Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HTPC a Linux
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
termit
Nádejný hifista


Založený: 11 júl 2009
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Po december 12, 2011 16:04:35    Predmet: Odpovedať s citátom

HTPC funguje, počítač je tichý, hrám cez neho hudbu naťahanú do sieťového serveru, čo sa obrázkov a TV týka - zostal som na mŕtvom bode. Nemám čas sa učiť Linux a mrzí ma to. Takže tam mám TV kartu Tevii 470, namiesto Linuxu W7 a vonku toroidnú parabolu so štyrmi LNB, zatiaľ som ani nebol schopný rozchodiť to na SW k tej Tevii. Ale venoval som tomu nejakých 5 minút - len som jednoducho skúsil, či niečo uvidím... Možeš mi prezradiť niečo viac o Tvojom vybavení? Aká TV karta a SW? Prípadne i čokoľvek o to MythTV... Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 12, 2011 22:03:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Mobilny MB Abit iL90-MV, mobilny CPU T5600, TV karty dualna DVB-T Hauppauge WinTV-NOVA-T-500, Analog+DVB-T+DVB-S LifeView FlyDVB Trio, HD 500GB, 2TB, SAT multifeed pre 4 druzice, Ubuntu 10.10. Maverick, MythTV 0.23. Rozmyslam nad upgrade CPU na 7200 (2core 2GHz + 4MB cache), potom dokaze aj FullHD 1080p cez HDMI. Na kupu masiny nevidim problem.
Bezne nahravam z jedneho DVB-T multiplexu 3 programy naraz. Masina vpohode stiha. Je to client/server architektura. Byvaju bezne pripojene pocas nahravania dalsi dvaja klienti, ktori paralelne pozeraju nejaky zaznam.
Dalej vuyzivame prehravanie DivX, XviD, DVD z disku aj DVD mechaniky, foto galeriu, MP3, ...
Chcel som upgradnut disky aby bol mirror 2x 2TB kvoli spolahlivosti, ale bohuzial ceny diskov su veeelmi nepriaznive.
Planujem upgrade MythTV na novsiu verziu 0.24.1, len nemam cas.
Masina bezi 24 hodin denne, ma odber okolo 55W (2disky a 2x TV karta robia dost).
Manzelka si bez MythTV nedokaze uz ani predstavit zivot... Wink

_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po december 12, 2011 22:12:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Jupi, jaké máš zkušenosti s tou nešťastnou GMA950? Jedu na nvidii a tam je FullHD HDMI přes VDPAU zcela OK, včetně těch samsungových HD demíček s tokem i přes 100Mbps.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po december 12, 2011 22:20:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen bych si dovolil upozornit na vycházející hvězdu tvheadend a xbmc s pvr pluginem. Je to sice stále ještě mírně nestabilní beta, ale vývoj pokračuje mílovými kroky. Konfigurace tvheadendu je opravdu jednoduchá, včetně zcela integrované konfigurace softcamu, který ve všech ostatních řešeních nebývá zrovna triviální. Přeci jenom ten tvheadend vyvíjejí holanďani Smile

Pro ubuntu je přímo repozitář s tvheadendem a patchnutým xbmc+pvr.

http://packages.pulse-eight.net/UbuntuInstall

http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=91716
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 12, 2011 22:50:15    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Jupi, jaké máš zkušenosti s tou nešťastnou GMA950? Jedu na nvidii a tam je FullHD HDMI přes VDPAU zcela OK, včetně těch samsungových HD demíček s tokem i přes 100Mbps.

Staci CPU 7200 (2core 2GHz, 4MB cache) alebo radsej 7400 alebo 7600 (2.33GHz, 4MB cache) a bude stihat prehravat FullHD priamo cez CPU.
Nemam rad pridavne graficke karty. Hucia a zvysuju odber. Kedze mam masinu iba ako HTPC (ziadne 3D hry), tak mi to staci...
Ak uz by som chcel prehravat napr. BD, kupil by som SandyBridge i5 2500K...

_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po december 12, 2011 23:36:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Jupi napísal:

Nemam rad pridavne graficke karty. Hucia a zvysuju odber. Kedze mam masinu iba ako HTPC (ziadne 3D hry), tak mi to staci...


Právě kvůli HTPC (FullHD v DVB-S2 a BR ripy) jsem šel do nvidie, samozřejmě jedině a zatím vždy pasivní Smile I nežravý ION to zvládá OK, kolega má. Přehrávání fullhd na CPU se mi osobně nelíbí, ale to je samozřejmě zcela individuální a je to tak správně Smile Myslel jsem, jestli třeba nemáš nějaké drivery, které to umí, protože ve win by HD mělo být akcelerované i na GMA950, pokud si dobře pamatuji.

Díky za rychlou odpověď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št január 12, 2012 08:47:09    Predmet: DSD decoding pod linuxom Odpovedať s citátom

Tak sa zda, ze sa niekto konecne podujal na vytvorenie podobneho DSD pluginu ako ma Foobar vo Win.
Zatial len pre MPD (od verzie 0.17), ale snad sa to rozsiri, potesilo by ma, keby to niekto obslahol aj do XBMC.

http://www.mail-archive.com/musicpd-dev-team@lists.sourceforge.net/msg01889.html

Este som to neskusal (nepodarilo sa mi zkompilovat poslednu mpd verziu z git-u), ale cez vikend si na to sadnem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št január 12, 2012 12:59:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavé. Mimochodem ten formát dCS DSD over PCM je elegantně jednoduchý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist