Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dispre 2 - JFET (nová verze 05/2010)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2012 19:26:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě taky nejdou, bude to u vysílače.
bastlecs napísal:
...Jak je to chráněno, pokud se někde uvolní fáze a příjde do styku se skříní?...

Nijak Very Happy Nesmí se to stát.
Ty japonské zesilovače a všemožné jiné asijské výrobky ve třídě II jsou dělané se dvojitou izolací na kabelech na primáru. Plošňák musí mít zvětšenou vzdálenost proti ostatním vodivým částem a kabelové vývody provedené tak, aby se nemohly samovolně uvolnit ani v případě poruchy. Všechny dovážené elektro výrobky prodávané v Evropě musí mít certifikát CE což by mělo znamenat, že jsou z tohoto hlediska bezpečné.
Normy citovat nebudu protože je v hlavě nenosím.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bastlecs
Hifi obsluha


Založený: 21 november 2008
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2012 20:12:02    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
Mě taky nejdou, bude to u vysílače.


Sorry, tady je to:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2012 21:43:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcete to řešit jinde?? Třeba si založte vlákno na "přístroje ve třídě I a II". Bude to vděčné téma a určitě se najdou mraky diskutérů.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 17, 2013 15:25:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim pani,

konecne po asi roku idem riesit mechaniku ku Dispre 2 JFET.
Zakladna architektura je Dispre a zdroj ZT15VA + dalsi pomocny zdroj 2-3W, ktory bude stand-by s relatkom na zapinanie/vypinanie napajania pre ZT15VA. Pomocny zdroj bude tiez napajat releovy prepinac vstupov a riadenie ku nemu pomocov tlacidiel a logickych obvodov (nechcel som ziadne CPU) na prednom paneli - oboje 12V. Zapiniat a ovladat vstupy sa budy pomocou tlacidiel.
Zdroje budu od audio oddelene preistotu tieniacou prepazkou.
Prepinac vstupov + ovladanie + zdroj mam navrhnute uz aj DPS, idem ichzadat do vyroby.
Predbezny nakres rozlozenia v skrinke je na prilozenom obrazku. Co na to hovorite?
Este by ma zaujimalo, ci je mozne, rozumne, resp. vhodne dat na predny panel aj sluchadlovy vystup paralelne so zadnymi CINCH vystupmi. Je to vhodne riesenie? Primarne by mal byt vystup do koncaku cez XLR. Zo schemy samozrejme vidim, ze XLR a CINCH su zapojene paralelne. Sluchadla by boli 32-60 ohmove.
Vopred vdaka za konstruktine prispevky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 17, 2013 17:44:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Sluchátkový výstup paralelně nebude vadit, ale vyvarujte se případných zemních smyček. Tzn. aby žádný z výstupních konektorů nebyl připojený signálovou zemí na krabici. Například Neutrik panelový jack to splňuje.

Já bych ale dal desku D2-JFET víc doprava, před desku přepínačů. Aby deska D2-JFET byla co nejdál od trafa.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 17, 2013 19:11:17    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Aj nad tym som uvazoval, len sa mi nepaci potom rozmiestnenie ovadacich prvkov na prednom panely. Tiez som chcel priamo na dispre osadit XLR konektory aby bolo priamo na zadnom panely.
Takze rozmiestnenie ako ma AlesK http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=125116&highlight=dispre#125116 ?
Este by ma zaujimalo, ci by ta tieniaca prepazka vedla zdrojov tomu nepomohla? Bola by vodivo spojena so skrinkou...
Rozmyslam, ze osadim to do skrinky postupne obe verzie a premeriam to... To bude najrozumnejsie.

EDIT: A co takato moznost? Vzdialenost od zdrojov je vacsia - minimalne 8 cm...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 17, 2013 21:12:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Len pre uplnost, toto je asi najoptimalnejsie?
Ma vyznam ta tieniaca prepazka vedla zdrojov?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomi
Hifi obsluha


Založený: 03 december 2012
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Ne január 20, 2013 13:22:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tienenie tej zdrojovej časti (bežne hliníkovým plechom) má vždy význam, zlepšuje to odstupy rušivých napätí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne január 20, 2013 18:15:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď otočíš dispre hore nohami tak ho môžeš dať celkom vpravo dozadu (pri pohľade zvrchu) a vedľa neho dosku vstupov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Po február 04, 2013 22:51:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Dispre II JFET je již oříšek pro exaktní měření Smile .

Obligátní null test, tedy měřící kabel zkratován. Je vidět dno "šumové hustoty" měřící karty:
http://audiomereni.unas.cz/Null.png

"Šumová hustota" zapnutého Dispre se zkratovaným vstupem. Není to o mnoho výš, než samotná karta Smile
http://audiomereni.unas.cz/Noise.png

Sinus 2kHz, 100mV na vstupu DISPRE. Je to spíše nástřel měření, je tam spousta "věcí", které zatím nevím proč tam jsou a navíc "žijí"
http://audiomereni.unas.cz/2kHz100mV.png
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po február 04, 2013 23:47:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Co tam dělá ten bordel z usměrňovače ?

A schválně zkus připojit ten "zkratovaný" kabel zemí na zem dispre, jestli ti tam začne něco hrát.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 07:47:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíše je potřeba se naučit jak měřit, tak zapojovat obvody. Ten bordel je chyba měření nebo drátovaní.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 08:03:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Romane, tady je měření Dispre 2-JFET se zkratovaným vstupem, které jsem dělal 16.6.2011. Je to vztaženo k 1Vrms a kdyby tam byl bordel, co tam máš, tak tady bude vidět taky. Podobných ověření jsem udělal desítky, ale neukládal je je možné si najít nastavení FFT v levém horním rohu.

Provádět tato měření není úplně jednoduché, když si spočítáš, o jaká jde napětí. Chyba se stane velmi snadno.

To, co jsi předvedl, ukazuje na chybu měření nebo uspořádání, která tady na fóru vidím často - příklad je měření DP386 Oscarossa/JMD. Opět je to buď bastlířská nebo měřicí chyba.

Tudíž si uvědomte, že např. obrázky, které tu ukazuje např. BV nebo já nejsou samozřejmost.

Poslední poznámka: zatím jediné měření, které opravdu ukázalo šum a pozadí Dispre 2 - JFET, je to, které jsem dal včera do vlákna "Měření operačních zesilovačů". Je měřené s přídavným zesilovačem 40dB na výstupu Dispre. Ani Tvoje karta nebude umět šum změřit.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 08:24:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl bys, Romane, naměřit to, co teď přikládám. Údaje červeným písmem jsou po odečtu zisku 40dB přídavného zesilovače. I ta čára na 50Hz už může být chyba metody, jelikož uspořádání měření je deska zdroje + deska Dispre 2-JFET + přípravek se zesílením 40dB + měřicí karta. Nicméně, nikde tam není ten les čar síťových násobků, co máš v měření. Měřeno to bylo pro Fs=48kHz a FFT 32768 vzorků.

Znovu zdůrazňuji, že tzv. "šumové dno" měření závisí na vzorkovací frekvenci, délce FFT záznamu a průměrování. Není to žádný údaj pro srovnávání. Šum se počítá integrálně přes celé pásmo 20Hz - 20kHz a pro Dispre 2-JFET je odstup šumu -108dB/1Vrms.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 08:49:54    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Co tam dělá ten bordel z usměrňovače ?

A schválně zkus připojit ten "zkratovaný" kabel zemí na zem dispre, jestli ti tam začne něco hrát.


Takhle to zapojeno samozřejmě bylo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 08:53:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Můžeš vyfotit (solidně) celé uspořádání měření?
Co naměříš, když vypneš napájení Dispre, ale celou sestavu necháš prodrátovanou? To znamená ponechat i "N" vodič od zdroje v zásuvce 230V.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 09:00:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Netřeba mi vysvětlovat, že je něco špatně, to samozřejmě vím. K finální metodice měření, uspořádání a závěrům se jistě dostanu Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 09:04:11    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Můžeš vyfotit (solidně) celé uspořádání měření?
Co naměříš, když vypneš napájení Dispre, ale celou sestavu necháš prodrátovanou? To znamená ponechat i "N" vodič od zdroje v zásuvce 230V.


Budu se s tím zabývat nejdříve večer. Věřím, že všechny chyby měření, atd. budou brzy odstraněny a odhaleny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 19:08:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Držím palce, ale je to běh na dlouhou trať. Jestli to zvládneš za jeden večer, tak jsi génius !
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 19:10:22    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Držím palce, ale je to běh na dlouhou trať. Jestli to zvládneš za jeden večer, tak jsi génius !


Díky Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 19:27:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Úkolem byla změna zapojení a konfigurace měření, tedy hlavně odstranění padesátky a jejich násobků. Zásadní je, že jsem měřený Dispre vložil do silnostěnné hliníkové krabice. To není nic nového, již dříve se to tady řešilo mnohokráte. Relativně jednoduché a velmi účinné Smile.
Takže další sada měření.
Null test, vše zapojeno a zapnuto, jen měřící vodič zkratován na výstupní zemi Dispre:
http://audiomereni.unas.cz/Null02.png

Vstup Dispre zkratován v místě pro ALPS:
http://audiomereni.unas.cz/Short.png

Vstup Dispre otevřen v místě pro ALPS:
http://audiomereni.unas.cz/Open.png

ALPS nahrazen propojkou, osazeny dělící odpory, vstup Dispre otevřen:
http://audiomereni.unas.cz/OpenR.png
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 21:30:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkné! Smile
Jediná chybička je, že Spectralab neumí správně počítat šum a zcela špatně počítá odstup. Ale kartu máš dobrou Thumbs up

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2013 23:40:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Malý komentář:

short.png je ideální stav s potenciometrem úplně vlevo.

open.png je nerealistický stav, pokud by výstup signálu byl zdroj proudu a v desce nebyl potenciometr 10k. Ukazuje příspěvek šumu odporu 47k z + vstupu na zem.

openr.png ukazuje šum při nezapojeném potenciometru ale připojeném vst. děliči, který je před potenciometrem a upravuje zisk. Je to vcelku realistický scénář, co se týče impedancí.

Potenciometr je 10k a při buzení z malé impedance je jeho výstupní odpor do 2.5k (při nastavení na -6dB) a tento odpor dominuje pro výstupní šum. Dispre 2-JFET má zisk 14dB, pokud neuvažujeme potenciometr a vstupní dělič.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št február 07, 2013 21:25:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a ještě sinusový signál, ovšem již téměř nelze rozeznat "kdo je kdo". Zkreslení této úrovně jsou již imho bezvýznamná:

http://audiomereni.unas.cz/2kHz.png

http://audiomereni.unas.cz/10kHz.png
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št február 07, 2013 21:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Spectralab neumí správně počítat šum ...

Zdá sa , že toto predsa len dokáže.. Vzorkovanie 44,1 a merať "PWR", bez signálu (vstup uzavretý požadovanou impedanciou) alebo generovať nulu v loopbacku. Ukáže to dosť presne šumový výkon pre šírku pásma do cca 22kHz. Pre L22 je takto meraný odstup asi 96dBV, čo skoro "nachlp" korešponduje s meraním v MI.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št február 07, 2013 22:04:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak by to mohlo (mělo) fungovat.
Ale SNR v přítomnosti signálu mi to počítalo chybně - nikdy to nešlo pod amplitudu harmonické ve zkreslení, takže to víceméně odpovídalo SINAD.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št február 07, 2013 22:07:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
Tak a ještě sinusový signál, ovšem již téměř nelze rozeznat "kdo je kdo". Zkreslení této úrovně jsou již imho bezvýznamná:

http://audiomereni.unas.cz/2kHz.png

http://audiomereni.unas.cz/10kHz.png


Tam už se může dokonce (u měření na 10kHz) odečítat fáze složky zkreslení od fáze zkreslení karty, a výsledek může vyjít i lepší, než loopback. Šance by asi byla použít zádrž + zesilovač, ale při tomto zkreslení to asi opravdu nemá cenu.

Pěkné měření.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št február 07, 2013 22:18:46    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Ale SNR v přítomnosti signálu mi to počítalo chybně - nikdy to nešlo pod amplitudu harmonické ve zkreslení, takže to víceméně odpovídalo SINAD.

SNR je len inak nazvané SINAD, keďže podľa popisu SL do zložky "N" zahrňuje všetko, okrem maximálnej amplitúdy , čo je len základný signál. Takže aj všetky zložky skreslenia pokladá za "N". A v podstate je to tak (formálne nie), skreslenie je vlastne nežiadúci "šum".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št február 07, 2013 22:30:37    Predmet: Odpovedať s citátom

MI počítá SNR tak, že porovná amplitudu základní harmonické s integrálním šumem, ze kterého odečte harmonické zkreslení. Takže, pokud zesilovač nemá les síťových násobků, nebo jiný neharmonický binec svázaný se signálem, ale "čisté" pozadí, tak vyjde prakticky shodné číslo jako při měření bez signálu. To jsem měl na mysli. Je to podle mě užitečné, jelikož to zahrnuje vliv neharmonických složek jejichž amplituda může korelovat se signálem.

Dále, při měření Noise Level lze nastavit šířku pásma odlišnou od poloviny vzorkovací frekvence. Můžete vzorkovat 192kHz a šum integrovat do 20kHz.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2013 01:07:07    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
...Je to podle mě užitečné, jelikož to zahrnuje vliv neharmonických složek jejichž amplituda může korelovat se signálem...

To přeci nemá se šumem nic společného ?! Shocked

Že SL umí šum, bylo ukázáno zde :
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=151593#151593

SNR ovšem nefunguje správně, to je bohužel pravda.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Ďalšia
Strana 15 z 18

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist