Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PC Zvuková karta E-MU 1212M
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 11:00:58    Predmet: PC Zvuková karta E-MU 1212M Odpovedať s citátom

Ani nie pol roka mám novú PCI zvukovú kartu od výrobcu E-MU typ 1212M http://www.emu.com/products/product.asp?category=505&subcategory=491&product=9872&nav=technicalSpecifications
Karta je osadená dobrými prevodníkmi A/D (AK5394A) aj D/A (CS4398) pričom je aj dobre navrhnutý dizajn. Má docela slušné odstupy od DC po VF. http://jmd.szm.sk/Audio/Measurement/E-MU1212M/E-MU1212M.html
Necnosťou tejto karty sú použité OZ od výrobcu JRC typ NMJ2068M. Je to poznať hlavne na náraste THD 2. a 3. v závislosti od vybudenia výstupu. IMHO nevhodný OZ na nevhodnom mieste. Rovnako ani obvodová topológia analógového výstupu za D/A nie je šťastne riešená vid schéma nižšie. Vstupná časť pred A/D je riešená podstatne lepšie - na štandardnej úrovni ale rovnako s uvedenými OZ.
Včera večer som si skreslil schému časti ktorú by som rád ako prvú upravil. Pravdupovediac ma zaskočilo riešenie DC ofsetu pomocou dvoch elektrolytov 47uF hneď za D/A. Ďalej na prvý pohľad som na výstupe videl 16 smd tranzistorov, dúfajúc že by to mohol byť diskrétny buffer Rolling Eyes no to sú len útlmové Mute obvody. atď. atď.
Zo zámeru vymeniť len dvojité OZ za vhodnejšie pre túto pozíciu mi zostalo len váhavé rozčarovanie Confused
Čo vy na to, pustiť sa do tuningu, prekopať to a zaviesť DC servo? Pri tých elektrolytoch je vôbec účelné meniť OZ za s vyšším SR? Pravdupovediac nemám dobrý prehľad o sortimente OZ. Čo dvojitého by tam za ideálnych podmienok bolo vhodné dať? Stretol sa niekto z Vás s takýmto riešením výstupu za D/A prevodníkom?


Napájanie analógových obvodov +/- 12V.



Naposledy upravil jmd dňa Št január 22, 2009 09:38:39, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
EKKAR
Hifi obsluha


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: Anywhere in Czech Republic

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 17:44:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Žial nepoznám Tebou popísané OZ, ale ak si žiadaš dvojité, možem Ti odporučiť alebo starší typ, ktorý mám osobne vyskúšaný, no rýchly a nízkošumový - NE5532, alebo novší, ktorý ale poznám iba z literatúry - no mal by byť celkom normálne dostupný, a to je NJM4580 - podla testov v AR je to najmodernejší člen radu, začínajúceho dnes už prehistorickým MC1458, je rýchly, takmer nešumí, má velmi dobrú symetriu limitácie - jednoducho IDEÁL pre nf. Okrem normálneho puzdra DIP8 (má aj SMD verziu) sa vyrába aj v jednoradovom puzdre SIL8, vývody majú rovnaké zapojenie ako u DIPu, len sú v 1 rade - ako keby si zobral 16vývodový DIL, jeden rad nožičiek mu odcvikal, druhý narovnal kolmo od "tela" obvodu a takto ho oproti normálnej polohe otočený o 90° zapájal do dosky... Ušetríš tým zopár milimetrov na 1 obvode, no ak je jich 20, už je to pekných pár centimetrov! A kúpiť by sa mal dať takmer všade, neviem, ako je to v SR, v Česku ho majů v GESu aj u "Chobota"(= GM Electronic) za nevelký obolus rovno na pulte... Osobne si myslím, že keď je JRC producentom tak vychýrenej NJM4580, tak by ani NJM2068M nemuseli byť až také zlé, ale ako už som písal, nepoznám tento obvod. Takzvané "nízkošumové" dvojoperáky z radu TL07x s j-FET vstupmi bysom tam nedával, nemám s nimi dobré skúsenosti, mal som aj NDR klony B072, aj originálne označené IO made in Malaysia a žiaden mi nedal symetricky obmedzený signál, ked som ho testoval v limitácii. Majú vysokú vstupnú impedanciu a na takéto vstupy sa nachytáva kade-tade všetko vf rušenie, čo ho okolo je. Drums
_________________
nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Volty všecky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 20:30:11    Predmet: Odpovedať s citátom

NE5532 je klasika, opravdu dobrý. Ale NJM4580 neé, ten test v AR dělal člověk, který je o pár stránek dál nabízel k prodeji. Když to na výškách nevycházelo, neváhal pro THD do 20 kHz použít filtr na 30 kHz. To zkreslení pak hezky klesalo se stoupajícím kmitočtem. Headbang
Ale dnes by měl být velmi dobrý LM4562, brzy ho podrobím testům.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2007 21:22:23    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 19:30:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 00:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi to nemyslíte vážne Shocked hoci keď sa zúfalo pozriem na tie elektrolyty hneď za D/A tak sa ani nemám čo čudovať, zraziť nohy k sebe a nechť tam to čo autor zamýšľal Confused
Mal som na mysli tuning s jasnejším cielom vo výsledku. Takto by som sa len motal okolo toho samého a mohol by som sa len naivne utešovať, že tá práca stála za to Nono
Priamo sťahuje datasheet k NJM2068 od JRC v pdf formáte:
semicon.njr.co.jp/njr/hp/fileDownloadMedia.do?_mediaId=117
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 07:41:03    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA
D.Self je nepatrne rýchlejší v testovaní LM4562 Wink
http://www.dself.dsl.pipex.com/ampins/webbop/LM4562.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 10:09:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby sis s tím chtěl pohrát více, můžeš z toho 34pinového konektoru vytáhnout I2S, které jde z Audigy2 čipu skrz FPGA na PCI desce do CS4398 na té analogové kartě, a udělat si celý vlastní DAC, třeba mimo PC Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 10:40:47    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin
Uvažoval som pôvodne, že keby bol nejaký vážny problém so zarušením v PC skrini, že túto časť - tak trochu nezávislej karty (A/D+D/A+MIDI) - vyvediem do samostatnej krabičky. Aj pre túto možnosť som zvolil kúpu tejto zvukovej karty.
Do akej vzdialenosti sa môžu ťahať tieto logické signály? V tomto prípade to je plochým viacžilovým káblikom známim z PC techniky v dĺžke do 200mm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 10:44:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Čisté I2S bych netahal moc daleko, s tím mám špatné zkušenosti. Spíše bych zkusil přes LVDS http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=100
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 10:55:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako je vidieť z fotografii, je tu možnosť nadstaviť nové DSP na miestach meracích bobov - zlatené piny v rade vedľa seba blízo prevodníkov. V tom prípade by som vyrobil analógovú časť samozrejme v patrične lepšiom zapojení. Vypojili by sa len R=0 alebo 47uF elektrolyty čo by asi bolo najschodnejšie. a miestom spätného pripojenia by boli priamo konektory so zachovanými útlmovými mute obvodmi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 11:04:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi nejlepší řešení, škoda nevyužít ten DAC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 12:45:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Je hezké, že D. Self je rychlý. Ale jeho měření se mi vůbec nelíbí. Pročpak měří při výstupním napětí skoro 8 Volt? Protože při 3V by nenaměřil vůbec nic. Navíc měří THD+N, což je pro takovéto obvody krajně nevhodné. Jinými slovy, LM4562 je mnohem lepší, než by se podle jeho grafů mohlo zdát. Že zkreslení stoupne, když do vstupu dá odpor 33k není problém, to je celkem pochopitelná vlastnost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St marec 28, 2007 15:25:05    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Jinými slovy, LM4562 je mnohem lepší, než by se podle jeho grafů mohlo zdát.

Presne tak, "čisté"THD je minimálne o rád lepšie (sám píše, že je to na hranici rozlíšenia AP).Samozrejme s menšími odpormi v NFB sieti,I bias ( a prúdový šum) nie je zanedbateľný. Používam ich cca 2 mesiace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št marec 29, 2007 16:52:17    Predmet: Odpovedať s citátom

BV
keď už sa to tu nehýbe..., je prosím nejaké meranie na Lynxe prípadne iná skúsenosť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št marec 29, 2007 17:05:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte otázočka, ak tomu rozumiem - výstup D/A prevodníka v mojom prípade je napäťový t.j. samotný D/A má v sebe zahrnutý I/V prevod a výstupný prenos je už klasicky napäťový?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št marec 29, 2007 18:08:44    Predmet: Odpovedať s citátom

S elyty si nedělej starost - dle mé zkušenosti jsou bez problémů. Pokud jde o operáky, též bych se klonil k NE5532. Anebo, pokud chceš něco opravdu hogofogo, zkus vymámit z Analog Devices vzorky AD8599 - je to tak trochu jakoby dvojitá AD797, ale stabilní s jednotkou a dva v jednom SOIC. Ostatně by šly možná i koupit - třebas u Amteku.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št marec 29, 2007 18:32:23    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Ešte otázočka, ak tomu rozumiem - výstup D/A prevodníka v mojom prípade je napäťový t.j. samotný D/A má v sebe zahrnutý I/V prevod a výstupný prenos je už klasicky napäťový?


Vacsina CS-iek ma napatovy vystup, aj toto.

Inak ten LM4562 vyzera, ze ma aj prijatelnu cenu, hoci v nasich koncinach som ho este nevidel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 06:05:29    Predmet: Odpovedať s citátom

a čo tak v prvom rade vyhodiť mute tranzistory na výstupe, a zmerat či sa to zlepšilo. (U Sony DVD NS 905 sa týmto výrazne zlepšil zvuk)

až potom by som začal vymienať OZ, prípadne by som tam dal OPA6132 na samostatnej doske, a máš priamo symetriku s najmenším THD.

Ale aj tak sa mi zdá, že skôr kvalitu obmedzuje použitý DAC.

Ja osobne by som to riešil externým DACom (PCM1794), pripojeným cez optiku a MCLK od DACu by som cez ADuM140xCRW viedol do EMU.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 07:25:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za radu, preverím - vyskúšam.
Moc nadeje však tým mute tranzistorom nedávam. Nie su v ceste len skratujú výstup. Zarušenie vf a aj nf je v pohode. THD sa zvyšuje v závislosti na úrovni výstupného signálu a prestriedavajú sa medzi sebou vo vrchole 2. s 3. harmonickou. V podstate čím nižšia výstupná úroveň signálu tým THD viac klesne. Na spodnej hranici je prirodzené, že začnú toto meranie ovplyvňovať vf zložky a šum - teda ak priemerujem dajmetomu až do 10tej harmonickej. Od 2/3 plného rozkmitu začne THD narastať pomali až kvadraticky. Preto IMHO podľa týchto indícii to typujem práve na tú NJM2068.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 08:14:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty operáky na kartě patrně pracují s dost nízkým napájecím napětím, na které nemusí být stavěné, a pak, při vzrůstu rozkmitu může zkreslení celkem pochopitelně narůstat. Doporučuji zjistit, čím jsou v kartě napájené, a pak se poohlédnout po něčem lepším. Existuje spousta operáků pro nižší napájecí napětí, které mají excelentní signálové parametry - dělá je především AD, TI-BB a MAXIM a ode všech se dají sehnat vzorky.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 09:12:08    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Ďakujem za radu, preverím - vyskúšam.
Moc nadeje však tým mute tranzistorom nedávam. Nie su v ceste len skratujú výstup. .


Tak to děláš chybu. A ještě odpoj jejich buzení, pokud tam vede extra plochý kabel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 10:44:35    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
tú nádej nedávam ako som už písal, preto že nemám ani tak problém s rušením, kde by sa to IMHO prejavovalo ale so samotným THD už aj pri 1kHz. Káblik tam nevedie leda tak pájkovať, čo už nie je to orechové na len vyskúšanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 11:00:46    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA6132 - není to překlep? Takový neznám...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 13:09:51    Predmet: Odpovedať s citátom

jasné OPA1632

s tými mute trandami - nedochádza pri väčšom výstuonom napätí k modulácii kapacity trandu ?

skús ich vyhodiť v jednom kanále, som zvedavý či sa niečo zmení
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št apríl 05, 2007 13:26:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Dám potom vedieť,
teraz sa už chystám na týždeň do Hradišťa pod Vrátnom, oddýchnuť si, vybehnúť na menšiu túru, už sa teším Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 23, 2008 11:43:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Skusil som malý experimetn popasovať sa s problémami prepojenie komponentov s PC.
Mám na skúšku od brata "vajíčka" trafa z Tesly Elektroakustika BA model číslo 506 670 67. Prevedením sa mi veľmi páčia. Nie su mi však vôbec známe parametre, len tie čo som si zmeral multimetrom DC 50 Ohm / 150 Ohm.
Toto trafo je docela dobre použiteľné, len by bolo vhodné buferovať výstup zvukovej karty. Na 20Hz už nestačí budiť vstupnú impedanciu trafa ani do 1Vrms. Prípadne použiť trafo s vyššími vstupnými impedanciami, ale potom ....

0dB = 1Vrms, 5m mikrofónneho kábla, trafo, 5m mikrofónneho kábla.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 23, 2008 11:45:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Rovnaká zostava len na 10kHz...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 23, 2008 11:50:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte zopár IMD 10kHz + 11kHz ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 23, 2008 13:02:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Konfigurácia samotného merania je 0dB = 1Vrms, 5m mikrofónneho kábla, trafo, 5m mikrofónneho kábla. COM každého kábla je spojené s tienením krátkeho káblika na IN a na OUT strane trafa. Tým pádom na strane PC vo zvukovke E-MU 1212M sú tieto tienenia spojené do jedného bodu COM a následne aj s PE. Ostatné tienenia t.j. jedeno dodatočné a samotný permaloy je bez pripojenia. 150ohm strana trafa je IN a 50ohm strana trafa je OUT.
Aj by som to nakteslil keby že mám nejaký manuál k tým trafám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
RASTER
Hifi obsluha


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 3
Bydlisko: NM, SVK

PríspevokZaslal: Pi máj 09, 2008 00:55:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím vás páni kolegovia, ak dovolíte zapojím sa do diskusie...

E-MU 1212M mám už cca 8 mesiacov, a bol som s ňou veľmi spokojný. Kupoval som ju prakticky kvôli rovnakým dôvodom ako jmd, a keď som pred pár týždňami na fóre head-fi objavil informácie že táto karta sa skutočne dá skvelo "doladiť", nedalo mi to a šiel som do toho...

Operáky som vymenil za LT1364, a elektrolity za exotickú BlackGate sériu od Rubyconu. Celá táto úprava (cena súčiastok, nie karty) ma vyšla na cca 8000Sk Twisted Evil Podľa návodu mi ešte zostáva nabiasovať opampy do A triedy a použiť na nich aj na DAC-e 10nF "decoupling" (pardón, nepoznám SK preklad) polypropylénové kondenzátory (s tým si dávam načas).

Zozačiatku pri rozohrávaní som bol skôr nemilo zaskočený zvukovým podaním, no dnes po cca 34 hodinách hrania ma vie tá karta (hudba z tej karty) doslova posadiť na zadok. Ak budete mať záujem, hodím sem link na orig. thread "tvorcu" tejto úpravy (je to v súlade s pravidlami fóra?), moje postrehy z premeny tejto karty sú rovnaké ako jeho, nebudem to tu kopírovať...

V krátkej budúcnosti plánujem ešte ďalšie (už z mojej hlavy) úpravy:
- v PC uzavrieť 1010 dig. kartu do samostatnej skrinky a tým ju odtieniť od VF "bordelu"
- kartu napojiť na samostatný "high-end" napájací zdroj
- na 0202 vymeniť 5V stabilizátor za high-end náhradu s vlastnou DPS
- použiť kvalitný prepojovací kábel medzi 1010 a 0202
- vyviesť 0202 von z PC priamo do zosilňovača a tým zredukovať vplyv interconnect káblov
(dúfam že som na nič nezabudol Smile )

Mám dojem, že táto karta má obrovský potenciál, a určite každému, kto ju vlastní, odporúčam nebáť sa drastickejších úprav Thumbs up

Ak má ktokoľvek pre mňa alebo jmd-a nejakú radu/reakciu/dotazy/pochybnosti/..., budem veľmi rád keď sa o ne podelíte. Čím viac sa o tom popíše, o to lepšie tá úprava môže dopadnúť. A vo tom to je... Cool

PS: pardón za tú druhú fotku, nejak je to rozmazané...



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 1 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist