Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kotúčový magnetofón B400ANP222

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Andrej Hnát
Hifi obsluha


Založený: 05 december 2018
Príspevky: 2
Bydlisko: Trebišov

PríspevokZaslal: St december 05, 2018 08:35:32    Predmet: Kotúčový magnetofón B400ANP222 Odpovedať s citátom

Dobrý deň, potreboval by som poradiť.

Po 35-ich rokoch nepoužívania som spustil manželkin, ešte dievčenský, B400ANP222. Vyčistil som hriadele oboch cievok (kotúčov) a otočil som naopak motorovú remeničku, lebo zadrhávalo obojstranné posúvanie cievok. Funguje prehrávanie a obojstranný posun pásky. Ostatné funkcie magnetofónu som ešte nestihol vyskúšať (záznam, aj iné).

Ale magnetofón sa spúšťa už po zapnutí zástrčky do siete a myslím si takmer s istotou, že nefunguje otáčavý sieťový vypínač. Rýchlosť posuvu pásky je stlačená na čísle 9 a rýchlosti sa nedajú vôbec prepínať ani pri vypnutom magnetofóne od siete po vytiahnutí zástrčky. Čo by som mal vyskúšať, aby sa spojazdnil otáčavý sieťový spínač a prepínanie rýchlosti posuvu pásky? Trúfol by som si na nejaké malé mechanické zásahy, ale do elektrického vybavenia by som sa nepúšťal, lebo nemám na to vzdelanie a ani nie som rádioamatér.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: St december 05, 2018 09:29:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten "otáčavý sieťový vypínač" je potenciometer s vypínačom, pravdepodobne bol v minulosti pokazený a niekto premostil sieťové vývody tak, že je stále zapnutý pri zastrčení sieťovej vidlice do zásuvky. Ak je to tak, pomôže jeho výmena. A prepínanie rýchlosti niekto vyblokoval, alebo je tam mechanická vada. Takže treba nájsť niekoho, kto to vie ....

Stefan31

P.S. Ešte ma napadlo.... ten "otáčavý sieťový vypínač" môže ísť dosť ztuha, skús v ľavej krajnej polohe "prekonať silu" toho vypínača ...je to ten pravý a má na paneli červené pole,šípka na gombíku musí byť úplne vľavo ..... alebo nafoť ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Andrej Hnát
Hifi obsluha


Založený: 05 december 2018
Príspevky: 2
Bydlisko: Trebišov

PríspevokZaslal: St december 05, 2018 09:57:51    Predmet: Kotúčový magnetofón B400ANP222 Odpovedať s citátom

Pekne pozdravujem.

Doma vyskúšam "prekonať silu" toho vypínača. Ale, práve, pokiaľ to mám pocitovo v pamäti, ten vypínač sa otáča ľahko. "má na paneli červené pole" - myslíš tým červené pole v indikátore úrovne záznamu? Ručička na tomto indikátore sa pri prehrávaní záznamu vôbec nepohybuje.






Stefan31 napísal:
Ten "otáčavý sieťový vypínač" je potenciometer s vypínačom, pravdepodobne bol v minulosti pokazený a niekto premostil sieťové vývody tak, že je stále zapnutý pri zastrčení sieťovej vidlice do zásuvky. Ak je to tak, pomôže jeho výmena. A prepínanie rýchlosti niekto vyblokoval, alebo je tam mechanická vada. Takže treba nájsť niekoho, kto to vie ....

Stefan31

P.S. Ešte ma napadlo.... ten "otáčavý sieťový vypínač" môže ísť dosť ztuha, skús v ľavej krajnej polohe "prekonať silu" toho vypínača ...je to ten pravý a má na paneli červené pole,šípka na gombíku musí byť úplne vľavo ..... alebo nafoť ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: St december 05, 2018 11:12:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravý potenciometer má pod gombíkom na hliníkovom paneli červene označené pole /gombík vpravo od indikátora/, čo je vlastne označenie dráhy sieťového vypínača - ak sa zachoval Návod na použitie, tak v ňom to bude, ako na to. Alebo stiahnúť z netu.

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po február 04, 2019 13:19:04    Predmet: Odpovedať s citátom

magnetofony řady B4 mají na potenciomenru s vypínačem ještě páku ( s táhlem), která manipuluje s přepínačem rychlostí ( jednak ho blokuje, jednak odtahuje mezikolo aby se neotlačilo) . IMHO odtud vítr věje- jednoduchá mechanická závada. Bohužel, jestli bylo mezikolo 35 let v záběru se stojící předlohou bude asi otlačené k nepotřebě ( bude drnčet).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So august 17, 2019 18:04:26    Predmet: Odpovedať s citátom

ten typ magnetofonu má ručku indikátoru nepohyblivou v režimu PLAY, dá se samosebou upravit ale, rozsah přestavby nad rámec příspěvku a užitečnost diskutabilní
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist