Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

projekt aktivnich beden Accuton-Eton
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Ut júl 06, 2010 19:52:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Franto to vypadá nádherně!! Musim se kurnik u tebe stavit vezmu nějakou music a můžu vzít i koncáček pokud by tě to zajímalo... design paráda!! mě se líběj moc Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Ut júl 06, 2010 20:15:21    Predmet: Odpovedať s citátom

díky Davide za pochvalu, pokud by Tě to neobtěžovalo se táhnout s takovým nákladem, tak bych koncáček s trochu větším výkonem moc uvítal
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut júl 06, 2010 21:07:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Mooc pěkný, jak to máš krmený a jakou výhybku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut júl 06, 2010 22:31:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkní bumbrlíci. Fakt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: St júl 07, 2010 07:24:56    Predmet: Odpovedať s citátom

hraju přes Sony 20ES, z kterého zbyla originál krabice a pohon, zbytek vytunil Hogy, potom předek Dispre a konce střídám Symasym ex a Dudky 222 a 223 na pasivní výhybce pro středovýškovou bedničku a basy honím přes akt. Behringer CX 3400 a snažím se najít optimum na děličce kolem 350 - 450Hz, k tomu otáčím fáze a delay, nejsem spokojený s projevem etonu 12HEX, např. s 13 palcovým Focalem staré řady se to nedá srovnat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St júl 07, 2010 11:10:07    Predmet: Odpovedať s citátom

to ja jsem s projevem 13 palcoveho Focalu stare rady spokojen maximalne... Cool

Franto, gratuluju! Thumb up

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: St júl 07, 2010 11:50:08    Predmet: Odpovedať s citátom

mongol: A jak máš ošetřený ten peak mezi 2-3k toho etonu? Pokud to máš dělený jen jednoduchou výhybkou bez dalších aktivních nebo pasivních kompenzací tak to tam podle mě bude slyšet a bude to vadit. Někdo z reproznalců tu tuším psal, že právě 12HEX se do aktivu bez dalších kompenzací toho hrbu nehodí. A jaké jsou operáky v tom Behringeru?
Myslím že takovýhle bedniska by si zasloužily pořádný změření a nastavení od někoho kdo to opravdu umí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: St júl 07, 2010 13:17:51    Predmet: Odpovedať s citátom

cough: to mě těší, že ten starej šedivej šmirgrpapír ještě funguje, hihi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: St júl 07, 2010 13:52:28    Predmet: Odpovedať s citátom

AlesK: včera mi ten peak mezi 2-3kHz naměřil Check, takže ještě dotlumim vatelínem bednu a zkusím přidat dolní propusť prvního řádu na vstupu zesilovače
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: St júl 07, 2010 14:40:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si že by bylo lepší udělat přímo k basáku pasivní RLC člen kterej by to stáhnul, ale Check si s tím určitě nějak poradí. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St júl 07, 2010 16:19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

nezastává náhodou mongol puristickou zásadu vexle jen 1. řád a žádný kompenzace atd?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: St júl 07, 2010 17:58:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantax:
Františku myslím že ne,že nezastává... holt bude asi časem nucen jít na celopasiv nebo si nechat dodělat aktivní část na míru přímo tomu etonovi (věřím že by šel asi do jinýho reproně dneska focal byl klasa)... aktiv není spasení blbě se kompenzujou neduhy měničů... pokud bude o to stát klidně se toho zhostím...pro Fandu jako jednoho z mála to rád udělám... vím že všechny etony tohle bohužel dělaj,soudruzi z NDR asi někde stále při výrobě membrán dělají chybu) ... a je s tím dost práce je zkrotit na míru kdy už nevaděj.že to jde dokazuje třeba Pistoleho 3p s etoní 11.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: St júl 07, 2010 18:23:35    Predmet: Odpovedať s citátom

jak říká David, budu s tím mít holt ještě práci, ten Eton naučit hrát různě zabarvené tóny, ne jenom basovat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: St júl 07, 2010 21:07:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Davide, ten můj návrh nechat to dělit strmě aktivně a pasivně jen kompenzovat neduhy reproňů není podle tebe dobrá varianta?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: St júl 07, 2010 23:09:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Aleš: ale ano taky by to šlo. Mohla by se udělat paralelní RLC zádrž. Ale chtělo by to možná plnou kompenzaci ... mnohdy je ta neplecha rozlezlá na více místech.
U etonu 11 to mám kompenzovaný natřikrát.
E12 mám někde v počítači tak bych se na to mohl mrknout jak složitý by to mělo být - ale zdál se mi jednodušší než ta jedenáctka.

_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Št júl 08, 2010 10:07:29    Predmet: Odpovedať s citátom

pistole: jestli můžu poprosit, mohl by ses na to kouknout, vím že toho máš Ty i David vrchovatě v práci, natož se hrabat v takovymhle dolaďování, ale např. stačilo, že jsem jinak vyvěsil vývody, co jsou přilepený k membráně a jsou uchycený k plastové základně na koši a jeden pazvuk byl pryč
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Št júl 08, 2010 11:12:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Takovýhle basák má pazvuky, co jsis to vybral Smile
_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Št júl 08, 2010 12:05:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Don't Panic !!! hihi, to je jen dochytávání mušek, místo těch origo šroubovacích terminálů sem přišrouboval kus hliníku a natvrdo kabely spájel jak PataMat, docela by mi zajímalo, jak to maj ošetřený vevnitř kharmy exquisite
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Pi júl 09, 2010 08:58:20    Predmet: Odpovedať s citátom

mongol:
Franto obávám se že nijak prakticky všechny i ultra Highendový značky při sériový výrobě na takovýhle věci vůbec nemaj čas (jinak by nic nevyrobili) ,tohle jde jen buď při kusovce (nezaplatitelný) nebo pokročilejším DIY ohlídat si všechny detaily... i to je jeden z důvodů proč tak činíme žejo? Docela bylo jedno hezký vlákno na jednom jiným fóru fotky vnitřků továrních beden a to i drahýho highendu... moje zkušenosti z toho co jsem viděl tam ale i uvnitř reál = chtělo se mi kolikrát buď moc smát nebo i spíš moc brečet Very Happy neuvěřitelný jak ojebávaj vše co není na pultě vidět.

Ty data od Toma ti sice trošku napomohou,ale nespoléhal bych na to že eton (ostatní na tom nejsou o moc líp snad jen kov a keramika se tak nějak dá v tomhle ohledu) bude mít jeden reprák jak druhej (různý série vyrobený jindy a pod) chtělo by to změřit ty tvý 12 v tvejch bednách a pak teprve naprosto přesně na míru to urobit ... jinak to nemá moc cenu dělat = moc práce a výsledek pořád by byl takovej nějakej. Navíc tam máš za humny checka s Bruel kjaer takže bych se toho nebál,vyrostl z něj šikovnej kluk a změření myslím tobě neodmítne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Pi júl 09, 2010 11:58:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Davide, dík za povzbudivá slova, jak si tak poslouchám samotný basáky na různých frekvencích z testovacího cédéčka, asi mi trochu z toho hrabe.
Checka nebudu chválit, ještě by si myslel, že po něm něco budu chtít zadarmo,hihi. Jeho poslední třípásmo, co jsem mohl slyšet u něj a u sebe doma na PA4 Big Brother hrálo výtečně, je pečlivej a měření bere velmi profesionálně, např. aby mi změřil ty etony, tak si vymyslel, že musej ty bedny stát metr vysoko, taková dřina! jenom ta malá bednička má přes 30kg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi júl 09, 2010 13:24:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono těžko měřit něco s neznámou charkou. Tak jak měřím já, tak v podstatě předpokládám, že např. 10" má pod 500Hz (záleží na prostoru) dostatečně hladký průběh - bez hrbu s Q10. Takže pak s bednami dostatečně vysoko, abych dostal alespoň 5ms bezodrazové okno - řadu diskrétních hodnot amplitudy a fáze začínajících na 200Hz se stejným rozlišením, předpokládám, že body můžu spojit čarou s přijatelnou chybou pro praktické využití. Použití adaptivního okna shledávám jako naprosto nevyhovující pro současnou eliminaci některých jevů z bezodrazové části impulsky.
Chára zhruba pod 500Hz se pak změří nearfieldově, i případný BR, dodáním bafflestepu a kompletním složením je připravená sada charek "od dvaceti do dvaceti" s relativní fází pro přesnou simulaci. Následné měření na hotové bedně je pak opět možné dělat stejným způsobem, pokud výhybka nezanese nějaké peaky s velkým Q, a naprosto se shoduje se simulací.
Dalo by se namítnout, že takový postup není měření a byla by to pravda. Předpoklad určité hladkosti fr. charakteristik je nutný. Skutečně změřit s vysokým rozlišením cokoliv se dá jenom v bezdozvukovce.
Výsledek mého měření a následné simulace vypadá pak třeba takhle: VMA-I Slimline Horizontál -90° až 90° po 15°
K tomu je samozřejmě ještě vetrikál a měření zkreslení pokud možno při různých úrovních. To jsou pro mě jisté minimální podmínky pro dobré odladění beden.


V současném stavu se Frantovy bedny měří dost blbě (a nemá to podle mě ani moc smysl), protože uvnitř není ani fous tlumení a tímpádem toho leze zrovna kolem děličky z bassreflexu příliš. Normálně je hlavní vyšší rezonance BR alespoň 20dB pod hl. úrovní.
měření BR
součet BR a near basáku

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 09, 2010 19:32:17    Predmet: Odpovedať s citátom

součet BR a near basáku

Když si odmyslím věci nad 150 Hz, tak to ovšem vypadá výborně ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Pi júl 09, 2010 20:30:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Franto máš doma růžovej šum nebo hnědej šum ? Na tom slyšíš hned všecky nepřístojnosti i bez měřáku (nebo teda alespoň já ano... pokud ne vypálím něco na CD a stavil bych se asi zítra na to hodit oko..

To měření je raw nebo po vyhnutí? Zdá se mi to divný ten zub tam,nearfield,měření vypadá až moc podezřele oki, ale je třeba odečíst a přepočítat Baflestep a budku chce hlavně fest vytlumit to je jasný,pak to bude mít víc vypovídající hodnotu... ten vocas dál za 500Hz mi nějak zvlášť nesedí zkus bílej šum Martine místo růžovýho pokud měříš v lab-u ... je to pak lepší a jsou vidět všecky bordýlky líp a rolloff nekecá.

Při určitejch zkušenostech netřeba tak rozsáhlýho měření a simulací,při klasickým uspořádání stejně vertikál stejně při dvou a vícepásmu udělat nelze nikdy slušně,je to vždy kompromis mezi zkreslením a rozumným napojením pásem z hlediska kombinace směrovostí a často i protichůdnej požadavek dostatečný vyzařovací plochy pro určitý frekvence... Stačí používat měniče který nemaj žádný velký anomálie mimo osu pak to víceméně sedne i bez tohodle.

Jinak to měření tvejch vypadá dobře,akorát pokud to má bejt echt zatlum si RLC ty rezonance střeďáku 80Hz v komoře a vejšky 800Hz nebo změň u střeďáku pořadí filtru a RLC na tu malou XT-25 ... bude to hrát ještě čistěji

Měřit basáky ve vejšce mi příjde zbytečnej extrém když bedny stejně vždy a všude budou stát na zemi.. relevantní je pásmo nad 300Hz a to se slušně oměřit venku dá si myslim. Co je pod o tom rozhoduje spíš volba ladění ozvučnice BR - filtr-kompenzace. Místnost s tím stejně zamává tak že je to pak ve výsledku fuk Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: So júl 10, 2010 05:02:35    Predmet: Odpovedať s citátom

super Davide, sem doma dneska celej den, můžem poslouchat šumy bílý, růžový, hnědý..., mám doma testovací cd časopisu Stereo a testovacie cd časopisa WATT CD 02, to bude disko, už se těším
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So júl 10, 2010 08:52:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Předně tam bordel na 300Hz nemá co dělat, to je pak zbytečný zabejvat se něčím jiným.
Ty rezonance jsou -40 respektive -60dB pod úrovní, takže fakt ne.
Tak měřit vysoko ne, ale měřit venku jo ... zajímavý ... vždyť je to to samý Laughing.

_________________
http://vmaudio.cz/


Naposledy upravil check dňa So júl 10, 2010 10:06:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: So júl 10, 2010 10:01:04    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak, hoši jste jak malé děti.
Nemusíte tady předvádět kdo má jak velkého pindíka Wink

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: So júl 10, 2010 18:24:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Dneska jsem u fandy byl hodit ouško,a řeknu to asi takto: Ano,ale nicméně potenciál tam na zlepšení ještě je docela velkej ,ale! trošku jsme to pošolíchali jen dle mejch ušisek na béringerovi a přepojili na jiný železo a překvapilo mě jak to reaguje a najednou syntetika byla pryč, takže se mi to pak líbilo,nesralo to a leckydy překvapilo, ač osazení je exotika a ne můj šálek kávy myslím že to hraje živě a čistě. Bál jsem se strašně kombinace 12+5 a nakonec to je gut ,ta 12 vůbec není pumpa jak etoní 11 jak ji znám ale je spíš umírněná a chce opravdu přesně napojit úrovňově na střed,pak to je ok co říci závěrem no že to sice ještě nějakej čas spapá na další doladění, ale rozhodně myslim že to překoná fokálí kombinaci co měl fanda předtím.. chce to 100% po rozehrání a ve finál bednách znovu přeměřit a jemně doladit a bude to pak výborný. Návrh byl v jiný testovací ozvučnici takže myslím že to teď nebude na 100 ale tak na 70%... Tak to vidím sám za sebe já.


Vzhledově naživáče to hodnotím jako moc pěkný a dobrý impozantní nerezonující těžkotonážní difrakcím-odolný provedení... takhle ano!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mongol
Hifista


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Ut júl 13, 2010 16:40:22    Predmet: Odpovedať s citátom

sem velký dlužník Davide, moc si mi pomohl poladěním a zapůjčením referenčního předku + koncáčku, mohl sem si po zatlumení vatelínem dle Tvého návodu užít trocha basů the wall ze 70% bedniček
http://frcel.rajce.idnes.cz/nastenka/#bednyII004.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 12:30:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Franto,vůbec není zaco dyk jsme to jen dle ucha trošku poupravili referenční konec a předek to asi taky nebude zcela pravda, je to jen lepší než co tam bylo zapojené předtím,každopádně mě to taky něco dalo a já děkuji za důvěru a za pozvání Smile popřemejšlej jak to budeš chtít udělat není problém udělat aktivní filtr s OZ pro ten eton a doladit to měření tak aby to sedělo na těch 98,894% ... 100% neumí nikdo Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist