Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pomoc s Aldax SPV100

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Sabone
Hifi obsluha


Založený: 22 november 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia - RS

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 18:11:55    Predmet: Pomoc s Aldax SPV100 Odpovedať s citátom

Ahoj,
potreboval by som pomoc s opravou tohoto zosilňovača. Kupil som ho od jedného chlapca ako nefunkčný. Je tam asi nejaká chyba pri skladaní lebo nepretržite vyhadzuje poistku. Zobral som ho do servisu, je tam už cca. pol roka a neni ho schopný elektrikár opraviť, takže zajtra nesiem zosík domov. Jediný problém je že nemám od neho schému. Takže ak by to bol niekto schopný dať do prevádzky, resp. opraviť, velmi rád mu ho pošlem na opravu a na cene opravy sa samozrejme dohodneme. Najlepšie by bolo tu niekde na SVK, do čiech je to zbytočne veľa posielať.
PLS help niekto Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 18:50:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Napiš výroci tj. do aldaxu..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 18:54:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Dones to ke mě, opravím ti to na počkání.
Jinak se samozřejmě obrať na kluky z aldaxu Smile
Schema na takový kousek není zapotřebí, žádné vymyšlenosti tam nejsou.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sabone
Hifi obsluha


Založený: 22 november 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia - RS

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 18:55:31    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
Napiš výroci tj. do aldaxu..


Oni schému neposílaj. To bych musel poslat celou stavebnici do čech a oni by to opravili. To by by stálo více nez oprava samotní Smile

danhard napísal:
Dones to ke mě, opravím ti to na počkání.
Jinak se samozřejmě obrať na kluky z aldaxu Smile
Schema na takový kousek není zapotřebí, žádné vymyšlenosti tam nejsou.


No kdybych mohl určite ti to zanesu Smile Na kluky jsem se obratil, rekli mi at jim to poslu. No ja se moc do elektroniky nevyznám, proto kdybych mel schému bylo by to snadní, ale takhle je to pro mne moc Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne október 16, 2011 19:57:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Až na pár detailů je to tohle..

http://www.zosilnovace.eu/Zosilnovac100W.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Sabone
Hifi obsluha


Založený: 22 november 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia - RS

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 16:28:56    Predmet: Odpovedať s citátom

No dnes som bol v servise za chlapíkom, tvrdí mi že bez schémy sa to nedá urobiť. Že tam už spálil nejaké kondíky, ale že bez schémy sa ani nepohne. Takže pokúsim sa mu ešte zobrať tú schému čo si mi poslal roberto a uvidíme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 17:42:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono sa ti môže výmena pár kondíkov za pár korún pekne predražiť keď nevieš čo robíš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sabone
Hifi obsluha


Založený: 22 november 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia - RS

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 19:05:30    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Ono sa ti môže výmena pár kondíkov za pár korún pekne predražiť keď nevieš čo robíš.


Je to normalny servis, takže to že niečo spálil ON, tak samozrejme to aj nahradí Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tragac
Hifi obsluha


Založený: 12 december 2008
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ut október 18, 2011 20:35:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak s tým má už aj elektrikár problémy a odpaluje kondíky(??), tak to je čo za elektrikára? Na opravu, resp. na zistenie poruchy, mu musí stačiť obyčajný merák. Radšej to pošli niekomu, kto sa tomu rozumie a vie čo robí. A ak to chceš ešte nechať tomu "elektrikárovi", tak nech to pri oživovaní napája cez výkonové rezistory, alebo na reguľovateľnom zdroji, lebo narobí viac škody, jak osohu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sabone
Hifi obsluha


Založený: 22 november 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia - RS

PríspevokZaslal: Ut október 18, 2011 21:53:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak dneska som mu zobral tú schému, že potreboval vedieť hlavne nejaké napájanie koncákov či čo vravel. Tiež mu nejako neverím, nakolko píšete tu okolo že to velmi nepotrebuje ani schému. Uvidíme, že budúci týždeň sa nato pozrie. Ak to však dokašle ešte viac ako bolo tak to potom budem určite riešiť inak. Ja som mu to zobral v určitom stave, buď mi to vráti tak ako som mu to zobral alebo v opravenom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut október 18, 2011 22:36:29    Predmet: Odpovedať s citátom

No to mám rád, takovýhle kecy diletantů, který rozumějí hovnu a ještě mi radí...ty máš stát v haptáku a poulit oči jako když sere kocour do řezanky, bejt vděčnej že se ti podvolil se na to podívat a ne si diktovat, v jakým stavu ti to smí vrátit...je to jasný ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 06:22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne vychádza zo všetkého len jeden výstup: Ten elektrikár predtým robil na VVN, kde pomáhal ťahať AlFe laná. Inak to byť nemôže...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sabone
Hifi obsluha


Založený: 22 november 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia - RS

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 06:42:00    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel hovoris trosku vedla. Ja som za tú vec zaplatil. To je ako keby si zobral do servisu auto. Ak niečo neviem urobiť, resp. nerozumiem sa do toho, tak sa do toho ani nejdem púšťať. Predstav si že by si mal drahe auto a bol by sním problém. Zobral by si ho do servisu aby sa ti pozreli na elektriku a po čase by ti ho dajme tomu vrátili ešte v horšom stave ako si ho zobral, neviem čo by si povedal. Ja mu za ten servis zaplatím, ja nič zadarmo nechcem, ale na druhej strane nechcem aby sa to viac pokazilo a výdaje sa potom ešte zvýšili, lebo to som potom rovno mohol poslať do aldaxu, alebo v najhoršom prípade zaplatiť servis ktorý mi nič nepomohol a zosík vyhodiť Smile Chápeš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 07:01:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Sabone napísal:
kazzatel hovoris trosku vedla. Ja som za tú vec zaplatil. To je ako keby si zobral do servisu auto. Ak niečo neviem urobiť, resp. nerozumiem sa do toho, tak sa do toho ani nejdem púšťať. Predstav si že by si mal drahe auto a bol by sním problém. Zobral by si ho do servisu aby sa ti pozreli na elektriku a po čase by ti ho dajme tomu vrátili ešte v horšom stave ako si ho zobral, neviem čo by si povedal. Ja mu za ten servis zaplatím, ja nič zadarmo nechcem, ale na druhej strane nechcem aby sa to viac pokazilo a výdaje sa potom ešte zvýšili, lebo to som potom rovno mohol poslať do aldaxu, alebo v najhoršom prípade zaplatiť servis ktorý mi nič nepomohol a zosík vyhodiť Smile Chápeš?


Když si koupím drahé auto, třeba Audi, tak s ním jedu do autorizovaného servisu Audi, kde vím, že by mi ho měli odborně opravit. A nejedu s ním za známým, který opravuje mopedy, ale šak to Audi bude podobné, to zkusíme opravit. A když to opravit nejde, začneme zhánět servisní listy k Audi a podle nich to zkusíme nanovo.
Nezlob se na mne, ale toto je špatný postup, ale každý svého štěstí strůjce.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 07:10:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Přečti si záruční podmínky, kde jistě Aldax servis nabízí. Jdeš-li jinou cestou, je to tvoje chyba a pak si nestěžuj na nějaký fušery...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sabone
Hifi obsluha


Založený: 22 november 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia - RS

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 16:59:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Isteže, obaja máte pravdu. Ale zase ked spočítam postovné do čiech a späť + oprava, tak to mám hned skoro polovicu ceny nového ak nie viac. Nerobí mi to žiadny známy, je to normálna firma- servis elektroniky. Ja som mu to zobral či to vie spraviť alebo to mam poslať do aldaxu. Odpovedal mi že sa nato pozrie. Po polroku neozvania som šiel za ním a povedal mi že bez schémy to nebude vedieť spraviť. Zobral som mu teda túto schému a spýtal som sa či to bude vedieť podľa tejto alebo nie. Znovu mi odpovedal že sa na to pozrie. Ja nebudem na neho kydať ani nič. Proste ak pozrie tú schému, nebude vedieť, zavolá mi že to nevie a vráti mi to. Takto by to malo byť. Ale zase keď on tam začne niečo od brucha dávať a odpalovať veci tak to zase on za ten tovar ručí, nakolko súhlasil s opravou.To je ako keď ti servis prebere auto, od doby čo ti ho preberú ti za neho ručia. Takže ak sa mu to nepodarí, a vráti mi ho v pôvodnom stave tak to nakoniec pošlem do aldaxu, čo som mal asi spraviť skorej. Ajtak dik chlapci za rady Smile Dám vedieť ako som skončil... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 17:14:17    Predmet: Odpovedať s citátom

A jak to poznáš, že je to v "původním stavu" ? Very Happy
Když to vyhazuje pojistky, tak tam může být skutečně banální chyba, třeba že neodizoloval koncáky, ale taky může být celé osazení polovodiči z velké části kaput.
Jestli ti v tom něco vypráskal navíc nepoznáš ani náhodou.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sabone
Hifi obsluha


Založený: 22 november 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Slovakia - RS

PríspevokZaslal: St október 19, 2011 17:55:22    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
A jak to poznáš, že je to v "původním stavu" ? Very Happy
Když to vyhazuje pojistky, tak tam může být skutečně banální chyba, třeba že neodizoloval koncáky, ale taky může být celé osazení polovodiči z velké části kaput.
Jestli ti v tom něco vypráskal navíc nepoznáš ani náhodou.


Predtým ako mi to chlapík posielal od ktorého to mám, mi celý plošák detailne pofotil, takže mám desiatku fotiek. Určite spoznám ak je niečo vymenené, resp. celkom spálené. Samozrejme súčiatky ktoré nemajú vonkajšie poškodenie a sú nefunkčné tak tie nespoznám Smile Ale zase nechajme to tak Smile Uvidíme čo sa stane. Ak to neopraví, pošlem do Aldaxu a tam to skontrolujú Smile
Poprosil som niekoho či nemá schému resp. či niekto tento zosík zo SVK pozná a vie ho opraviť, a už debatujeme o servise kde je teraz. Nechajme to už tak Smile Schéma sa nenašla ako ani opravár zo SVK kto tento zosík pozná. Takže END...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: Št október 20, 2011 06:54:23    Predmet: Odpovedať s citátom

máš SS,

ak ti to nevýjde inak, tak ti to môžem spraviť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št október 20, 2011 07:02:42    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Št júl 26, 2012 21:18:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: Št október 20, 2011 12:13:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Si poslal asi SS omylom mne Wink

Nie, to bolo OK, len som mal pocit, že sa asi poznáme...
Sorry
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist