Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

B.M.C. Audio - High End pre strednu vrstvu
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne január 12, 2014 10:28:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Už slovo "parametr" je zjednodušení. Známé je toho dost, ale nikdy jsem neviděl takový komplex měření, který by zcela popsal chování zesilovače jako nelineárního systému pro celý představitelný rozsah amplitud, kmitočtů a komplexních zátěží, nemluvě o odezvách na komplex nadakustických rušivých signálů. Současně aby exaktně popsal závislost na konkrétním uspořádání celé audio sestavy včetně kabeláže, zemnění, rušení po síti. Podle mě to nejde, nebo ano, ale výsledek je tak rozsáhlý, že není možné, aby se objevil někde v časopisu nebo na fóru - a stejně by tomu skoro nikdo nerozumněl, jelikož pololaická veřejnost nerozumí ani elementárním "parametrům". Zbydou jen dílčí výsledky a jejich více-méně marketingová interpretace.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne január 12, 2014 10:44:12    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
hmm, ale to nie je odpoved na moju otazku Smile su vsetky parametre zname, ktore ovplyvnuju zvuk?

Ale je , "nositeľom" zvuku je signál, ten vieme porovnať s originálom tak, že prípadná nepresnosť tohto zrovnania je rádovo pod objektívne zisteným rozlíšením uší. Pritom tieto nepresné uši často "počujú" veci, ktoré sú pod rozlíšením meraní.. Ale zaujímavé je, že je súčasne nutné vedieť (vidieť) čo počúvame. Dojem zo zvuku (čo vyhodnocujeme ušami a mozgom) je subjektívna záležitosť, na rozdiel od "zvuku" ako súboru fyzikálnych vlastností nejakého zdroja zvuku, čo vieme pomerne presne merať.
Pritom ten istý aparát za rovnakých podmienok vnímajú ľudia rozdielne. A zase je v tom psychika.
2 PMA
Však sám ste organizoval ABX testy, kde sa ukázalo, aké je problematické odlíšiť ušami to, čo spoľahlivo vieme zmerať, prípadne odlíšiť prístroje, pri ktorých aj tými "marketingovými" jednoduchými meraniami okamžite zistíme rozdiely..
Dobre viete , že nemyslím jeden "parameter" , ale o široký súbor rôznych meraní pri rôznych výkonoch, záťažiach, aj p.. Ide o to, že poslucháči často suverénne "rozlišijú" nuansy, ktoré v slepom teste nepoznajú ani náhodou..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ne január 12, 2014 12:21:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono aj väčšina tých parametrov bola podľa môjho názoru zistená vďaka korelácii so zvukom. Povedzme boli dva zosilňovače, ktoré "hrali" rozdielne. A meraním sa zistilo, že ten, čo prenášal signál lineárne v pásme 20Hz-20kHz hral "vernejšie", ako ten, čo prenášal lineárne len v pásme 100Hz-10kHz. Tak sa z toho vyvodilo, že je celkom vhodné zmerať u zosilňovača frekvenčnú charakteristiku. Ktorá toho ale veľa nepovie o jeho dynamickom chovaní, prípadne skreslení, takže tých parametrov je treba odmerať viac. A ďalšia vec je, že sa to musí odmerať správne, keďže tie parametre sa menia so záťažou. A také reproduktory vedia byť pekne komplexná záťaž...

Samozrejme, že môžu existovať aj parametre, ktoré môžu ovplyvňovať zvuk a pritom sa bežne nemerajú, len mi to osobne nepripadá byť veľmi pravdepodobné (v zmysle Occamovej britvy)...

Ospravedlňujem sa za použitú terminológiu, s tou som mal vždy trochu problém. Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Riki
Hifi obsluha


Založený: 13 marec 2013
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Ne január 12, 2014 12:37:06    Predmet: Odpovedať s citátom

nepaci sa mi terminologia neutralny zvuk. hudba nahrata v studiu je dalej spracovana zvukarom v studiovej aparature, ktory zvuk je neutralny ten co je prvotne nahraty, alebo ten co sa paci zvukarovi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ne január 12, 2014 12:52:12    Predmet: Odpovedať s citátom

"Neutrálny zvuk" reprodukčného reťazca znamená, že reprodukuje to, čo je na vstupe a nič z toho neuberie ani nič nepridá. V prípade dobrej nahrávky ide o čisté High Fidelity. Smile

Korekcie sú niekedy vhodné kvôli tomu, že na vstupe nie je niečo tak, ako by malo byť (a nie v aparatúre). Tam by asi spadal aj ten Tvoj zvukár. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Riki
Hifi obsluha


Založený: 13 marec 2013
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Ne január 12, 2014 12:59:07    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="bedo"]

Korekcie sú niekedy vhodné kvôli tomu, že na vstupe nie je niečo tak, ako by malo byť Smile a presne toto je otazne, som si viacmenej isty, ze ten zvukar by v tom "neutralnom zvukovom retazci" nepocul to iste ako v studiu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ne január 12, 2014 13:13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

jasne, ja si len nemyslím, že to "niečo" by mal riešiť zosilňovač Smile - ale nemám ani nič proti tomu, ak niekomu vyhovuje táto cesta...

Taká ľahká paralela z foto oblasti - človek má nekvalitný objektív a nie je spokojný s detailami na fotkách. A namiesto toho, aby si kúpil lepší objektív, si kúpi nový fotoaparát (najlepšie bez AA filtra, ako je to v súčasnosti populárne). Aj tak sa dá...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 13:55:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Náhodou som našiel, hľadal som iné..Realita.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 14:12:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie merania vo stereophille... najlepsie tu skatulu asi vykuchat a vlozit tam napr. taky BLAMM ci Z30... :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 14:35:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ovšem kouzlo zvukomalby by bylo to tam Very Happy
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist