Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kartáčováni hliníku (duralu)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mechanické konštrukcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mira
Hifista


Založený: 26 február 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ut október 12, 2010 06:43:30    Predmet: Kartáčováni hliníku (duralu) Odpovedať s citátom

Nemáte někdo zkušenosti, popřípadě rady, kde by kartáčovali hliník (dural).
Potřebuji překartáčovat přední panel a pak dát na elox, ale dural je poměrně asi problém kartáčovat- všude říkají, že se tahá, a že kartáčují jiné materiály..
Jedná se o velikost panelu cca 12x 42cm. Kdyby měl někdo tip, případně možnost kartáčování prosím at se ozve. Ideální v Brně a okolí, ale klidně ho pošlu na druhou stranu republiky pokud to tam za rozumnou cenu udělají.
Děkuji za případné rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jano399
Nádejný hifista


Založený: 15 marec 2009
Príspevky: 58
Bydlisko: BR

PríspevokZaslal: Ne máj 05, 2013 20:10:14    Predmet: kartáčovanie nerez. ocele Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých,

chcel by som sa podobne, ako kolega opýtať na spôsob tvorby povrchovej úpravy na nerezovej oceli.
Nechcem nechať vrchný panel iby hladký - môže sa poškriabať a vidno na ňom všetky fľaky/odtlačky prstov...
Ak má niekto podobné skúsenosti a podelí sa o ne, budem rád.

Ďakujem.

Jano
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut máj 07, 2013 20:02:39    Predmet: Odpovedať s citátom

jano399:
Ale nerez sa predsa vyrába už priamo v tejto povrchovej úprave, netreba nič dodatočne upravovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
chuckySK
Hifi obsluha


Založený: 07 november 2013
Príspevky: 1
Bydlisko: Skalica

PríspevokZaslal: Št november 07, 2013 06:04:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial by mal niekto záujem viem urobiť veľmy peknú úpravu povrchu pomocou pieskovania baletinou /seténovanie/.Povrch je veľmy jemne pórovitý, na nete sú fotky ako saténový povrch na kovoch vyzerá, dá sa tak robiť nerez,hlink, dural,titan,meď aj iné kovy...najlepšie výsledky sú z nerez materiálmi/AISI 304/, ale aj hliník a titan vyzrajú veľmy pekne....u medi by to chcelo následný nástrik lakom aby to neoxidovalo....pekne to zjednotí povrch ja to používam na svoje výrobky v oblasti e-ciagariet...niesom firma som len fanda diy projektov, pokial by mal niekto záujem kludne ma kontaktujte cez SZ...maximálny rozmer čo dokážem spraviť je cca 50*50cm.U nerezi to má aj ďalšiu výhodu a to, že oprioti lesku je to ďaleko trvácnejšie..povrch je ako keby vykutý tými mikro sklenenými guličkami...pieskovanie iným materiálom by bolo tiež možné,ale musel by som nakúpiť iné abrazivo...skúšal som aj piesok aj karbid,ale najkrajšie to vyzerá s tým sklom....nieje to ostré a preto aj sfarbenie je podobné pôvodnej farbe kovu, len je trošku matnejšie ako pri brúsení...
Ešte ma napadá, že by som vedel zabezpečiť aj rezanie laserom o výkone 3.5kW takže aj hrubé panely sa takto dajú robiť vrátane popisu, aj keď na popis tento rezací laser moc vhodný nieje...ten laser má firma v ktorej som pracoval a stále tam mám kontakty lebou nich nechávam robiť nejaké prkotiny pre seba...mal som aj výbornú možnosť nechať vyrobiť DPS v profi kvalite vo firme čo vyrábala počítače Didaktik,ale výrobu DPS zrušili teraz už len osadzujú podľa podkladov z Eaglu,ale neviem či aj klasické súčiastky alebo len SMD to by som musel overiť..každopádne tam majú jedného veľmy schopného pána, čo osadzuje DPSky aj pre mňa a keby sa tu pár ludí dohodlo a bolo by toho viac kusov dá sa to osadiť v profi kvalite...na prvý príspevok je toho celkom dosť a určite mi nejde o nejaký zisk, mňa živí moja práca,ale rád by som sa znovu dostal do výroby zosilňovačov. od strednej mám jeden nedokončený projekt ktorý čaká na osadenie pravdepodobne DPA....pôvodne tam bola konštrukcia z AR kde som DPS kreslil po večeroch z lievikovým preom a sám leptal...všetko fungovalo pomerne slušneaž do chvíle kedy mi po rozloženom zosíku nechtiac neprebehol spolubývajúci a odvtedy spí v skrini....Mechanika si zaslúži osadenie neičím poriadnym nakolko samotná váži asi 20kg bez trafo.Len kapacita fitračných kondenzátorov bola 2*120mF/paralelne zapojený kondy 4700uF/63V/ ale zdroj by som robil celý znovu...v krabici som použil dvojité dno pre oddelenie signálových a napájacich vetvý....časom by som tu svami rád prekonzultoval pár vecí a na základe nich sa pustil do realizácie.

_________________
fanda nielen audio diy projektov...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mechanické konštrukcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist