Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Výber regáloviek - Dynaudio, Sonus Faber, Opera

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hajšo
Hifi obsluha


Založený: 02 február 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Po február 08, 2010 23:17:49    Predmet: Výber regáloviek - Dynaudio, Sonus Faber, Opera Odpovedať s citátom

Poprosim skusenych hifistov o radu a porovnanie repro nizsie, pripadne doporucenie pri vybere inych regaloviek.
Aspirujem na lepsi stereo zvuk /doteraz len 7.1 AVR Pioner 814 + DVD 575/ , zatial som si obstaral CDP NAD C542 a zhanam integ. zos. NAD.
Mam samostatnu posluchovku 20m2, pocuvam jazz.

Chcem sa pre zaciatok udrzat v budgete 400 - 700€, zrejme uprednostnim 2nd hand, aby som mohol ist vyssie.
Kto vie zasvatene porovnat? :
1. Dynaudio Audience 52 a 42
2. Sonus Faber Concertino
5. Opera Mezza
Dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fero111
Hifi obsluha


Založený: 23 február 2009
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2010 08:06:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Spytaj sa v Kohutaudio, oni vedia porovnat SF a Dynaudio na NADe. Pripadne tam zajdi ak si z vychodu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2010 08:23:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus ATC SCM 11.

http://stereophile.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pajuna
Hifi obsluha


Založený: 18 apríl 2008
Príspevky: 18
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2010 10:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

SF jsou na jazz vyborne, horsi je to s rockem, ale jestli poslouchas jen jazz a lehci zanry, doporucuji...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hajšo
Hifi obsluha


Založený: 02 február 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2010 12:46:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Kohut audio mam daleko, a ide o uz nepredavane modely, tazko ocakavat ich motivaciu poradit.

Kto porovna SF Concertino versus Dynaudio Au. 52 al. 42 ??
Ako by obstala v konkurencii Primissima Xavian?
Prispejte, poradte ... dakujem moc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tedwine
Nádejný hifista


Založený: 03 október 2008
Príspevky: 95

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 18:20:46    Predmet: Odpovedať s citátom

V každom prípade skús aj tie Opera Mezza , nie je to síce značka známa ako ostatne čo spomínaš -avšak to nič neubera z ich kvality. V rámci ich cenovej kategórie ťažko najdes bedne ktoré by hrali tak čisto, detailne, priestorovo ako Mezzy. Uvidis či ti bude vyhovovat ich charakter, alebo sa rozhodnes pre niečo iné. V každom prípade by som si ich vyskúšal. Počul som ich veľa krat, kamarat ich tiež vlastni a počúva na nich prevažne jazz, sem tam nejaký Pink Floyd taktiež bez problémov. Samozrejme bavíme sa o danej cenovej kategórii. Ešte by som podotkol, že sú relatívne nenarocne na výkon zosilovaca ale zvukovo stíhajú aj na podstatne drahšie silice akoby si človek pri pohľade na ich cenovku predstavoval do zapojenia.
PS. V studiu Hanzel audio ich majú vždy skladom a keď budeš mat šťastie tak si ich môžeš vypočuť v priamom porovnani s nejakými konkurenčnými značkami ako ja keď tam mali v komisii nejaké dynaudia, ďalej xaviany, mordany, a focaly. A to bude veľmi zaujímavé .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martinn
Hifista - pokročilec


Založený: 21 február 2009
Príspevky: 310

PríspevokZaslal: So február 13, 2010 18:30:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som SF Concertino Home, aj Domus, starsie Dynaudio Contour 1.1, chvilu aj Au. 42. Ani s jednymi neslapnes vedla, vsetko je to otazka ceny.. myslim, ze tie Contour 1.1 boli za 500 eur a hrali fantasticky - ale su uz dost stare...SF je dizajnovo vyborny, zvukovo je verzia Domus vyrazne lepsia ako Home, zvuk sa viac odputava od repro... Dyna menej dizajnovo zaujimave, ale s priezracnymi vyskami... Tiez som mal NAD CD 542 aj zosik 352, tu by som radil ist do vyssej triedy zosika, aj ked starsieho, NAD hral vyvazene, ale neobsahoval tie jemne nuance a priestor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tominokn
Hifi obsluha


Založený: 11 máj 2009
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St február 17, 2010 15:36:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Veľmi odporúčam Opera Mezza, mám ich doma a som nadmieru spokojný, porovnával som ich aj s Focal-mi , BW a inými a ich prednes , detailnosť , je ohromujúca. Sú veľmi nenáročné na železo a zahrajú takmer čokoľvek. Najviac ma zaujala ich priezračnosť a čistota. Sú osadene kvalitnými meničmi SEAS vyrobenými na zákazku pre Opera.


http://www.operaloudspeakers.com/docs/mezza/Opera%20Mezza%20WHF.pdf

http://www.operaloudspeakers.com/docs/mezza/Opera%20mezza.pdf

_________________
Carat A57, Carat C57, Opera Loudspeakers - Seconda mk2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tominokn
Hifi obsluha


Založený: 11 máj 2009
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St február 17, 2010 15:38:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Dohodni si posluch u p. Hanzela v KN , je to fajn chlapík a určite sa s ním dohodneš.
_________________
Carat A57, Carat C57, Opera Loudspeakers - Seconda mk2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: Pi marec 26, 2010 18:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim ta,

p.Kohut je velmi dobre riesenie na zodpovedanie takychto otazok.Skvely chlapik,ktory sa dokaze priatelsky vyjadrit aj k hudbe za 500eur aj za 50000eur. Samozrejme oceni ak na oplatku si daco vyberies u neho...

viem porovnat Dyn Aud 42 a Aud 52.
42ky mam ja a 52ky takisto ,,chory,, kamarat.Obidvaja mame rovnake zosiky a dokonca skoro rovnake zdroje signalu. Zosik je NAD C352. Ja som nazoru,ze tato kombinacia nie je vobec zla a ked raz pride k upragedu zosilovaca , tak vyskusam nieco od prima luna. Spat k teme :

oproti A-42-ke ma A-52 mohutny bas,ktory mne osobne trosku doznieva ale mozno za to moze iba miestnost , pocut/citit objem nastrojov a mam dojem,ze si zasluzia resp.kazdopadne by potrebovali iny zosik ako C352-ka. Za tychto okolnosti mam na A-42-ke sakra presny,pevny kopak,ktory ide vystrelit stredobasy z miesta.Uder na maly bubon citis v celom tele.Takisto su schopne zahrat po rozohrani aj mohutnejsie hlbsie tony,ktore som si ja osobne uplne minimalne dofarbil Velodyne subom,ktory pre mna doda pri nizsich tonoch tu mohutnost,objem ktora mi podvadome chyba zo 42ek.Ak je Sub vypnuty,fakt zbadat rodziel iba v najnizsich tonoch,nakolko ostatne zahraju 42ky vyborne.Takze tym nechcem povedat,ze sami o sebe by 42ky nestacili,niekto dokonca odsudzuje pouzitie sub-u,ale mne jednoducho to minimalne dofarbenie chybalo

Toto su asi hlavne a najdolezitejsie rozdieli,ktore som zbadal

Ako zaver by som povedal,ze ja 42ky na 52ky menit nebudem,resp. majitel 52ok za tychto okolnosti by si rad zadovazil takisto 42ky. Nepocul som ich na inom zosiku,mozem to porovnavat len takto

Dalisu charakteristiku je tychto repro je asi zbytocne opisovat,ked si ich uviedol v zozname potencionalych adeptov Very Happy

Snad som ti trosku pomohol
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Piskot
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2007
Príspevky: 95
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne marec 28, 2010 17:24:45    Predmet: Odpovedať s citátom

A co trebas neco lepsiho z druhe ruky? Napriklad USHER V-601 zde http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=4609Nejsem prodavajci, jen mi to prijde jako dobra volba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
slipknot27
Hifista


Založený: 30 marec 2010
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Ut marec 30, 2010 17:39:01    Predmet: predam Odpovedať s citátom

to Hajšo: Ahoj, mam na predaj dynaudio audience 42, maju 14 mesiacov, za super cenu, 380 eur, co ty nato? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist