Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pioneer SA-9800

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mira
Hifista


Založený: 26 február 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: St apríl 21, 2010 15:22:54    Predmet: Pioneer SA-9800 Odpovedať s citátom

Dobry den
Chci se Vás zkusenejsich zeptat na nazory na kvalitu zesilovacu. Mel jsem moznost si vyzkouset prakticky vsechny japonske znacky zesilovacu at nizsich kvalit po ty lepe zdarile, slusne hrajici.. Řeči jako pioneer je pioneer uz jsou davno pryc stejne jako, ze vzdy lepe hraje drazsi zesilovac. Postavil jsem si i ackovy zesak pana Macury stejne jako dispre 2 a pomerne dost veci karfikuv DAC atd.. Nedavno se mi ale dostal do ruk Pioneer SA-9800 protoze sam mam doma aktivy tak jsem zkoušel v praci na starych v podstate levnych 2p. cantonech karat. Do ted hraly na yamaha A-700.. Zvuk jaky z toho pioneeru lezl byl neskutecny. Na to ze ty bedynky maji asi 10l hraly neskutecne do hloubky ale co byl nejvetsi skok tak v predozadnim prostoru. Tak yamaha prakticky do hloubky hrat neumi.. Opravdu neskutecny zvuk a ten zes je z roku 79!! Kdo mel tu moznost si poslechnout pripadne k cemu by jste to dnes prirovnali? Ten zesak ma naprostou kontrolu nad bednou. Chtel bych ho videt (slyset) ve slusne aparature..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Ne máj 09, 2010 11:17:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tento zesilovač mi byl také doporučován, nebo respektive jeho "levnější" bratr SA-8800, který prý hraje lépe (to nemohu posoudit, slyšel sem jen 8800). Sansui AU-9900 je prý ještě lepší, svědčí o tom i ceny, za které se tento starý zesilovač prodává.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Po máj 17, 2010 10:32:40    Predmet: Odpovedať s citátom

S tímto zeilovačem osobně zkušenost nemám,ale nějakou dobu jsem měl doma model z řady Elite a to A-91D. Macek asi 20kg, trafo jako blázen, krásný stroj.

Tak jen stručně: první dojem byl opravdu velmi dobrý - teplý zvuk, důrazný bas, netahající výšky, prostě paráda. To vše uocnil ještě dost dobrý phono předzes. Jenže po čase (protože jsem v té době měl přímé srovnání s Brystonem 4B-SST a ještě navíc Passem X-150), doznal jsem, že přes všechno dobré tomu chybí právě ta lehkost a vzdušnost. Mám obavu, že vývojově starší 9800/8800 na tom bude ještě hůře nebo stejně. Bylo by dobré porovnat na nějakém "dobrémů zesilovači, aby ses neblamoval.

V každém případě, Pioneer uměl vyrobit dobré kusy, které i dnes mají co nabídnout, ale patří k spíše k průměru, byť dost dobrého.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xvlk
Hifista


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 190
Bydlisko: Praha+-50km

PríspevokZaslal: Ut jún 15, 2010 19:01:53    Predmet: Re: Pioneer SA-9800 Odpovedať s citátom

Mira napísal:
Zvuk jaky z toho pioneeru lezl byl neskutecny. Na to ze ty bedynky maji asi 10l hraly neskutecne do hloubky


Podivejte, co jsem nasel na NETu Smile
http://rs720.rapidshare.com/files/268218485/PIONEER_SA9800_service_manual.PDF

_________________
Avg(uš**2)=4kTRgammaDeltaf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: Št október 21, 2010 20:29:49    Predmet: Odpovedať s citátom

To bol najleší zosilovač od pioneeru ked sa to vyrábalo,dodnes má velmi vysokú hodnotu, u nás sa predáva okolo 600-700 eur aj viac ,v nemecku aj za 1300 .
Ja som mal pioneer sa-7800 blue series ,predal som to asi pred 3mes. a potom som mal ešte pioneer sa-604ku tiež blue series,ale 7800 ka je už dobrý zosilnovač ale 8800,9800 su vynikajúce zosilnovače,vysoký výkon ,velmi dobré parametre. Ja čo som mal 7800 ku sú tam presne také tranzistory ako v Luxman L-550 ,čo bolo v roku 1981 u luxmana vlajková lod a stál cez 180tis sk. Mal som aj luxman l-550ku ,bohužial nefunkčnu ,takže neviem povedat aky to mal zvuk.





http://www.hifi-studio.de/hifi-klassiker/pioneer/SA_9800/SA_9800.htm

_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Pi október 22, 2010 07:49:31    Predmet: Pioneer SA-9800 Odpovedať s citátom

Mám doma oba přístroje /SA9800 i 8800/ a nezdá se mi, že ten "menší" hraje lépe. Nevím, kdo to kde napsal, nebo řekl, ale ze své zkušenosti vím, že sem tam někdo něco napíše a informace se šíří a časem se stane pravidlem.
Chci ale potvrdit, že oba přístroje hrají výborně a mohly by se před nimi červenat některé výrovky dnešní produkce. A to nemluvím o kráse zpracování čelního panelu.
Rozdíl mezi nimi jsem nepoznal, protože jsem je až tak důkladně neporovnával.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist