Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kábel na prepojenie 2 repro

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2011 13:53:10    Predmet: Kábel na prepojenie 2 repro Odpovedať s citátom

Ahojte, kúpil som si tieto repráky http://www.alza.sk/genius-sp-hf2-0-1255a-d171142.htm

Hrajú dobre, ale majú dosť krátky prepojovací kábel a chcel by som ich občas použiť aj na ozvučenie filmu, teda jeden postaviť ďalej od druhého, aby bol na druhej strane izby a mohol to podľa potreby prepojiť. Problém je ten, že kábel musím viesť poza nábytok aby ho nebolo vidno, čo je asi 10 metrov.

Kúpil som si 10metrový prepojovací cinch za 3,40 €, ale je to nepoužiteľné, druhý reprák s tým skoro nepočuť. Teda asi potrebujem lepší kábel Smile Poradili mi 3,5 mm dvojlinku, čo sa mi zdá zbytočne hrubé a zrejme aj drahé. Tak by som chcel zistiť, aký hrubý kábel mi na to bude stačiť. Uvažoval som o normálnej dvojlinke, ktorá sa používa na 220 V šnúry. Problém ale môže byť ešte spojenie s konektormi cinch, aj tam môžu vznikať nejaké straty a ešte to, že na repráku so zosilňovačom je ten kábel napevno, nedá sa odpojiť a je to asi meter...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dundee
Nádejný hifista


Založený: 26 október 2010
Príspevky: 51
Bydlisko: Senica

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2011 14:54:01    Predmet: Odpovedať s citátom

mrkni tienenu dvojlinku...
_________________
Tesla NC580@Actidamp IV
Luxman L210, Uher UPA1000+UMA1000, DYI Troels 2way Seas
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2011 20:41:04    Predmet: Odpovedať s citátom

jednoznacne by som vzal Cardas, najvyssiu radu, tiez mam tieto repraky a musim povedat ze slusny kabel s nimi spravi divy.. posunie ich minimalne o kategoriu vyssie, mozno aj o dve
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2011 21:04:57    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc: Hmm, ale pri dĺžke 10m mu nebude stačiť predať len jednu obličku... Ja by som sa nebál použiť aj druhú najvyššiu radu od Cardasu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Duwenbleidd
Hifista


Založený: 16 jún 2009
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2011 23:57:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a teď vážně Smile.
Jediná možnost je ten kabel udělat, typický cinch kabel co koupíš ti nikdy nemůže na takovou vzdálenost fungovat. kup si dva konektory, 1,5mm dvojlinku a najdi si nějaký návod jak takový kabel dát dohromady - třeba http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1874&t=1091034
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 19, 2011 09:10:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Duwenbleidd napísal:
Tak a teď vážně Smile.
Jediná možnost je ten kabel udělat, typický cinch kabel co koupíš ti nikdy nemůže na takovou vzdálenost fungovat. kup si dva konektory, 1,5mm dvojlinku a najdi si nějaký návod jak takový kabel dát dohromady - třeba http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1874&t=1091034


Vďaka, takto nejako som si aj myslel že to bude najlepšie, aj som niečo počítal a vyšlo mi že 1,5 mm hrúbka by mohla stačiť. Problém ale môže byť už len s tým káblom, čo je napevno pripevnený k ľavému repráku, tak neviem či by som ho nemal dať úplne preč a len tam pripevniť nejaký female cinch, nech to môžem ľubovoľne prepojiť.

Ešte čo sa týka tej dvojlinky, vraj by som to nemal kupovať v Hornbachu, ale v nejakom špecializovanom obchode, kde majú audio káble s uhlíkovou meďou, ktoré majú ešte menší odpor, ale toto už fakt neviem či potrebujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St január 19, 2011 19:17:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Uhlíková meď??? Ten čo ti to poradil je srandista. Hifisti riešia koľko deviatok to bude mať za desatinnou čiarkou a ty to chceš zasvinené uhlíkom. Kľudne môžeš kúpiť aj v Hornbachu. Dvojlinka (lanko, nie plný vodič) s prierezom 2x1,5mm2 bude stačiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 10:27:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak neviem, možno sa kolega mýlil alebo má iné informácie.

Včera som zohnal v novej tržnici v BA 10 metrov dvojlinky s priemerom 4 mm, čo už je riadny kus, až mám problém ako to naspájkovať na tie cinch konektory, skoro to ani neprestrčím cez to Very Happy

edit: inak mám pocit že ferenc si robí srandu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 10:34:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Wizzard napísal:

10 metrov dvojlinky s priemerom 4 mm, čo už je riadny kus, až mám problém ako to naspájkovať na tie cinch konektory, skoro to ani neprestrčím cez to Very Happy


Na CINCH ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 10:57:48    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Wizzard napísal:

10 metrov dvojlinky s priemerom 4 mm, čo už je riadny kus, až mám problém ako to naspájkovať na tie cinch konektory, skoro to ani neprestrčím cez to Very Happy


Na CINCH ??


No hej, potrebujem tam cinch, nech to môžem napojiť na reprák. Alebo by som to mohol priamo napájkovať na repráky, ale to by som ich musel otvoriť Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 11:51:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Wizzard napísal:


No hej, potrebujem tam cinch, nech to môžem napojiť na reprák.


Na "reprák" dost těžko.

http://en.wikipedia.org/wiki/RCA_connector
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 12:06:18    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Na "reprák" dost těžko.

http://en.wikipedia.org/wiki/RCA_connector


Nerozumiem čo chceš povedať Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 12:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

CINCH je určený na signálový (linkový kabel), např. propojení CD přehravače a zesilovače. Není to konektor pro reproduktorový kabel, nedá se pro něj použít.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 12:27:39    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
CINCH je určený na signálový (linkový kabel), např. propojení CD přehravače a zesilovače. Není to konektor pro reproduktorový kabel, nedá se pro něj použít.


Už rozumiem. Mám ale repráky, ktoré majú od výroby prepojenie cez cinch kábel a je to reproduktorový, nie signálový. Sú aktívne, jeden má v sebe zosilňovač a druhý je s ním prepojený. Nie je to žiadny hi-end Smile

Podobne to mal riešené môj gramofón, takže v low-ende sa to asi používa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 12:35:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Mezitím jsem si toho všiml, že nejde o žádné normální repro, ale o něco jako repro k PC, do které se vede linkový signál a mají zesilovač v jedné bedně. Pak se ale nedají motat dvojlinky a cinche jako páté přes deváté. Takové repro asi nejlépe nahradit jiným, toto je fórum o hifi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 12:37:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo by som ich mal niečím nahrádzať? Smile Ide mi len o to ako s čo najnižšími stratami predĺžiť ich vzdialenosť.

Ale inak uznávam že ma nenapadlo napísať, že sú to repráky k PC, mohlo ma to napadnúť, keďže je to hifi fórum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Duwenbleidd
Hifista


Založený: 16 jún 2009
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 14:00:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten 1,5mm drát jsem ti nedporučil pro legraci - rozdíl proti 4mm bys na tomhle nepoznal, líp by se vešel do konektoru a ušetřil bys. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam. Hlavně nedělej žádný zásahy do beden pokud jsou v záruce, máš velkou šanci že je budeš reklamovat. Součástky v nich použité bych se nebál označit za odpad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 14:09:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcel som kupovať až 4 mm, ale tenšie mali už len 1 mm, čo sa mi zdalo málo. Neviem či je to taký rozdiel, ale prepájať to budem asi tak, že na RCA konektor pôvodného kábla dám spojku female-female a tam zase RCA konektor toho nového kábla. Takže to sú ďalšie straty a to ešte neviem ako sa mi to podarí prispájkovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 15:09:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Průřez v tomto případě nehraje roli, a v tomto případě by stačilo i 1mm2 (mezi reproduktory), Ošetřit kontakt v konektorech (aby byl dostatečně natěsno, pomohou kleště), při pájení pozor na zničení konektorů. Zbytek, co se tu psalo, byly báchorky a ironie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Št január 20, 2011 15:12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Neboli Lopuch Laughing
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 12, 2011 12:19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

nakoniec som to vyriešil týmto káblom http://www.alza.sk/propojovaci-kabel-hama-1-rca-1-rca-metal-5-m-d79499.htm a hrá to skoro dokonale Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Po september 12, 2011 13:40:38    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa St marec 11, 2015 18:21:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 12, 2011 13:43:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Človek sa učí. Stačilo mi na to aj 5 metrov, keďže som trochu inak rozmiestnil nábytok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po september 12, 2011 13:47:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Několik podobných bedýnek jsem opravoval nebo tunil a celá konstrukce je velmi kompromisní, podřízená nízké ceně. Vnitřní elektronika je na plošném spoji z lisovaného papíru s 18um mědi, koncový zesilovač je bud TDA2030 nebo 2050, elyty Jun Fu a podobný šmejd, i v cestě signálu- několikrát, operační zesilovače 4558, v korekcích 50k potáky...Nejvíc je slyšet výměna elytu před výškáčem za svitek. Vstupní stíněné kabely jsou ultra mizerné a může to snadno chytat ruchy...

http://imageshack.us/photo/my-images/526/p6260009ca1.jpg/

Schéma je většinou na jedno brdo..

http://www.uloz.to/5347421/sp-hf1250x-service-manual-pdf

Navíc jak je v jedné bedýnce trafo a deska zesilovače (a druhá je prázdná) tak každá pak hraje trochu jinak..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Wizzard
Nádejný hifista


Založený: 04 október 2010
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 12, 2011 13:52:06    Predmet: Odpovedať s citátom

V tejto cenovej kategórii je to ale stále ešte celkom dobré, ak si pozrieš reprosústavy z Alzy v podobnej cene, tak si kľudne pýtajú aj viac za repráčiky o polovicu menšie a celé z plastu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po september 12, 2011 14:40:06    Predmet: Odpovedať s citátom

To jo, to dřevo dělá svoje, třeba ty 1250 váží obě přes 10kg a tehdá stály pod 1tis...a když se tam udělá pár uprav /výměna TDA2030 za LM1875../
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Napster050
Hifista


Založený: 08 február 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Turčianske Teplice

PríspevokZaslal: Ut september 13, 2011 20:26:45    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem ako tieto repro, ale iný typ od Geniusu čo som obzeral "vraj v dreve" sa od dreva veľmi vzdalovali... To "drevo" bol vlastne lisovaný papier s foliou s imitaciou dreva...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Erik_B
Hifi obsluha


Založený: 05 január 2012
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 12, 2012 21:02:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Wizzard napísal:
nakoniec som to vyriešil týmto káblom http://www.alza.sk/propojovaci-kabel-hama-1-rca-1-rca-metal-5-m-d79499.htm a hrá to skoro dokonale Smile


skoro dokonale ja asi dost odvazne tvrdenie Smile .. ale tak vela spokojnosti prajem Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luki232323
Hifi obsluha


Založený: 17 október 2014
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St november 05, 2014 13:14:21    Predmet: symasym Odpovedať s citátom

"Dundee" napis mi na meil luki232323@seznam.cz ohledne tech modulu symasym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist