Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Výber stredobasového meniča ETON Symphony do 2-pásma...
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: Ne jún 06, 2010 16:04:25    Predmet: Výber stredobasového meniča ETON Symphony do 2-pásma... Odpovedať s citátom

Rozhodujem sa medzi týmito dvoma meničmi, ktorý by ste odproučili ako lepší a ak môžte uviesť aj dôvod :

7-300/A8/32 Hex ( http://www.etongmbh.de/uploads/tx_pbproducts/7-300-32_HEX_01.pdf )

7-302/C8/32 Hex ( http://www.etongmbh.de/uploads/tx_pbproducts/7-302-32_HEX_01.pdf )

Parametre sú v pdf-kách. Použtie v 2-pásmovej BR bedni (TW tiež ETON)...
Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 09:51:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Oba mají velké zkreslení na středech, co se podívat do jiné stáje:?
http://www.scan-speak.dk/datasheet/18w_8531g00.htm

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 10:33:28    Predmet: Odpovedať s citátom

za stejný peníze jsou jiné lepší , a nebo za poloviční obdobné.
_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 12:23:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Pocul ich niekto? Je to az taky pruser (ked 11" a HD 26 su ospevovane za dane peniaze) ? Nepocul som ich a preto ma zaujima nazor skusenejsich. Mam napocuvane UtopieBE a SS relevatory a zvukovo mi sedi viacej Focal a BW (kompozitne membrany). Papierove membrany mi sedia menej zvukovo. Da sa niekde vidiet aj skreslenie SS? Popripade co by ste voli pri cene 150-170EU/ks k HD 26. Diky chlapi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pink panter
Hifista


Založený: 23 máj 2010
Príspevky: 141

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 12:43:15    Predmet: Re: Výber stredobasového meniča ETON Symphony do 2-pásma... Odpovedať s citátom

Dafidko napísal:
Rozhodujem sa medzi týmito dvoma meničmi, ktorý by ste odproučili ako lepší a ak môžte uviesť aj dôvod :

7-300/A8/32 Hex ( http://www.etongmbh.de/uploads/tx_pbproducts/7-300-32_HEX_01.pdf )

7-302/C8/32 Hex ( http://www.etongmbh.de/uploads/tx_pbproducts/7-302-32_HEX_01.pdf )

Parametre sú v pdf-kách. Použtie v 2-pásmovej BR bedni (TW tiež ETON)...
Ďakujem.


bolo by dobré opísať ten projekt bližšie,litráž,výškový manič k tomu
a tak ...

NA : každý tak potichu podsúva tú svoju obľúbenú značku,však ? Smile
Pistole : možno sú za polovicu ceny iné meniče krajšie na grafoch,ale taký charakter zvuku ,aký poskytne ETON sa nenájde

Odporúčam do pozornosti ACCUTON C173-6-096 a k nemu
ACCUTON C30-6-024 - nemalá,ale trvalá investícia ale veľmi jednoduchá výhybka
a veľmi dobrý výsledný zvuk samozrejme v primeranej bedni Idea


Naposledy upravil pink panter dňa Po jún 07, 2010 12:56:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pink panter
Hifista


Založený: 23 máj 2010
Príspevky: 141

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 12:47:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Dafidko napísal:
Pocul ich niekto? Je to az taky pruser (ked 11" a HD 26 su ospevovane za dane peniaze) ? Nepocul som ich a preto ma zaujima nazor skusenejsich. Mam napocuvane UtopieBE a SS relevatory a zvukovo mi sedi viacej Focal a BW (kompozitne membrany). Papierove membrany mi sedia menej zvukovo. Da sa niekde vidiet aj skreslenie SS? Popripade co by ste voli pri cene 150-170EU/ks k HD 26. Diky chlapi.


Keď tam máš HD 26 tak tam daj 2x ETON 7-375 a máš vymaľované,potrebuje to ale stĺpovú bedňu,zvuku takejto dvojpásmovky sa ťažko konkuruje Exclamation

a nedaj sa odradiť,Eton prúser neni,možno len firma Eton tie grafy neupravuje
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 15:18:53    Predmet: Odpovedať s citátom

mam doma 7-360/37 HEX, pokud by to nekomu pomohlo pro poslech a nebo mereni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 16:58:37    Predmet: Odpovedať s citátom

pink panther : nic jsem neříkal o grafech !
na rozdíl od tebe mi ty měniče prošly rukou ve velmi hojné míře a bohužel i za tebou vychvalovaný 7-375 jsem jenom zbytečně vyhodil peníze. Byl jsem rád že jsem ho nakonec prodal i blbej monacor sph170C za 1300 czk hraje líp (s podobným charakterem zvuku). Je to sračkoblitka zelená. Tady asi někde soudruzi v západním německu udělali chybu.
Co se týče charakteru zvuku tak v tomto stebou bez výhrady souhlasím, žádnej jinej reprák takovej charakter opravdu nemá (kombinace tuposti a nepříjemné tvrdosti). Pokud bys tomu náhodou nechtěl věřit tak tyto věci lze prokázat i objektivně je tam brutální dominance lichých harmonických v celém středovém pásmu. O amplitudě jinde nevídané.
pokud by se mi chtělo vyhrabávat podklady tak má taky změřený zkreslení - je na úrovni žlutých noname tin-ťan-ťongů a je to to zdaleka nejhorší co jsem v ceně reproně za víc jak 100EUR zapsal. Ten jeho bratr co má Richard je o dost lepší. Ale dnes už mi reprák s kuželovým konusem nesmí do baráku. obzvlášť pokud mákompozitní membránu.
V podstatě COKOLIV od 1500 czk do 3000 hraje líp dokonce i blbej tonsil z Polska.
Od etonu jsou dobrý akorát ty 11" a12" a ujde ta keramika i když jsou všechny předražený.

tady je ten slavnej etón:
http://img571.imageshack.us/img571/3023/etonthd.png

tady je pro porovnání co změřil check na tom laciným monacoru:
http://www.check.wz.cz/clanky_pokracovani/mereni_vysledky/sph170c/GCS0021.png

_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 18:15:19    Predmet: Odpovedať s citátom

V současně době je po 7" SS Revelatorech nejlepší Seas ER18 (na basech úplně stejně dobrý, na středech jiný - méně teplý) nebo SBAcoustic SB17, která má asi nejlepší středy ze všech 7" (i když to není na jednoduchou výhybku), ale zase o fous horší basy.
Každopádně nějaká zevšeobecněná pravidla, podle kterých je výroba výhybky na dvoupásmo jednoduchá, jsou k prdu. Mě jako konstruktérovi beden, který má něco za sebou, přijde daleko těžší udělat slušně hrajíí dvoupásmovku, než menší třípásmo. A ikdyž se dvoupásmu dá opravdu hodně práce, stejně to nikdy nezahraje lépe než třípásmo, byť 3p z levnější měničů.
Ono to pánové totiž vůbec ale vůbec není o tom, vyonanovat rovnou křivku jedním měřením bez dodatečných poslechových hodnocení a následných úprav.
A ne, s cívkou a kondíkem podle vzorečku to "jakš takš" nehraje, nehraje to vůbec. To si radši zasponzorujte tarantuli v zoo - udělá vám víc radosti.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
pink panter
Hifista


Založený: 23 máj 2010
Príspevky: 141

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 19:03:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pistole : ono mi toho tak isto prešlo veľa cez ruky,tá tvoja charakteristika Etonu je dosť expresívna,ja to mám urobené a hrá to dobre,z technickej stránky tebou namerané anomálie sú dosť divné,nepopieram,obdobný menič od Audiotechnology je v technickom porovnaní na inej úrovni,no čo je to platné,keď pri posluchovom teste je papier mľandravý,polypropylén má plastový nádych,keramika na base moc nepresvedčí a od kovovej membrány radšej treba na hony utiecť preč Exclamation Exclamation naozaj kevlarový kompozit je to najvhodnejšie na bas a stredobas,nikomu to nenatískam,je to môj názor, a čo sa týka mnou navrhovanej nekresťansky drahej keramiky,tak to je nekompromisné riešenie,nakoniec aj tak k nemu každý dospeje ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 19:34:12    Predmet: Odpovedať s citátom

no pokládal bych to za teorie bez praktického ověření - Ne vždy sozuhlasím s checkem ale teď má pravdu.
Kdysi jsem taky říkal tyhle poučky o měničích ale etony byly vyřazeny po přímém poslechovém porovnání ve stejné bedně (samozřejmě s upravenou výhybkou) Pamatuji si jak mne hogy přesvědčoval, že je to da best měnič tak jsem ho zkusil Puke
nevím jak komu co prošlo rukou ale já měl vedle sebe v ruce i v bedně skenspíky, etony, seasy, visáče, audaxy, papíry, polypropyleny, kevlary uhlíky, i kovy a říkám zcela vážně ten eton je průser!.
BTW ty kovy (MG i AL) vůbec nehrajou špatně jen se s tím musí umět pracovat. a keramika je dost podobnej případ jako kovy od ideálu to ovšem má hodně daleko.

_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
pink panter
Hifista


Založený: 23 máj 2010
Príspevky: 141

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 20:16:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Zamotali sme sa,skúsim inak,pri porovnaní Sonus Faber Cremona,
Focal 1026Be,MARTEN DESIGN GETZ,Avalon Indra,Sonics Allegra- sú to produkty osadené nami spomínanými meničmi v identickom rozložení a veľkosti,počuté a porovnané,bez ohľadu na cenu vyberám Avalon Indra a to ,že sú tam vami spomínané Etony ma naozaj nebude zaujímať .
V tomto smere zdielam názory NA v tom,že by bolo treba výsledné produkty porovnať vedľa seba a potom urobiť záver,inak sú to keci do prázdna,hlúpe prirovnania a pupenaté rečičky,alebo obyčajné hádanie sa troch či štyroch konštruktérov reprosústav.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 21:04:35    Predmet: Odpovedať s citátom

pink panter:
Kluci maj pravdu ...ten eton je fakt mizerie na středech, takže nie čtyroch ale piati Very Happy Eton 7-375 je použitelný jen jako malej basák nebo střed ale max do 700-800Hz výš ne možná ještě 1kHz, ale se strmou 4.řád vyhýbkou takže buď do malého regálového třípásma nebo do vícepásma kde nad ním bude ještě 4 palcový střed... a posuzovat repra (měniče) v mezi sebou v továrních bednách (byť kvalitních) je nesmysl.. protože rozhodující je spíše celkový návrh a koncept bedny a zejména volba děliček a topologie vyhýbek + různých spešl kompenzačních filtrů... nechápu proč místo etonů k accutonům se nepoužívají třeba raději kovové excelly W18EX001, ty jsou podle mého při vhodném použití dělení pod 1k mnohem dál než eton... do 2p BR opravdu není lepšího než SS revelator 18W8531G00 jeho síla tkví právě ve vyrovnanosti celého pásma nikde není slabina...

Moje pořadí 7 do vícepásma na pozici střeďák jak bych vybíral já pro sebe:

kritéria poslechový porovnávací test + měření fr char + THD


Scanspeak 18W8544 (již se nedělá nástupce 46 není už zdaleka tak dobrej)
Scanspeak 18W8531(Revelator škoda že nedělaj verzi s větší 42mm a kratší cívkou)
chvíli nic
Scanspeak 18W8543 (asi best polypropylen)
Seas W17EX001 (Glass Fiber nekovovej excell škoda opět se bohužel už nedělá)
Audax HM170Z18
SB Acoustic SB17
Seas U18RNXP
Seas ER18RNX/P
Audax HM170C0

další mezírka


Seas P18RNXP
Hi-Vi D6.8
Monacor SPH170C
Seas CA18RNXP
ETON 7-375

Platí pro prac pásmo zhruba mezi 300-2000Hz Pokud by se hodnotily tyhle repra jako středobasy nebo jako malý basy pořadí by bylo 100% promíchaný

Idea

Dafidko:
Také nemusím papír a ví se to o mě ,ale 18W revelator je jedinnej kterej uznávám a i přes vyšší cenu ho určitě použiji do top řešení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 21:29:14    Predmet: Odpovedať s citátom

přesně tak jak ti napsal dawsoo - v indrách je 7-375 použitej jako BASAK nikoliv jako střed nebo středobas a je dělenej někde pod 500 Hz tam je použitelnej dobře - jedině tak.
Hmm tak je to jasný tys nepracoval nikdy s měničema tys jenom poslouchal hotový bedny pak opravdu se nemáme o čem bavit. nemá to totiž cenu. Až budeš mít nějaký repráky na stole a zkušenosti s tím jak se s nimi pracuje má smysl se o tom dále bavit. To není nic proti tobě ale zjevně máme naprosto odlišná vstupní data - ty máš dojmy z poslechu a nic proti nim Indry se mi taky líbí ale pokud porovnáváš jeden reprák použitý jako bas ve třípásmu a ten samej jako středák nebo 2p středobas tak je vidět že nerozumíš problematice.

_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
pink panter
Hifista


Založený: 23 máj 2010
Príspevky: 141

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 22:11:09    Predmet: Odpovedať s citátom

:roll: ach jaj,chlapovi som radil Eton 7-375 a HD 26 preto,lebo je tak usporiadaný Avalon Ascendant II a tam to hraje moc pekne :!: jéééj a je to dvojpásmovka

Apropo,pracujem s meničmi,nemajte obavy,len som chcel demonštrovať bedne osadené spomínanými meničmi,azda každý z vás poskladal a porovnal niečo z tak širokého spektra doma sám:?:

Ja som teda proti vám chudák,priznávam,tak široký záber nemám,pracujem s Etonom,Accutonom,Visatonom,Audiotechnology, ScanSpeakom a Excelom,ale to sú iba vybrané jednotlivé kúsky,ktoré pasujú do mojich projektov a nič viac.

Na nákup a porovnanie takého ohromného množstva meničov naozaj nemám,tak sa klaniam a rád si nechám poradiť,ale do toho,čo mám odskúšané,si kibicovať nedám !!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po jún 07, 2010 22:15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Off topic ! U nás doma tomu říkáme "protřásání peří".
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Ut jún 08, 2010 07:00:27    Predmet: Odpovedať s citátom

taky už končím Smile "all has been said"
_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut jún 08, 2010 11:18:43    Predmet: Odpovedať s citátom

NA : každý tak potichu podsúva tú svoju obľúbenú značku,však ? Smile

Tak před 6 lety, od té doby je to už trochu jinak...


Sešlo se tu několik opravdu schopných bedňáků a to, že se zcela neshodnou je přirozené, protože minimálně můžou mít odlišný vkus pro to jak to chtějí slyšet. Ale chtělo by to trochu více tolerance k názorům a zkušenostem ostatních.

Vážení krajani, měli by jste se nejdříve o pink panterovi něco dozvědět než na něj budete "dělat ramena".
On totiž bezpochyby není žádný začátečník ani teoretik ! stačí se jen kouknout na řadu jeho počinů a super provedenou poslechovou místnost.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Ut jún 08, 2010 12:10:00    Predmet: Odpovedať s citátom

NA: no to ani nevím, a dělá pink panther taky výhybky? nebo mu to řeší někdo jinej.
Kdyby tu vychvaloval do nebe focaly, ss, audiotechnology, visatony, thiely neceknu ani popel je to o vkusu. Ale zrovna ten eton je jako středobas opravdu ýbršlecht. V podstatě jedinej měnič v němž jsem se za ty leta opravdu zklamal.
Navíc rozdíl datašitu a skutečnosti u ničeho jiného nebyl tak špatnej. myslím, že ten graf co jsem tam hodil mluví za vše....

A ještě trochu ze smířlivějšího šálku kafe - všiml jsem si že ti pink panther radil accutony a vzhledem k tomu že nemáš rád papír tak asi tudy pro tebe cesta povede. Dost pozobnej zvuk žlutým focalům má i žlutej skenspík - doporučoval ho dawsoo. A líp se na něj dělá vexle než na keramiku. Nicméně raději bych ho viděl jako středák než středobas má hodně nízký Qt.

_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Ut jún 08, 2010 18:28:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Dafidko:
Názory zazněly vybírat budeš 100% ty rozhodně bych bejt tebou vzal v potaz to že 4 lidi z 5 ti etona chtěj rozmluvit,každej z těch čtyřech vyznává jinej styl a má jiné preference ...ale v tomhle panuje poměrně shoda, že by náhoda? Ano jsou to hezky určitě mechanicky a vzhledově provedený repráky,ale ti němci bohužel nepoužívají žádnou pokročilejší technologii tj není extra dobrý ani pohon a ani membrána a závěsy (chybí prakticky jakékoliv zatlumení přechodu membrána surround) cenově to jsou už dražší měniče... které na první pohled vypadaj sice dobře...ano, tvrdá membrána do určitých frekvencí je pístově pracující, což je dobrá věc ,ale poměrně brzy se to začíná rozpadat a bohužel ne moc kontrolovaně už docela brzy středech kde je ucho nejvíc háklivý na jakoukoliv nepravost a i když se udělá složitá vyhýbka která potlačí částečně negativa pořád je to sakra slyšet jako tvrdý sterilní při delším poslechu velmi unavující zvuk.

Pro srandu porovnání s výše jmenovaným monacorem za 1/3 ceny monacor nahoře a eton dole
http://img693.imageshack.us/img693/6346/screenshot001hq.png



Uploaded with ImageShack.us

Jinak proti vejškáči ETON 26HD1 nenamítám vůbec nic,ten je naopak proti např podobně koncipovanému visatonu KE25SC trošku jiná kávička a zasloužil by si lepšího parťáka..sice bych ho raději viděl do 3p protože dole není díky konstrukci moc dobrý,ale proti gustu žádný dišputát... pokud by ti nevadil hranatej koš doporučil bych ti k němu z toho co znám asi nejvíce Audaxe HM170Z18 http://www.hifionline.cz/reproduktory/stredobasove/1537-reproduktor-audax-hm170z18/ ten má aerogel membránu která spojuje výhody tvrdý a lehký a je to takovej zlatej řez mezi měkkejma a tvrdejma membránama a zvukově by ti mohl pokud nemusíš papír sedět a k tvrdé kalotě se hodí ... (ověřeno na menším projektu s HM130+Kovový seas)

NA:
Pavle to není vůbec o dělání ramen,naopak všichni co jsme s etonama měli tu čest chceme varovat potenciálního stavitele od koupi jen na základě toho že je to "uznávaná značka" Kdyby Pink Panter řekl cokoliv jinýho, nikdo ani nepípne ale zrovna speciálně tenhle eton do 2p s vejškou co se má dělit kolem 3kHz, to opravdu chce notnou dávku masochismu a sebemrskačství... Zrovna pistole by mohl vyprávět Very Happy (A to ho dělil někde kolem 1,5-1,7k) opravdu pozor na to, ten reprák jednak má velkej zlom kolem 2kHz a to je vždy průser peak nahoře nevadí tolik dá se srovnat kompenzacema ale co je ještě víc problém je že navíc se s rozehráním měniče hodně hejbe a cestuje ... takže kompenzace ať by byla sebelepší vydrží tak měsíc Very Happy

Pink panter:
To "ohromné" množství měničů taky tak trošku může znázorňovat počet uskutečněných či jinak participovaných projektů Very Happy Ukaž něco pěknýho.. ne teď vážně nic proti tobě prostě každej to vidíme jinak o nic nejde .. naopak rád vidím když někdo další něco dělá pořádně a docela by mě zcela vážně zajímaly postřehy z toho co jsi jmenoval,sice asi jedinné Audiotechnology,ty neznám zvukově a papírové předpoklady mají ... které typy používáš a s jakým výsledkem? Cquenze nebo Flex Units řadu? = já s nimi jako s jedněmi z posledních co neznám in hand, nemam zkušenost prakticky žádnou ale zajímaj mě už delší dobu, ale zatím jsem nenašel odvahu do nich jít... páč když by to nebylo ono tak nejen vzhledem k ceně by to mohl bejt ztrátovej podnik.


Ještě k těm 18W revelatorům ještě jejich problémem č.1 je že je každej rád používá do vyšších modelů a díky tomu že to je relativně poměrně rovnej reprák nadělej mu jednoduchou vyhýbku a nad to častokrát textilní scanspeak např populární D2905/97000,což může bejt právě ten problém že to je moc měkký a teplý = papírový. S páskem či jinou vejškou nad tím je to uplně jiná bedna... nepřišel jsem taky na to hned ale až když jsem je měl svoje na dýl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pink panter
Hifista


Založený: 23 máj 2010
Príspevky: 141

PríspevokZaslal: Ut jún 08, 2010 21:11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

http://2i.sk/7b535872a1,tak jeden prjektík Audiotechnology :
bas 2xCQ 18,stred CQ 15,výška ScanSpeak D 3004

rodí sa aj niečo s Flex 12 F,2xCQ 15 a SS D 2904, ale to ešte potrvá Smile

http://2i.sk/0efac1eb38


Naposledy upravil pink panter dňa Po jún 14, 2010 08:19:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pink panter
Hifista


Založený: 23 máj 2010
Príspevky: 141

PríspevokZaslal: Ut jún 08, 2010 21:24:21    Predmet: Odpovedať s citátom

a tu sú tie zaznávané Etony, nema problema Mr. Green http://2i.sk/c0e8e3c91a
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut jún 08, 2010 21:41:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ježišmarna...
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Ut jún 08, 2010 22:44:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Pink Panter:
No tý brďo to je jak noc a den... ty první vypadaj pěkně 3p AT osazení + aircirc D3004/66000, ano to se mi líbí ,ale přiznám se že s těma druhejma nějak mam problém Very Happy nevím ... tam bych řekl že tam chybí střeďák mezi to ne? (už jen ta vzdálenost akustickejch středů horního basáku a tý vejšky je dost brutální... Jako designovka asi ok) ...ale přiznám se že ač jsem dalo by se říci mírně pokročilej v konstrukcích a exotikami není cizí tak tady nejsem nějak zvlášť příznivce takovýho jakoby avalon stylu, ale dokážu to potlačit v sobě,ale vzhledem k tomu že oba ty repráky znám vcelku dobře (etony i vejšky accutoní) ,přiznám se že si vůbec nedokážu představit jak to teda ve výsledku hraje Smile

Když bys je srovnal vedle sebe co se ti líbí zvukově víc?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: Ut jún 08, 2010 22:57:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam moznost vyskusat SS relevator (sice iba 15, ale na predstavu by mi to malo stacit) a aj tie ETON 302, a kedze lepsie raz pocut ako stokrat vidiet Smile Tak to vyskusam a dam vediet. Mozem prihodit aj namerane grafy (kedze na obrazkoch su 375, tak uvidime co sudruhovia v DE vymysleli s 302). Dufam, ze ma zato neukamenujete.
V com myslite, ze je najvacsi problem 302, konstrukcia membrany? Dalo by sa zovseobecnit, ze kevlarove stredobasy, nie su vhodne na 2pasmo kvoli ich problemom s vyssimi frekvenciami?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pink panter
Hifista


Založený: 23 máj 2010
Príspevky: 141

PríspevokZaslal: Ut jún 08, 2010 22:59:41    Predmet: Odpovedať s citátom

http://2i.sk/b6adb69c4f

Smile vložil som tam streďák, a čo sa mi viacej páči? je to otázka vkusu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Ut jún 08, 2010 23:30:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Dafidko:
Pozor na to 15W (jak G00 tak i K00 verze) je méně povedený jak 18W .. paradoxně ač je menší je horší právě na středech i když většinou by tomu mělo být naopak ... překvapilo mě to ale právě díky 15W ke kterým jsem přičuchl jako k prvním , jsem revelatory od ss obecně dlouho přehlížel..Kevlary obecně kromě Focalu a SS mě víceméně vždy spíše zklamaly.typickej příklad často s oblibou v různých B&W v pekelné kombinaci s kovovou kalotou = peklo. Jinak samože zkus a dej vědět jak se ti to jeví. Co je za problém s 302, Já myslím že podobný jako u 375 je to kombinace tvaru membrány (kužel) materiálu membrány (vlastní breakup módy)a nezatlumení přechodu membrány gumový závěs.. tj stejná chyba jak u předchozího modelu.. iluze bych si asi moc nedělal že to bude nějak výrazně lepší.Nejvíce tam imho vadí ten zlom na 2kHz a dost nedůvěryhodně na mě působí ty i směrovky vzhledem k průměru membrány a použití prachovky - vrchlíku. Pokud chceš mermomocí eton do 2p tak nejmenší zlo se mi jeví papírově 7-202/C8/32 HEX.

Pink Panter:
Tak tohle už ano ... v týhle konfiguraci tomu rozumím a defakto už není žáden rozpor mezi všemi stranami v tom co tu bylo napsáno Thumb up o vkusu to vždy je to je jasný ale myslím že jde udělat dobrá bedna z papíráků stejně tak z keremiky,polypropylenu,TPX,kevlaru,skla,uhlíku i kovu pokud je to promyšlený a dobře poskládaný a precizně odladěný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pink panter
Hifista


Založený: 23 máj 2010
Príspevky: 141

PríspevokZaslal: St jún 09, 2010 10:58:55    Predmet: Odpovedať s citátom

-tak ešte Eton 11",ten vám konštruktérsky tak nevadil,môj vkus je jasný Cool
http://2i.sk/f59e85af7c
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: St jún 09, 2010 11:43:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepresadzujem silou-mocou ziadnu znacku. Takze vyskusam, uvidim a dam vediet. Skusim vsak este polozit inac otazku, aky stredobass do 2p do ceny 170EU by ste volili ako najlepsie riesenie pre 2pasmo. SS? Alebo sa najde aj nieco lepsie. Popripade este vas nazor, kedze ste tu uz robili s Eton-mi aku delicku zvolit ako najmensie zlo vzhladom na parametre toho menica. Diky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: St jún 09, 2010 19:55:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Dafidko :
odpověď č 1 - vys.... se na dvoupásmo a postav třípásmo
odpověď č.2 AT nebo SS revelator nebo W18NX od excellu popřípadě W17 starej s černou tkanou membránou.
odpověď č. 3 pokud 18 cm eton tak dolu do třípásma (Indra a spol a nemyslím tím Aloise... Smile ) a ideálně dělit okolo 500-600 pak dokáže udělat dojem. Potom ovšem nevím proč by se nemohl použít 8" nebo raději 10" a když jsme u toho tak 12" bude ještě lepších

Pink : si mi byl povědomej znám tě z hifinázorů acon tam o tobě dal vlákno - ale pokud vím ty neděláš výhybky - to snad dělá Bunta ne ?

Ta práce je jinak moc HEZKÁ ! WTZ.

_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist