Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Slúchadlá k BVaudio Headamp

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
snakepeace
Hifi obsluha


Založený: 22 máj 2009
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi december 10, 2010 20:05:22    Predmet: Slúchadlá k BVaudio Headamp Odpovedať s citátom

Zdravím. Surfujem po tomto fóre nejaký čas. Dozvedel som sa mnoho užitočných informácií. Ide mi však o radu pri konkrétnej zostave, ešte pred investovaním do slúchadiel.
Môj súčasný reťazec: Harman/Kardon HD 970 (momentálne využívaný ako prevodník), BVaudio Headamp, AKG K530
Chcem časom upgradenúť slúchadlá. Cenovo do nejakých 300 eur, ale je to len orientačná suma, ide mi skôr o to, čo dokáže môj reťazec ponúknuť tak, aby boli slúchadla v pomere cena-výkon, čo najviac využité. Z toho ohľadu pre mňa zatiaľ vyhrávajú AKG K701.
Moja predstava o zvuku: všetko, čo sa spája so zvukom AKG K701, no možno trošku menej agresivity, ostrosti, ktorá sa tak často v súvislosti s nimi omieľa, prípadne viac "muzikálnosti", ktorá niektorým užívateľom chýba, tak, aby sa moje počúvanie nezačalo obmedzovať len na určité žánre (jazz, klasika a pod.), v ktorých K701 údajne vyhrávajú. Kvalita nahrávok bude samozrejme z mojej strany vždy preferovaná, t. z., že nechcem, aby slúchadlá čokoľvek zakrývali. Prioritou posluchu bude klasika, jazz, ale i rock (yes, pink floyd, led zeppelin - nie som si istý či som to správne zaradil ), pop. Iné žánre nechcem vylučovať. V podstate by som to zhrnul asi takto:
1. Ktoré slúchadlá sa podľa Vašej skúsenosti hodia k spomínanému reťazcu tak, aby sa čo najviac blížili k mojej predstave o podaní zvuku?
2. Hodí sa môj slúchadlový zosilňovač ku AKG K701, tak, aby nezvýrazňoval vyššie spomínané negatívne stránky slúchadiel?
3. Dokáže BVaudio Headamp ponúknuť dostatok vlastností, aby boli viac-menej plne využité slúchadlá v spomínanej cenovej hladine? Prípadne, trúfne si aj na vyššie modely, pri počuteľnom rozdiele?
4. Zohráva nejakú úlohu môj zdroj zvuku (prevodník), je (bude) dostatočne vhodný partner ku zvyšku? Spomeniem snáď ešte, že ho v budúcnosti po výmene mechaniky budem využívať aj ako CD prehrávač.
Vopred ďakujem za energiu vynaloženú na porozumenie a reagovanie na môj príspevok
Pokiaľ som nebol dosť zrozumiteľný, rád podiskutujem...


Naposledy upravil snakepeace dňa So január 01, 2011 14:43:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
M1ch4l
Hifi obsluha


Založený: 05 december 2010
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Pi december 10, 2010 22:11:07    Predmet: Odpovedať s citátom

podla http://avmania.e15.cz/Testy/BV-Audio-Headamp-uzivatelsky-test/sc-20-a-1850/default.aspx by to malo byt v pohode

K701 by si ale zasluzili o nieco lepsi amp, no urcite postaci a pripadne neskor by si mohol kupit daco lepsie. Podla mna to pojde fajn, ale nejaky high end AMP by mal z K701 dostat viac, ale z inych sluchadiel v tejto cenovej hladine asi ani velmi nie, vzhladom na to, za aku sumu sa K701 daju nove kupit.

Pre akekolvek velke AKG je velmi dobre mat slusny AMP, nie je to potrebne, ale benefit je dost velky aj v low ende.

Prevodnik zohrava urcite rolu, ak je vsak dost kvalitny, nemal by byt problem.

co sa tyka podania zvuku, mozno vyskusaj K242HD, aj ked 701 odhaujem aspon o triedu vyssie, zial som este s nimi nemal cest
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Pi december 10, 2010 23:20:07    Predmet: Odpovedať s citátom

snakepeace napísal:
1. Ktoré slúchadlá sa podľa Vašej skúsenosti hodia k spomínanému reťazcu tak, aby sa čo najviac blížili k mojej predstave o podaní zvuku?

Záleží aký model preferuješ. Uzatvorený alebo otvorený? Z AKG-701 určite neprerobíš (osobná skúsenosť, tzn. subjektívny pohľad). Monohokrát sú popísané vo viacerých vláknach, treba pohľadať, v podstate žiadne výhrady (okrem hlavového mostu-aj mňa po dlhšom čase otravoval, záleží na veľkosti gebule).

snakepeace napísal:
2. Hodí sa môj slúchadlový zosilňovač ku AKG K701, tak, aby nezvýrazňoval vyššie spomínané negatívne stránky slúchadiel?

Hodí (osobná skúsenosť, tzn. subjektívny pohľad). Sú detailné, pre niekoho možno trochu ostré vo výškach. Treba dlhšie odskúšanie.

snakepeace napísal:
3. Dokáže BVaudio Headamp ponúknuť dostatok vlastností, aby boli viac-menej plne využité slúchadlá v spomínanej cenovej hladine? Prípadne, trúfne si aj na vyššie modely, pri počuteľnom rozdiele?

Dokáže (osobná skúsenosť, tzn. subjektívny pohľad). V cenovej relácii nad 300 eur nemám skúsenosť.

snakepeace napísal:
4. Zohráva nejakú úlohu môj zdroj zvuku (prevodník), je (bude) dostatočne vhodný partner ku zvyšku? Spomeniem snáď ešte, že ho v budúcnosti po výmene mechaniky budem využívať aj ako CD prehrávač.

Ako CD prehrávač nemá problém v spojení s BVa Headampom. Je dostačujúcim partnerom pre daný systém. Sám používam H/K HD-990, jeho nástupcu.

Pozn.: Ja používam Denon AH-D2000, nemám zásadnú výhradu. Síce je pravda, že basová zložka je zvýraznená, ale ja som hľadal uzatvorený model, ktorý touto vlastnosťou trpí (pre niekoho). Na tvojej strane by som sa nehanbil popočúvať a zameriať sa aj na Sennheiser HD 650 (pozn. pre Teba by boli možno vhodnou voľbou), Beyerdynamic DT 990 Pro alebo DT 880 Pro (určite obehaj predajne). AKG K272 HD - podľa mňa agresívne. V závere len toľko - vyberaj posluchom (reťazec máš postačujúci), tu si len vytvor názor. Posluchu zdar!

_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
snakepeace
Hifi obsluha


Založený: 22 máj 2009
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi december 10, 2010 23:39:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Preferujem otvorený model. Ide mi o čo najvyššiu kvalitu, čo práve otvorené modely ponúkajú...
Nad HD650 som tiež uvažoval, priťahuje ma, že ich charakter z opisov pôsobí tak teplejšie, prívetivejšie, prekáža mi ale tá zastretosť, ktorú vo fórach užívatelia často spomínajú v porovnaní s K701. A keďže vyberám slúchadlá v prvom rade pre klasiku, jazz, zdá sa mi vhodnejšia voľba AKG. Stotožňujem sa s názormi, že najlepšie by bolo vlastniť viac slúchadiel s odlišným charakterom, kde by som napríklad HD650 využil na iné žánre.
A čo Audio-Technica ATH-AD1000, nemáš (nemáte) skúsenosť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi december 10, 2010 23:41:50    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Pi júl 27, 2012 17:22:32, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
snakepeace
Hifi obsluha


Založený: 22 máj 2009
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: So december 11, 2010 00:08:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím Ťa Slimák. Keď som bol kedysi u Teba, HD650 za ten moment, čo som ich mal na ušiach mi prišli úžasné. Najmä v porovnaní s mojimi K530. K701 som ešte nepočul, bolo by zaujímavé môcť ich vyskúšať ešte pred kúpou, obávam sa však, že v Žiline sa mi to asi nepodarí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: So december 11, 2010 00:29:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie detaily u 701 to su vyssie harmonicke - staci sa pozriet na merania. Teda pokial chces vediet objektivne ako to je. To ze sa to niekomu moze pacit to je uplne v poriadku ale prave to je pricina tej agresivity a "detailnosti" + samozrejme aj frekvencna charakteristika

podobne sa chovaju paskace ktore tiez vydatne skresluju /vyssimi harmonickymi/ a ludia to opisuju ako vzdusnost iskru detail a pod...

Vo vseobecnosti sluchatka skresluju a nie malo. Jedny z najmenej skreslujucich sluchatiek su senny 650-tky potom 600 a 800-vky. 650 dokonca skresluju menej ako 800vky. Na vyskach ale viac padaju /preto ta poddekovost/. Vo vseobecnosti maju sluchatka oproti bednam velmi rozhadzanu frekvencnu charakteristiku - pretoze je takmer nemozne spravit dynamicky menic ktory ma pokryt 20hz-20khz bez breakupov na membrane t.j. sa to vzdy ladi na nejaky kompromis. Preto tie rozne charaktery sluchatok.

vela merani je napr aj tu http://www.headphone.com/learning-center/how-we-measure.php a pokial si to vies spravne zinterpretovat tak je velka pravdepodobnost ze odhadnes charakter zvuku na ovela objektivnejsej baze "ako jedna pani povedala"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So december 11, 2010 08:10:22    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Pi júl 27, 2012 17:22:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hanes
Hifi obsluha


Založený: 11 apríl 2008
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St december 29, 2010 09:01:11    Predmet: Odpovedať s citátom

snakepeace napísal:
Preferujem otvorený model. Ide mi o čo najvyššiu kvalitu, čo práve otvorené modely ponúkajú...
Nad HD650 som tiež uvažoval, priťahuje ma, že ich charakter z opisov pôsobí tak teplejšie, prívetivejšie, prekáža mi ale tá zastretosť, ktorú vo fórach užívatelia často spomínajú v porovnaní s K701. A keďže vyberám slúchadlá v prvom rade pre klasiku, jazz, zdá sa mi vhodnejšia voľba AKG. Stotožňujem sa s názormi, že najlepšie by bolo vlastniť viac slúchadiel s odlišným charakterom, kde by som napríklad HD650 využil na iné žánre.
A čo Audio-Technica ATH-AD1000, nemáš (nemáte) skúsenosť?


Na to ti odpoví Kubovy žebříčky. Já sám jsem vystřídal řadu sluchátek, mám ATH-AD 1000 poměrně dlouho a už necítím potřebu změny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St december 29, 2010 20:03:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Časem zjišťuji, že ideální sluchátka neexistují, proto není opravdu od věci nápad mít na poslech vícero sluchátek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: St december 29, 2010 20:36:42    Predmet: sluchátka Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Časem zjišťuji, že ideální sluchátka neexistují, proto není opravdu od věci nápad mít na poslech vícero sluchátek.


Moja reč ,žiadne nezahrajú všetko ako by si si prial najlepšie mať dvojo, trojo aj viac podla financií.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: St december 29, 2010 20:38:44    Predmet: Re: Slúchadlá k BVaudio Headamp Odpovedať s citátom

snakepeace napísal:
Moja predstava o zvuku: všetko, čo sa spája zo zvukom AKG K701, no možno trošku menej agresivity, ostrosti, ktorá sa tak často v súvislosti s nimi omieľa, prípadne viac "muzikálnosti"


Ahoj, to je přesně popis K-601. Zvuk je hodně podobný K-701, ale nemají takové rozlišení na středech, výšky jsou jemnější, basy jdou hlouběji a jsou výraznější, ale opět nejsou tak přesné jako u K-701. Rozdíly to nejsou nijak dramatické, K-601 jsou taková levnější verze pro chudé audiofily, trochu méně analytičnosti, o něco více "teplosti"a hladkosti. Kromě toho jsou K-601 komfortnější, nemají takový stisk a taky hlavový most je měkčí a větší.

K-242 HD nebrat, tragická sluchátka. Zvuk jak bláto. To už dvakrát tak lépe hrají K-271 Studio, respektive K-271 MK2 / 272 HD. Oproti K-530 ohromný rozdíl, ale kvalit K-601 nedosahují.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dazo
Hifista - pokročilec


Založený: 25 júl 2009
Príspevky: 294
Bydlisko: TN

PríspevokZaslal: St december 29, 2010 21:16:51    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia hifi a co vravis na K540? ja mam z nich zatial len vynikajuce pocity,su vysoko univerzalne a super zvuk,teda aspon pre mna Razz
_________________
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: St december 29, 2010 21:19:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemohu sloužit, neslyšel jsem. Ale jestli jsou opravdu tak dobrá, určitě je vyzkouším Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dazo
Hifista - pokročilec


Založený: 25 júl 2009
Príspevky: 294
Bydlisko: TN

PríspevokZaslal: St december 29, 2010 21:39:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak su velmi pohodlne,lahke,iba 32 ohm,cize clip + v pohode vladze s nimi,a zvukovo,hm,taky zvuk som este nepocul Smile mal som hd595 ale uz su prec Very Happy Proste mne akg zvuk velmi sedi Wink Maju super priestor,bass,stredy,krasne vysky,detail,proste aspon pre mna su velmi velmi dobre Smile
_________________
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Št december 30, 2010 08:09:35    Predmet: Odpovedať s citátom

ja by som na Tvojom mieste zapozical Grado hociake a vyskusaj aspon na tri dni. Postav sa k nim nezaujato, a pocuvaj. Mozno sa Ti pretocia panenky a po polhodine zostanes uplne vyjaseny ako to hra alebo budes proste znechuteny a vdacny za AKG. Nikdy som tieto 701 nepocul takze tazko mi hovorit, ale senn 585 ci co to bolo, potom nestali ani za rec. Proste toto asi bude vacsina povazovat za drist ale do toho zvuku Grado treba proste najskor preniknut. Treba sa nechat ukolisat ake to je suche a obycajne a ked clovek po polhodine prveho pocutia uz nic necaka, zrazu si uvedomi do akeho cireho a priezracneho sveta sa dostal. Moj osobny rekord je 4 hodiny vkuse posluchu. Ale urcite by som rad vyskusal aj ine sluchadla ale musim povedat, ze nemam dovod nieco preto robit
Stavu im dava BVaudio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dazo
Hifista - pokročilec


Založený: 25 júl 2009
Príspevky: 294
Bydlisko: TN

PríspevokZaslal: Št december 30, 2010 09:47:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak co sa tyka tych grado,tak este mam senny hd238(su na predaj) o ktorych sa pan Hejtmanek vyjadril ze su zvukovo dost blizko gradam,a akoze hraju super,take uplne odlisne podanie,dostali ma zopar x na sluchadlovy olymp,ale proste ja radsej Akg Winks K540 som na nom stale Smile
_________________
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
snakepeace
Hifi obsluha


Založený: 22 máj 2009
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: So január 01, 2011 14:42:53    Predmet: Slúchadlá sú doma Odpovedať s citátom

Páni, ďakujem za rady. Nakoniec som kúpil K701, zatiaľ sa nechcem vyjadrovať k ich prejavu, keďže sú stále v zahorovacom procese. Neskôr môžem pridať nejaké dojmy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marty226
Hifi obsluha


Založený: 27 november 2010
Príspevky: 20
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 04, 2011 18:14:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý den. Máte někdo praktickou zkušenost s kombinací HD 600 + BV headamp? Jde mi o to, zda je zesilovač schopen tyto sluchátka dostatečně vybudit vzhledem k vyšší impedanci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Ut január 04, 2011 19:06:59    Predmet: Odpovedať s citátom

bezproblémů zvládá hd600, 650 i Akg701
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist