Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Organizace nahrávek klasické hudby

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
landau
Hifi obsluha


Založený: 01 december 2009
Príspevky: 13
Bydlisko: Fribourg, Švýcarsko

PríspevokZaslal: Pi jún 25, 2010 21:15:29    Predmet: Organizace nahrávek klasické hudby Odpovedať s citátom

Zdravím! Myslím si, že na tomto i jiných fórech se již dosti detailně řešila (a vyřešila) otázka, jak archivovat CD ve smyslu přesného stažení dat z CD do počítače. Mě by ale zajímalo, jak v získaných souborech dále udělat pořádek. Vzhledem k tomu, že se mi vhodný software nepodařilo najít, rád bych eventuálně naprogramoval něco pro tento účel použitelného. Předtím by mě ale zajímaly názory a zkušenosti ostatních.

Konkrétně: používáte někdo k organizaci nějaký databázový nástroj? Pokud ne, měli byste o něco takového zájem? Scanujete-li (a jakým způsobem) booklety a obaly disků? Jak je pak uchováváte spolu s hudebními daty? Přidáváte do výsledných souborů ID3 tagy? Manuálně, nebo se spokojíte s FreeDB? Podle čeho všeho je žádoucí v databázi vyhledávat? A tak dále, a tak dále...

Pár postřehů:
Získal dojem, že organizace typu "kolekce", používaná v drtivé většině přehrávacích programů je pro klasickou hudbu nevhodná. Neboť v klasické hudbě je důležitý skladatel a skladba, tato skladba pak může být nahrána různými orchestry na různých CD. Někdy si ale zase chceme prohlédnout a pustit nějaké konkrétní CD, či vyhledat nahrávky určitého orchestru, dirigenta nebo sólisty. Bylo by dobré mít k dispozici booklet.

Dále tagování: FreeDB obvykle poskytuje dost odfláknuté a často nekonzistentní tagy, které navíc obvykle nerespektují správná pole. Je pak obtížné je dále strojově zpracovat. Nástroje (grafické) pro tagování jsou navržené na populární hudbu a tagovat v nich symfonie je velmi pomalé. Tuto část problému jsem si pro sebe již vyřešil, napsal jsem a postupem času vypiloval skript, se kterým se dá tagovat s minimem psaní. Potřeboval bych ale vědět, jaké všechny informace si do tagů ukládají/chtěli by ukládat ostatní, a jakým způsobem (tj. zejména do kterých polí)?

Těším se na případné další náměty!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi jún 25, 2010 21:46:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne stahujem lossless FLAC a nasledne subory TAGujem pomocou MP3Tag ( http://www.mp3tag.de/en/download.html ). Sucastou TAGov, ktore dotiahne MP3Tag je vo vacsine pripadov aj obal albumu, ktory sa potom zobrazuje v prehravaci Foobar2000. MP3Tag pozna viacero serverov (nie len FreeDB). Mozes si tam dat aj vlasny cover. Pripadne doplnit do TAGov, co len chces. Hudbu mam potom rozdelenu v adresaroch v strukture:
kód:
/meno_interpreta/rok_vydania nazov_albumu/*.FLAC

Napr:
/U2/1900 Boy/*.FLAC
/U2/1901 October/*.FLAC
/U2/1902 War/*.FLAC
. . .


Ripovanie si samozrejme musis spravit rucne (EAC). Tu ina cesta nie je.

Vyzera to nejako takto:
http://img442.imageshack.us/img442/7427/foobar.jpg
http://img709.imageshack.us/img709/8314/54614801.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jussi
Nádejný hifista


Založený: 13 august 2008
Príspevky: 73

PríspevokZaslal: Ne jún 27, 2010 15:40:41    Predmet: Odpovedať s citátom

na katalogizaciu som pouzival WhereIsIt, ale casom som sa na to vykaslal, kedze aj tak 99% veci mam na HDD a vypalujem iba obcas nieco do auta, inak to robim v podstate rovnako ako Odar. najviac prace mi dalo pretagovat celu zbierku a opravit nazvy suborov .... ked to uz je raz hotove a spravne otagovane, pridavat dalsie veci nie je problem a na organizaciu potom staci aj Library vo Foobare
_________________
j.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist