Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

kupa plazmovej TV

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vladis
Hifi obsluha


Založený: 29 apríl 2009
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št máj 13, 2010 14:53:47    Predmet: kupa plazmovej TV Odpovedať s citátom

Zdravim vas,
chcel by som si nechat od vas poradit s konkretnym modelom plazmy, budeme sa na nu pozerat z cca 2-3 m vzdialenosti v miestnosti s oknami z lavej strany ( v predu TV v zadu gauč, nalavo okná )

- cenovy strop 500€
- chceli by sme nie 107 cm, ale niečo menšie okolo 90 cm ideálne
- HD ready, kedže za tuto cenu full HD nekupime. Ma vobec zmysel uvazovat nad FULL HD obrazom pri vyssie zmienenych parametroch ?
- vacsinu casu sa bude pozerat na digi TV s par HD programmi, no pristup k HD aj full HD filmom mame celkom dobry.
- usb movie vstup
- nejaky noši model

Plati aj pre nove plazmove TV mytus o vysokej spotrebe voci lcd TV ? Aky je cca rozdiel v spotrebe ? ( ak to niekto meral )

Zatial mam odporučene tieto modely:
Panasonic P42X20
LG PJ350/550
Samsung ps42c450 - v jednej recenzii som cital ze dany model piskal

nejake navrhy ?

ďakujem Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stereophone
Hifi obsluha


Založený: 21 január 2010
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Št máj 13, 2010 15:21:43    Predmet: Re: kupa plazmovej TV Odpovedať s citátom

vladis napísal:
Zdravim vas,
chcel by som si nechat od vas poradit s konkretnym modelom plazmy, budeme sa na nu pozerat z cca 2-3 m vzdialenosti v miestnosti s oknami z lavej strany ( v predu TV v zadu gauč, nalavo okná )

- cenovy strop 500€
- chceli by sme nie 107 cm, ale niečo menšie okolo 90 cm ideálne
- HD ready, kedže za tuto cenu full HD nekupime. Ma vobec zmysel uvazovat nad FULL HD obrazom pri vyssie zmienenych parametroch ?
- vacsinu casu sa bude pozerat na digi TV s par HD programmi, no pristup k HD aj full HD filmom mame celkom dobry.
- usb movie vstup
- nejaky noši model

Plati aj pre nove plazmove TV mytus o vysokej spotrebe voci lcd TV ? Aky je cca rozdiel v spotrebe ? ( ak to niekto meral )

Zatial mam odporučene tieto modely:
Panasonic P42X20
LG PJ350/550
Samsung ps42c450 - v jednej recenzii som cital ze dany model piskal

nejake navrhy ?

ďakujem Smile
ja mam Panak 50G20.
ak mas dobry pristup k HD filmom,tak jedine fullHD,bola by skoda kupovat HD ready....
sledovanie z 2-3m,,,takisto mam taku vzdialenost a cim viacej,tym je to lepsie...kebyze mam money,tak kupim 55 a viacej.....spotrebu ja neriesim,kedze to mam na haku,ale hold,kde chces kvalitu,tak su musis aj priplatit...nove LCD maju podla testov co som zistoval zhruba o 50-100w mensiu spotrebu.....

u plazmy v HD si priplatis...ale ja by som siel iba do plazmy neoPDPcka teraz,obraz neskutocny cez HTPC+Marantz 6004 na Canton HT zostavu

nahrada pre teba....2 kolegovia ju maju.....
http://www.alza.sk/40-samsung-le40c550-d161869.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
vladis
Hifi obsluha


Založený: 29 apríl 2009
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št máj 13, 2010 15:38:56    Predmet: Odpovedať s citátom

to je mimo limit 500 € je max. Uz som bol viac-menej presveceny pre HD ready plazmu - vraj ten rozdiel medzi hd ready a full HD nieje velmi znatelny z tejto vzdialenosti, pri takejto uhlopriečke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stereophone
Hifi obsluha


Založený: 21 január 2010
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Št máj 13, 2010 19:55:26    Predmet: Odpovedať s citátom

tak odkaz tomu kto ti to poradil ze je BLBEC........v HD svete sa pohybujem cez 7 rokov a este v zivote som taku blbost nepocul...ja mam 50ku a pozeratelnost 2.5 m.....a ked tam pustim BDcko a 720p serial tak aj moja priatelka lamka zo zaciatku to videla,teraz chce jedine internaly enkody vo fullHD......rodziel zase v grupach kto co robi je takisto vidiet....ci je to HD alebo fullHD,preto odporucam ist jedie do fullHD,lebo to cloveka mrzi,,,ak mas dobre sources na HD veci,tak nemas to rozmyslat preboha.....za tie money to stoji.... Wink
ak chces tak mozem prilozit nejake moje screens
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št máj 13, 2010 20:52:58    Predmet: Odpovedať s citátom

stereophone> to je fakt, ale nie za 500e.
Za to kupis akurat tak low-end s HD ready rozlisenim.

citácia:
- vacsinu casu sa bude pozerat na digi TV s par HD programmi

a tomuto moc nechapem ... DigiTV s HD kanalmi? To si robis srandu? Horsi zdroj signalu snad na orbite neexistuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
AM
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2010
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Št máj 13, 2010 21:22:21    Predmet: Odpovedať s citátom

kdyz uz plasmu tak 3D Cool http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/Tiskov%C3%A9+centrum/Novinky/Nejlep%C5%A1%C3%AD+3D+televize+je+Panasonic+/4464488/index.html#anker_4464491
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št máj 13, 2010 22:07:16    Predmet: Odpovedať s citátom

keby mal kto tie marketingove kecy citat. Co veta, to perla. (hlavne ten obrazok Avatara v pozadi, ktory oficialne minuly mesiac vysiel LEN v 2D verzii, 3D teoreticky az koncom roka (pred Vianocami - ako inak)).
Ale ved preco nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi máj 14, 2010 08:19:41    Predmet: Re: kupa plazmovej TV Odpovedať s citátom

vladis napísal:


- chceli by sme nie 107 cm, ale niečo menšie okolo 90 cm ideálne



vladis napísal:


Zatial mam odporučene tieto modely:
Panasonic P42X20
LG PJ350/550
Samsung ps42c450 - v jednej recenzii som cital ze dany model piskal



Myslím, že všechny uvedené modely jsou 42" tedy 107 cm, nevím, jestli k nim existují 90 cm alternativy. Spíš bych to u takové uhlopříčky viděl na LCD, které se v dané cenové relaci dá pořídit i ve FullHD.

vladis napísal:


- HD ready, kedže za tuto cenu full HD nekupime. Ma vobec zmysel uvazovat nad FULL HD obrazom pri vyssie zmienenych parametroch ?



Full HD je přeceňované, ale své kouzlo jistě má. Nejlépe je vidět na vlastní oko, jestli to za to stojí.


vladis napísal:


- vacsinu casu sa bude pozerat na digi TV s par HD programmi, no pristup k HD aj full HD filmom mame celkom dobry.
- usb movie vstup
- nejaky noši model



Pokud je kladen důraz na ten "usb movie vstup", doporučuji také vyzkoušet. Ne každá televize si poradí s každým formátem.

vladis napísal:


Plati aj pre nove plazmove TV mytus o vysokej spotrebe voci lcd TV ? Aky je cca rozdiel v spotrebe ? ( ak to niekto meral )



Mýty nevyvrátíš...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vladis
Hifi obsluha


Založený: 29 apríl 2009
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi máj 14, 2010 10:14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, od tej 90 cm som uz odstupil, 42" moze byt.
btw: torchu som sa prepocital, bude sa na TV pozerat z takmer 4m vzdialenosti

stereophone: lenže ty sa pozeras na 50" obraz, ja sa budem na 42 z takmer 4m, nebude pri mojej vzdialenosti a velkosti uhlopriecky ten rozdiel zanedbatelny ? Od takmer 4och ludi som pocul, že full HD nema vyznam.

vivi: neviem ako si to myslel, ale ja nemam priamo " digi tv " poskytovatela, ja som chcel len povedat ze mam digitalny prijem a je tam par hd kanalov v ponuke, konkretne od košickeho antiku.

inak k blu-ray pristup pristup nemam, myslel som len len filmy v HD a full HD kvalite na ftp servroch v nasej sieti atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi máj 14, 2010 13:41:13    Predmet: Odpovedať s citátom

vladis> v tom pripade je zahada vyriesena. DigiTV je totiz provider, prave preto mi to neslo moc dokopy.

A co sa tyka tej vzdielenosti, nebal by som sa ist do vyssej uhlopriecky.
Zo 4 metrov, kludne aj 46" a pre HD zdroje este viac. Samozrejme vzdy to je kompromis, pretoze kym bude HD zdroj prevazovat nad SD, tak este vela vody pretecie. (toto neplati, pokial clovek prevazne sleduje BD/BDripy a na beznuTV viacmenej kasle).


Co sa tyka podpory MKV, dobra je vseobecne pri Samsungoch a LG (ostatne firmy nestihli naskocit na rychlo rozbehnuty vlak). Pri novych modeloch aj s podporou DTS, ktora v minulorocnych chybala (samozrejme vratane DD a DTS passthru cez toslink).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
phexsys
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 123
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St jún 02, 2010 13:59:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Da sa este mozno zohnat mala bezramova 82 cm plazmicka LG 32PG6000 do 500 Ecok, vzhladom na vzdialenost 4m je to vsak malo.

Cca 2 roky pouzivam jej vacsiu sestru 42PG6900 s HDD a navzdory tomu ze ma "iba" HD ready rozlisenie, po pripojení Blu-ray LG BD390 sa jej potencial prejavil v plnej miere - vynikajuci obraz plny detailov - zo vzdialenosti 3,5 m je obraz homogenny.

Takze vzhladom na vstupne signaly, ktore prevazne vyuzivas HD ready plazma uplne postacuje, pokojne by som vsak isiel aj do 46-50" pokial budu mat rozlisenie 1365 x 768 a dobru cenu. 42" je minimum.

Narocnejsi samozrejme siahnu po FullHD.

_________________
Pioneer a Philips 900 rada - pre moje uši ideál
v aute Rockford Fosgate
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist