Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Casea
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 14:29:40    Predmet: Casea Odpovedať s citátom

Tak nám Dawso půjčil na otestování naší nově dodělané poslechovky svojí novou Caseu. Já dosud nic od této firmičky neslašel, takže jsem byl ozvláště zvědavý...A výsledek vysoce předčil mé očekávání - ta lehkost, s jakou přehrál tento kousek stotisícovou tovární konkurenci, je až úsměvná...BRAVO, JEN TAK DÁL !!! Zbytek aparátu: DIY 4p. boxy a TYA III... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 14:34:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Priznam sa, ze Casea Sirius2 je jeden z mojich moznych kandidatov na upgrade.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 14:57:34    Predmet: Odpovedať s citátom

To je dobrá správa. Koncom leta budem mať Sirius2 XLR ako DAC so synchro hodinami. Sa teším.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 19:42:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem rád že to konečně slyšel někdo další jehož hodnocení má váhu v klidu a na pořádným aparátu s podobnými pocity jaké jsem měl já z tohodle zdařilého modulu. Díky Pavle jsem rád že nejsem za tetřeva Smile .... určo se v nejbližší době pokusím stavit a poslechnout konečně vaše dětičky v odpovídající místnosti a na bednách který považuji za velmi kvalitní a dle mého gusta! Smile Během nějaké doby bude k dispozici plnotučnější řešení s hodinami,kde podle tvůrce je to bude ještě další velkej skok... Vcelku si myslím že bude konečně otázka zdroje zvuku na dlouho u mě konečně 100% vyřešena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 20:16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla informacii, ktore mam od p. Vranu ten modul kukuciek nie je (aspon podla mna) az tak velmi drahy. Nechcem sem pisat presnu sumu. Pri cene celeho prevodnika to ale nie je suma, ktora by uz nejako extra zavazila.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 21:10:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemáte niekde blízko Tomášov DAC na porovnanie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 21:40:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ľubo radši ne,třeba bys byl pak ze své investice velice zklamán Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 22:42:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ze by? Laughing Ja to mam krapet jinak, nedokazu sice v DA zpracovat DSD, zato mam 6 vstupu, rizeni hlasitosti v analogove domene ktera nedegraduje bitovou hloubku, dokazu zpracovat 44,1 - 192, moznost externi synchronizace na kazdy vstup, nepotrebuju uz ridici zesilovac nebo predzesilovac, muzu pripojit primo sluchatka, mam dva symetricke vystupy pro biamping a k tomu jako bonus dalkove ovladani. A katastrofa to rozhodne neni... Naposledy to hralo na BW801N, k nim dva suby, predek AR REF-5 a classe monobloky. Pro porovnani od AR DAC-7. Jestlize to obstoji v takoveto sestave, tak sestavy ktere mame vetsina doma budou myslim dostacujici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 22:54:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Sem si jen přátelsky štouchnul Very Happy Věřím však,že třeba červíček v hlavě někomu vrtá Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 22:59:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Uplne v pohode, nepsal jsem to v nepratelskem tonu, kdyby cervi nehlodali, zustali bychom vsichni u podobnych stroju jako byla ma prvni Tesla A3 tusim -)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št júl 29, 2010 09:27:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa o svoju mašinku vôbec nebojím. A porovnanie Casea s hodinami vs. BB DAC s hodinami určite bude Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št júl 29, 2010 18:33:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně informace od Kazzatele pochopitelně nepřekvapuje. S prvním převodníkem Casea jsem měl možnost se seznámit už před 6 lety. Zvukově dotažený Sirius II v podstatě kdekoliv zapojený nebude nejslabším článkem sestavy. Doporučuji Mistře, aspoň na zkoušku, i předzesilovač Casea Lyra v nejnovější verzi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št júl 29, 2010 19:13:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel - Pavle víš jaké zapojení je použito v analogové části na výstupu přístrojů značky Casea? Já myslím, že poté co to zjistíš, se ti to už tolik líbit nebude. Smrdí to Pásem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št júl 29, 2010 19:57:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi podobně nevoní Danovi DPA. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št júl 29, 2010 20:20:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak do toho se já chlapcům určitě motat nebudu. Ale něco z toho vyplývá ne? Ať se to někomu líbí nebo ne, posuzování podle parametrů a nebo zapojení přístroje je prostě k ničemu a vůbec to o ničem nevypovídá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Št júl 29, 2010 21:08:48    Predmet: Odpovedať s citátom

V Siriovi nic passovského není Smile Je tam pouze sledovač na výstupu uzavřený ve ZV výstupního operáku. Zapojení jak jsem viděl... Tahle věcička dobře hraje i dobře měří = jen takové přístroje mají šanci mě oslovit... jakmile jedno z těchto dvou věcí není splněno stroj je pro mne nezajímavý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št júl 29, 2010 21:51:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobře hraje a špatně měří = nemůže mě oslovit. Aha. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št júl 29, 2010 22:55:18    Predmet: Casea Odpovedať s citátom

Inu, dnes jsme v testování pokračovali...výsledky jsou velice zajímavé a v podstatě mi potvrdily to, co jsem tušil už dávno...že to bude ale natolik výrazné, to jsem netušil...tož poslouchejte:
Protože fandím oběma českým výrobcům převodníků, požádal jsem Filipa o zapůjčení jeho skvízboxu, protože vím, že jeho součástí je i " malý " Tomášův převodník...
Nejprve jsme testovali oba v nízkém rozlišení, tj. na běžném CD formátu. Výběr nahrávek byl hodně široký, tj. od klasiky přes jazz, rock až po metal. Nemyslete si, že jsem nějaký alibista, ale přestože rozdíly byly naprosto jasně slyšitelné, nedovedl bych říct, co bylo lepší : Tomášův měl jakoby širší stereobázi a současně i zdánlivě zdůrazněné oba konce pásma, zatímco u Casey tomu bylo naopak, tj. užší bázi a současně relativně zdůrazněný střed pásma, nicméně rozdíly by byly pozorovatelné jen při přímém porovnání...až potud lze říct, že spokojeni mohou být majitelé obou přístrojů...
Můj osobní šok ale nastal při přechodu na vyšší formát rozlišení, tj. konkrétně na 24/96 ( vyšší rozlišení jsme nezkoušeli, nemajíce patřičné nahrávky ): teprve přímé srovnání na kvalitním aparátu konečně ukáže, jak je CD formát nepoužitelný, jaká je to sračka ! Ti, kteří tvrdí, že je rozdíl zanedbatelný a že vypiplané cédéčko je pro vážný poslech dostatečně dobré, mají buď šitózní aparát, nebo jsou naprosto hluší tetřevi ! CD formát se hodí leda tak do auta, do bazénu, nebo na hajzl, ale už nikam jinam ! Přestańte se již utěšovat, že tomu tak není a pohlédněte pravdě do očí !
Všechny testy a srovnávání komponentů, jsou leda tak pro smích, je-li použit k testování CD formát, neboť stupnice hodnocení by v tomto případě správně měla být asi takováto: skoro nesere - občas sere - sere skoro porád - sere strašně - i myši utíkají....
Oba testované převodníky by v CD formátu splňovaly tak stupeň jedna až dva, ale ve formátu 24/96 byly již výrazně lepší... Nechci slovně popisovat co vše tento formát přinese, neboť slova jsou jen slova, ale radím všem, aby si to taky bez předpojatosti vyzkoušeli..ale zdůrazňuji na dobrém aparátu, tj. takovém, který nemaskuje...my ho měli, bohudík...víc psát nechci, protože to by bylo na několi večerů...a teď se můžete do mě pustit... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 00:57:50    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel:
Já tohle říkám dávno... hi-res,hi-res-a ještě jednou hi-res Very Happy proč asi mam několik let vanity Very Happy Dělal jsem stejné srovnání na jiný sestavě a u mě SiriusII přehrál HS-DAC zejména v hi-res nahrávkách (vlastnil jsem oba) na CD byly porovnatelný.. HS-DAC hutnější a Sirius průzračnější a vzdušnější.

Pasul:
Ano,nevím co je na tom divnýho,já jen nemam moc rád blbě udělaný věci a sračky v hezkým kabátku , když blbě měří rovná se pro mne o blbě udělanou věc, není to nic proti ničemu. Kdo tvrdí opak jeho volba, já to mam takto ..

... pár věcí které jsem měl půjčené nebo jsem měl možnost vidět měření a zároveň poslouchat ... Namátkou mohu jmenovat např. rádoby všude opěvovaný highend a přitom jde vesměs reálně mrdky Very Happy

Reference 3A,Audio Note (snad všechno) ,CEC/Amber,Pass Aleph P + Pass Aleph 3... abych pokračoval na to tu není místo a už vůbec ne téma.Nic ve zlým ale každej může mít o tom co je top trošku jinou představu.Ksou věci který třeba na první poslech jsou něčím jiný a zajímavý ale po čase člověk zjistí že to je jen jinak barvící věc...a musí pryč.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 07:16:20    Predmet: Re: Casea Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Můj osobní šok ale nastal při přechodu na vyšší formát rozlišení, tj. konkrétně na 24/96 ( vyšší rozlišení jsme nezkoušeli, nemajíce patřičné nahrávky ): teprve přímé srovnání na kvalitním aparátu konečně ukáže, jak je CD formát nepoužitelný, jaká je to sračka ! Ti, kteří tvrdí, že je rozdíl zanedbatelný a že vypiplané cédéčko je pro vážný poslech dostatečně dobré, mají buď šitózní aparát, nebo jsou naprosto hluší tetřevi ! CD formát se hodí leda tak do auta, do bazénu, nebo na hajzl, ale už nikam jinam ! Přestańte se již utěšovat, že tomu tak není a pohlédněte pravdě do očí !
Všechny testy a srovnávání komponentů, jsou leda tak pro smích, je-li použit k testování CD formát,...

Very Happy Další se chytil Very Happy , já to tvrdím už dávno, jen si všichni myslí, že jsem pořád mimo. Ten skok je obrovský a znatelný i na horším aparátu.
Ano, CD je vyráběno vesměs pro masy na nenáročné přehrávání v autě apod. Proto čím dál větší komprese dynamiky apod. Kdežto u DVDA, SACD, BD se tak nějak předpokládá, že tohle se v autě asi hrát nebude, tudíž se dynamika tak nekomprimuje, provede se třeba případně i nový kvalitnější mix, menší zkreslení díky vyššímu rozlišení, přesnější nezkreslené výšky atd. ....
Ale těžko to přijme někdo, kdo si koupí CDP za hromady peněz a pak zjistí, že to opravdu kvalitní na tom vlastně ani nepřehraje. Wink Nechtěl bych být v kůži těch lidí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 07:42:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to otázka priorit. Já si užívám i CD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 07:49:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Skor je to otazka dostupnosti albumov na DVD-A a podobne . . .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 07:50:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechme toho jak hrajou vicebitove zaznamy, vsichni vime ze kdyz jsou dobre udelane je to parada. Jenze moji oblibenci na tomto asi nikdy nebudou a PF potisici jinak zmrseny uz taky nemusim. Takze u tech zas...nych 16 bitu budem nekteri jeste hoodne dlouho. A nepomuze nam uz ani svecena voda, nekdy pomaha nesvecena vodka -)))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 07:55:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to otázka priorit.
Jenze moji oblibenci na tomto asi nikdy nebudou

Je to spíše,než priorit, otázka možností,že?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 08:08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to především otázka priorit, pro můj požitek je rozhodující hudba. Samozřejmě, když je i zvukově prvotřídní, tím líp. Znám i takové "hifisty", kteří kvůli zvukové nekvalitě přestali poslouchat některé kapely, ba i žánry. Těm se směju, nelituju je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 08:09:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Uplne suhlasim s TomasT. Moja srdcovka su U2 a okrem DVD, co vydali (myslim koncerty), som nasiel potazmo nejake akoze DVD-A - ale to bol len klasicky album (How to Dismantle an Atomic Bomb) rozmixovany do DTS 5.1 pri 48 kHz. Takze ziadny zazrak. Este som niekde nasiel Vinyl rip 96/24 Joshua Tree, ale to bolo na K701 nepocuvatelne. Sumiet to sice nesumelo, ale ked som si precital, co vsetko s tym LP robili, aby to odsumeli (bol tam cely postup), bolo mi hned jasne, preco to zie uplne tupo a je to bez zivota a dynamiky.

Takze "hura" spat na 44,1 / 16 Laughing

Uznavam, ze Dire Straits, Pink Floyd, Eagles v DVD-A kvalite je uplne ina liga. Ale to je asi vsetko, co ma v HiRes zatial zaujalo. Vyber je skutocne zufaly.


Naposledy upravil Odar dňa Pi júl 30, 2010 08:17:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 08:17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhaut

Myslel jsem to v návaznosti na kazzatelovo

je-li použit k testování CD formát, neboť stupnice hodnocení by v tomto případě správně měla být asi takováto: skoro nesere - občas sere - sere skoro porád - sere strašně - i myši utíkají....

...že prostě "naše" hudba není v hi-resu,takže možnosti stejně jiné nejsou.

Takže holt se budeme těšit ze sračkoidních 16/44,1.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 08:20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

K testování limitů audio zařízení je užití kvalitních hi-res nahrávek v dnešní době povinností.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 08:27:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Já třeba díky tomu objevil nové oblíbence. Wink
Poslouchat celý život jen to jedno je pro mne nuda. Na světě je spousta skvělých věcí. Ne jen Pink Floyd apod. Člověk by neměl ustrnout na jednom místě. Já už věci, které jsem poslouchal v dětství, moc neposlouchám. Je jiná doba, jiné možnosti, jiné příležitosti. I já jsem trochu jiný.

Ovšem posuzovat HR jen z kdovíjakého vinil ripu či podomácku udělaných upmixů je o ničem. Věci vydané v HR oficiálně jsou to pravé. A je jich dost, ale nesmí se člověk omezovat jen na uzoučký výběr.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 08:36:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Někoho holt ty parotlakový výšky CD formátu neserou, omlouvajíc to nedostupností tý " správný muziky " ve vyšším rozlišení. A mají pravdu, u správnýho metálu je to vlastně putna a o ten právě jde... Laughing Ale ať pak nepíšou ty sofistikovaný rozbory o zvuku aparátu ( i já jsem je psával, protože jsem byl trotl )...koneckonců procitnutí bejvá někdy krušný... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist