frekvencne nezavisla?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št september 09, 2010 17:17:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Těch 10 ohm určuje odpor v sérii s výstupem. Je možné bez problémů osadit menší hodnotu.

Co se týče změny fr. char. sluchátek, záleží na konkrétním průběhu impedance v závislosti na frekvenci. Některá sluchátka mají téměř odporový charakter, u nich se fr. char. sériovým odporem mění minimálně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
landau
Hifi obsluha


Založený: 01 december 2009
Príspevky: 13
Bydlisko: Fribourg, Švýcarsko

PríspevokZaslal: Št september 09, 2010 17:21:25    Predmet: Vystupni impendance Odpovedať s citátom

Diky za rychlou odpoved. Vrta mi ale hlavou, proc tam tedy ten vystupni seriovy odpor je, kdyz se muze jen tak snizit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št september 09, 2010 17:40:44    Predmet: Odpovedať s citátom

1) pokud obvod funguje jako linkový předzesilovač pro výkonový zesilovač, není důvod odpor zmenšovat

2) je to jistá forma ochrany proti nevhodnému zacházení. Je potřeba brát v úvahu, že Dispre 2-JFET je v podstatě výkonový zesilovač a je schopen dát velký výstupní proud.

Co se týče zmenšení odporu, s případnými zájemci bych to řešil v e-mailu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št september 09, 2010 19:26:34    Predmet: Odpovedať s citátom

U mnoha zapojení je odpor ve výstupu nezbytný také pro udržení stability - oddělení případné kapacitní zátěže. Do jaké míry to platí pro Dispre jsem zatím nezkoumal.

Off topic !
Ale k těm sluchátkům - pokud nemají "odporový charakter", bude frekvenční charakteristika závislá na výstupním odporu. A ten by tedy pro garantované parametry sluchátek měl být výrobcem definován.
Nebo stále platí jakási starší norma, že to má být 120 Ohmů ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št september 09, 2010 20:49:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale prdlajs - dynamický sluchátka by měly bejt co nejlíp tlumený....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi september 10, 2010 06:42:03    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
U mnoha zapojení je odpor ve výstupu nezbytný také pro udržení stability - oddělení případné kapacitní zátěže. Do jaké míry to platí pro Dispre jsem zatím nezkoumal.


Tak to ani nedělej, jelikož jsi postavil své modifikované zapojení, přestože jsi vycházel z dokumentace D2-JFET, kterou ti někdo neoprávněně poskytl. Každý list dokumentace obsahuje poznámku, že její další šíření je nepřípustné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi september 10, 2010 08:38:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Výstupní odpor

Je možné jej snižovat k hodnotě 4R7, při zachování dostatečné rezervy stability s kapacitní zátěží. Je otázka, zda to má smysl, doporučená hodnota zůstává 10R.

Ověřil jsem D2-JFET i pro výstupní sériový odpor 0R a zátěž 3,2 ohm. D2-JFET dá do této zátěže dá max. amplitudu výstupního napětí 2,5V, což odpovídá výstupnímu proudu max. 781mA. Nad touto hodnotou limituje. Režim se sériovým odporem 0R nemohu doporučit, jelikož obvod potom není stabilní do kapacitní zátěže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 10, 2010 16:24:49    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
opa napísal:
U mnoha zapojení je odpor ve výstupu nezbytný také pro udržení stability - oddělení případné kapacitní zátěže. Do jaké míry to platí pro Dispre jsem zatím nezkoumal.


Tak to ani nedělej, jelikož jsi postavil své modifikované zapojení, přestože jsi vycházel z dokumentace D2-JFET, kterou ti někdo neoprávněně poskytl. Každý list dokumentace obsahuje poznámku, že její další šíření je nepřípustné.


To je zásadní omyl. Při svém návrhu jsem vycházel ze zapojení, které je volně dostupné. Teprve následně jsem získal originální hodnoty součástek. Pokud bys o tom Ty, nebo kdokoliv jiný pochyboval, mohu napsat podrobnou obecnou kuchařku, jak se hodnoty součástek spočítají (a není na to potřeba ani simulátor ani kalkulačka, stačí tužka a kus papíru).
Protože předpokládám, že to není v Tvém zájmu, budu velice rád, když to nebudu muset dělat.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi september 10, 2010 17:41:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Z tohoto příspěvku

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=114892#114892

je každému, kdo nemá kilometr dlouhé vedení jasné, že jsi znal hodnoty součástek ("jiné pracovní body" atd.)

Klidně si zveřejni své postupy a kuchařku, ale jako hrdinný obránce mravnosti bys měl vědět, že jsi dokumentaci získal neoprávněně. Já tomu říkám dvojí metr. Z hifistů mám zhruba podobný pocit, jako PD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 10, 2010 18:50:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedoporučuji další eskalaci, máš SZ.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 10, 2010 19:42:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže krátká rekapitulace, abychom to mohli ukončit. Kdo nemá kilometr dlouhé vedení, udělá si obrázek sám. Teď jsem se díval do kompu, první verze plošného spoje jsou z 13.6. (ano, jsem pomalý). Takže to už bylo schéma
http://web.telecom.cz/macura/dispre2-jfet_en.htm
i hodnoty součástek. Když jsem to měl skoro hotové - v druhé polovině srpna, dostal jsem nabídku, zda nechci znát hodnoty součástek originálu. Ano, byl jsem zvědavý a nechal si to poslat, protože jsem měl stoprocentní jistotu, že to nezneužiju ani neprozradím dál. Když jsem zveřejnil svůj pokus, napsal jsem PMA soukromou zprávu, ve které mimo jiné stálo:

... Pavle, ještě taková jedna choulostivá věc. Přemýšlel jsem, jak z toho vybruslit, ať udělám cokoliv, nebude to úplně košer, ale jako vhodný kompromis se mi jeví toto:
Přiznám se Ti, že mám originální zapojení (jak jsi odhadoval "z druhé ruky" ) a poprosím Tě, aby ses neptal od koho. Nechci shodit člověka, který mi důvěřuje a zároveň nechci dělat chytrého a Tobě to zatajit. Snad se známe dost dobře na to, abys měl jistotu, že ode mě se nikdo nedozví ani ň...

Očekával jsem. že toto "přiznání" bude dostatečnou omluvou a satisfakcí za mou zvědavost, se kterou jsem neoprávněně nahlédl do toho tajemství. Odpověď nesmím zveřejnit, ale prozradím, že byla vlídná a měl jsem z ní dobrý pocit, že PMA situaci pochopil.

Dnešní útok "ze zálohy" mě zaskočil. Pokud někdo řekne, že jsem trouba, že jsem neměl porušit nepsaná pravidla a když už, tak to na sebe nevykecat, nemohu nic namítat.
Kdo je schopen vidět věci v širších souvislostech a s určitým nadhledem, možná to posoudí jinak.
Bude-li mít někdo ještě potřebu k věci se vyjádřit, může mi napsat SZ nebo příspěvek umístit do vlákna, které jsem založil ( http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=9211&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight= )
ať tu nejsme OT.

_________________
Cui bono ?


Naposledy upravil opa dňa Pi september 10, 2010 21:15:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Caesar
Nádejný hifista


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 67

PríspevokZaslal: Pi september 10, 2010 20:18:43    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA, takto se zachová "čecháček".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xb
Hifista


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 10, 2010 21:18:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Caesar: Žádné "Čecháčství" tu nevidím. OPA je zvědavý a rád si hraje. Zapojení s originál hodnotama má pouze pro "výzkumné účely" a pokud vím, nehodlá to použít pro další prodej a dokonce ani pro vlastní použití v domácím "HIFI". Myslím že žádné know-how nebylo vystaveno nebezpečí komerčnímu plagiátství.

Doufám, že tím nenaštvu PMA, neboť jsem jeho zákazník a zvažuju další nákup, ale tahle potyčka je naprosto zbytečná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So september 11, 2010 07:45:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic se neděje Smile

Jen je potřeba si uvědomit, že OPA zkoumá jiný obvod, na jiném PCB, a výsledky nelze automaticky transformovat do původního obvodu. OPA jen použil dokumentaci, kterou mu někdo bez oprávnění dal, pro vývoj jiného obvodu Smile
Ten někdo, kterého umím na 99% odhadnout, se mě mohl předtím jen slušně zeptat, a jistě bychom se dohodli. To se ovšem nestalo, takže mám svůj obrázek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 11, 2010 09:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Jen je potřeba si uvědomit, že OPA zkoumá jiný obvod, na jiném PCB, a výsledky nelze automaticky transformovat do původního obvodu.

Ano, to je naprosto správně a od začátku jsem to zdůrazňoval.

PMA napísal:

OPA jen použil dokumentaci, kterou mu někdo bez oprávnění dal, pro vývoj jiného obvodu.

Nikoliv, vývoj probíhal na základě zvěřejněného schématu a informací v tomto vláknu. Hodnoty součástek jsem dostal až dodatečně

PMA napísal:

Ten někdo, kterého umím na 99% odhadnout...

Četl jsi můj e-mail ? Ten odhad není správný.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne september 12, 2010 19:04:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jelikož se v poslední době stalo módou dávat linky na recenze vlastních výrobků, nemohu zůstat pozadu a zařazuji tuto povinnou disciplínu: ( Laughing Laughing )

http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?p=7684900#p7684900
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St december 22, 2010 20:18:54    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.diyaudio.com/forums/analog-line-level/167033-preamplifier-dispre-2-jfet-8.html#post2407612

No comment.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: St december 22, 2010 20:43:24    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA, ale toto sa k Vasmu marketingu nehodi Wink Od takehoto diyera to ani nemoze byt objektivne uz len z pohladu tej "posluchovky".
Osobne nepochybujem o kvalite Vasho preampu!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 22, 2010 22:47:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Dispre 2 - JFET je špičková věc. Takže by se dalo říct, že míra nadšení po zapojení do řetězce je přímo úměrná tomu, jak moc špatné měl hifista předchozí zařízení.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St december 22, 2010 23:43:32    Predmet: Odpovedať s citátom

To platí obecně... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Pi január 07, 2011 23:19:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem se konečně dokopal udělat novou krabici a dodrátovat to, snad jsem to zvládnul o něco líp než výše zmíněný zákazník z jižní Evropy Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: So január 08, 2011 08:34:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Aleši, vyhoď ty kroucené propojovací káblíky a dej tam stíněné, takhle si zbytečně zhoršuješ přeslechy mezi kanály Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 16, 17, 18  Ďalšia
Strana 8 z 18

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist