Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pracovní sluchátka - Magoranský free thread
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 11:19:43    Predmet: Pracovní sluchátka - Magoranský free thread Odpovedať s citátom

Potřebujeme doporučit nějaká sluchátka na pracovní účely. Podmínka - celouzavřené, dobrá izolace od okolí, pohodlné, aby se v nich nepotily uši... zvuk stačí jako levnější studiovky. Ideální je něco s rámem, který umí jednoduché neviklavé nastavení podle hlavy a je dost robustní. Často se to sundává, kroucená šňůra je výhodou. Cena 5000Kč max.

Uvítám každý rozumný tip.

P.S. : "Magister", do tohohle vlákna se neser.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
creat
Hifista


Založený: 22 november 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 11:28:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Môj tip je:

1, AKG K 272 HD
http://www.headphones.cz/inshop/domaci/audiofilska/akg-k-272-hd.htm

2, AKG K 240 MkII
http://www.headphones.cz/inshop/profesionalni/studiova/akg-k-240-mkii.htm

3, AKG K 271 MkII
http://www.headphones.cz/inshop/profesionalni/studiova/akg-k-271-mkii.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 11:32:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za tipy, tohle vypadá zajímavě.

Ještě bych doplnil, že je vhodné, ať to má co nejjednodušší tvar kvůli očistě, používá se to často v prašném prostředí atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Chu-To
Nádejný hifista


Založený: 09 júl 2008
Príspevky: 71

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 11:40:53    Predmet: Odpovedať s citátom

qwertz

Naposledy upravil Chu-To dňa Št apríl 01, 2010 14:06:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 11:41:48    Predmet: Odpovedať s citátom

K-240 mkII bych vyřadil, ospalý nevýrazný zvuk. Se starými K-240 DF se vůbec nadají porovnávat, bohužel.

Oproti 240 mkII je zukově K-271 Studio / MkII / 272 HD zcela jiná liga, ale mě se v nich uši potí (pro mé ucho malé mušle) takže tak na max. 30 minut poslechu, více ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 11:51:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Chu-To napísal:
Sám p. Hejtmánek/headphones.cz doporučuje K271 než K272.


Pokud máte na mysli K-271 mkII a K-272 HD, jde konstrukčně i zvukově o identická sluchátka. Stejně jako např. K-701 a K-702. Rozdíl je pouze ve vnějším vzhledu a odnímatelném kabelu u profi verzí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 12:37:08    Predmet: Odpovedať s citátom

AKG K 240 MkII sú polotvorený typ , mal som ich na ušiach , hluk z okolia do nich preniká a takisto dosť hrajú aj do von.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 12:43:20    Predmet: Odpovedať s citátom

K272 mi nepřijdou moc vhodné, ta izolace není moc velká.

Co se podívat na Shure SRH840? Nebo z levnějších nejsou špatné Sennheisery HD380.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 13:58:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud chceš seriozně poslouchat v zaprášené místnosti,tak jedine supertvrdýhájend.

HD 800 na seriozním Rudineverstory a seriozně rekablovaný Cardacem Diamant Galactic kabelem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 14:54:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Bína napísal:
Co se podívat na Shure SRH840?

zvukovo urcite kandidat, ale nesplnaju podmienku jednoduchej udrzby v prasnom prostredi (prilis clenity dizajn, nausniky vdaka zosivaniu velmi clenite) a su dost tazke. maju navyse nestastne vedene kable do oboch musli, vonkajskom, nutnost zvysenej opatrnosti pri manipulacii, inak hrozi pretrhnutie.

inak uzavrety typ, takze izolacia obomi smermi vynikajuca. a nie je prilis zdoraznene ziadne z troch hlavnych pasiem. frekvencne vyrovnana reprodukcia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2010 16:29:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Staré K240DF jsou vynikajícím kandidátem, na Ebay jsou občas kolem 2500Kč. Doporučuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2010 10:33:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napisal:
citácia:
Podmínka - celouzavřené, dobrá izolace od okolí, pohodlné, aby se v nich nepotily uši..
.

mal som uz na usiach vselico ale v uzavretych modeloch sa mi vzdy usi aspon trochu parili. Ak najdes neaky model uzavretych sluchatok kde sa nebudu parit usi, tak prosim napis svoje skusenosti s odvolanim na konkretny model. Hodne ma to zaujima. Myslim si, ze uz len fyzikalne jedno vylucuje druhe a u uzavretych modeloch som s takym niecim vzdy pocital ako prirodzenou vlastnostou, ale dufam ze sa mylim..

PS: z praktickych dovodov tiez hladam uzavrety model a ak by bolo nieco v com by sa tie usi nepotili tak by to bolo fajn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2010 10:55:16    Predmet: Odpovedať s citátom

nebolo by do tohoto prostredia vhodnejsie radsej skusit nejake lacnejsie IEMy ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2010 15:18:03    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Augustini - já mám pocit, který jsem ale moc neověřoval, že se na pocitu pocení a nejenom na pocitu značně podílí materiály sluchátek. Používám občas 3 velké typy - tuningované ARF300 (jiné vložky, upraveno na neprůzvučné, rekabelováno seriozně na new stock cable), dále DS cosi (podobně staré, podobně upravené) a nějaký velký model Kossu - myslím Pro4AA (je to ten rám se šroubem na mikrofon, u nich jsou náušníky měněny za cosi od jiného výrobce, jsou tedy seriozně, ale velmi seriozně renaušníkované). Jediné, u kterých mám trochu nepříjemný pocit, jsou tyhle Kossy. Pak občas dělám s nějakými velkými levnými Philipsy, a tam mi uši doutnají za 10 minut Sad. Stejně nepříjemný pocit mám z každých menších modelů, které tlačí náušníkem na celý boltec. Pro mne jsou ideální ty opravdu velké. Stejně tak jsem přežil používání velkých chráničů sluchu Peltor Optime, zatímco běžné velké DJ modely Sony, AA, nebo Technics jsou pro mne peklo.

2 ferenc - jde o několik odlišných použití. V jednom případě by asi IEM vyhověly. Ale třeba pro komunikaci v extrémním prostředí (PA technik u velkého systému) to nedopadne dobře, jde o hygienu (může se tam střídat víc lidí), jde i o robustnost (sluchátka se v trávě líp hledají než IEM), a ty IEM nemají moc velkou neprůzvučnost. Tady ale asi nemá smysl vymýšlet kolovrátek znovu, používají se běžně drahé chrániče sluchu, které lze doplnit jedním nebo dvěma EAM (asi nevalné kvality). Ani si IEM nedovedu představit jako pracovní zvukařské vybavení, když se to musí často sundávat a nandávat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2010 15:54:53    Predmet: Odpovedať s citátom

škoda, že je tam ten cenový limit. Inak by som Ti ako tip prihodil ultrasone pro http://www.headphonesolutions.com/ultrasone-pro900-headphone.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: So február 13, 2010 23:38:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak zatím byly testnuty AKG K240, zcela nevhodné, prakticky to netlumí hluk z okolí. Další modely se budou zkoušet během měsíce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
creat
Hifista


Založený: 22 november 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: So február 13, 2010 23:46:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Daj vedieť ako to dopadne. Celkom ma to zaujíma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St február 17, 2010 20:56:47    Predmet: Vladko Odpovedať s citátom

Sendy – tak som ti tu chýbal až ma spomenieš, no tak tu ma máš ... Posielam moje odpo.

Boxer – „HD 800 na seriozním Rudineverstory a seriozně rekablovaný Cardacem Diamant Galactic kabelem.“ - preber sa chlape, nepi toľko lebo sa veľmi opiješ ... Ak tvrdý high end tak D-7000 alebo čakať na uzavretú verziu T1. Ale cenovo je to úplne inde.


Jogobella - Shure SRH840ky sú kvalitné po zvukovej stránke, súhlasím. Počul som ich a páčili sa mi. Veľa skúseností s nimi nemám. Ako uzavretý model ma milo potešil. Či sa hodí na také použitie ako je vravené posúdiť neviem.

Agustini – skúsil si Denon D-2000? Pri D-7000 to bolo v pohode, mne sa uši nepotili.

Sendy – Osobne môžem potvrdiť. Keď som používal MMX 300, tak sa mi ucho potilo, ale keď som používal DT 990tky tak to bolo ok. Neviem čím to je. Postrehy máš zaujímavé k veci.

Skipy – na ultrasone moc niesom, takže neviem posúdiť. Mal som na ušiach ED8. Neboli pre moje uši, majú inú zvukovú charakteristiku než Beyery, Senny, Denony a pod.

Sendy – ak už sa bavíme o polouzavretých kúskoch, skúsil by som jednoznačne klasiku v tomto segmente, a to Beyery DT 880 a T1. Tie sú špička. Ak uzavreté na „drsné“ tlmenie okolitého hluku, za rozumné prachy, tak Beyery DT 770, Denony (D-2000, ak manželka schváli tak D-7000), alebo, ako ja, počkám si na uzavretú verziu T1. Tie nedajú šancu konkurencii.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St február 17, 2010 21:32:54    Predmet: Odpovedať s citátom

preber sa chlape, nepi toľko lebo sa veľmi opiješ ... Ak tvrdý high end tak D-7000 alebo čakať na uzavretú verziu T1. Ale cenovo je to úplne inde.


Vladko moj oblúbený,magisterský,megasesterský.

Do prašného prostředí je to,co jsem napsal akorát.

Tvůj tvrdý je už jen do vakuurvy.

Takže tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St február 17, 2010 22:30:53    Predmet: Re: Vladko Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Sendy – tak som ti tu chýbal až ma spomenieš, no tak tu ma máš ...

Kterymu slovu v "P.S. : "Magister", do tohohle vlákna se neser." nerozumis?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St február 17, 2010 22:56:17    Predmet: odpo Odpovedať s citátom

Boxer – áno, super high endy na „prežitie“ v prašnom prostredí robené neboli. Iste sa však dá vybrať z dostupných sluchátok.

david.a – Bohu žiaľ všetkým ... A ty nerozumieš ďalším 150 veciam ... Smile

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 17, 2010 23:36:22    Predmet: Odpovedať s citátom

neskusal som D-2000. Bol som si vypocut ine sluchatka a skladby ktore mam rad, ale dost silne mi to pripomenulo prave tie nevyhody posluchu na sluchatka a tak som sa rozhodol svoje patranie po uzavretom modele uzavriet nadobro. Nechcem tu popisovat na com bolo testovane aby to nahodou niekto zle nepochopil a nespajal si to prave s konkretnym modelom. Islo o pred par rokmi vrcholovy model sluchatok od popredneho vyrobcu krmeny adekvatnou aparaturou..tam problem nebol. Zvuk ako taky bol plny detajlov a nuancii ..atd. Vadilo mi to, co je pre sluchatkovy posluch charakteristicke a je jedno ci ide o neake spunty alebo T1, HD800..atd. Mozno je to tym ze uz dlhsie pocuvam iba na bedne a od "sluchatkoveho" vnemu som si odvykol, preto si ho nedokazem dostatocne vychutnat a uz ma jednoducho nebavi..

PS: autor tohto vlakna uz uviedol vo svojom prispevku a aj v nazve, ze si nezela aby si mu tu prispieval. Ako autor vlakna ma na to pravo a myslim si, ze je vecou slusnosti aby si to respektoval nech uz je komunikacia medzi vami akokolvek..

Off topic !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Št február 18, 2010 10:33:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem špionoval v zahraničí, pro komunikaci v hluku používají chrániče Peltor s vestavěnou 1 vložkou, nebo sluchátka Axxent K-900 (E). Definovaný útlum hluku okolí 25dB(IHF A). Tohle předpokládám asi nikdo neměl na uších... ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Froggg
Nádejný hifista


Založený: 10 marec 2008
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Št február 18, 2010 11:11:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle jsem na uších neměl, ale mám doma tankistickou helmu a ta má v sobě integrovaná hluchátka i s reproduktory, když to dám na makovici, slyším lauter hovno a navíc by to i mohlo hrát po zapojení těch sluchátek Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Št február 18, 2010 11:38:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Froggg napísal:
Tohle jsem na uších neměl, ale mám doma tankistickou helmu a ta má v sobě integrovaná hluchátka i s reproduktory, když to dám na makovici, slyším lauter hovno a navíc by to i mohlo hrát po zapojení těch sluchátek Smile


K tej helme potrebujes potom aj kvalitny zosik, napr. nieco od Rudistoru, lebo maju okolo 600ohmov.....no aj rekablaciu, lebo su zapojene do mono Wink

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Št február 18, 2010 13:20:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Mládenci, vy si ze mne děláte srandu. Moc dobře vím, že taková kukla hraje dobře pouze a jenom s flaškovým zesem, nejlépe R123 http://www.vu9967.cz/technika/radio/r-123/obr/r-123.jpg

s R173 už to není ono ani při seriozní rekabelaci. Tudy cesta nevede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: Št február 18, 2010 13:37:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napísal:
Mládenci, vy si ze mne děláte srandu. Moc dobře vím, že taková kukla hraje dobře pouze a jenom s flaškovým zesem, nejlépe R123 http://www.vu9967.cz/technika/radio/r-123/obr/r-123.jpg

s R173 už to není ono ani při seriozní rekabelaci. Tudy cesta nevede.


R-123, R=111, R-130 atd su dobre konce, obsluhoval som ich pomaly 20rokov Laughing

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
J@nik
Hifista - pokročilec


Založený: 29 december 2009
Príspevky: 272

PríspevokZaslal: Št február 18, 2010 15:12:09    Predmet: Customy Odpovedať s citátom

To Augustin: Vyskusaj Low End Denon AH-D501 usi sa absolutne nepotia mam ich 8 hodin v robote na usiach v office mame teplotu cca 20-22C . Izoluju na velmi dobrej urovni.

To Sendy: Tvoje poziadavky splnaju dokonale customy ktore izoluju na vynikajuco a okrem toho kedze su inear nedochadza k velkemu opotrebeniu. Nemusis sa bat ze ti pri pohybe budu vypadavat lebo presne sadnu na tvoje ucho. Odporucam pozriet po "low end" UE 4Pro alebo JH5 . Co sa tyka zvuku prehraju K701 (HD600/650) a vsetky naj univerzalne inear. Problem je ze su nad tvoj limit ale je to investicia na dlho.

linky:
http://www.ultimateears.com/_ultimateears/store/custom/ue4pro.php
http://www.jhaudio.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št február 18, 2010 16:15:17    Predmet: Odpovedať s citátom

ale no tak ...
IEMy hraju uplne inak ako velke sluchatka, nech su za milion eur alebo dva .. fyziku jednoducho neoseries .. porovnavat K701 a IEMy je somarina
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tidus
Hifista


Založený: 15 apríl 2009
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Št február 18, 2010 16:30:20    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
ale no tak ...
IEMy hraju uplne inak ako velke sluchatka, nech su za milion eur alebo dva .. fyziku jednoducho neoseries .. porovnavat K701 a IEMy je somarina


Ale nie JH13 Pro a K701...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist