| Autor |
Správa |
Téma: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
BK
Odpovede: 42
Prezreté: 19147
|
Fórum: DAC Zaslal: Po február 03, 2025 18:50:29 Predmet: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
Tych 74% dava utlm -3dB na 16.3kHz pre fs 44100Hz, co pre niekoho po 60-ke uz nemusi byt vobec problem
A toto je pri digitalnych filtroch vseobecne velmi zaujimave: vek vs pocutelnost ineho typ ... |
Téma: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
BK
Odpovede: 42
Prezreté: 19147
|
Fórum: DAC Zaslal: Po február 03, 2025 18:32:47 Predmet: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
Doplnil som SoX upsampler pre porovnanie
https://drive.google.com/file/d/15Li21gi80EFE15-n7gQlpbsYM2UNnAIA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/15LLvlF5wt9aChfshba5ftZm5bFiF6GZf/ ... |
Téma: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
BK
Odpovede: 42
Prezreté: 19147
|
Fórum: DAC Zaslal: Po február 03, 2025 17:50:01 Predmet: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
SoX sam o sebe uz je vyborny, toto su uz bezne nerozoznatelne rozdiely.
Paradoxne ako napisal autor HQplayeru moze byt filter ako napriklad "gauss-xla" ktory prenasa mensie pasmo ako &quo ... |
Téma: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
BK
Odpovede: 42
Prezreté: 19147
|
Fórum: DAC Zaslal: Po február 03, 2025 16:21:27 Predmet: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
Ak chcete dostat zo svojej kvalitnej 44,1 kHz nahravky maximum tak pouzite pre upsampling filter "poly-sinc-gauss-xl".
Nastavte maximalnu samplovaciu frekvenciu vaseho DAC-u a 32 bitovu hlb ... |
Téma: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
BK
Odpovede: 42
Prezreté: 19147
|
Fórum: DAC Zaslal: Po február 03, 2025 12:14:02 Predmet: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
Priebehy poly-sinc-GAUSS filtrov pouzivanych v HQplayer-y:
https://drive.google.com/file/d/12HOA_PHYT5c07y-uhZyXGxf-zKwnek31/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/12ICbKnQf30EBcLloijE ... |
Téma: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
BK
Odpovede: 28
Prezreté: 5111
|
Fórum: DAC Zaslal: So február 01, 2025 09:52:17 Predmet: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
Tieto DACy nemaju aktivny DSD bypass i ked to vyrobca o prvych dvoch E30-kach tvrdi na svojej stranke.
Topping E30 II
Topping E30 II lite
Topping E70 Velvet
Aktualne predavany SMSL RAW-DAC1 te ... |
Téma: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
BK
Odpovede: 28
Prezreté: 5111
|
Fórum: DAC Zaslal: Pi január 31, 2025 12:19:59 Predmet: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
pesledne zistenia
pokial poslete cez rozne digitalne filtre s LINEARNOU fazou nahravku ktora bude nahrata do maximalnej frekvencie kde su tieto filtre zhodne v amplitudovo-frekvencnej charakteri ... |
Téma: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
BK
Odpovede: 42
Prezreté: 19147
|
Fórum: DAC Zaslal: Št január 30, 2025 15:06:58 Predmet: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
| Ako som pisal predtym je to skor o dlhodobom pocuvani ze ten upsampling 384 KHz je lepsi. Urcite je v tom ale asi aj "bias" nakolko vidim stale aktualnu samplovaciu frekvenciu na displeji DA ... |
Téma: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
BK
Odpovede: 28
Prezreté: 5111
|
Fórum: DAC Zaslal: St január 29, 2025 17:32:06 Predmet: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
Proste ked chcete niekoho ohurit cistotou a priestorom tak treba pridat vysky.
Az po case clovek zisti ze to je len presycane vsetko  |
Téma: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
BK
Odpovede: 28
Prezreté: 5111
|
Fórum: DAC Zaslal: St január 29, 2025 17:26:04 Predmet: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
BK, co tak urobit upgrade vyhybky v repro? Tam bude rozdiel urcite pocut…
- https://gr-research.com/product/wharfedale-evo-4-4-upgrade-pair/
Vdaka za info. Pocut to bude isto lebo to ma pridane p ... |
Téma: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
BK
Odpovede: 42
Prezreté: 19147
|
Fórum: DAC Zaslal: St január 29, 2025 17:00:18 Predmet: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
To záleží na konkrétním čipu a jeho integraci v zařízení, zda lze obejít celý filtr.
Aj ked neobides filter v DAC chipe aj tak moze mat DAC lepsi zvuk pri upsamplingu.
A to preto lebo ten isty f ... |
Téma: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
BK
Odpovede: 42
Prezreté: 19147
|
Fórum: DAC Zaslal: St január 29, 2025 16:50:55 Predmet: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
Tu slyšitelnou změnu zvuku jsi detekoval jakým způsobem?
Ved pocuvam doma bit-perfect 44,1 kHz a potom upsamplovane na 384 kHz.
Tj je to ten isty HW, ten isty digitalny filter v DAC-u len raz ... |
Téma: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
BK
Odpovede: 42
Prezreté: 19147
|
Fórum: DAC Zaslal: St január 29, 2025 10:12:33 Predmet: Preco DAC-y so skreslenim pod 0,01 % maju pocutelne iny zvuk |
| Podľa mojich posledných analýz ak sa ide do DACu priamo bit perfect tak výsledná kvalita závisí hlavne od kvality digitálnych filtrov ake má DAC chip v sebe integrované ak nemá pred sebou nejaký iný H ... |
Téma: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
BK
Odpovede: 28
Prezreté: 5111
|
Fórum: DAC Zaslal: St január 29, 2025 09:56:35 Predmet: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
Podľa mojich posledných ucho testov nesmu byť v analógovej časti tesne za výstupom DAC chipu ziadne mirrori. Tieto mirrori musia byť odfiltrovane už v digitale.
Inak ten zvuk nebude nikdy dobrý.
M ... |
Téma: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
BK
Odpovede: 28
Prezreté: 5111
|
Fórum: DAC Zaslal: St január 29, 2025 00:55:31 Predmet: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
s tym autorom si prave vypisujem na fore a je velmi dolezite aky filter je pouzity v DAC-u a este dolezitejsie aky pri upsamplovani este pred vstupom do DAC-u.
Ked sa ide bit-perfect priamo do DAC- ... |
Téma: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
BK
Odpovede: 28
Prezreté: 5111
|
Fórum: DAC Zaslal: Ut január 28, 2025 18:51:25 Predmet: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
Popravde neviem aky DAC si mam aktualne kupit aby som presiel na 768kHz/DSD512.
K11 R2R som uz vratil, pokukujem po Topping E70 Velvet s AK4499EX cipom teraz |
Téma: Ftipy a jine pro zasmani |
BK
Odpovede: 2789
Prezreté: 1401530
|
Fórum: Bojisko / offtopisko Zaslal: Ut január 28, 2025 18:45:22 Predmet: Ftipy a jine pro zasmani |
Na jednom audiofilskom fore som aktualne spomenul slovne spojenie "blind AB test"
a hned ma jeden uzivatel ktory do konkretnej temy ani neprispieval nazval "annoying pest"
... |
Téma: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
BK
Odpovede: 28
Prezreté: 5111
|
Fórum: DAC Zaslal: Ut január 28, 2025 18:32:56 Predmet: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
ved netreba hned platit  |
Téma: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
BK
Odpovede: 28
Prezreté: 5111
|
Fórum: DAC Zaslal: Ut január 28, 2025 16:42:56 Predmet: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
Pozerám sa na blokový diagram a nie je mi jasné viacero vecí. Môžete prezradiť ako zabezpečíte, že DSD signál obíde príšlušné obvody? Je v K11 R2R nejaká možnosť si to nastaviť?
Čo sa v tomto prípade ... |
Téma: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
BK
Odpovede: 28
Prezreté: 5111
|
Fórum: DAC Zaslal: Ne január 26, 2025 18:04:54 Predmet: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
K11 R2R uz pre mna nema vyznam, Topping D10s ma lepsi zvuk.
K11 vraciam naspat, proste VOW efekt nenastal
Rozmyslam ze kupim Topping E30 II lite ktory ma nativne DSD512.
Pre DSD prehravan ... |
Téma: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
BK
Odpovede: 28
Prezreté: 5111
|
Fórum: DAC Zaslal: Ne január 26, 2025 17:07:37 Predmet: Upsampling PCM 44,1 kHz signalu na nativne DSD 512 |
Ma podla vas kvalitativny vyznam upsamplovat PCM 44,1kHz signal na nativne DSD512 ked DAC cip dokaze obist jeho PCM obvody ako napr. prilozeny AK4493S ?
Ako resampler chcem pouzit HQplayer. |
Téma: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
BK
Odpovede: 13
Prezreté: 3276
|
Fórum: DAC Zaslal: So január 25, 2025 13:51:37 Predmet: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
Tak dnes som to popocuval tento R2R DAC s nastavenim NOS
HQplayer som nastavil na "filter" polynomial-1 ktory pri upsamplingu negeneruje ziaden pre/post ringing.
Nie je to v podstate ... |
Téma: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
BK
Odpovede: 13
Prezreté: 3276
|
Fórum: DAC Zaslal: Št január 23, 2025 17:43:14 Predmet: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
Takto resampluje SoX biely sum na 192 kHz.
Je to vsetko len digitalna analyza, ziadny prevod do analogu a naspat cez nejaky HW.
https://photos.app.goo.gl/avnRR5xzn4Ag8iwj8 |
Téma: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
BK
Odpovede: 13
Prezreté: 3276
|
Fórum: DAC Zaslal: Št január 23, 2025 14:36:49 Predmet: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
| Aj ja si niečo také pamätám že pri najnižšom nastavení SoX upsampluje 100% pásma až k 22050 Hz pri fs= 44100 Hz. |
Téma: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
BK
Odpovede: 13
Prezreté: 3276
|
Fórum: DAC Zaslal: Št január 23, 2025 12:41:14 Predmet: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
A ako odmeriam ci sa original aliasi vygenerovane nad 22050 Hz prejavia pod 22050 Hz ?
Tj ci tie original aliasi vygeneruju nejake IMD pod 22050 Hz.
Pocuvanim som zistil ze nepocujem vyraznejsie s ... |
Téma: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
BK
Odpovede: 13
Prezreté: 3276
|
Fórum: DAC Zaslal: Št január 23, 2025 06:04:50 Predmet: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
Mám stejnou zkušenost.
akym sampleratom si isiel do toho NOS DAC-u ?
akym software si resamploval signal ? |
Téma: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
BK
Odpovede: 13
Prezreté: 3276
|
Fórum: DAC Zaslal: St január 22, 2025 09:38:57 Predmet: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
Kúpil som ho z techhouse 😁
Dohodol som sa že ho budem môcť vrátiť ak sa mi nebude páčiť jeho zvuk.
Popocuvam a keď sa to bude dať počúvať tak aj pomeriam 😉 |
Téma: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
BK
Odpovede: 13
Prezreté: 3276
|
Fórum: DAC Zaslal: Ut január 21, 2025 23:42:29 Predmet: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
ved ano uz aj ja viem teraz co to bolo v skutocnosti
Prevadzkovat tento DAC na 44,1 kHz nema zmysel to mi je jasne ale chcel by som skusit tych 384 kHz ale cez SoX ze aky to bude mat zvuk.
Ni ... |
Téma: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
BK
Odpovede: 13
Prezreté: 3276
|
Fórum: DAC Zaslal: Ut január 21, 2025 22:58:57 Predmet: FiiO K11 R2R realny NOS prevodnik |
A co hovorite na tento zazrak na "okoštovanie" realneho 384 kHz NOS prevodnika ?
https://www.fiio.com/k11r2r
Zaujimave je ze nikde nepisu ani naznakom ze to ma lepsi zvuk ako delta-sigma ... |
Téma: SMSL D-6s Balanced DAC |
BK
Odpovede: 2
Prezreté: 1810
|
Fórum: DAC Zaslal: Ut január 21, 2025 17:21:35 Predmet: SMSL D-6s Balanced DAC |
To su ale dost vazne dovody preco sa tomu vyhnut. Vdaka.
To lupnutie bude asi prechod DAC cipu z jedneho operacneho stavu do druheho.
Mas k tomu aj nejaky link s pokecom okolo toho ?
A ta spoje ... |
| |