Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Mozartovo Requiem
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2007 09:37:44    Predmet: Requiem - Harnoncourt vs. Christie Odpovedať s citátom

Psal jsem ted Rubymu maila a podarilo se mi tam shrnout me postrehy z poslechu Requiem v podani Harnoncourta a Christieho. Jsem laik, takze to tak prosim vnimejte.

Obe verze jsou skvele, kazda je ale trochu jina a netroufal bych si rict, ktera je "lepsi" - nemam hudebni vzdelani, takze to mi neprislusi.

Osobne se mi vic libi Christie - hlavne diky cistote nahravky, pomeru sbory/soliste vs. orchestr a skvele akustice. Par kratkych postrehu:

A) U Christieho jsou v popredi nahravky sbory a soliste, orchestr je "v pozadi" = tj. neprehlusuje zpev (coz nekdy u Harnoncourtovych zestu pusobi velmi neprijemne) ale podbarvuje jej. Jak jsem uz rekl u H. se sbor a orchestr casto "perou".

B) Tempa: volba tempa je pro me z hudebniho hlediska (tj. pro poslech) prijemnejsi u Christieho. Nejmarkantnejsi je to snad u Kyrie - rychlejsi, sviznejsi tempo. Nez jsem slysel Christieho verzi tak jsem byl s H. totalne spokojeny. Ted kdyz slysim H., tak mi ty tempa opravdu prijdou pomale.
Ovsem otazkou je, jak by to melo znit? Prece jenom je Requiem zadusni msi. Z tohoto pohledu dava vetsi smysl pomalejsi tempo (v ceske liturgii je to Pane smiluj se).
Protoze nejsem katolik a beru Requiem ciste jako hudbu, je pro me Ch. posluchacsky zajimavejsi.

C) Soliste - u H. i Ch. jsou vyborni soliste. Zadne vetsi vyhrady bych nemel. U Ch. mi moc nesedi alt, u H. tenor. Celkove se mi vic libi obsazeni u Ch. - bas, tenor i sopran se mi trosilinku vic libi u Ch., alt se mi vic libi u H.

D) Sbory a hra orchestru - bez vyhrad. Zde je to asi hodne o instrumentaci; o vyse zminenem vyvazeni pomeru vokaly x orchestr; v neposledni rade i o akustice.

Na pocatku jsem napsal, ze obe nahravky jsou skvele a za tim si stojim. Vyse zminene porovnani je ciste subjektivni a ukazuje spis na to, ze obe interpretace / nahravky jsou doopravdy jine (bez uziti a adjektiva lepsi nebo horsi - zalezi na vkusu kazdeho jednoho posluchace, co se mu bude vice libit).

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2007 14:57:16    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires> jsem rád, že se ti Christie líbí. Cool

jinak technická: to, že nemáš hudební vzdělání, neznamená, že nejsi schopen trefně (a dle mého i věcně správně) popsat své pocity z obou nahrávek. Znám dost lidí, kteří ono "hudební vzdělání" mají a jsou to totální hudební trotli bez špetky hudebního vkusu a rozhledu.... takže neváhej a piš Wink

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2007 05:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za info, jsem zvědav, jestli se Ruby přidá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2007 07:02:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale jo, to víš že si také přihodí Very Happy Ale ještě musí trochu naposlouchat, nerad by se ukvapil.
Ale předem mohu prozradit, že u mě Christie takové úspechy nesklidil...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2007 08:14:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby: ted trochu z jineho hrnecku. Jsem fotoamater (= foto nadsenec, stale mam analogovou zrcadlovku a nasazeny cernobily film, ktery si sam pote vyvolam, akorat mi chybi cas na foceni Sad ) a kdyz jsem vybiral digi kompakt pro rodinne fotky, tak jsem navstivil radu foto diskusnich for. Tam to funguje nasledovne: "mam Canon = slepe obhajuji Canon a strilim do Panasonicu, Sony, Nikonu ...".
Prosim neberte muj komentar vyse v tomto duchu, nesnazim si branit svou koupi. Treba vsude vychvalovana Ma vlast od Kubelika z Prazskeho jara 1990 je pro me zklamanim, protoze kvalita zaznamu mi znemoznuje se soustredit na hudbu Mad . Jsem to schopen poslouchat pouze na sluchatkach (koss porta pro) mimo domov (kdyz slysim i venkovni sum, ktery zastini nektere nedostatky te nahravky).
To uz se mi vic libi Rubyho Talich + CPO z r. 1954 v mono a slysitelne dobe nahravky se mi posloucha lip.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2007 20:50:58    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
Prosim neberte muj komentar vyse v tomto duchu, nesnazim si branit svou koupi.

Však to tak rozhodně nebereme. Proste jsi napsal, co se ti líbí, to je přece v poho. Ve foťácích, hifi, autech aj. hračkách to skutečně bývá, jak píšeš. Také mě to znechucovalo, když jsem si vybíral digitál (a možná proto jsem si pak ani žádný nekoupil Laughing ). Máme zkrátka štěstí, že se nám oboum líbí zrovna ty nahrávky, které jsme si koupili.

K tomu Requiem. Také jsem laik a také tomu nerozumím, ale co se člověku líbí a co ne, to se oklamat nedá. Christieho nahrávka je dobrá. Je svižná (někdy na můj vkus až moc - Kyrie), Dies Irae je fakt jízda! Sólisté se mi ale nelíbí tolik, jako na Harnoncourtově nahrávce (vyjma tenora), sbor zní více mohutně a jednotlivé hlasy se ztrácejí v mase (to bude asi řadě lidí vyhovovat, ale mě to trochu vadí, u Harnoncourta více slyším barvy jednotlivých hlasů a tím pro mě znějí lidštěji). Jednotlivé nástroje v orchestru Ch. nejsou tak čitelné, chybí mi nabroušenost smyčců, bubny tak nějak duní. Postrádám řadu detailů, které mám moc rád - citlivé a vyvážené stmelení hlasů sólistů v Tuba Mirum (total time 12:02 u Ch., 13:05 u H.), rázné údery bubnů v úvodu Rex - tre men - de ma - je stá - tis, nabroušené smyčce v "mužském protipólu" na začátku Confutatis, gradace v Lacrimose s přispěním žesťů ad., moc se mi nechce nahrávky do detilu pitvat a hledat, kde je co lepší (nerad bych, aby se mi Requiem ohrálo). Důležitější je výsledný dojem. A Harnoncourtova verze mě jednoduše dostala. Zní komorněji, intimněji, citlivěji. Zvuk orchestru i vedení sólistů je více propracováno. V neposlední řadě má H. čistší, prezentnější zvuk, Ch. je trochu ubučený na basech (možná že nemám adekvátní stereo-apartůru Wink ).

Toť moje subjektivní dojmy. Christiemu dávám ****, H. ***** Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 06:51:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby: diky moc za detailni rozbor. Rad si nektere veci poslechnu jeste jednou podle Tvych konkretnich postrehu.
Vzhledem k tomu, ze mam konecne alespon nejakou (a pro me zcela dostacujici) stereo aparaturu relativne kratce, tak si myslim, ze jsem teprve na zacatku "kultivace" poslechovych preferenci. Stejne jako u zmineneho foceni, nebo treba i zpevu, hrani, malovani, atd. - je treba praktikovat, aby se clovek zdokonalil. Takze zcela jiste i poslech lze rozvijet - pocinaje schopnosti vnimat detaily v celku, celek misto detailu, barvy, strukturu ... a konce znalosti konkretnich del. A samozrejme kdyz srovnan zivy koncert a reprodukci z mych bednicek ... poslech v koncertnim sale se tak jako tak neda zastoupit, prozatim me nikdo nepresvedcil, ze sebelepsi bedny verne reprodukuji symfonicky orchestr.

Jeste jedna zajimava poznamka: pokud se nepletu tak u Christieho by prave melo byt komornejsi obsazeni orchestru i sboru. Je v bookletu u Harnoncourtovy nahravky prehled hracu a zpevaku?

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 08:03:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky Ruby. Co si dáte příště?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 08:42:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolik má ptáčků zpěváčků Christie se dozvíš kouknutím do bookletu (v originálním vydání, pokud to mezitím warneři nepřebalili), u Harnoncourta, pokud si tak matně vzpomínám na koncertě, bylo to takových 8, možná spíš 10 zpěváků na part takže dohromady tak 40, maximálně 45 zpívajících bytostí. U Christieho je to menší...
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 09:21:10    Predmet: Odpovedať s citátom

mě to tak přišlo, že H. zní komorněji ( hraje méně nástrojů a zpívá méně zpěváčků). Možná je to ale také tím analytičtějším zvukem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 13:10:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
mě to tak přišlo, že H. zní komorněji ( hraje méně nástrojů a zpívá méně zpěváčků). Možná je to ale také tím analytičtějším zvukem...


Mohl by ses vecer podivat do bookletu - jen pro info.
Jinak: uz se tesim na Tve postrehy k tem dalsim CD Smile

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 16:23:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Další do sbírky:
DG 469 621-2

Karajan/Berlínská filharmonie 1962.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 19:35:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle? Opravdu?

http://www.amazon.com/Mozart-Requiem-K-626-Karajan/dp/B00005MJ17/ref=cm_lmf_tit_5/105-9338931-4742045
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2007 07:45:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, je to toto:

http://eloquenceclassics.ca/trackinfo01.php?ref=33904f65c689f5e0191d71797e6641da9045
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ferol
Hifi obsluha


Založený: 16 júl 2007
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2007 20:15:49    Predmet: Odpovedať s citátom

ospravedlnte ma, nechce sa mi citat tri strany, vyjadrim svoj názor po prvých pár príspevkoch.
obecne je Harnoncourta interpretacia braná ako jedna z najlepsich. a ja nejako nevybocujem z tejto rady Very Happy
Celibidache je ale tiez macher a stojí to zato. Mám aj verziu od Bohma, ale tu nemam nejako extra napocuvanu... a zas.. Karajan su veci, kde mi sedia viac ako toto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po august 27, 2007 09:08:39    Predmet: Odpovedať s citátom

W.A.Mozart, Requiem, William Christie, Les Arts Florissants
máte na mysli posledný label ERATO?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po august 27, 2007 10:56:43    Predmet: Odpovedať s citátom

je to Erato. Mohlo by to byt znovuvydano a prebaleno Warnery na nejakem levnejsim labelu/rade, Elatus ci tak nejak se to jmenuje. Nahravka je to stejna.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Po august 27, 2007 12:29:45    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
W.A.Mozart, Requiem, William Christie, Les Arts Florissants
máte na mysli posledný label ERATO?


Tady to mas:

http://www.warnerclassicsandjazz.com/release.php?release=2283

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po august 27, 2007 12:41:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďak obom, skúsim sa pozrieť do kamenného obchodu na Klobúčnickej ul. v BA, keď nie tam tak cez nejaký internetový obchod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 18, 2008 11:49:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Opět se zpožděním jsem si poslechl něco ze zde doporučených nahrávek, konkrétně provedení Requiem od Harnoncourta a od Christieho a moje volba je jednoznačně Harnoncourt. Jeho provedení je zbavené jakýchkoliv nánosů patosu a líbivosti. Obrazně řečeno, když poslouchám Christieho, vidím zámek a urozné posluchačstvo v bílých parukách, když Harnoncourta vybaví se mi prostý venkovský kostel a v něm nadšeně naslouchající "prostý lid". Není to ten klasicistní "galantní styl". Přispívá k tomu i zvuková stránka nahrávek.
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St február 20, 2008 13:40:36    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
...prostý venkovský kostel a v něm nadšeně naslouchající "prostý lid"

Rozumím. Také to tak cítím. Je to takové intimnější.
Mimochodem, nepsal jsi, že Mozarta neposloucháš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St február 20, 2008 20:32:34    Predmet: Odpovedať s citátom

plechofka: jj, trefné ... je zajímavé, jak se každému individuu objevují při poslechu různé hudby různé obrazy a asociace... mně třeba při poslechu Presta z Vivaldiho léta se vybaví tsu-nami nikoli "léto/bouřka", při 1. větě Beethovenovy Eroicy, že je to "příběh beze slov" a sakranevímpročněcozmaléhoprince, v provedení 1. věty Čajkovského 4. symfonie mám před sebou naprosto jasný obraz něčeho co lze těžko popisovat... Wink ale u spousty muziky právě naopak "jen hudba" Wink
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xvlk
Hifista


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 190
Bydlisko: Praha+-50km

PríspevokZaslal: Pi marec 28, 2008 15:47:59    Predmet: Re: Mozartovo Requiem Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Peterem Schreierem (dir), Leipzig Rundfunkchor a Dresden Staatskapelle (sólisté Theo Adam, Trudeliese Schmidt, Margaret Price, Francisco Araiza). Hudba mi připadá ale trošku moc pompézní a jakoby líná-pomalá. Margaret Price, jejíž výkon v recenzích oceňují, zpívá nepříjemně - upoutává na sebe pozornost. Navíc zvuk nahrávky je trochu jakoby zastřený.

Ano, nektere nahravky ETERNY pusobi zastrene. Asi pouzili Scottovu redukci
sumu pri prepisu na desku, nebo spis vyrobni vada, nekdy to dela i jen jedna strana v albu, nevim, nerozumim moc technice zapisu na desku. Radil bych zkusit jine vydani stejne nahravky, ktere neni remasterovane - takze starsi, nebo z jine matrice. Neco vydal Philips ale treba +- 10 let.
Mam jednu takovou doma, co hraje divne. Poslu cislo matrice.
***
Takze Franz Schubert:
Messe Nr. 5 As-Dur
Donath,Springer,Schreier, Adam, Staatskapelle Dresden, W.Sawallish
8 26 216
Je jaksi zastrena.

xvlk

_________________
Avg(uš**2)=4kTRgammaDeltaf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 21:35:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Znáte někdo nahrávku Requiem Herrewegheho s Champ Elisees O.? Co vůbec říkáte na jeho nahrávky Mozarta a Beethovena?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 14:00:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby: Mně se docela líbilo - co si pamatuju. Na obecné soudy se necítím.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne november 16, 2008 23:08:11    Predmet: Odpovedať s citátom

v sobotu bol na CT2 Amadeus Milosa Formana, myslim ze vdaka tomuto filmu som na rekviem dostal chut, asi vyskusam Harnoncourta.
_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Ut november 18, 2008 09:15:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky tomuto filmu jsem objevil Requiem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Davidus
Hifista


Založený: 10 marec 2010
Príspevky: 102
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 07, 2010 22:55:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Sice je to už starší téma, ale znáte někdo nahrávku od Ch. Speringa (Chorus Musikus Köln/Das Neue Orchester)? Já ji mám, ale už dlouho jsem ji neslyšel, takže ji teď ani nemůžu vylovit z paměti, vím jen, že jsou tam, mimo dokončené verze od Süssmayra, nahrané i původní fragmenty. Hodně zajímavé. Zaujava mě též nahrávka J. Savala, ale tu nemůžu najít a slyšel jsem ji pouze jednou.

Nevím, jestli to zde někdo ví, ale mimo Süssmayra Requiem dokončil min. ještě jeden člověk a v některých pasážích se dosti odlišuje (například místo jednoduchého amen na konci Lacrimosy je zde jako fuga). Rád bych někde sehnal nahrávku. Slyšel jsem to jen tak zběžně jednou a vůbec nevím, kdo to nahrál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bert
Hifi obsluha


Založený: 18 november 2011
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Po apríl 16, 2012 21:57:42    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="cough"]Requiem od Ano k spíš ne...:

2. Nikolaus Harnoncourt + CMW (SACD)

Vím, že staré příspěvky se nemají otevírat, ale nedá mi to. Za tenhle tip moc a moc děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
salvet
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2012 08:23:11    Predmet: Requiem Odpovedať s citátom

Pár verzií "Requiem":
kód:
http://www.ourphorum.com/wolfgang-amadeus-mozart-t198995.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist