Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

B.M.C. Audio - High End pre strednu vrstvu
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: So október 23, 2010 20:06:44    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Doporucujem tu na fore namiesto ohovarania a okiadzania vopred ( ó, jak česko-slovenské...?), porozpravavat sa o tom priamo s konstrukterom na vystave, nie? Myslim, ze by to aj z kolegialneho hladiska bolo serioznejsie a rozhodne cistejsie a mozno pre Vas aj prospesnejsie. Okrem toho Vam spusta informacii chyba (niektore testy su stare rok, vyvoj sa doladoval na zaklade merani a pripomienok zucastnenych), takze by som s tym zacal az po ziskani faktov a posluchu. Budem uprimny, technici su mozno dobri v labaku, ale nie su pre mna referenciou pre hodnotenie posluchu, presne tak, ako znacna cast zvukarov...

Nebral by som to nijako dramaticky, rozhodne som neohováral, len som skonštatoval, že nič objektívne nie je zverejnené (prečo sa nepochvália ??), a už určite som "neokiadzal" , na to si vystačí výrobca s marketinom plným technických nezmyslov na stránke, nemčina mi nerobí problém a dosť som sa zabavil. Ak po "dolaďovaní" sú vysledky ako u toho CD (test 10/2010, takže teraz aktuálny), tak sa ani nedivím, že meraniu a faktom sa vyhýbajú. Ono tie zosilňovače sa vyvíjajú v labáku, takže tam ich zvuk vzniká. Aj ja budem úprimný, muzikanti/predajcovia nie sú pre mňa referenciou na objektívne hodnotenie napríklad kvality zosilňovača ,to radšej uverím tým meraniam. Smile . A že zosilňovač s blbými meraniami bude hrať excelentne, tomu rovnako už dávno neverím.
A ak budú nejaké merania a objektívne fakty k dispozícii, a budú korešpondovať s tými marketingovými ódami, tak rád zmením názor.


Kladiem klobuk pred Vasim majstrovstvom. Len sa cudujem, preco uz nie Ste niekde v Japonsku, kde by Ste svoje know-how aj patricne zuzitkovali? Ja osobne by som si nedovolil o niecom, co nepoznam a do coho vobec nevidim, nieco vyhlasovat za nezmysel. Je to mala firma, ktora mozno povazuje za dolezitejsie dat na trh dobre pristroje a ziskat poziciu na trhu, ako sa zbytocne ohanat parametrami, ktore koniec-koncov nemusia mat a zvacsa ani nemaju ziadnu vypovednu hodnotu o kvalite zvuku. Jedno je iste, ze konstrukteri pouzivaju obvody bez spatnej vazby, ktora podla ich nazoru je jednou z pricin, preco je zvuk degradovany.

Posielam Vam link, kde najdete, co hladate. Snad to ciastocne ukoji Vasu zvedavost. V navodoch su uvedene technicke udaje. http://www.bmc-audio.de/downloads.asp
V marci bude pripraveny novy katalog, ktory bude uz obsahovat vsetky merane a meratelne technicke udaje. Katalogy mi mali byt dostupne aj ceskom a slovenskom jazyku.

Inak kludne mozete dalej pochybovat o tejto znacke, koniec-koncov negativna reklama je lepsia ako pozitivna, budi v ludoch vacsiu zvedavost. Preste tak, ako Ste sa pobavili Vy na "nezmysloch" suvisiacich s touto znackou, zacal som sa dobre bavit aj ja. Viem, aku znacku predavam a to ma bavi na tom najviac.

Ako perlicku mozem uviest, ze zle hlasy na nemeckom trhu tvrdia, ze tato znacka nemoze dobre hrat, pretoze cena nemoze byt adekvatna takejto kvalite. Pravdou ale je, ze ti dealeri v Nemecku, ktori sa zacali predajom znacky B.M.C. zaoberat, maju realny problem predat svoje drahsie pristroje v obchode. Cena, pomer kvalita su u tejto znacky tazko s inymi znackami porovnatelne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5934
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So október 23, 2010 20:59:36    Predmet: Odpovedať s citátom

V Japonsku nie som preto, lebo som sa narodil tu, to je jednoduché, a klobúk nechajte tam kde je..
Nemyslím, že by som nevidel do rečí o "zhubnom " vplyve NFB (čo je mimochodom len oblbovanie a marketingový "blábol") a do ostaných, kvázi technických rečí v materiáloch z webu B.M.C. a čo sa týka zosilňovačov, tak je tam dosť bludov, to je fakt.
V tom odkaze ( ani na celej stránke) nie je o zosilňovačoch nič, ani jeden konkrétny údaj (okrem váhy, výkonu a ceny..), výrobca zrejme vie prečo. Niečo také, ako bývajú merania v testoch Stereophile by jasne ukázalo fakty a nedalo by sa "básniť". Tie merania sú otázka jednej hodiny, nič mimoriadne k tomu netreba (možno len trochu odvahy), ak to výrobcovi trvá rok, je to dosť zaujímavé. Ak si myslíte, že technické parametre nemajú súvislosť so zvukom , prosím, je to Vaša vec a kľudne sa bavte ďalej.
Ale napriek všetkému, ponúkam Vám možnosť zdarma niektorý so zosilňovačov zmerať ( niečo ako v Stereophile), kľudne za prítomnosti nejakého "arbitra" a merania dať sem na fórum. Ak sú to také také vynikajúce stroje, budete mať reklamu zadarmo !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 09:52:48    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Ale napriek všetkému, ponúkam Vám možnosť zdarma niektorý so zosilňovačov zmerať ( niečo ako v Stereophile), kľudne za prítomnosti nejakého "arbitra" a merania dať sem na fórum.


Na toto by som bol aj ja zvedavý. Nebrať prosím ako útok alebo iróniu, ide čisto o moju zvedavosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 11:01:37    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
V Japonsku nie som preto, lebo som sa narodil tu, to je jednoduché, a klobúk nechajte tam kde je..
Nemyslím, že by som nevidel do rečí o "zhubnom " vplyve NFB (čo je mimochodom len oblbovanie a marketingový "blábol") a do ostaných, kvázi technických rečí v materiáloch z webu B.M.C. a čo sa týka zosilňovačov, tak je tam dosť bludov, to je fakt.
V tom odkaze ( ani na celej stránke) nie je o zosilňovačoch nič, ani jeden konkrétny údaj (okrem váhy, výkonu a ceny..), výrobca zrejme vie prečo. Niečo také, ako bývajú merania v testoch Stereophile by jasne ukázalo fakty a nedalo by sa "básniť". Tie merania sú otázka jednej hodiny, nič mimoriadne k tomu netreba (možno len trochu odvahy), ak to výrobcovi trvá rok, je to dosť zaujímavé. Ak si myslíte, že technické parametre nemajú súvislosť so zvukom , prosím, je to Vaša vec a kľudne sa bavte ďalej.
Ale napriek všetkému, ponúkam Vám možnosť zdarma niektorý so zosilňovačov zmerať ( niečo ako v Stereophile), kľudne za prítomnosti nejakého "arbitra" a merania dať sem na fórum. Ak sú to také také vynikajúce stroje, budete mať reklamu zadarmo !


Pan Bunta, nezalozil som toto vlakno preto, aby som tu s Vami polemizoval ci su merane hodnoty vhodne Vasho povsimnutia, alebo nie. Nie som konstrukter, ale hifista a obchodnik. Ak som sa rozhodol pre tuto znacku, tak viem preco. Podstatnu cast tejto debaty som posunul vyrobcovi emailom, nech sa vyjadri k Vasej ponuke, no myslim si, ze Vase pochybnosti a vyjadrenia podstatne neovplyvnia predaj tejto znacky u nas.

Prikladam technicke parametre integrovaneho zosilnovaca, ktore som ziskal z navodu k pouzitiu zaslaneho vyrobcom.
Pre uplnost dokladam aj technicke udaje dalsich komponentov


Naposledy upravil Klipschfreak dňa Ne október 24, 2010 13:28:19, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 11:08:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím si, že by to bol útok na predaj tejto značky u nás. Ide skôr o to, že si to prezentoval ako "ultra high end".
Mimochodom, "Bunda" je to, čo si obliekame v zime. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 11:29:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Nemyslím si, že by to bol útok na predaj tejto značky u nás. Ide skôr o to, že si to prezentoval ako "ultra high end".
Mimochodom, "Bunda" je to, čo si obliekame v zime. Smile


Tak v tom pripade ma to mrzi. Bolo to asi zle pochopene, Ultra High end bolo myslene v ramci pomeru cena/vykon.

Vsetkym, ktori sa zaujimaju o tuto nevsednu High End znacku z Nemecka preposielam zaujimave linky. V pripade akychkolvek otazok, rad odpoviem:

http://www.bmc-audio.de
http://www.hifi-forum.de/viewthread-59-1696.html
http://www.euphonia-audioforum.se/forums/lofiversion/index.php/t8246.html
http://www.open-end-music.de/vb3/forumdisplay.php?f=147
http://www.analog-forum.de/wbboard/index.php?page=Thread&threadID=60210


S VAZNYMI KONKRETNYMI ZAUJEMCAMI o kompletny retazec komponentov BMC vieme dohodnut aj individualnu prezentaciu a porovnanie s ich vlastnymi komponentami v ich posluchovom priestore. V pripade, ze by si to niekto chcel nezavazne vypocut, ponukame posluch v nasom studiu v Kvetoslavove po predchadzajucej telefonickej alebo emailovej dohode.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 13:28:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Klipschfreak napísal:
BV napísal:
V Japonsku nie som preto, lebo som sa narodil tu, to je jednoduché, a klobúk nechajte tam kde je..
Nemyslím, že by som nevidel do rečí o "zhubnom " vplyve NFB (čo je mimochodom len oblbovanie a marketingový "blábol") a do ostaných, kvázi technických rečí v materiáloch z webu B.M.C. a čo sa týka zosilňovačov, tak je tam dosť bludov, to je fakt.
V tom odkaze ( ani na celej stránke) nie je o zosilňovačoch nič, ani jeden konkrétny údaj (okrem váhy, výkonu a ceny..), výrobca zrejme vie prečo. Niečo také, ako bývajú merania v testoch Stereophile by jasne ukázalo fakty a nedalo by sa "básniť". Tie merania sú otázka jednej hodiny, nič mimoriadne k tomu netreba (možno len trochu odvahy), ak to výrobcovi trvá rok, je to dosť zaujímavé. Ak si myslíte, že technické parametre nemajú súvislosť so zvukom , prosím, je to Vaša vec a kľudne sa bavte ďalej.
Ale napriek všetkému, ponúkam Vám možnosť zdarma niektorý so zosilňovačov zmerať ( niečo ako v Stereophile), kľudne za prítomnosti nejakého "arbitra" a merania dať sem na fórum. Ak sú to také také vynikajúce stroje, budete mať reklamu zadarmo !


Pan Bunta, nezalozil som toto vlakno preto, aby som tu s Vami polemizoval ci su merane hodnoty vhodne Vasho povsimnutia, alebo nie. Nie som konstrukter, ale hifista a obchodnik. Ak som sa rozhodol pre tuto znacku, tak viem preco. Podstatnu cast tejto debaty som posunul vyrobcovi emailom, nech sa vyjadri k Vasej ponuke, no myslim si, ze Vase pochybnosti a vyjadrenia podstatne neovplyvnia predaj tejto znacky u nas.

Prikladam technicke parametre integrovaneho zosilnovaca, ktore som ziskal z navodu k pouzitiu zaslaneho vyrobcom.
Pre uplnost dokladam aj technicke udaje dalsich komponentov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5934
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 15:49:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepochybujem, že viete prečo ste sa rozhodli pre danú značku, ste predsa obchodník Smile ..
Dovoľte aj mne, aby som mal vlastný názor na to, čo je uvedené v propagačných materiáloch. Nemá to objektívny základ, je to len marketing na laikov. A tých pár údajov skreslenia, navyše len pre 1kHz s dodatkom "ohne Gewähr", môj dojem len potvrdzuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 16:48:14    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Nepochybujem, že viete prečo ste sa rozhodli pre danú značku, ste predsa obchodník Smile ..
Dovoľte aj mne, aby som mal vlastný názor na to, čo je uvedené v propagačných materiáloch. Nemá to objektívny základ, je to len marketing na laikov. A tých pár údajov skreslenia, navyše len pre 1kHz s dodatkom "ohne Gewähr", môj dojem len potvrdzuje.


Ale iste, kazdy moze mat svoj vlastny nazor. Nikto Vam ho neberie. No stale je to len Vas "dojem", nie realna skutocnost na zaklade pocuteho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 17:00:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Nemyslím si, že by to bol útok na predaj tejto značky u nás. Ide skôr o to, že si to prezentoval ako "ultra high end".
Mimochodom, "Bunda" je to, čo si obliekame v zime. Smile


V zahlavi som odstranil slovicko Ultra - snad sa to uz nikoho nedotkne Smile

Zaujimal by ma nazor niekoho, kto to na vystave pocuval, zatial sa k tomuto zvuku nikto nevyjadril...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 17:19:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Klipschfreak napísal:

Zaujimal by ma nazor niekoho, kto to na vystave pocuval, zatial sa k tomuto zvuku nikto nevyjadril...

Tiež som tu položil túto otázku, a nič...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 260
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 18:03:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Na výstave v Bratislave bol aj zástupca BMC. Tak som krátko s ním podebatoval. Neviem, ktorý s dvoch sľubovaných to bol, podľa odpovedí skôr ten bližšie k marketingu. Keď som sa pýtal aký filter majú v phono predzosíku (ten so spínaným zdrojom!), tak tvrdil, že ich zosilňovače nemajú žiadnu korekciu v signálnej ceste. Ale možno to bola chyba mojej nemčiny. Ale prevedenie mali krásne. Rotačný enkóder má mechaniku hodnú analog. tunera z najlepších rokov. MC ma prúdový vstup s bipolármi, kompletne symetrické od vstupu po výstup, všetko diskrétne (Real men do it so Smile
Pri výkonovom zos. spomínal vlastné zapojenie konc. tranzistorov (tiež bipoláry sanken). Kľudový prúd by mal byť až 700mA. A samozrejme žiadna spätná väzba! (To tvrdil zástupca).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 18:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

počul som http://www.ce.org/shared_files/markofexcellence/moe2008/KlipschPalladiumP39F1.gif spolu s tým, čo má ten sklenený spodok a vidno ten obrovský toroid.

- vôbec to nehralo špatne, basi tam rozhodne boli a pôsobili mohutne(skoro ako moje Very Happy ) bohužial púšťané songy boli pre mna jedným slovom kokotiny z ktorích sa poslucháč nič nedozvie o kvalite reprodukcie.

- našťastie sa našli jedinci,ktorí mali cd a to už znelo zaujímavejšie.
- rozhodne bolo cítiť a počuť a vidieť kvalitu... - či je adekvátna k cene tak to netuším, to by chcelo naozajstné porovnanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 20:24:49    Predmet: Odpovedať s citátom

zelenac napísal:
Na výstave v Bratislave bol aj zástupca BMC. Tak som krátko s ním podebatoval. Neviem, ktorý s dvoch sľubovaných to bol, podľa odpovedí skôr ten bližšie k marketingu. Keď som sa pýtal aký filter majú v phono predzosíku (ten so spínaným zdrojom!), tak tvrdil, že ich zosilňovače nemajú žiadnu korekciu v signálnej ceste. Ale možno to bola chyba mojej nemčiny. Ale prevedenie mali krásne. Rotačný enkóder má mechaniku hodnú analog. tunera z najlepších rokov. MC ma prúdový vstup s bipolármi, kompletne symetrické od vstupu po výstup, všetko diskrétne (Real men do it so Smile
Pri výkonovom zos. spomínal vlastné zapojenie konc. tranzistorov (tiež bipoláry sanken). Kľudový prúd by mal byť až 700mA. A samozrejme žiadna spätná väzba! (To tvrdil zástupca).


Ak to bol ten starsi s brylkami, to bol jeden so zakladatelov znacky B.M.C. Audio, konstrukter Manfred Penning, takze vsetko co Ti vravel si aj spravne pochopil. Inak spinany zdroj v MC predzosilnovaci je naozaj rarita. Ak som ho spravne pochopil, je to preto, ze klasicky zdroj je zdrojom sietoveho brumu v kmitocte 50-60Hz, ktory ma zasadny vplyv na nizkonapatove MC prenosky a ktory sa dost tazko filtruje. Preto pouzili impulzny zdroj, ktorym mohli posunut frekvenciu zelanym smerom, aby nevplyval na obvody predzosilnovaca, cim sa im podarilo dosiahnut fantasticky odstup a presluch medzi kanalmi. Samozrejme je to aj vdaka unikatnej konstrukcii predzosilnovaca a obvodov, ktore su skryte za tou tajomnou medenou tieniacou krabickou, v ktorych sa nachadza okrem ineho asi stovka diskretkych SMD tranzistorov na kanal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 20:30:25    Predmet: Odpovedať s citátom

focal nicko napísal:
počul som http://www.ce.org/shared_files/markofexcellence/moe2008/KlipschPalladiumP39F1.gif spolu s tým, čo má ten sklenený spodok a vidno ten obrovský toroid.

- vôbec to nehralo špatne, basi tam rozhodne boli a pôsobili mohutne(skoro ako moje Very Happy ) bohužial púšťané songy boli pre mna jedným slovom kokotiny z ktorích sa poslucháč nič nedozvie o kvalite reprodukcie.

- našťastie sa našli jedinci,ktorí mali cd a to už znelo zaujímavejšie.
- rozhodne bolo cítiť a počuť a vidieť kvalitu... - či je adekvátna k cene tak to netuším, to by chcelo naozajstné porovnanie.


No... vyber songov snad neboli az take ...tiny, to je naozaj otazkou vkusu kazdeho, snazili sme sa vyberat co mozno najviac akustickej hudby a klasika je hudbou ciste akustickou, kde je zastupene mnozstvo hudobnych nastrojov. Len tu mozno objektivne hodnotit kvalitu hudby. Ale v poriadku, beriem, ked si niekto doniesol vlastne CD, nemal problem to pocut na tejto zostave... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 24, 2010 22:33:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne suhlasím so všetkým, čo píše pán Bunta, no reprodukciu hodnotím ako jednu z najlepších z celej tohtoročnej výstavy (čo sa týka analógových aj digitálnych zdrojov v zostave).
_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5934
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 07:43:21    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Kľudový prúd by mal byť až 700mA.

Ak je to pravda, pre výkon cca 330W/4 je nutné napájanie minimálne +-60V, to znamená 120Vx0,7A=84W straty na kanál. Pre stereo koniec je to asi 170W tepla , tie chladiče nemajú šancu toto uchladiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 07:48:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tak...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 260
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 08:26:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To som sa divil aj ja, chladičom vraj pomáha ventilátor. Na stole tam bol koniec s plexi krytom, bez ventilátorov ale zapnutý. Chladičov mali odhadom 40°C (+- bus).
Ešte tam spomínal divné zapojenie konca. Žeby plávajúce napájacie napätie? Na to ale nestačia dva páry konc. tr.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 11:12:13    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Kľudový prúd by mal byť až 700mA.

Ak je to pravda, pre výkon cca 330W/4 je nutné napájanie minimálne +-60V, to znamená 120Vx0,7A=84W straty na kanál. Pre stereo koniec je to asi 170W tepla , tie chladiče nemajú šancu toto uchladiť.


Chladicom je cely povrch zosilnovaca. Hlinikovy profil tvaru U, ktory tvori celu hornu plochu krytu a bocnic, je sofistikovane vyrobeny narocnou technologiou z jedneho kusu a tvori dno zosilnovaca, do ktoreho su uchytene vsetky komponenty vratane 17kg toroidneho 2kW trafa, takze v normalnej polohe prakticky zhora visia. Spodok zosilnovaca tvori 4mm hruba hlinikova platna, na ktoru je este v oblasti trafa priskrutkovana 3mm spevnovacia ocelova platna, o ktoru sa pri zaskrutkovani trafo opiera a je stredom k tejto platni este styrmi 6mm skrutkami pevne priskrutkovane. V strede je umiestnena este piata noha, kvoli vysokej hmotnosti zosilnovaca. Po celom obvode je dalsich 30 skrutiek, ktorymi je spodna platna zosilnovaca fixovana k celemu krytu-chladicu zosilnovaca. Tym, ze su vsetky diely krytu vzajomne prepojene a su asi z cca 10 kg cisteho hlinika, tvoria znacny chladiaci potencial zosilnovaca. Navyse v spodnej platni zosilnovaca su namontovane dva 8cm nizkootackove tiche ventilatory, ktore TEMPERUJU v nutorne prostredie zosilnovaca na rovnaku pracovnu teplotu. Na vystave sa otvoreny zosilnovac s pexikrytom bez ventilatorov zohrieval asi na 60-70 stupnov, v prevadzke sa normalne zohrieva do cca 45 stupnov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 11:35:14    Predmet: Odpovedať s citátom

zelenac napísal:
To som sa divil aj ja, chladičom vraj pomáha ventilátor. Na stole tam bol koniec s plexi krytom, bez ventilátorov ale zapnutý. Chladičov mali odhadom 40°C (+- bus).
Ešte tam spomínal divné zapojenie konca. Žeby plávajúce napájacie napätie? Na to ale nestačia dva páry konc. tr.


Chlapci, zbytocne tu budete spekulovat a dumat. Je to symetricke zapojenie (no urcite nie s dvoma tranzistormi na kanal, zabudnite), ktore pracuje na uplne inom principe, ako ste vo svojich "bastlirnach" boli zvyknuti. Ziadna trieda A, ci AB, alebo D, alebo ja neviem, co. Berte to tak, ze je to trieda B.M.C. Viem, ze to spusta ludi nevie pochopit, pretoze kazdy z vas, co sa tym zaoberate pozna 30-40 rokov stare zapojenia a ked je tu jednoducho znacka, ktora sa pozera na reprodukciu zvuku z inej strany a pouziva zbrusu nove analogove obvody, ktore su opradene tajomstvom a vyrobca ich nezverejnuje, tak to v kazdom vyvolava dohady a pochybnosti z dovodu nepoznaneho. Ten, kto otom chce vediet viac, nie je problem, staci sa zastavit na stranke www.bmc-audio.de a zaslat otazky priamo zodpovednym ludom.

Ja som hifista ako vy, a na mna tato znacku urobila dojem okamzite, ako zvukovy, tak vizualny s vysokou kvalitou materialu, nepatram preco, pretoze, ten, co tuzi po dobrom zvuku, aky tu davno nebol, aj tak siahne po tejto znacke na zaklade pocuteho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 11:40:14    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Pi júl 27, 2012 17:52:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 11:47:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Oscarossa napísal:
Osobne suhlasím so všetkým, čo píše pán Bunta, no reprodukciu hodnotím ako jednu z najlepších z celej tohtoročnej výstavy (čo sa týka analógových aj digitálnych zdrojov v zostave).


Konecne jedno mudre vyjadrenie sa k veci. Ide nam predsa o zvuk, nie?

Netvrdim, ze pan Bunta nema pravdu, s jeho pohladu urcite. No rozdiel je len v tom, ze vsetci ti, co sa u nas venuju konstrukcii a navrhovaniu obvodov, podla znamych pravidiel, nema potuchy o tom, co sa vo vnutri skryva. A to kazdeho serie, pretoze do toho nikto nevidi, a do coho ludia nevidia, zakonite budu o tom tvrdit, ze je to nemozne, zle, ze to takto nejde a tak podobne. Staci nazriet do stredoveku, aj cirkev vtedy tvrdila, ze zem je platnou, na konci ktorej je koniec sveta a chudak Galileo Galilei si to vypil, kvoli tomu, ze tvrdil, ze zem sa predsa toci... Smile

Vyrobca sa rozhodol, ze v ramci zabezpecenia svojho know-how nebude zapojenia ani principy patentovat, pretoze by musel kompletne zverejnit popis a postupy, ktore musia byt prakticky na zaklade patentovych zakonov volne verejne pristupne. Mozete okopirovat dosky, schemy, no nepoznate suvislosti a nemate patricnu suciastkovu zakladnu, pretoze spusta cervenych tehliciek, o ktorych ucele vie len B.M.C. a kondenzatorov s unikatnymi parametrami si B.M.C. vyraba samo. Okrem toho spusta suciastok pochadza zo suciastkovej zakladne medicinskej a vojenskej techniky. That is all!


Naposledy upravil Klipschfreak dňa Po október 25, 2010 11:55:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 11:55:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa na DIYera iba hrám, nie som zaťažený "starými" zapojeniami pretože sa v nich nevyznám. Vo mne však vzbudzujú nodôveru trvdenia o kondenzátoroch s unikátnymi parametrami a červených tehličkách. V letáku by sa tiež dobre vynímala zmienka, že prístroje vznikli ako odpad vesmírneho programu.
Vnútorné prevedenie je však (podľa mňa) veľmi pekné, zvuk hodnotiť nebudem. Chcelo by to počuť niekde inde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 11:58:13    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Ja sa na DIYera iba hrám, nie som zaťažený "starými" zapojeniami pretože sa v nich nevyznám. Vo mne však vzbudzujú nodôveru trvdenia o kondenzátoroch s unikátnymi parametrami a červených tehličkách. V letáku by sa tiež dobre vynímala zmienka, že prístroje vznikli ako odpad vesmírneho programu.
Vnútorné prevedenie je však (podľa mňa) veľmi pekné, zvuk hodnotiť nebudem. Chcelo by to počuť niekde inde.


Samozrejme, vsetko vyvolava v cloveku nedoveru, ked nevieme co tam je.

To predsa nie je ziadny problem, staci sa dohodnut a navstivit nase studio s vlastnymi nahravkami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 13:12:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Tolik marketingovych blabolu, polopravd, hifi woodoo, tajemnych novych fyzikalnich zakonitosti, genialniho osviceni, zatim nevidenych sofistikovanych technologii, proti kterym vypada vse ostatni jako ze stredoveku, svetovou verejnosti nepoznanych zakonitosti, a obvodovych reseni ktera zna jen osviceny vudce a nikdo jiny nema ani nejmensi nadeji je pochopit (proste Galileo Galilei soucasneho hifi a kdo je proti ten je tmar), tolik tajemstvim opredenych soucastek raritnich reseni, tajemnych medenych krabicek, unikatnich kondenzatoru, jako je v tomhle vlakne, to jsem uz tak pet let nikde nevidel.

Vlakno je to vpravde humorne. Na tomhle foru se ale, IMHO, nadeje na prodej i jedineho kusu limitne blizi nule. Takze Klipschfreak jako obchodnik s dobrym odhadem,... za me teda nic moc. Smile Faktem ale asi je, ze podobna mlhovina tejemneho genia z Reichu muze dobre pusobit treba na tzv. nove Rusy ve Varech. Tam si dovedu predstavit, ze prodejni strategie ve stylu:"Co je vevnitr vam nerekneme, to je TAJNE, pssst, nikomu ani muk, nikdo jiny na svete to neumi, je to vzacnejsi, nez roh jednorozce, ....jo a stoji to pul mega." by mohla slavit velky uspech. Ale Ti zase nechodi sem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 14:29:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa napísal:
Tolik marketingovych blabolu, polopravd, hifi woodoo, tajemnych novych fyzikalnich zakonitosti, genialniho osviceni, zatim nevidenych sofistikovanych technologii, proti kterym vypada vse ostatni jako ze stredoveku, svetovou verejnosti nepoznanych zakonitosti, a obvodovych reseni ktera zna jen osviceny vudce a nikdo jiny nema ani nejmensi nadeji je pochopit (proste Galileo Galilei soucasneho hifi a kdo je proti ten je tmar), tolik tajemstvim opredenych soucastek raritnich reseni, tajemnych medenych krabicek, unikatnich kondenzatoru, jako je v tomhle vlakne, to jsem uz tak pet let nikde nevidel.

Vlakno je to vpravde humorne. Na tomhle foru se ale, IMHO, nadeje na prodej i jedineho kusu limitne blizi nule. Takze Klipschfreak jako obchodnik s dobrym odhadem,... za me teda nic moc. Smile Faktem ale asi je, ze podobna mlhovina tejemneho genia z Reichu muze dobre pusobit treba na tzv. nove Rusy ve Varech. Tam si dovedu predstavit, ze prodejni strategie ve stylu:"Co je vevnitr vam nerekneme, to je TAJNE, pssst, nikomu ani muk, nikdo jiny na svete to neumi, je to vzacnejsi, nez roh jednorozce, ....jo a stoji to pul mega." by mohla slavit velky uspech. Ale Ti zase nechodi sem.


Dakujem za Tvoj vtipny prispevok. No vidis, tak po piatich rokoch tu mas nieco nove... Smile Aspon si sa pekne odreagoval a pobavil... Smile
Ak si to nevidel a hlavne nepocul, tak zbytocne tu mlatis prazdnu slamu. Jo, a nestoji to pul mega, ale cely retazec CD Transport, MC Preamp, DAC Preamp a koncak stereo zhruba polovicu Smile

Kludne k tebe pridem a cele Ti to zapojim, tak na toto by som sa vazne tesil... Uz len pre ten dobry pocit ako by si sa tvaril... Laughing

Jo, a vo februari sa uvidime na vystave v Prahe. Budu tam ludia od B.M.C. vratane konstruktera, takze budete mat ring volny Razz Vsetky tie marketingove blaboly sa daju overit. Jo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 15:02:16    Predmet: Odpovedať s citátom

I kdyby to nejakym zazrakem hralo dobre, coz se stava u supertajneho a supertajemneho woodoo HiFi jen zcela vyjimecne, tak u Klipschfreak s.r.o. bych si to zcela urcite nekoupil. Brrr.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=3172&highlight=
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 15:46:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa napísal:
I kdyby to nejakym zazrakem hralo dobre, coz se stava u supertajneho a supertajemneho woodoo HiFi jen zcela vyjimecne, tak u Klipschfreak s.r.o. bych si to zcela urcite nekoupil. Brrr.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=3172&highlight=


No, myslel som, ze moju ponuku prijmes ako chlap, co chce obhajit svoje tvrdenia, ja sa porovnavania nebojim, (preto som tie tvoje kecy s humorom presiel bez povsimnutia) ale, ako vidim, mlady pan vytiahol na mna pana Melicharka, ktory sa tu nabaluje na ucet tejto republiky a predajcov, predava nacierno, okrada tento stat, neodvadza dane, nema ani zivnostenske opravnenie na svoju ciernu cinnost, tak toto si si naozaj vytiahol velmi zly priklad... a vobec ta to necti.

Okrem toho si myslim, ze si obycajny zbabelec, macher a nafuka, ktory sa boji priamej konfrontacie, mas strach, ze by si tie dristy, co tu trepes musel odvolat, ked si si bez rozmyslu na mna vytiahol este aj toto, bez toho aby si rozumne pouvazoval? Ak s takymito hnusnymi a necistymi praktikami suhlasis, co asi suhlasis, ked si to vytiahol, tak zrejme zmyslas podobne, ako dotycny, o ktorom je tam rec... Tak to Ti gratulujem, to sa Ti fakt podarilo... Uplne si sa tu verejne zhodil. Citis sa byt velkym hrdinom?

Chcem Ta laskavo poziadat, aby si uz v tomto duchu na mna nereagoval, ja som musel, lebo to pokladam za svinstvo, nie som viac na toto zvedavy, typ tejto debaty koncim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Po október 25, 2010 16:17:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile)))))) No bavim se cim dal vice. To je slovnik jak vystrizeny z "Pouceni z krizoveho vyvoje". Rad bych se nekdy stretnul s nekym, komu tenhle prodejcuv pristup imponuje a po precteni tohohle jde a neco si u Tebe koupi.

Mimochodem, ja nikde netvrdim, ze to b.m.c. hraje spatne. Nikdy jsem to neslysel, nic takoveho tedy nemuzu tvrdit. Ja jen tvrdim, ze takova woodoo tajemna prezentace, s poddextem oznacujicim konstruktera b.m.c. pomalu za Galilea a Dudka a Buntu za nekoho, kdo zije ve 40 starych topologiich (.. kazdy z vas, co sa tym zaoberate pozna 30-40 rokov stare zapojenia..), je mi z duse protivna a pripada mi smesna a od koupe me snad nemuze nic odradit vice. Mluvim samozrejme za sebe. Jinym zde se to samozrejme muze libit a je to presne typ prezentace noveho vyrobku, ktery hledaji.

Reagovat si budu na co chci a kdy chci, na tve prikazy a zakazy kaslu. Stejne jako lidi, co nabidnou neco levneji se te nemusi ptat o dovoleni. Rad bys mel moc, ale nemas ji. A musim rict, ze jsem tomu docela rad. Ty mit moc, tak ja uz davno brucim, nebo jsem v nucene emigraci. Tvuj pristup je skutecne veskrze demokraticky a vstricny. To co ty prodavas nikdo na svete neumi, nikdo tomu ani nema ani narok porozumet, prodavat to muzes jenom ty, vsichni ti za to musi byt nekonecne vdecni, zakaznici to musi kupovat jen u tebe a jen za tve ceny, technicke dotazy jsou jen provokace neumetelu, reagovat na foru muzes jenom ty, protoze to co pisi jini, je svinstvo, jini vsak reagovat nesmi. Tebe bych fakt chtel mit doma.

A ten stary thread jen dokresluje tve chapani podnikani. Nedal jsem to sem bez rozmyslu. Ten tvuj slovnik mi neco pripominal a ja nevedel co. Tak jsem dal do funkce hledat tvuj nick a tohle mi vyskocilo. Nemohl jsem se odtrhnout a cele vlakno jsem v uzasu precetl znovu. Nejakeho Melicharka vubec neznam a je mi volny. To vlakno jen skvele ilustruje tvuj postoj jako prodejce a dal jsem ho sem v navaznosti na sve vyjadreni, ze u tebe bych si to b.m.c. nekoupil, i kdyby hralo dobre. Ze jsem se tady shodil? Toho se nebojim, tady si nazor na me udelal dazdy uz davno. Ani nemluvim o tom, ze nevim, jak se muzu shodit pripomenutim toho, co jsi ty napsal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 2 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist