Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Plastova spojka na hriadel potenciometra....

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mechanické konštrukcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: Št jún 10, 2010 11:20:50    Predmet: Plastova spojka na hriadel potenciometra.... Odpovedať s citátom

Chlapi zhanam nejaku sikovnu plastovu spojku na hradel potenciometra Alps, ktora by sa dala pouzivat aj pod uhlom. Neviete o niecom ? Dakujem....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimi
Hifista


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Št jún 10, 2010 15:51:51    Predmet: Odpovedať s citátom

co třeba něco takového???

http://www.rcm.cz/e-shop/rc-modely-lodi/lodni-prislusenstvi/lodni-hridele-kardany-spojky/2.stranka
http://www.jihoceskymodelar.cz/eshop/kardany-a-spojky/kardan-spojka-prima-4-0-4-0-mm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št jún 10, 2010 16:38:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som použil niečo podobné (alebo rovnaké ?) ako v tom druhom odkaze. Vedie to aj Farnell
http://sk.farnell.com/huco/103p13-2222-f/universal-joint-6x6/dp/7077142?Ntt=7077142
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: Št jún 10, 2010 23:23:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky moc chlapi, moc ste mi pomohli, presne toto som potreboval...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2011 13:58:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Z kadial beriete plastove spojky na hriadel potenciometra priame? Nieco take ako je na obrazku. Vsade mi ponukaju len kovove Sad Dakujem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2011 15:56:46    Predmet: Odpovedať s citátom

kup si hadici treba na kyslik, ta ma vnitrni prumer 6 mm a kdyz to pres osicky stahnes nejakym paskem (at uz kovovym s dotahovanim sroubkem, nebo obycejnym stahovacim) mas problem vyresenej a jeste tim diky pruznosti hadice muzes srovnat +- 0,5 mm, kdyz ti ujede osa potenciometru...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2011 16:08:23    Predmet: Odpovedať s citátom

luikas napísal:
kup si hadici treba na kyslik, ta ma vnitrni prumer 6 mm a kdyz to pres osicky stahnes nejakym paskem (at uz kovovym s dotahovanim sroubkem, nebo obycejnym stahovacim) mas problem vyresenej a jeste tim diky pruznosti hadice muzes srovnat +- 0,5 mm, kdyz ti ujede osa potenciometru...

Ak by som to potreboval vyriesit provizorne, tak by som nad niecim takym rozmyslal, bohuzial potrebujem "profesionalne" riesenie, prostrednictvom spominanej plastovej spojky, vo Farnelly ju ponukaju za 13EU, co sa mi vidi na kusok plastu dost...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2011 20:45:57    Predmet: Odpovedať s citátom

A proč nemůže být ta spojka kovová? Proč plastová? Já použil kovovou spojku a plastovou hřídelku, vše mají zde http://www.customworks.cz/komponenty/
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2011 20:55:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně stejné plastové spojky jsme v práci dávali k inkrementálním snímačům, vyšla tuším na 150,-, zjistím odkud to bylo. Docela precizní, dotahovalo se to imbusy..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2011 21:26:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevěděl jsem, že se takové spojky dělají i z plastu. Ale dnes je to vlastně normální. Kovové jsou docela drahé, takže když Robert tvrdí, že i v plastu jsou dobré a najde to, tak předem děkuji Wink , může se to hodit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dafidko
Hifista


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 184

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2011 21:33:26    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
A proč nemůže být ta spojka kovová? Proč plastová? Já použil kovovou spojku a plastovou hřídelku, vše mají zde http://www.customworks.cz/komponenty/


Plastova preto, lebo nebudem pouzivat hriadel, ovladacie prvky su blizko/priamo na prednom panely...Myslim si, ze to bude cenna informacia pre vsetkych Smile ja som nasiel nejake plastove, ale chceli zato sialene sumy (na inkrementacne enkodery)..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mechanické konštrukcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist