Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

High End Bratislava 2010
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
eLko
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2008
Príspevky: 322

PríspevokZaslal: Pi október 15, 2010 17:07:36    Predmet: Odpovedať s citátom

ja idem tiez dnes Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Pi október 15, 2010 17:18:21    Predmet: first impressions :))) Odpovedať s citátom

chalani - eLko, Odar a aj zvyšné VeľkéInvestičnéPotenciály, čo máte tú česť už dnes Very Happy

nezabudnite na "prvé dojmy", aby sme vedeli...čo a ako Wink


a ozaj, Magistre, prečo si sa ešte nezapísal? Twisted Evil ideš hádam, nie? Nezabudni ani na tú thajskú whisky...ale tú lepšiu fľašu, dobre Wink

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi október 15, 2010 19:02:29    Predmet: Re: first impressions :))) Odpovedať s citátom

casioa5302ca napísal:
...nezabudnite na "prvé dojmy", aby sme vedeli...

...ale píšte pred polnocou, aby som vedel či mám ráno vstávať Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So október 16, 2010 00:03:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zial nie vsetky znacky, co vystavovali som poznal a nie vsade mali popisane, co to presne je, takze len tak velmi sporadicky . . .

Prizemie - BisAudio. Podla mna najlepsia prezentacia vsetkeho. Prve, kde som sa ocitol bola miestnost kde hrali elektrostaty (zrejme MartinLogan). Je to elektrostat kombinovany s klasickym basakom. Toto hralo. Vynikajuci priestor a malo to skvele basy. Hned vedla mali B&W (800D) + Classe a ked som tam vosiel, hovorim si kurnik, nic moc na tu cenu Rolling Eyes Potom to prislo - pustil Pink Floyd. Nieco neskutocne. Neuveritelne zalezi od nahravky, ako to hra. Ale hento bolo bez komentara.

V Platane sa mi pacili bedne od Avalonu. Uz som na ne pocul chvaly a musim uznat, ze to hra naozaj skvele.

Ketos - Stlpy od Dynaudia ma naozaj prekvapili. Malo to perfektny priestor a hralo to podla mojich usi dobre cele spektrum. Chlapik tam porovnaval vinyl VS CD VS HD 96/24 - kto nebol hluchy, urcite uznal, ze 96/24 hralo najlepsie (hlavne to slo podla mna nizsie do basov a cele to bolo take uhladenejsie). Pekna prezentacia, stalo to za to. Mal tam nejaky novy Vinyl, ktory mu dost desne praskal - chlapik bol z toho trosku mimo Wink

Canor mal tiez na svojom zeleze B&W 8xx. Podla mna to hralo vynikajuco. Ci lepsie, alebo horsie, ako dole v BisAudio - neviem. To by som musel mat zapnute pri sebe.

Z ostatneho ma zaujali 3D TV. Ale zial, zatial je situacia taka, ze si mozete doma pozerat akurat tie dema. Je to pekne, ale pokial sa bezne nebudu hentak distribuovat filmy, su to vyhodene peniaze. Dema super, nemyslel som si, ze je to take pekne. Ale Ice Age, ktory nejakym sposobom pretransformovali do 3D - to bolo o nicom.

Domace kino H/K + JBL, pustali tam Jamesa Bonda - neoslovilo. Bezne konzumne kino. To nehralo.

Najvacsi pruser dna - tie velke KEFy, co tu tahak vystavy. To nehralo. Ovela viac sa mi pacil MartinLogan. Tie kefy nemali basy a hadam ani priestor. Mozno som tam prislel, ked hrali blbu nahravku, ale nizko to fakt nehralo.

K sluchadlam som sa nedostal. Navyse to moc nemalo zmysel, lebo tam vsetko okolo hucalo a ked som sa pytal na T1, zrovna ich tam niekto pocuval a nechcelo sa mi na neho cakat.

O 21:00 som uz nemal co pozerat a pocuvat, tak som kopol do vrtule a siel domov Very Happy Som rad, ze som to vyriesil takto vecer a nerezervoval si na to celu sobotu - az tolko vystavovatelov tam nie je, aby sa tam clovek mohol motat cely den. Jedine, ze by driemal pol dna pri 800Dckach Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: So október 16, 2010 06:24:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
K sluchadlam som sa nedostal. Navyse to moc nemalo zmysel, lebo tam vsetko okolo hucalo a ked som sa pytal na T1, zrovna ich tam niekto pocuval a nechcelo sa mi na neho cakat.

O 21:00 som uz nemal co pozerat a pocuvat, tak som kopol do vrtule a siel domov Very Happy Som rad, ze som to vyriesil takto vecer a nerezervoval si na to celu sobotu - az tolko vystavovatelov tam nie je, aby sa tam clovek mohol motat cely den. Jedine, ze by driemal pol dna pri 800Dckach Wink


nice...dík. Tak ja sa zasa práveže na tie slúchadlá zameriam...bedínky, to momentálne veru nie je moje Cool ALE, nie je to dobré...po včerajšom koncerte (Vypsaná Fixa) a pár Jackoch Danielsoch som pekne..."unavený", spal som ňaké 3-4 h, tak ak uvidíte rozbitého dlhovlasého zombíka Arrow tak to som ja. Laughing

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
slavo_k
Hifista


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 103

PríspevokZaslal: So október 16, 2010 11:05:13    Predmet: Dnes poobede Hifi gulas party v Ketose bez záverecnej Odpovedať s citátom

pozvaní všetci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Tony
Hifista


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So október 16, 2010 12:19:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Foto z výstavy - včera večer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So október 16, 2010 14:55:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Čakal som, že sa tu objaví dáka reakcia na toto vlákno:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=9469.
A ono nič?! To mám ísť náročky do Bratislavy? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivan
Hifi obsluha


Založený: 13 november 2008
Príspevky: 16
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So október 16, 2010 20:34:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som sa po roku tiež zúčastnil ...

co sa mi pacilo:

1. PLATAN - ako vzdy super zazitok (kvoli tym Avalonom na tu akciu vlastne kazdy rok chodím)

2. CANOR - celkovo to na ani jednu z dvoch zostav PLATANU nemalo ale hralo to aj tak uzasne.

3. INTER AUDIO - prekvapenie dna - malicka expozicia v malej izbe na 2 poschodi, (skoro)sirokopasmove bedne "ZU AUDIO ESENCE" ... hrali naozaj paradne vobec nic tomu nechybalo ... nic sa nikde nezlievalo hralo to velmi prirodzene a prijemne

4. BIS audio - zostava s reprakmi B&W pohanana McIntosh-mi

5. 3D telky ... bol som skepticky ale musim uznat ze to rozhodne ma buducnost

co ma nenadchlo:

- BaSys - tie hlinikove bende co su ako hlavny "putac" vystavy ... nehovorim ze hrali zle ... ale cosi dolezite tam chybalo ... pustali to na A-ckovom zosiku co stiahol nominalne napetie v sieti na 217 V! a kuril jak gamatky (co bolo hlavnym predmetom diskusie ... zvuk az potom:)... tie bende maju este aj 2 basaky vzadu cize celkovo 8 reprakov na kus ...

- expozicia DSI - plehlusovali sa tam 2 zostavy hrajuce naraz ... ani tie AKG cka sa tym padom neali rozumne vypocut Sad

toz tak ... a ci by som isiel aj zajtra keby ma zena pustila ? ... Isiel Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: So október 16, 2010 21:57:10    Predmet: Odpovedať s citátom

PLATAN tradične výborný zvuk, či AP Cardeas alebo Avalony....(predajca zapojil všetko audio woodo od výmyslu sveta od izopukov až po držiaky káblov, sieťové filtre káble proste všetko -a to sa mi páči, tak by to malo byť Smile
KONEČNE po dlhých rokoch hralo niečo s mojimi vysnívanými McIntoshmi dobre, a síce B&W Nautilus 800D-suché presné basy mimo iného..
Prekvapili v Ketose Dynaudio Confidence C1(doteraz som ich nepočul) ale hrali skvele, či už z LP alebo CD a dokonca zo sieťového prehrávača to bolo ok. Ale aby som nechválil, trochu ma do istej miery sklamal Canor, síce zapojili riadne bedne a to legendárne B&W Nautilus 801, očakávania boli veľké ale nirvána sa nekonala Crying or Very sad , proste mali zapojiť iné repro asi akosi to nebolo to pravé orechové -tým netvrdím že 801 sú zlé....Najväčšie a Najdrahšie repráky KEF-tie hliníkové, poviem to jemne stáli za hovno, sklamanie ale na druhú stranu mali najkrajšie hostesky, najzaujímavejšia bola tá vlasatá-vysoká Smile A ešte ma milo prekvapili repráčiky Adam Vox, tam to hralo tiež super.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: So október 16, 2010 23:24:10    Predmet: moje dojmy... Odpovedať s citátom

Tak jo, v sobotu som bol aj ja (moja prvá audio/hifi udalosť):

OT: Počas cesty na vlak, rannou Trnavou, ma zastavil mladík (16-20 r.) s kapucou na hlave, že či mu vraj neviem pomôcť so zohnaním nejakého "materiálu", ako to nazval Smile chcel si zabafkať, no ale ostal mierne sklamaný, keď sa zo mňa napriek môjmu vzhľadu vykľul "nekuřič" Smile takže takto som hneď zrána sklamal mladého muža.


+

Beyerdynamic T1
-môj vrchol č.1...nepamätám si reťazec, a dokonca ani CD aké hralo, ale bol som viac ako unesený - najlepšie slúchadlá aké som mal doteraz tú česť počuť.
(môj vrchol tak slúchadlový, ako aj absolútny, na tohtoročnej výstave)

Beyerdynamic T50-P
-malé Tesly Smile myslel som že mi nebudú sedieť na hlave, no prekvapivo sadli...a točil som ich so svojími HD25-CII kol dokola aby som dospel k tomu, že - sa neviem rozhodnúť, chcel by som mať oboje Laughing ale musím povedať, že mali viac basov ako moje Senny (to sa mi na nich páčilo)...plus nižšia impedancia - čiže som ich poriadne vybudil už pri nižšej hlasitosti (z mojej Sansy Clip+)

(Ostatné Bayerdynamici som nevypočul....čož je škoda)



B&W Nautilus 801 hrajúce s Canor-mi
-lepšie zahratý "November Rain" od Guns N´Roses (dal som si to zahrať ako spomienku na nástup na stužkovej, ach) som fakt nepočul.
(moje reprákové č.1)

DYNAUDIO Confidence C1
-úplná paráda-počúval som ich najdlhšie zo všetkých repro...i když, bol som presviedčaný, že im jaksi-taksi chýba dynamika-nesúhlasím, veľmi sa mi páčili (to už skôr niečo u mňa chýbalo tým DYNAUDIO stĺpom).
(moje reprákové č.2)


B&W 800 Series Diamond hrajúce s McIntosh-mi
-prvé reprá čo som si vypočul, a zanechali dojem, aj vďaka Hotelu California (Eagles)
(moje reprákové č.3)

Stĺpy Klipsch v prezentácii produktov B.M.C. Audio
-nebudem sa vyjadrovať k zostave B.M.C. Audio (nemám napočúvané nejakých súperov v jej kategórii, aby som si ju mohol dovoliť hodnotiť), ale Klipše hrali výborne...
(moje reprákové č.4)

(Ostatné reprá som nepočul...škoda, samozrejme)

-

AKG K701 a Q701
-nehrajú zle, a objektívne nemám problém priznať, že sú detailnejšie a majú väčší soundstage atď ako moje HD25-CII...ALE-nie a nie mi sedieť na hlave, cítil som sa s nimi na hlave zle (časom by sa to možno poddalo), a navyše-ich zvuk mi vôbec nesedel. Škoda že nemal distribútor pre porovnanie staršie modely K601 a K501, bol som na ne veľmi zvedavý...

B&W P5 Mobile Hi-Fi Headphones
-za tie prachy niečo absolútne zlé (IMHO, samozrejme). Každé jedno pásmo mi prišlo ako zrecesované, detaily chabé - proste, NIE. Ale musím pochváliť, že na hlave mi sedeli príjemne.

German Maestro GMP 8.35 D Monitor Headphone (plus ešte jeden vyšší model)
-tak tieto slúchadlá mi zvukovo vôbec nesadli, špeciálne výšky a sykavky mi trhali uši. GMP 8.35 som zvádol počúvať pár minút, no ten druhý model išiel z hlavy po pár sekundách dole, proste-not my cup of coffee (nič viac nič menej). No opäť, nebudem iba kritizovať, pochválim konštrukciu, pevné a zároveň poddajné modely. (Moje Senny majú zrejme konkurenciu, teda-čo sa vyhotovenia týka).

KEF (alebo tie mrzké a drahé, zle hrajúce)
-nie som zrejme prvý ani posledný, čo ich zvozí pod čiernu zem. Boli s prepáčením je*nuté len tak na zemi (ak som dobre videl), už to ma dosť šokovalo. A potom, keď začali hrať...nič. Nechytal som sa. Nechcel by som ich proste...nech by k ním tú ženskú (z fotiek) dávali hoc ako bonus, ha haa Laughing Laughing ....mali k dispozícii veľkú cimru, podľa viacerých mali najkrajšie baby, ale toť všetky pozitíva KEF-u. (Tí manažéri čo tam sekírovali ľudí prezentujúcich veci v BaSys-e, boli inak dobrí je*kovia...ach bože)

British Audio
-ako dovozca NuForce, nedoniesli ich uDAC V2, čo bola kur*a škoda, som sa naň tešil, a zrejme by som ho bol aj na mieste kúpil (keby ma bol zvukovo zaujal, keďže vyzerá byť do daľeka najlepším riešením vylepšenia moje "zostavičky" Sansa Clip+ a HD25-CII)

IRYSON
-dúfal šom že vypočujem ich Voyager Portable Media Headphone Amplifier (a prípadne zrovnám s uDAC V2-veď mali cimry vedľa seba)...ale bohužiaľ, chybyčka se vloudila...v balení nebol kábel jack-jack, ktorým by som to mohol prepojisť so svojím playerom, such a shame Rolling Eyes


________________________________________________________________________________________________________________________

Ďalej by som chcel poďakovať nasledovným pánom, a vyzdvihnúť ich prístup:

*pán XY (zabudol som sa ho spýtať na meno), prezentátor produktov v BaSys-e, ktorý sa mi pekne venoval so slúchadlami Beyerdynamic-za čo bol mimochodom jeb*ný! svojím (zrejme) manažérom - keďže ja som veru nevyzeral ako niekto kto kúpi ich zle kefujúce KEF-y...

*pán XY, ktorý tú pôsobí pod nickom Klipschfreak, strávil som s ním tiež veľmi príjemný čas, ako pri posluchu (slúchadiel GM) tak pri rozhovore o všetkom možno súvisiacim nie len s hifi/audiom...+posielam pozdrav aj tomu staršiemu nemcovi od nich z B.M.C. Audio, tiež som s ním fajn pokecal.

*tiež pozdravujem p.Andreja, s jeho láskou k 3D Cool a tiež toho pána, s ktorým sme sa pri posluchu KEF-ov ihneď zhodli na tom...že, "tak toto nieee, to čo je, a ešte aj na zem ich jeb*i Laughing

*a nakoniec, nesmiem zabudnúť na týpka, ktorý došiel s rovnakými slúchadlami ako ja (HD25-CII)...videl som ho v KETOS-cimre pri poslechu DYNAUDIA...on si ma zrejme nevšimol, ale potešilo to Cool
___________________________________________________________________________________________________________________________________
Arrow čo dodať...moja prvá výstava, a na to, aký je náš trh veliký, a na to, ako tu zarábame...myslím celkom dobrá výstava. Nemôžeme predsa čakať Can Jam, alebo čo i len taký HighEnd ako býva v CZ. Nie je tu na to Veľký Investičný Potenciál Very Happy

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 02:58:51    Predmet: pre casioa5302ca Odpovedať s citátom

s ďalšou objednávkou dorazi, ale napíš aku farbu chceš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 13:11:57    Predmet: he2010 Bratislava Odpovedať s citátom

Takže po návšteve to vidím takto, spomeniem len to, čo ma zaujalo a to, čo nestálo za veľa.
BIS Audio- BW800 boli naj zvukom výstavy, presný rýchly zvuk, výšky OK, výborné stredy, basy úplne vyrovnané, najspodnejšia oktáva s útlmom, ale bola tam, i keď tam by som chcel viac tlaku. V každom prípade zvuk výstavy, Martin Logan niekedy OK ale nie je to to pravé, občas zmenšená lokalizácia a dunivé basy, basák v malej ozvučnici v aktíve, malo to bublinu...
Ketos klasika, dobrá prezentácia, páčilo sa mi, že aspoň niekto komentoval, čo a ako púšťa...zvuk OK, pri prepnutí na gramo citelná korekcia v najhlbších basoch, zrazu malé dvojpásmo hralo wuuuuu, v BIS Audio sa toto nedialo, tam bol výsledok vyrovnanejší.
Platan-Avalon-tieto sústavy tu veľa ľudí považuje za niečo viac, nehrali zle, ale keď som zistil, že hrajú so subwooferom, môj záujem spadol na nulu, po dotázaní vystavovateľa som dostal odpoveď, ze sa nedajú lepšie umiestniť, ďaľsia perla bola ohladom basreflexu, ktorý je taký špeciálny, že to nie je basreflex ale "iba aby basák dýchal"... OK, so subom bol zvuk OK ale toto nie je my cup of tea, mať 10palec a ešte sub...
RM Design a jeho tiger-osadené komplet ss-prúser, z gumáku ss 26w liezli silné hlboké basy a tie vyššie, zodpovedné za kontúru basu nikde, spojenie stredov a výšok bolo trýznením uší, jasné peaky okolo 4kHz, zvuk bol zafarbený...
Kef-no comment, hrali divočiny na úrovni hlasitosti, aby som už nič nevedel rozoznať...
DSI-Harman 990 OK, prezentňacia s infinity prelude forty-veľa šťavy, prebas okolo 80Hz, i keď príjemný, zvuk bez zafarbení ale občas málo tvrdý na stredovýškach, skôr efektný ale tým najlepším spôsobom...
zatiaľ asi toľko...
ešte ma napadlo, Hanzel Audio, tam som sedel dlho, tie malé asi opery, so season W16NX prekvapily, byť tam lepší výškac, paráda, neutrálne stredy z magnézia, čistota a kľud plus slam a čistota , hĺbka basu z troch w16tok ma fascinovala tak, že o tomto meniči rozmýšľam do projektu...
P.S. Canor s BW801D mali hrb okolo 200-300Hz, plastové zafarbenie, spodná oktáva absolútne chýbala, stredy a výšky OK až výborné, tieto sústavy som nikdy nepočul ale vzhľadom na objem ani neočakávam, že by mohli ísť hlboko, ale ten peak vytváral z toho super suchý zvuk, mne to ale riadne vadilo, takto to hrať nemá.

_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY


Naposledy upravil man.earth dňa Ne október 17, 2010 13:36:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 13:18:50    Predmet: Re: moje dojmy... Odpovedať s citátom

casioa5302ca napísal:

OT: Počas cesty na vlak, rannou Trnavou, ma zastavil mladík (16-20 r.) s kapucou na hlave, že či mu vraj neviem pomôcť so zohnaním nejakého "materiálu", ako to nazval Smile chcel si zabafkať, no ale ostal mierne sklamaný, keď sa zo mňa napriek môjmu vzhľadu vykľul "nekuřič" Smile takže takto som hneď zrána sklamal mladého muža.

*pán XY (zabudol som sa ho spýtať na meno), prezentátor produktov v BaSys-e, ktorý sa mi pekne venoval so slúchadlami Beyerdynamic-za čo bol mimochodom jeb*ný! svojím (zrejme) manažérom - keďže ja som veru nevyzeral ako niekto kto kúpi ich zle kefujúce KEF-y...

A prečo s tým niečo neurobíš (s tým svojim vzhľadom - predpokladám, že by stačilo ostrihať)? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 13:22:35    Predmet: Re: moje dojmy... Odpovedať s citátom

JC napísal:
casioa5302ca napísal:

OT: Počas cesty na vlak, rannou Trnavou, ma zastavil mladík (16-20 r.) s kapucou na hlave, že či mu vraj neviem pomôcť so zohnaním nejakého "materiálu", ako to nazval Smile chcel si zabafkať, no ale ostal mierne sklamaný, keď sa zo mňa napriek môjmu vzhľadu vykľul "nekuřič" Smile takže takto som hneď zrána sklamal mladého muža.

*pán XY (zabudol som sa ho spýtať na meno), prezentátor produktov v BaSys-e, ktorý sa mi pekne venoval so slúchadlami Beyerdynamic-za čo bol mimochodom jeb*ný! svojím (zrejme) manažérom - keďže ja som veru nevyzeral ako niekto kto kúpi ich zle kefujúce KEF-y...

A prečo s tým niečo neurobíš (s tým svojim vzhľadom - predpokladám, že by stačilo ostrihať)? Very Happy


Ty si ten "*pán, prezentátor v BaSys-e", čo sa mi venoval? Razz

neurobím s tým nič preto, lebo sa momentálne s takýmto image cítim dobre...aj napriek takýmto občasným "stretnutiam" Twisted Evil

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 13:37:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie, nie som, my dvaja sa môžeme stretnúť akurát tak niekde v Trnave na ulici. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 13:38:34    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
Nie, nie som, my dvaja sa môžeme stretnúť akurát tak niekde v Trnave na ulici. Laughing


heh, no OK. Beriem Ťa za slovo, a pozývam Ťa, pome dnes na jedno Smile nemám dnes nič na pláne...iba vysieť pri PC, hudba net filmy...tak by som si to spestril. Tak ak máš čas a chuť Cool

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 13:40:13    Predmet: he2010 Bratislava Odpovedať s citátom

ešte vsuvka, Klipsch mal dobré basy a stredobasy, razancia, ale stredovýšky boli v kely, diera slušnej hĺbky, smerové výšky iba cinkali niekde vysoko, vystavovateľ sa vyjadril, že je to zostava, na ktorej nemá problémy so sykavkami, zrejme toho dobrého moc nepočul...alebo pozerá staré filmy...z rozmerov repro je to jasné...
_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 15:46:05    Predmet: Re: pre casioa5302ca Odpovedať s citátom

britishaudio napísal:
s ďalšou objednávkou dorazi, ale napíš aku farbu chceš.


napísal som Vám na Skype...

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 17:14:27    Predmet: Odpovedať s citátom

dojmy z vystavy:
1.- ako vzdy nekompromisne najlepsi zvuk z PLATANu - velke plus za odborny vyklad k sietovym filtrom, sietovým kablom - samozrejme s ukazkami ako sprava zvuk s roznymi sietovymi kablami.
2.- tolko ospevovane hlinikove KEF - totalny odpad vo zvuku - naozaj len pre dizajnerov a ako pisu nadsencov umenia - ale aj to len ked pribalia tu mulatku k tomu
3.- CANOR - dobre, ale ako sa hovori dobre je na trojku - neusadilo ma to do stolicky (dalsie modely budu zevraj s vacsimi displejmi Very Happy ) toto bolo naozaj necitatelne.
4.- TigerSound- velke sklamanie - som sa na ne tesil s mojimi napocuvanymi skladbami ale takto som tie skladby este nepocul - silne rozhuhlane spodne pasmo - potom velka medzera - a potom ostatny niecim pofarbeny zvuk
5.- ostatne klasika
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 17:18:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukám že kefy se od výstavy v Praze moc nezlepšily.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 17:54:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Najlepsi zvuk hotela - Audio Physic Cardeas a Avalony v Platane.
Ci uz hrali so subwooferom, to neviem, ale basov to malo fakt dost.
Tie KEFy - slusne povedane boli rozporuplne. Snob-end ako vysity.

A este ma pozitivne prekvapil kvalitny obraz malej (32-40'') a relativne lacnej NeoPDP plazmy Panasonic. Celkovo bolo vidno velky posun v kvalite LCD i plaziem (nehodnotim 3D).

No najlepsi sobotnajsi zvuk bol jednoznacne vecer u Cougha. Rozlisenie a cistota celeho retazca je fantasticka.
Nevraviac o burciaku. Najlepsi, co som pil za posledne roky.


Naposledy upravil Troton dňa Ne október 17, 2010 18:51:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 18:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Avizované velké Quadraly nehrály? Nebo jen nikoho nezaujaly?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mad Max
Hifi obsluha


Založený: 18 október 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 18:46:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidim, ze sa to tu celkom rozbehlo s reakciami na vystavu tak prispejem aj ja svojou troskou.
plusy:
- poriadne domace kino, nemuselo byt 3D (nie som prave fanusikom), ale co sa tyka obrazu a zvuku fajnota
- b&w800Diamond, velmi dobry zvuk v celom pasme, len mne sa proste zda, ze k bowerom nepasuju mcintoshe a to nie len na tejto vystave ale celkovo co som mal moznost zatial pocut a citat
- obrovske prekvapenie pre mna - slovensky vyrobca Canor s ich elektronkovym stereom a napojene na genialne 801, skutocne ich zvuk sa mi velmi pacil
- beyerdynamic T1 - perfektne sluchatka
- sennheiser 650 s canor zos a cd
- a platan klasicky kvalitny

minusy:
- hlinikove Kef, dival som sa, na aku marhu to bolo pripojene, ako to bolo porobene, polozene na zemi ach jaj, a zvuk skutocne nic, prezentacia tipu vytnem tomu nech ich to odpali toto teda nie, skutocne zle hrajuce repro s otrasnou prezentaciou
- akg k a q 701 - mam rad zvuk analyticky a neprikraslujuci , ale zvuk akg mi proste nesadol, asi mam zle usi Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 18:48:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Bud som ich prehliadol, alebo tam tie Quadraly neboli.

Naposledy upravil Troton dňa Ne október 17, 2010 18:51:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
casioa5302ca
Hifista


Založený: 09 máj 2010
Príspevky: 227
Bydlisko: Praha (najnovšie) RK/TS (kedysi TT)....

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 18:49:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Mad Max napísal:
- akg k a q 701 - mam rad zvuk analyticky a neprikraslujuci , ale zvuk akg mi proste nesadol, asi mam zle usi Smile


nemáš zlé uši, u mňa to isté...hore som spomínal Very Happy

_________________
Sansa Clip+ (rockboxed,8GB+16GB microSDHC) -> CORDA HEADSIX -> Sennheiser HD25-CII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 19:23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Avizované velké Quadraly nehrály? Nebo jen nikoho nezaujaly?
Boli, ale mali tam pustenu trapnu 3D TV. Takze som sa na ne mohol akurat tak divat . . . Evil or Very Mad Twisted Evil Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivan
Hifi obsluha


Založený: 13 november 2008
Príspevky: 16
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 20:59:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton napísal:
Najlepsi zvuk hotela - Audio Physic Cardeas a Avalony v Platane.
Ci uz hrali so subwooferom, to neviem, ale basov to malo fakt dost.
....


hrali so subwooferom ... ale ked ho na ukazku vypol, ta k pre mna sa nic podstatne nestalo ... pocut to bolo ale nic dramaticke ... aj podla jeho slov ho mal pripojeny len preto ze miestnost bola vacsia.

Ke robil ukazku toho aky vplyv maju na zvuk kable , sietove filtre, seliake anti-rezonatory ... tak podla "prednasajuceho" sa zvuk "zrutil" ... jedine co sa vsak zrutilo bolo moje sebavedomie pretoze ja som ziaden rozdiel nepocul Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stug
Nádejný hifista


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 71

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 21:35:05    Predmet: HE2010 Odpovedať s citátom

Tak by som to zhrnul nasledovne.
Som rád že vôbec nejaký HE2010 tu na Slovensku bol.
Hneď prvá cesta smerovala do Platanu reku idem si vypočuť ten Avalon
ktorý som počul už minulý rok.
Vtedy my veľmi nesadli na moje ucho jeho stredovýšky boli moc vystúpené. Predajca ochotne pustil moje napalované CD s komentárom a začalo sa hrať.
S výhybkou od tej doby nič neurobili tak že zážitok bol rovnaký no trochu ma prekvapilo že ten Avalon má aj basy čo sa mi začalo celkom pozdávať.
No vtom ako by niekto basy vypol a znova zapol. Vydesene pozerám a hneď sa pýtam predajcu či tam má nejakú korekciu. Na čo mi zaspieva že len subwoofer reku bez neho by to nehralo OK! Tak to ma hodne dopálilo!!
Cítil som sa podvedený a z jeho strany to bolo nefér voči ostatným vystavovateľom. Keby ho mal sapoň v strede že ho je jasne vidieť a nie že ho tam zašil niekam za bedne a maskoval ho ako stolík pod príslušenstvo.
NO fúúúj!!!!
Samozrejme že bez subwoofera tie Avaloni zase začali kričať a na basy som mohol zabudnúť!
Canor a ich BW801D tak tu som čakal že ked si sadnem a chlapík to pustí začnem skákať na stoličke ked som videl ten 18" basák.
A nič!! Vysoké basi žiaden drive žiadna hĺbka a strašné hučanie doslova ťahavý hukot. Kúrnik to snáď nie je sen všetkí Highendystov!
DSI- a ich infinity prelude forty tie jediné hrali aj spodné basy.
Tie hrali celkom príjemne aj ked trochu razancie by nebolo odveci.
Mne sa páčili zvukovo najviac.
BIS Audio- A ich novinka BW800 akurát púštali Deep Purple-Lazy z LP
nejaká remastrovaná štúdiovka pre mňa katastrofa totálna tá nahrávka
nie tie bedne. Uškriekané prerevané hrúza. Hneď som opruzoval vystavovateľa a dal som tú istú skladbu s CD ale Deep Purple - Live On The BBC 1972 a začal oddych uvoľnenosť príjemný zvuk niečo úplne iné
ako to predtým ale zase hlboké basi proste firma BW nepredáva.
RM Design a jeho Tiger kúrnik to ma štve lebo je to Slovenský výrobca
a má krásne dielenské spracovanie jeho bední ale zvuk je velký problém.
Pustil som si tam pár vecí stredy veľmi zafarbená ako keby hrali z ampliónu
veľmi rozhasené plus basy zmeknuté bez tvrdosti a razancie. Predpokladám že že to asi budeš čítať navrhoval by som ti zmeň koncepciu ozvučnice sprav klasickú s rovným panelom v predu. Osaď to inými meničmi
napr Visaton basy stredy seas NX výšky SS98000 oslov nejakého top ladiča nech ti spraví výhybku a budeš prekvapený.
Alebo sa chod inšpirovať sem
kód:
http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudspeaker_Projects.htm
len žiadne extravagancie a môžeš mať zvuk lepší ako BW.
Ketos ma prekvapil tým že nepriniesol veľké bedne. Zase to tento rok vymysleli lišiacky. Priniesli búdky a stĺpik ktoré hrali síce uhladene ale zase bez hlbokých tónov. Zato nás však pozývali na guláš párty o 17:00.
A tam na domácej pôde prezentovali to asi naj čo majú!
Na moju škodu som na guláš párty z časových dôvodov nemohol prísť. Kúrnik to ma štve!! Bol tam niekto?? Ako bolo??
Ale milé od nich to sa musí nechať ten ich familiárny prístup sa mi páči.
Skrátka ak chceš plnohodnotné repro od HE firiem bez subwooferu to nepôjde a ani potom to nebude OK. Je to politika!

K TV LCD LED a podobným sa bohužiaľ nemôžem vyjadriť z týchto technológií dnešnej doby mám depresie.V bluray kvalite nebude TV nikdy vysielať a keď zoberiem posratý USB kľúčik na ktorom mám obyčajný DVD film a vrazím ho do TV tak ten ho buď neprehrá a ak aj prehrá je tam zase problém zo zvukom alebo kvalitou obrazu. Serem takú technológiu.
Stále to nevedia vyrobiť jeden TV jedno zariadenie ktoré prehrá všetko súčasné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xpycmuk
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2010
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Ne október 17, 2010 21:56:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Mad Max napísal:
Vidim, ze sa to tu celkom rozbehlo s reakciami na vystavu tak

minusy:
- hlinikove Kef, dival som sa, na aku marhu to bolo pripojene, ako to bolo porobene, polozene na zemi ach jaj, a zvuk skutocne nic, prezentacia tipu vytnem tomu nech ich to odpali toto teda nie, skutocne zle hrajuce repro s otrasnou prezentaciou
Smile

uplne suhlasim. Dal tam dire straits az som takmer ohluchol. Bol som sklamany.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 2 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist