Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

podělte se se zkušenostma Bipolár vs Fety
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Po júl 12, 2010 15:04:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi díky... za inspirace ,ano chci měřit THD repro při malých výkonech ,mám kousky kde už můj koncák je limitem...0,0025% je moc = je mi jasný že ve velkým výkonu to moc udělat nepůjde,a ani to nepotřebuji ,proto by mi stačila varianta s napájením +-18V abych za operák (zdá se mi zatím asi nejjednodušší a nejjistější ho použít nejen z hlediska návrhu DPS a krátkých cest = OPA627 je opravdu minimum, jsou už dnes daleko lepší/lépe měřící kusy) nebudu za to dávat nic se ziskem a tím rozumně udržím AC stabilitu v nějakých rozumných mezích.. Zatím se mi jeví asi nejlépe topo co mam v mým preampu,ale nejsem si jist zda se to dá ukočírovat s THD tak nízko i při 10x větší zátěži než doposud jen přidáním dalšího stupně EF. Nemam zkušenosti s výkonovou variantou Diamond Bufferu a jeho teplotní stabilitou.Toho se trošku bojím... na konci bych použil asi 6 párů MJE15031/32 2SA1837/2SC4793 nebo něčeho podobnýho,právě kvůli linearitě místo jednoho velkýho páru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2638
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 12, 2010 16:35:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Jo. Já vím o dvou lidech co to rozchodili. Laughing


Ty a Šroll co? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 12, 2010 17:44:23    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
Pasul napísal:
Jo. Já vím o dvou lidech co to rozchodili. Laughing


Ty a Šroll co? Smile


Pokud je tip správný a jeden z těch dvou jseš Ty, jaký je výsledek ?
Myslím jednotlivé harmonické na výstupu (a kmitočet).

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 12, 2010 17:47:57    Predmet: Odpovedať s citátom

dawsoo napísal:
Chlapi díky... za inspirace ,ano chci měřit THD repro při malých výkonech ,mám kousky kde už můj koncák je limitem...0,0025% je moc


Můžu se zeptat, jakým mikrofonem měříš 0,0025% THD a v jakém prostředí, že se to dá vylovit z šumu ?
V ideálním případě, kdyby byl ilustrační obrázek spektra (bez uvedení repro, abys neházel perly sviním Smile )

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 12, 2010 17:50:09    Predmet: Odpovedať s citátom

dawsoo napísal:
Nemam zkušenosti s výkonovou variantou Diamond Bufferu a jeho teplotní stabilitou.Toho se trošku bojím...

Já taky nemám zkušenost, ale teplotní stabilita závisí na dobrém tepelném svázání všech tranzistorů. A vzhledem k tomu, že ve třídě A se ztrátový výkon příliš nemění, mohlo by to fungovat docela dobře.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5928
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po júl 12, 2010 20:06:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus Double Diamond Buffer (C) Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 12, 2010 20:30:50    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Zkus Double Diamond Buffer (C) Very Happy

Nabízím obchod:
Prozraď, co je to Double Diamond Buffer a já Ti povím, co je to třída AAB. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po júl 12, 2010 20:45:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím že keby prúdovo nestačil double tak kľudne použi Triple Diamond Buffer Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po júl 12, 2010 21:22:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo Quattro Formaggi.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 14:26:48    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA:
Nemá probléma mrkni se:

0,0025 je limit pro vyšší harm ty mě zajímají ale vzhledem k tomu jak se liší spektra věčřím že i 3. harm půjde níž a bude mít jinej průběh hodně znehodnocují relé... tady to bude natvrdo bez čejokoliv co by degradovalo výstup.

Současný zesík při 20W loopback
http://img571.imageshack.us/i/cfbdawsoo.png/


Měření D3806/8200 na mém předchozím potuněném EC AW65
http://img28.imageshack.us/i/d38061.png/

Mikrofon mam modifikovanou verzi ECM-40 s jinejma střevama,předek upravenej Monacor MPA101 nebo jak se tomu nadává kartu esi Juli@..
Měřím normálně v bytě,fígl je ve volbě optimální vzdálenosti pro měření = vybalancování šumu-zkreslení kapsle... Porovnání dvě měření v jinou dobu jinej konec,ale ten samej kus repro:

starej EC vymazlenej:
http://img46.imageshack.us/i/oldd3806.png/

moje CFB:
http://img707.imageshack.us/i/0newd3806.png/

Tohle mě přesvědčilo že je třeba jít výrazně o řád dál ty repra nejsou na tom tak špatně některé jak si kdekdo myslí.. je třeba hledat opravdu ty nej kousky a někdy i trošku měniče modifikovat, jen pak se dá dojít dál než si kdo myslí. Smile Ale je to vcelku nedůležitý mě zajímá jen to co jsem psal jak se dá dostat ještě níž zvuk mě teď tady vůbec nezajímá. ten electrocompaniet měl na vstupu BIPOLARY!!! Ten novej má FET-y.


Naposledy upravil rip1 dňa St júl 14, 2010 14:44:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5947
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 14:43:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie merania sú "voľako divné"..Skús niečo v takejto forme:


Naposledy upravil BV dňa St júl 14, 2010 14:48:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 14:44:27    Predmet: Odpovedať s citátom

BVA:
v čem?

Zde je Juli@ loopback
http://img121.imageshack.us/i/thdjuli6dbfs.png/

Nevidím rozdílu snad jen že nezobrazuji 2nd Harm a vejškáč neměřim od 20Hz a měřím při relativně vysokým volume... proto je tam vidno ten náklon od nižších směrem k vyšším fr...

Aha to je zesilovač...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5947
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 15:17:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to neprehľadné, zbytočne veľa krokov, B/W zobrazenie je lepšie, rovnako využitie príkazu "copy" v steps s voľbou veľkosti a nie kopírovaním obrazovky.
Je z toho akurát vidieť, že zosilňovač je rádovo pod skreslením reproduktora a mikrofónu, takže zosilňovač rozlíšenie nezhoršuje.
EDIT
myslel som formu grafu, nie výsledky merania...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 17:08:20    Predmet: Odpovedať s citátom

BVA:
Ano už si rozumíme ...já to mam dlouhodobě archivováno takto = to měření bylo spíš myšleno pro OPA ... Do 1-2kHz jsou současné zesilovače vyhovující, ne ale výše už ,klasické zesilovače mají nárůst THD směrem nahoru a ty nejkvalitnější reproduktory přesně naopak. Zejména výšky a středy. Chci vidět jen spektra repro bez jakýchkoliv příměsí zesilovače. To co měří předzes a moje karta považuji za dostatečné .Problémy jsou s relé a pojistkami v napájecích obvodech.. toto chci ještě nějak jinak upravit protože degradace jakéhokoliv zapojení je výrazná.

Jinak to měření je PA300? Vypadá to velmi dobře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5947
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St júl 14, 2010 19:38:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano,je to PA300. Tu je to celé,
http://www.bvaudio.sk/SET/PA.htm , a sú tam aj relé a dokonca aj poistky Smile . Ak by bol koniec v A triede (skúšal som to s biasom pre výkon cca 30W/8 v Ačku), tak od 4. harm. to zmizne (pod-130dB), 2. a 3. sa zlepšia asi o 5-10dB. Ale kto to bude chladiť...
"Príspevok" skreslení od takéhoto zosilňovača na spektre reproduktora je prakticky nezistiteľný..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 12:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

BVA:
Tak to by se mi asi i líbilo na to co potřebuji řešením by de přiblížila áčková verze se sníženým napájením a optimalizovanými prac body... Zkusím zrealizovat tu variaci s diamond bufferem v nějaké rozumně napájené a uchladitelné variaci a uvidím... jinak děkuji moc za odkazy na inspirativní měření.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 13:08:03    Predmet: měření Odpovedať s citátom

Ačkoliv mám k měření ve Stereophile výhrady, mají určitě jeden veliký klad - jde o nezávislé měření, provedené nezávislým subjektem. Polopaticky řečeno - nejde o měření, které prezentuje sám autor výrobku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5947
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 14:52:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale ja Vás nenútim tomu veriť, rovnako ako ja neverím určitým tvrdeniam, hlavne keď nie sú podložené žiadnymi objektívnymi faktami.
Verím, že meranie môže byť horšie ako je skutočnosť (špatný setup-napr. vadná komplexná záťaž v Stereophile-, zdroj signálu a pod.) , ale lepšie len ťažko, ak nejde o vyložený podvod a meranie napr. zvukovky v loopbacku alebo konca bez záťaže...
Nakoniec nejaké merania ste robil aj Vy už dávno na celom systéme (CD+preamp+zosilňovač+boxy, priamo na reprosvorkách u majiteľa (nespomínam si už , kto to bol), a tiež ste bol prekvapený napr.odstupom sieťových zložiek. A ak pripomeniem ten Váš výrok:" PA300 je vynikající..", tak to dáva súvislosti. Nakoniec tie merania robím pre seba (ako overenie konštrukcie) a pre ľudí, ktorých takéto údaje zaujímajú..
Polopatisticky, Váš komentár sa rovnako nedá hodnotiť ako "nezávislý" Confused .


Naposledy upravil BV dňa Pi júl 16, 2010 05:56:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 21:13:53    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Nakoniec nejaké merania ste robil aj Vy už dávno na celom systéme (CD+preamp+zosilňovač+boxy, priamo na reprosvorkách u majiteľa (nespomínam si už , kto to bol), a tiež ste bol prekvapený napr.odstupom sieťových zložiek.


Bolo to nick Hasňa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 21:27:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud má jít o relevantní srovnání, měl by měřit nezávislý, autorizovaný subjekt (jako teploměry, osciloskopy, atd. atd.). Na stejném a definovaném a navázaném měřicím zařízení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 15, 2010 22:39:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, jistě víš, že tahle věc je značně složitá a má řadu úrovní. Některé věci může měřit jenom státem autorizovaná zkušebna, pro jiné úlohy je potřeba příslušná akreditace a řadu věcí může měřit sám výrobce.

Když to hodně zjednoduším, může si kdokoliv měřit co chce, ale může o tom vydat doklad pouze té úrovně, jaké razítko mu leží v šuplíku.

Pokud někdo dá na web měření svyých zesilovačů pomocí zvukové karty (byť naprosto špičkové) asi nemá smysl hovořit o právních aspektech a autorizované zkušebně. Na druhou stranu, nevidím sebemenší důvod takové měření zpochybňovat, pro mě je autor těchto měření dostačující autoritou jak po odborné, tak i morální stránce.

Stereophile je dostatečně renomovaný časopis, ale ještě poměrně nedávno používali naprosto nedostačující měřicí zařízení. A nezávislost časopisů, pro které je hlavním zdrojem příjmů inzerce, je také velmi relativní pojem. Ostatně, pochybuji, že časopis má jakýkoliv typ akreditace. Takže správně by měli nechat přístroje změřit ve státní zkušebně. Je to stejné, jako by Sdělovací technika chtěla vydávat kalibrační známky a certifikáty k osciloskopům nebo etalonům elektrických veličin.

Když už jsme tedy tak přísní. Nebo né ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5947
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 05:55:13    Predmet: Odpovedať s citátom

A najlepšie a najjednoduchšie je nemerať vôbec, alebo vycucať si údaje z prsta (podľa požadovanej ceny) a tvrdiť, že meranie nemá súvis so zvukom. Väčšina tých "kultových" výrobcov s typickým zvukom radšej nemeria vôbec, pretože by sa ukázala pravda.
Mimochodom, neviem ani o jednom výrobcovi (audio) na svete, ktorý by prezentoval meranie svojich výrobkov v nejakom nezávislom, akreditovanom laboratóriu.
Bežné (a povinné..) je to napr. v automobilovom priemysle, ale tam ešte našťastie platí zdravý rozum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Po júl 26, 2010 17:32:40    Predmet: Odpovedať s citátom

dawsoo napísal:
Chlapi díky... za inspirace ,ano chci měřit THD repro při malých výkonech ,mám kousky kde už můj koncák je limitem...0,0025% je moc ...


Výborný nápad, imho nejen koncák bude limitem, zajímá mě to, nějaké pokračování, realizace, pokusy ... ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Po júl 26, 2010 18:09:11    Predmet: Odpovedať s citátom

RomanST:
Zatím ne, jsem ve stadiu úvah (není čas a jsem línej) Very Happy , ale realizovat bych to chtěl 100% . DAC je Sirius II = považuji ho za dostatečně dobrej jako zdroj signálu a preamp k tomu taky...Ten koncáček = třeba to bude jako vedlejší produkt i hrát dobře... Very Happy Každopádně budu stabilizovat šíny napájení + kapacitní násobiče.. bez kvalitního napájení se nedá nic.... jediné co nemám je dostatečně kvalitní AD převodník (PCM42xx,nebo top model od AKM = implementovanej v extra krabici) pak bych asi byl spokojen...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist