Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DIY dvoupásmo Scan-Speak poraďte

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
xzdenal
Nádejný hifista


Založený: 10 november 2009
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2009 16:19:03    Predmet: DIY dvoupásmo Scan-Speak poraďte Odpovedať s citátom

Potřeboval bych pro hifi zážitky nemajetných nějakoé rozumné reprobedny kteréby splňovaly dost protichůdných podmínek:

1)co nejvyžší kvalita Confused - to by bylo snem všech hifistů
2)co nejnižší cena Shocked to taky
3)rozměry na úrovni regálovek Shocked

Můj prvotní nástřel (nebo spíš inspirace)

Reproduktory SCAN-SPEAK 18W/8531G00 , D2905/9700

Ozvučnice uzavřená a plně kompenzovaná výhybka asi 1. řád.

hlavní inspirace: DIY projekt http://www.pistole.unas.cz/2p.htm
DIY projekt http://www.troelsgravesen.dk/SP95.htm

a taky trochu XN270 (uzavřená ozvučnice)

Výsledná cen aby neměla překročit cca 20tis

Namaloval jsem nějaké výkresy jak zhruba na to a taky jsem zkoušel nějaké simulace v lspcad a vypadá to docela realizovatelně.

Ozvučnici mám domluvenou z 40mm mdf .

Výkresy a simulace se chystám vystavit. Jestli máte nějaké rady nebo poznámky zak se prosím ozvěte Díky.

_________________
prurva drát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2009 23:04:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tadz je jedno dvoupasmo s timto basackem pro inspiraci:
http://www.zaphaudio.com/ZRT.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
xzdenal
Nádejný hifista


Založený: 10 november 2009
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 08:38:40    Predmet: SIMULACE Odpovedať s citátom

Udělal jsem nějaké simulace dle mých představ. Průběhy impedancí jsou u bas.repro pro 15l box dle AR B 1993 B.Sýkora u výšek jsem nenašel přesné parametry (jestli je někdo máte poraďte).


SCH.JPG
 Description:
 Filesize:  30.04 KB
 Viewed:  616 Time(s)

SCH.JPG



SPL.JPG
 Description:
 Filesize:  55.52 KB
 Viewed:  528 Time(s)

SPL.JPG



IMP.JPG
 Description:
 Filesize:  55.16 KB
 Viewed:  508 Time(s)

IMP.JPG



_________________
prurva drát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xzdenal
Nádejný hifista


Založený: 10 november 2009
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 08:44:26    Predmet: impedance Odpovedať s citátom

Ještě průběhy impedancí u jednotlivých reproduktorů.

Uvidíme v reálu jedna věc je simulace a druhá věc je reálné měření. Jěště bude asi potřeba upravi výhybku pro výškový reproduktor z ohledem na výkonové namáhání.



imp.rar
 Description:

Download
 Filename:  imp.rar
 Filesize:  7.61 KB
 Downloaded:  464 Time(s)


_________________
prurva drát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 08:59:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Akosi mi nejde do palice čo si s poslednými príspevkami chcel povedať. Aké simulácie podľa tvojich predstáv? Aké Scan Speaky meral Sýkora v AR B 1993? Veď máš tri odkazy na hotové projekty čo vymýšľaš podľa tvojich predstáv? Máš repro? Meral si ich v ozvučnici?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xzdenal
Nádejný hifista


Založený: 10 november 2009
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 09:16:03    Predmet: simulace Odpovedať s citátom

Podle AR jsem dělal jenom náhladní schémata reproduktorů.
Ty hotové projekty mi prostě nevyhovují a taky si to potřebuju zkusit.
Je to docela solidní hračka a vzhledem k ceně repro si to musím trochu vyzkoušet nanečisto.
Ještě jsem upravil tu SPL na menší zatížení výškového rep.



spl uprav.jpg
 Description:
 Filesize:  55.4 KB
 Viewed:  529 Time(s)

spl uprav.jpg



_________________
prurva drát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 09:18:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokiaľ nemáš reálne zmerané repráky v konkrétnej ozvučnici, tak sú ti simulácie na prt. A repráky zmeráš, len ak máš zkalibrovanú meraciu aparatúru. A samozrejme skúsenosti. Po osadení skúšobnej výhybky znovu musíš merať. Inak je to zabitý čas.Aj najlepšie repráky so zle navrhnutou výhybkou hrajú horšie ako obyčajné s doladenou. Siahni radšej po osvedčenom a odskúšanom zapojení.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 15:47:29    Predmet: Odpovedať s citátom

xzdenal

pozri si Ellam od Troelsa http://www.troelsgravesen.dk/Ellam.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xzdenal
Nádejný hifista


Založený: 10 november 2009
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 16:11:46    Predmet: ellam Odpovedať s citátom

to jsem viděl , je to dost slušné. Je tam asi dost problém řádně udělat ten rádius a taky má jiné osazení - ty 15W se mi zdají dost malé.

Tu sp95 jsem tam dal, protože má osazení jaké si asi představuju a je tam i srovnání s jednoduchou výhybkou 1.řádu, ovšem
ty stránky tam nefungují (http://www.simple-hifi.com/curso/filtro.htm) a je tam uvedena opravdu nejjednodužší výhybka.

Ony ty navržené kompenzace ( kompenzace frevkenční charaktristiky reproduktorů ) se nemí přehnat jak se zmiňuje Pistole.

Ještě jedna věc - nemáte někdo náhodou odněkud parametry toho D2905/9700 (v datasheetu jsou neúplné) - to na čem simuluju je aritmet. střed všech návrhů a grafů co jsem našel -DÍKY.

_________________
prurva drát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 16:41:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie parametre sú ti bez merania úplne nanič. Pokiaľ nemáš možnosť odmerať meniče osadené v reálnej ozvučnici, tak návrh bude stáť za prd. Na audiowebe sa určite nájde niekto v okolí tvojho bydliska, kdo to vie zmerať a navrhnúť. Ináč je to stratený čas a peniaze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 17:30:32    Predmet: Re: ellam Odpovedať s citátom

xzdenal napísal:
....Ony ty navržené kompenzace ( kompenzace frevkenční charaktristiky reproduktorů ) se nemí přehnat jak se zmiňuje Pistole......... ..........to na čem simuluju je aritmet. střed všech návrhů a grafů co jsem našel.


No a presne takto ti to bude hrať. Ako aritmetický priemer niečoho. Je dosť zverejnených projektov, ktoré keďže sú zverejnené je ich možné skopírovať pre svoje bedne. Aj keď niečo okopíruješ, ešte stále ti ostane kopec miesta na svoju individuálnu realizáciu.
Až budeš pokračovať tak ako si začal, naučíš sa jedno. Že DIY stojí veľké peniaze a výsledok stojí za prd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 21:31:27    Predmet: Odpovedať s citátom

To xzdenal

ty hoši mají 100% pravdu.
Je moc fajn, že si chceš hrát, ale výsledek bude mizerný. Máš dvě možnosti, buď vybereš povedený a ověřený projekt, nebo se musíš dát na cestu studia dané problematiky, investic do měření a návrh v LSP CADU s reálnými daty, realizaci prototypové vyhybky, poslouchání, dolaďování, simulování, poslouchání, upravování, simulování, poslouchání.....

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Št december 17, 2009 09:58:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jsi nikdy nic nemeril/nepostavil, to nejlepsi co muzes s Revelatorama udelat je strcit je do overeneho projektu.
Na hrani si kup neco levnejsiho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
xzdenal
Nádejný hifista


Založený: 10 november 2009
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2009 15:28:38    Predmet: měření Odpovedať s citátom

Já jsem nepsal že jsem nic nepostavil/meněřil. V této kategorii je to sice pravda (trochu lepší hifi repro). Jinak se svým diy mám celkem dobré zkušenosti (dpa880,330,actidamp,muzikantské zesáky a tak). Jenom se chci pustit do něčeho nového a tak uvítám rady - jestli už někdo šel touto cestou . Ten Kavalír se mi docela líbí hlavně protože šel svou cestou a tak to uskutečním asi taky já. Můj přístup je asi takový - koupím ty scan-speaky a zkusím něco svého (mám i jak měřit a zkoušet ) a jestli to bude stát za ho... , tak ty repráky použiju v něčem vyzkoušeném. Výsledky měření dám na fórum. U těch hotových projektů totiž nikde nemí nějaké přesnější měření a postup vývoje celeho projektu, tam je většinou jenom výsledek. Uvidíme - v lednu objednám repro a zhotovím ozvučnici a uvidím. Jenom jednu otázku - co je to ten bitumen ( a kde to koupit ) nějak si nedovedu představit že do ozvučnice nacpu a stěny IPU. Díky za odpověď.
_________________
prurva drát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2009 23:33:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Bitumen maji v Xavianu, tloustka 2mm + 6mm tkanina. Daji se asi pouzit i materialy jako Tecsound atd, mrkni na e-shopy pro car audio (www.ahw.cz). Na steny dej Basotect (www.ma-dona.cz), jsou tady o tom nekde informace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JJD
Hifista - pokročilec


Založený: 19 október 2008
Príspevky: 262
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: St december 23, 2009 12:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

xzendal: DIY zesilovače a DIY beden je podstatnej rozdíl. K obojímu potřebuješ úplně jiný znalosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St december 23, 2009 13:42:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie DIY zosilňovače nie sú tvoj výmysel. Je to doma postavený zosilňovač zo známej a overenej schémy. Niečo podobné by bolo okopírovať napr. Troelsa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xzdenal
Nádejný hifista


Založený: 10 november 2009
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: St december 23, 2009 14:10:42    Predmet: pasivní kompenzace Odpovedať s citátom

Napadla mě ještě jedna věc a to jestli někdo zkoušel v reálu pasivně kompentovanou výhybku na charakteristiky měničů - http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=940 zatím v žádném projektu co jsem nalezl - tam jsou jenom podobnosti ale není to úplné. V potaz přichází zmínka xavianu že jejich bedna má charakter jenom odporu (xn270 na jejich stránkách) ale tam zase nemám zapojení výhybky.

Jestli jste někdo prohlížel ty simulované spl - našli jste rozdíl mezi původní spl a upravenou spl? Podobnou věc jsem taky nikde nenašel a v simulaci se to jeví slibně (rozumné zatížení výškového měniče x strmost výhybky 6dB/oct.)

_________________
prurva drát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St december 23, 2009 15:29:13    Predmet: Odpovedať s citátom

xzdenal

bitumen bežne dostať v auto-tunning odd. rôznych marketov ako samolepiace pláty. Bolo to neobyčajne drahé čo si pamätám arch veľkosti asi A4 stál možno 300-500 Sk! celý kotúč v stavebninách cca 10m2 4mm vyšiel cca 1000,-Sk. Nanášal som to teplovzdušným horákom (inak je to bežné aj na diyaudio). Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xzdenal
Nádejný hifista


Založený: 10 november 2009
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: Št december 24, 2009 13:48:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za odpovědi.

Všem přeji v.v. a š.n.r. - nebo možná SNR



pf.JPG
 Description:
 Filesize:  217.52 KB
 Viewed:  531 Time(s)

pf.JPG



_________________
prurva drát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št december 24, 2009 14:15:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Tys to vyhrál!!!
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
johnyM128
Hifi obsluha


Založený: 10 február 2010
Príspevky: 17
Bydlisko: banská bystrica

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2010 14:41:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Skipy napísal:
xzdenal

bitumen bežne dostať v auto-tunning odd. rôznych marketov ako samolepiace pláty. Bolo to neobyčajne drahé čo si pamätám arch veľkosti asi A4 stál možno 300-500 Sk! celý kotúč v stavebninách cca 10m2 4mm vyšiel cca 1000,-Sk. Nanášal som to teplovzdušným horákom (inak je to bežné aj na diyaudio). Cool


spraaavne Very Happy kupil si to iste ako to čo je take drahe len nebol natom napis dynamat a podobne Very Happy Very Happy veeeelmi rozumne .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist