Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VMA-II: třípásmo Dexon IRB20, Tangband W5-704D, Vifa BC25SC
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne november 28, 2010 16:16:18    Predmet: VMA-II: třípásmo Dexon IRB20, Tangband W5-704D, Vifa BC25SC Odpovedať s citátom

Časté dotazy na téma levných beden s dospělým zvukem (čti žádný dvoupásmo) a zároveň neschopnost výrobců něco podobného vyrobit v poslouchatelné kvalitě, mě donutila k rozjetí tohoto projektu. Dlouho jsem sháněl vhodný basák až konečně jsem našel. Světe div se, Dexon vyrobil (lépe řečeno nechal vyrobit v Číně) levný ale zároveň poctivý basák, který jde zároveň do malého objemu. Číny se nebojte, dnes už tam vyrábí téměř všichni. Dostaneš co si zaplatíš a tady se na materiálech ani provedení vůbec nešetřilo. Kvalitní 120 mm feritový prstenec dávají k 8" pouze firmy jako Scan-Speak nebo Accuton do měničů s cenovkou kolem 500 Euro. Normální výrobce 120ku nemá často ani u 10".
Jedná se o neveřejný projekt s placenou výhybkou.
Původně se přemýšlelo o uspořádání s basákem na boku, ale po zralé úvaze s kalkulačkou, kdy předpokládaná cena součástek výhybky vyšla 2-3x vyšší, jsem od toho upustil. Středotónových variant bylo několik. Peerless SDS 5,25" jsme zavrhnuli kvůli nevhodnému designu seseklého koše a nutnosti přidávat posilňující magnety, polsko-čínský STX GDN-14-100-8-SCX bohužel nedosahoval ani kvalit Peerlessu. Tang-Band je tak jednoznačným vítězem na všech frontách.

Výlučně bassreflexová verze:
Osazení: basy Dexon IRB20, středy Tang-Band W5-704D, výšky Vifa BC25SC06-04
Vnější rozměry šxhxv 220x270x1055mm. Rozměry jsou vnější čisté počítáno z 18mm MDFky. Klasické uspořádání TMW, výšky a středy v ose (pro tuto výšku a šířku reprobedny není vyosení potřeba), použito 10mm sražení hran. Bedny jsou určeny do prostorů ideálně do 16m2, maximálně 20m2 umístěné spíše blíže stěnám. Pro větší místnosti je určen jinačí projekt z mojí dílny - VMA-I.
Dokumentace obsahuje veškeré potřebné info potřebné ke stavbě těchto reprobeden, jmenovitě obsahuje popis konstrukce, seznam kde co koupit, výkres ozvučnice, schéma výhybky, doporučení k samotné výrobě skříní a umístění v místnosti.

Dvoupásmový derivát pro domácí kino
Osazení: středobasy Tang-Band W5-704D, výšky Vifa BC25SC06-04
Vnější rozměry šxhxv 190x240x345mm. Rozměry jsou vnější čisté počítáno z 18mm MDFky. Klasické uspořádání TM, výšky a středy v ose (pro tuto výšku a šířku reprobedny není vyosení potřeba), použito 10mm sražení hran. Bedny jsou určeny jako satelity domácího kina do prostorů ideálně do 16m2 umístěné spíše blíže ke stěnám.
Je možné se domluvit i na hotové výhybce, případně komplet hotové bedně.
V případě zájmu nebo dalších dotazů prosím využijte jednoho z kontaktů nebo se ptejte zde.
Další informace a ceny u mě na webu.

Aktuální informace a fotografie o projektu třípásmových reprosoustav VMA-II S naleznete na webu http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php

edit: Vytvořil jsem svoje diskusní fórum o projektech VMA:
http://vmaudio.cz/punbb/index.php

_________________
http://vmaudio.cz/


Naposledy upravil check dňa Št február 12, 2015 10:49:29, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Pi december 17, 2010 13:45:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes jsem měl možnost si u checka poslechnout krátkou verzi VMA II.
Hrály přes PC mechaniku + 30let starý integráč Technics SU-V7 v místnosti zatlumené skleněnými demižony, prostě strašný a zvuk? Naprosto vynikající!!! Okamžitě jsem ho doma konfrontoval na svých bedýnkách, jestli jsem něco náhodou nepožil.
Závěr: jestli se tyhle úzké sloupečky dostanou mezi lidi za stávající ceny, tak maj výrobci a garážisti po žížalkách. Je to stejná bomba za desítku jako DispreII a DPA 223. Jestli je možné si jeden pár objednat, tak prosím o jednu stavebnici tj. měniče a součástky na výhybku, bedny z MDF si udělám sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi december 17, 2010 14:54:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Mongol
Původně jsem tyto bedny vůbec nechtěl komentovat, jako Checkův zákazník (větší VMA-I) nejsem objektivní, ani nemám potřebu dělat Martinovi reklamního agenta.
Při své návštěvě v jeho doupěti jsem ty menší bedny slyšel také a stejně jaky Ty jsem byl velice příjemně překvapený.

Mmj. mají i vysoce kladný VAF faktor. Přeci jen, velké rakve typu VMA-I. každá ženská doma nestrpí, ale VMA-II. vypadají naživo moooc sympaticky Thumb up .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Pi december 17, 2010 15:17:13    Predmet: Odpovedať s citátom

ještě jsem si přiobjednal u checka k VMAII centr a klidně shora do něj udělám "uměleckou" rytinu na květináč, aby manželku další krabice tolik nerušila u telky. Nikdy sem si nemyslel, že budu doma provozovat něco, jako tangband, dexon a jiný svinstvo, ale je jiná doba...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne december 19, 2010 21:49:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdo si chce bedny poslechnout, tak zítra - v pondělí od 15:00 bude na nějakou dobu poslední možnost poslechu u mě. V úterý si vlastník bedny odveze do Brna.
Finální ozvučnice budu mít od truhláře až na přelomu ledna/února.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi december 24, 2010 18:36:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Aktuální informace a fotografie o projektu třípásmových reprosoustav VMA-II S naleznete na webu http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php


Vpernik si nadělil pod stromeček moc pěkný dáreček.
PF 2011 přeje Martin Vitvar

_________________
http://vmaudio.cz/


Naposledy upravil check dňa Št február 12, 2015 10:49:03, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2010 15:44:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkné Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frisko
Hifi obsluha


Založený: 21 máj 2009
Príspevky: 27
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut január 11, 2011 16:21:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim, ako ste robili odyhovanie toho zrazenia hran v oblasti vyskaca a stredaku ktore sa konci smerom k basaku, nie je s tym problem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut január 11, 2011 17:00:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Napatláš ofrézovanou hranu disperzním lepidlem (bednu nejlépe položit tak, aby lepidlo moc nestékalo), přiložíš o něco větší kus dýhy a přežehlíš žehličkou. Ono to zasyčí a jakmile přestane syčet, tak je hotovo. Stejně se dá odýhovat i zaoblení u VMA-I. Používat mezi dýhu a žehličku pečící papír nemusíš, ale žehlička se ti od lepidla zašpiní (používám vyřazenou žehličku s prožranou parní soustavou)
Pokud bys používal chemoprén, nebo něco na podobné bázi, tak to bude chtít lepidlem předem natřít i samotnou dýhu.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Po január 24, 2011 11:21:58    Predmet: Odpovedať s citátom

já jsem je napatlal celé načerno
http://fracel.rajce.idnes.cz/2010-02-10_eton/#VMAII.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Po január 24, 2011 11:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta macatá bedna vypadá dobře
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Po január 24, 2011 12:12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

vlákno je ale o tý tenký podviživě, jenom chci ukázat stavitelům, jak vypadá černě napatlaný Dexon, jakou dá šupu dole ukázat nemůžu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frisko
Hifi obsluha


Založený: 21 máj 2009
Príspevky: 27
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po január 24, 2011 15:29:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Cierne vyzeraju pekne, ja tie dexony vsak radsej original zlte. Ako vyzeraju bednicky ostatnych stavitelov, ktory su zapojeny do tohoto projektu ?? Moje su zatial nahrubo postavene, ide to Smile
http://forum.audioweb.cz/uploads/3332_p1050033.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Po január 24, 2011 15:55:59    Predmet: Odpovedať s citátom

mongol napísal:
vlákno je ale o tý tenký podviživě, jenom chci ukázat stavitelům, jak vypadá černě napatlaný Dexon, jakou dá šupu dole ukázat nemůžu


To je možné, mě se líbí macek Smile

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut február 15, 2011 23:37:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Aktuální informace a fotografie o projektu třípásmových reprosoustav VMA-II S naleznete na webu http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php
_________________
http://vmaudio.cz/


Naposledy upravil check dňa Št február 12, 2015 10:48:47, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St február 16, 2011 23:11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Přijeďte se podívat a poslechnout o víkendu 19.,20. února. Hraje se na DA převodníku HS-DAC, předzesilovači od Customworks - Hypa, koncovém zesilovači Pavla Dudka DPA223 ve verzi JFET.
Všichni jste vítání, bylo by dobré se předem domluvit.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
avomet
Nádejný hifista


Založený: 15 marec 2009
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Št február 17, 2011 00:03:43    Predmet: Odpovedať s citátom

No to se mi snad zdá. Jedu v sobotu do Itálie na lyže. Jinak bych sbalil syna, DPA 330 a nějaké to moravské bívé a přijel... Crying or Very sad Tak snad někdy příště. Dík za pozvání.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 13:14:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud máš vlastní výkonný zesík, tak nejsi nijak omezen a můžeš přijet kdykoliv po předchozí domluvě. Hlavně vzít ten zesík s sebou Smile.
Za poslední týden se mi tu vystřídalo asi 15lidí, což se sice nezdá, ale ještě v kombinaci s výstavou a různým měřením je to docela záhul.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
etheen
Hifi obsluha


Založený: 26 február 2010
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 14:17:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Byl jsem si taky poslechnout, společně s Marcelem, a musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen. Bedny přehrají úplně vše a s naprostou pohodou a člověk má chuť si dál a dál pouštět a objevovat... Moc se těším na poslech VMA-I... Přinesu DPA330MKIV Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi február 25, 2011 12:56:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Však jedničky jsou už objednaný zase u truhláře.

Mimochodem, v neděli uzavírám objednávku z EuropeAudio. Takže kdybyste někdo něco chtěl (nejen do projektů VMA), napište maila.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi február 25, 2011 13:11:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem to úplně nepochopil, jsou k dispozici i celé bedny? Jen, že vidím tolik korpusů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi február 25, 2011 13:24:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Je možné objednat celé hotové bedny, nebo ozvučnice a součástky zvlášť, nebo si můžeš koupit jenom dokumentaci a ostatní si sehnat sám (což tě ale vyjde dráž). Záleží co si budeš přát, můžeš to objednávat postupně, jak se ti to hodí.
Možností je mnoho a domluvit lze všechno k tvojí spokojenosti.

Na fotkách jsou hotové ozvučnice lidí, kteří si je u mě objednali. Hraje můj pár. Další dva páry na fotkách není vidět - už někomu doma hrají.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi február 25, 2011 13:48:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Poté, cos upravil svůj první příspěvek, už rozumím všemu, a ceny jsem našel na Tvém webu. Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi február 25, 2011 14:04:28    Predmet: Odpovedať s citátom

etheen napísal:
...Moc se těším na poslech VMA-I... Přinesu DPA330MKIV Smile

Kdybys chtěl slyšel VMA-I., přijeď do ČB.
Já bych zase rád porovnal Tvou 330-ku a mou 380-ku.
Cheers
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
menhir
Hifista


Založený: 27 september 2010
Príspevky: 148
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2011 06:45:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Velmi mne ten projekt zajímá, leč je to na prostor kam to potřebuji umístit trochu velké (myslím VMA II). Na tvých stránkách jsem narazil na zmínku, že jsi měřil bedny "vpernika" s objemem 23litrů pro basy. Můžeš uvést přibližné celkové rozměry této měřené bedny? A šla by tvá stavebnice použít do této bedny bez úprav?
_________________
Mám úctu ke všem, kteří slyší co já neslyším
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po marec 21, 2011 18:22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Opravdu bych nerad měnil objem, i autor těch bedýnek musel uznat, že to není ono a už hraje v nových ozvučnicích se správným objemem.
Ozvučnice by ale šla upravit tak, aby byla nižší a více hluboká. Když mi napíšeš maximální výšku, tak ti spočítám hloubku, nebo obráceně.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Ne marec 27, 2011 11:08:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako stoja s výrobou slováci. Má to už niekto skompletované?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne marec 27, 2011 19:00:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatím ne, ale pracují na tom.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
menhir
Hifista


Založený: 27 september 2010
Príspevky: 148
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Po apríl 04, 2011 20:23:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Stále uvažuji jak je dostat do mé knihovno - pracovny. Měl bych proto několik dotazů.
1. Má vůbec smysl nacpat je do prostoru 3x3m?
2. Pokud je umístím pomocí držáků na zeď, bude výškáč přílíš vysoko. Pomůže mírné naklonění, nebo "postavit na hlavu"?
3. Jak jsi psal o možnosti změny výšky ve prospěch hloubky, rozumím tomu dobře, že při výšce 70cm bude hloubka cca 41cm, nebo je to složitější?

_________________
Mám úctu ke všem, kteří slyší co já neslyším
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po apríl 04, 2011 20:27:44    Predmet: Odpovedať s citátom

V knihovně nebo na zdi to bude hrát vždycky naprd, co se týče podání prostoru.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist