Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Najkomplexnejší hudobníci...

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: So október 09, 2010 22:02:19    Predmet: Najkomplexnejší hudobníci... Odpovedať s citátom

U mňa vyhráva len a iba

Dave Grohl z Foo Fighters.

Zo šedej myšky v Nirvane, ktorá hrala na bicie...až na lídra-speváka a sólového gitaristu zároveň, najrockovejšej rockovej kapely súčastnosti-Foo Fighters, nehovoriac o jeho účasti v projektoch ako Them Crooked Vultures, Queens of the Stone Age, Probot etc Cool

http://www.youtube.com/watch?v=DiSQIbNxjcU
(tribute ako sa patrí, nie len mŕtvemu, ale aj zúčastneným)

....niekto raz povedal, a ja súhlasím, že-citujem: "

Dave Grohl is the coolest cat in the universe.
The kind of guy you wanna hang out at a bar with, buying him beers, and listening to whatever the fuck he has to say.
Fucking love him."


http://www.youtube.com/watch?v=oojzmjJ3ugE


Z ďalších komplexných by som doplnil ľudí ako Bruce Sprigsteen, Mike Oldfield, Sting a ďalší.

A teraz Vaše pohľady.... Wink

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Gothalgo
Hifi obsluha


Založený: 09 september 2010
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 13:28:15    Predmet: hm Odpovedať s citátom

Yann Tiersen, Mike Oldfield a mnohi skladatelia pre orchester - teda klasici

Nirvanu mam medzi srdcovkami, Davida Grohla mozem tiez, ale oni mi zrovna nepridu o komplexnosti, ale o uzasnej melancholii a šťave

a to som opomenul tych co su komplexny v hlase a nie instrumentalne (ale tam mam len svoje osobne tipy a netrufam si tak tvrdit)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 13:55:23    Predmet: Re: hm Odpovedať s citátom

Gothalgo napísal:
Nirvanu mam medzi srdcovkami, Davida Grohla mozem tiez, ale oni mi zrovna nepridu o komplexnosti, ale o uzasnej melancholii a šťave a to som opomenul tych co su komplexny v hlase a nie instrumentalne (ale tam mam len svoje osobne tipy a netrufam si tak tvrdit)


nuž, v rámci rockovej hudby mi D.Grohl ako spevák-gitarista-drummer príde rozhodne kompletný, ale ako inak - tieto veci sú o individuálnom pohľade Wink

a však daj nejaký komplexný hlas...pre mňa napr. niektoré speváčky:

Dolores O´Riordan (The Cranberries), Nina Perrson (The Cardigans), Sharleen Spiteri (Texas), Shirley Manson (Garbage), Sian Evans (Kosheen), Madonna, Erykach Badu (rnb/rap speváčka), Sinéad O'Connor, Sheryl Crow....

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 14:25:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ehm, Madonna, keby ešte trocha vedela spievať, že áno Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 15:33:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Ehm, Madonna, keby ešte trocha vedela spievať, že áno Laughing


ale to nemyslíš vážne, že áno Rolling Eyes

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 17:50:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Úplne vážne. Počul som ju naživo viackrát, spieva falošne. Mimochodom nielen ja som si to všimol, raz napísal jeden recenzent jej koncertu, že však nevadí ten falošný spev, ide hlavne o zábavu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 17:56:34    Predmet: sakra Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Úplne vážne. Počul som ju naživo viackrát, spieva falošne. Mimochodom nielen ja som si to všimol, raz napísal jeden recenzent jej koncertu, že však nevadí ten falošný spev, ide hlavne o zábavu...


mmm, nuž - ja som zatiaľ nemal to štastie, čiže...potom stále ešte žijem v tom, že je skvelá..s tým, že teraz bude vo mne hlodať červíček "Milli Vanilli alebo mega super mastering?"

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 18:22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Je veľa napr. jazzových speváčok, ktoré zaspievajú "absolútne". Keďže to nie je pop, nie sú až tak známe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: St október 13, 2010 18:36:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Je veľa napr. jazzových speváčok, ktoré zaspievajú "absolútne". Keďže to nie je pop, nie sú až tak známe.


počúvam všetko, a pop minimálne-či skôr takmer vôbec.

zo speváčok šukacieho Laughing jazzu či nu-jazzu, môžem baby čo spievajú s Jazzanovou, či na výberovkách ako Hotel Costes alebo Saint-Germain Des-Pres Cafe, no ich mená mi nie a nie utkvieť v pamäti...

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi október 15, 2010 10:33:03    Predmet: Odpovedať s citátom

casioa5302ca: Ano, je to presne tak. Madonna zpiva falesne az to taha usi. Kluci na masteringu ji to vzdycky doladi. Na CD to totiz neni slysitelne, ale na zivo je to strasne. Madonna neprodava sve hudebni nadani, ale tu show. Ta se nekomu muze treba i libit. Ona maka uplne silene, o tom zadna, ale talent bohuzel ta holka nema. Jeho absenci dohani pracovitosti a svetylkama. Nutno rict, ze uspesne. Bratranec z jejiho koncertu byl nadseny. Ja to sice nechapu, ale publikum tady ocividne je. Kdyz to clovek srovna s explozi muzikantske invence, talentu a nespoutane zivelnosti na jinych koncertech, tak ta Madonna proste nudi i s tema svetylkama. Polovinu pisnicek odrecituje a beda, kdyby nejaky half playback neklapl na sekundu presne a doslo na nutnou improvizaci, to by byla uplne v haji zelenem. Kdyz se ztrati Lipa s Michalem Zackem, nebo Clapton s Derekem Trucksem tak je z toho nejlepsi cast koncertu, bo z nich vytryskne invence a napaditost. Proste nekomu je dano a nekomu ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 21:31:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Najkomplexnejší hudobník = multiinštrumentalista.Nie?
Jednoznačne Mike Oldfield.Zahrá na hocičom a ešte aj slušne spieva-album Heaven´s open.Lepšie ako Madonna.Tá dobre rozťahuje nohy na koncerte. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 21:39:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednotkou asi bude naozaj Mike Oldfield - ale aj napr. gitarovy aj klavesovy virtuoz Tony MacAlpine... Cool...alebo aj Neal Morse /ex Spock's Beard/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 22:37:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyz jsem jednou kafral s Vlastou Redlem u nej ve studiu, ktery by za me mimochodem v tom zebricku byl dost vysoko, tak v pozdnich nocnich hodinach z nej prekvapive taky vylezl Odlfield, jako zdroj inspirace. Ze takove zvuky kytary a pokazde jine, jak dela on, to aby clovek pohledal. Svet je plny prekvapeni. Ja ho moc nemusim, par veci ma peknych, ale zase je pravda, ze moc dobre jeho tvorbu neznam, Mimo to, Mike pochazi z velmi bohate rodiny, takze mel dost prostredku na nakup te nejlepsi techniky, co byla k dostani, coz jako fanda do techniky taky delal. No tehda to byl vubec zvlastni nedelni vecer. Vlasta nejprve udelal vybornou nudlovou polivku, pak zahral par novych napadu, pak pustil Dobese, O Pilniku a Svidriku, jako ze super, souhlasim, pak ten Oldfield a pak jsem o pulnoci vyrazil na 700 kilometrovou cestu do pondelni prace do Nemecka. Lehce surrealistic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 23:06:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale talent si za peniaze nekúpiš.Inak Mike to mal v rodine ťažké,matka prepadala depkám,pila.Neskôr spáchala samovraždu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Št január 27, 2011 10:45:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne, ze si talent za penize nekoupis, ale s nimi se prece jen lepe pracuje. Svoboda taky talent nekoupil, ale nejlepsi klavesy, jake mela v te dobe jenom Abba, ty si zase koupil. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Št január 27, 2011 16:10:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa napísal:
Jasne, ze si talent za penize nekoupis, ale s nimi se prece jen lepe pracuje. Svoboda taky talent nekoupil, ale nejlepsi klavesy, jake mela v te dobe jenom Abba, ty si zase koupil. Smile

Ale zasa na druhej strane sú aj pozlátené klávesy človeku bez talentu na nič...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št január 27, 2011 16:49:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepodcenoval by som vobec Prince Rogers Nelson-a .
Ten je v tomto rebricku velmi-velmi vysoko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ds1
Hifista


Založený: 05 september 2008
Príspevky: 248

PríspevokZaslal: Št február 03, 2011 02:13:39    Predmet: Odpovedať s citátom

je ich chvalabohu dost,ale pre mna napr.T.Levin,F.Zappa,D.Bowie atd
_________________
Audio Research + Dynaudio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2015 10:00:34    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Sharleen Spiteri (Texas)


Je fakt dobrá, doporučuji třeba výběr The BBC sessions.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2015 18:24:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Za mě jednoznačně Prince Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2015 20:32:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Z jazz-rockové oblasti Virgil Donati (bicí, klavír), z vážnohudební Leonard Bernstein (klavír, dirigování, skladba)..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut apríl 14, 2015 05:53:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Mňa pri tejto téme okamžite napadol Oskar Rózsa ( http://sk.wikipedia.org/wiki/Oskar_R%C3%B3zsa )
Neviem prečo tam nemá v discografii Under my spell.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
freeface
Hifista


Založený: 21 marec 2007
Príspevky: 117

PríspevokZaslal: Št máj 14, 2015 21:01:27    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Mňa pri tejto téme okamžite napadol Oskar Rózsa ( http://sk.wikipedia.org/wiki/Oskar_R%C3%B3zsa )
Neviem prečo tam nemá v discografii Under my spell.


Áno aj mňa hneď napadne pri tejto téme Oskar. BTW. Oskar ,že je platným členom skupiny Čisté tvary. Tu je článok: http://www.doba.sk/2015/04/14/ciste-tvary-su-spat-predstavili-novy-singel-dychat-siru/

_________________
/// Andrej Šeban : 1. „Hudba tu bola stovky rokov aj bez hitparád.” 2. „Hudba sa vždy počúva srdcom, ušami sa len dostáva do tela, a ten stav, v ktorom sa telo ocitne, by som nazval hudbou.” ///
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist