Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Checkova místnost
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 06:32:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten difuzor co jsem dělal není nic nového pod sluncem.
Má jej například fy Adost Audio v Olomouci, ve svém poslechovém studiu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 08:14:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Někde jsem podobné zatlumení, z různě dlouhých a různě širokých, papírových trubek. Zřejmě zbytky po prodeji látek a koberců.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 09:46:51    Predmet: Odpovedať s citátom

aleska napísal:
Ten difuzor co jsem dělal není nic nového pod sluncem.
Má jej například fy Adost Audio v Olomouci, ve svém poslechovém studiu


Můžeš prozradit, co to je za algoritmus ? Běžný 2D RPG/QRD to není a Skyline jsem nikde publikovaný neviděl ... podrobnosti uvádět nemusíš.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 09:48:51    Predmet: Odpovedať s citátom

jardag69 napísal:
Někde jsem podobné zatlumení, z různě dlouhých a různě širokých, papírových trubek. Zřejmě zbytky po prodeji látek a koberců.


To "zatlumení" z trubek je jiná káva, to má fungovat jako soustava rezonátorů na nižších frekvencích, samozřejmě při vhodném postorovém uspořádání to difuzní odraz udělá také.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 10:37:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Klidně i s podrobnostmi: QRDude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 11:00:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, ten softwerek znam... moc sikovny... a je to free...
Cool

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 11:51:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Hehe, taky znám, takže QRD - no, proč ne, jen mi to na první pohled tak nepřipadalo. Jen tak mimochodem, u difuzorů tohohle typu je docela výhodné dělat šikmo seříznuté konce a pootáčet je.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 12:37:35    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
...Jen tak mimochodem, u difuzorů tohohle typu je docela výhodné dělat šikmo seříznuté konce a pootáčet je.

Otázkou zůstává, zda by to nejen "uchometricky", ale hlavně prakticky mělo význam - takto je to rovný, kolmý řez, který ti udělá jakákoliv firma formátující polystyren.
Mně to dělala fy Thermomur Líbeznice (http://www.thermomur.cz/) a to naprosto profesionálně, perfektně a čistě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 13:25:01    Predmet: Odpovedať s citátom

aleska napísal:
velky bobo napísal:
...Jen tak mimochodem, u difuzorů tohohle typu je docela výhodné dělat šikmo seříznuté konce a pootáčet je.

Otázkou zůstává, zda by to nejen "uchometricky", ale hlavně prakticky mělo význam - takto je to rovný, kolmý řez, který ti udělá jakákoliv firma formátující polystyren.
Mně to dělala fy Thermomur Líbeznice (http://www.thermomur.cz/) a to naprosto profesionálně, perfektně a čistě.


Velký význam by to asi nemělo, ale když někdo slyší zkreslení 0,001% ... Wink

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Po január 10, 2011 15:23:59    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
......ale když někdo slyší zkreslení 0,001% ... Wink

Taková nemoc existuje Question Doufám, že není nakažlivá Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut január 11, 2011 16:35:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Celé hifi je nemoc ... Twisted Evil
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Ut január 11, 2011 17:05:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to jsem již skoro 46 let nemocný ! Rolling Eyes Laughing Embarassed Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 11, 2011 19:08:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Můžu se zeptat, v čem spočívá výhoda těchto sofistikovaných pečlivě vypočtených difuzorů oproti konstrukci, která by obsahovala rastr nxn hranolků, jejichž délka by byla násobkem nějaké konstanty s generátorem náhodných čísel ?

A nebo jinak, neměla by být proměnná nejen délka hranolků, ale také jejich příčný rozměr, který by nebyl čtvercový ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Ut január 11, 2011 19:27:45    Predmet: Odpovedať s citátom

On ti vlastně Velký Bobo již odpověděl:
velky bobo napísal:
Jen tak mimochodem, okolo těch difuzérů se dělá obrovská věda, ale když si to pořádně prostudujete, tak zjistíte, že i ten nejsofistikovanější QRD, RPG atd. se nechová o moc líp něž blbá soustava půlválců nebo šišatých jehlanů........

citácia:
A nebo jinak, neměla by být proměnná nejen délka hranolků, ale také jejich příčný rozměr, který by nebyl čtvercový ?

Pravdu (možná) máš, ale v jednoduchosti je krása. Bylo by to mnohem a mnohem složitější a otázkou zůstává, zda by to mělo "uchometrický smysl", prostě zda by to bylo poznatelné (rozdíl mezi klasickým čtvercovým rozměrem a obdélníkem). Je to totéž jako u podotknutí Velkého Boba:
citácia:
...Jen tak mimochodem, u difuzorů tohohle typu je docela výhodné dělat šikmo seříznuté konce a pootáčet je.

Výrobně by to bylo naprosto nepraktické, byť možné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 11, 2011 20:13:41    Predmet: Odpovedať s citátom

aleska napísal:
Výrobně by to bylo naprosto nepraktické, byť možné.

Záleží na "výrobní technologii". Pokud by to někdo řezal pilkou v ruce, je mnohem snažší udělat šikmé řezy s rozdílným sklonem, než všechny přesně kolmo. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Ut január 11, 2011 21:08:41    Predmet: Odpovedať s citátom

100% souhlas Exclamation
V ruce nikdy pravý úhel neuděláš Exclamation
Ať chceš, či nechceš, vždy je to řez s "rozdílným sklonem" Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut január 11, 2011 21:09:07    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Můžu se zeptat, v čem spočívá výhoda těchto sofistikovaných pečlivě vypočtených difuzorů oproti konstrukci, která by obsahovala rastr nxn hranolků, jejichž délka by byla násobkem nějaké konstanty s generátorem náhodných čísel ?

A nebo jinak, neměla by být proměnná nejen délka hranolků, ale také jejich příčný rozměr, který by nebyl čtvercový ?


Dovolím si ocitovat sám sebe:

"Sám jsem si udělal jednoduchý algoritmus na výpočet 2D difuzéru na bázi generátoru náhodných čísel a vsadím boty, že to v praxi bude fungovat nerozeznatelně od originálního Skyline a jiných vyfikundací. Pokud by to někdo chtěl zkusit vyrobit, tak mu to milerád spočítám. Bohužel ten příslušný program není příliš user-friedly."

... složité to není ani zbla.

Proměnné rozměry - o tom jsem taky uvažoval. Dost blbě by se to vyrábělo. Dá se složit čtverec z věšího počtu čtverců (minimálně myslím 24 nebo tak nějak), z nichž každý je jinak velký - ale to je dost nepraktický extrém. Varianta obdélníky by se skládala líp. Určitě by to fungovalo taky - tvořivosti se meze nekladou.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 11, 2011 21:15:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrá zpráva, díky. Wink
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Ut január 11, 2011 21:24:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Což takhle pověsit na strop různě silné a různě dlouhé kousky lan ?
Laughing

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St január 12, 2011 02:00:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Lana budou mít dost vysokou pohltivost (i ocelová), takže to by bylo vhodné, kdyby bylo zapotřebí také tlumení. Všechny ty rafinované konstrukce difuzorů mají základní smysl v tom, aby bylo dosaženo rozptylu pokud možno bez absorpce. Přidat tam absorpci je samozřejmě možné a u některých typů se to dá udělat i tak, aby převládala absorpce na nízkých frekvencích - různé ty duté válce, jehlany apod. Vymyslet se toho dá spousta, je ale nutné znát zákonitosti prostorové akustiky a vědět, čeho je doopravdy zapotřebí. "Každý sobě akustikem" je totéž jako "každý sobě automechanikem" - ke kvalifikované opravě auta taky nestačí jen vědět, že někde je (možná) karburátor.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St január 12, 2011 02:00:42    Predmet: Odpovedať s citátom

aleska napísal:
100% souhlas Exclamation
V ruce nikdy pravý úhel neuděláš Exclamation
Ať chceš, či nechceš, vždy je to řez s "rozdílným sklonem" Very Happy


Ovšem pro snadnou kompletaci je užitečné, když aspoň na jednom konci je ten řez kolmý k podélné ose.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: St január 12, 2011 10:58:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha. Tak nějak jsem myslel, že zatlumení je základ. Zatím jsem nikdy nebyl v měřící komoře, takže netuším jaké to je, když se to přežene.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MethMan
Nádejný hifista


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Po január 17, 2011 12:38:10    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Pěnový polystyren je takový problematický materiál. Nějakou pohltivost má, ale záleží to velmi silně na vlastnostech povrchu. Něco jiného je řezaný a něco jiněho vypěňovaný do formy. Difuzory Skyline jsou dělané do formy a ta viskózní absorpce u nich příliš vysoká nebude, ovšem když se uváží, že i dřevěné RPG mají alfu kolem 0,3, tak zanedbatelné to určitě taky nebude. Čistě difúzní vlastnosti s minimem absorpce má jedině difuzor z keramiky, kamene (popř. hladkého betonu apod.) a dost se tomu blíží lakované tvrdé dřevo - masiv. ....


IMO i difuzor z ideálně odrazivého materiálu bude mít "zbytkovou" pohltivost právě z principu své funkce - časového posuvu a difrakcí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi január 21, 2011 17:07:20    Predmet: Odpovedať s citátom


Rozměr čtverce ještě zvolím podle rozměru zářivek, které chci přimontovat ze strany, rezonující deska bude většího rozměru a světlo opálím reflektorem o strop. Akorát nevím, co použít jako tlumení a jestli se má dotýkat té přední desky.
Dalo by se změřit alespoň kde se nacházejí vrcholy rezonance panelu improvizovaným vibrometrem? Panel bych budil postavením před nějakou bednu hrající basy.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
MethMan
Nádejný hifista


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ut január 25, 2011 14:12:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Funkce celé konstrukce má být tlumení. Jak jinak by sololit měl tlumenou vibraci? Nestačil by místo vibrometru prst?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut január 25, 2011 14:51:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud se vata nebude dotýkat desky, tak je panel pořád ještě tlumen pórézními ztrátami ve vatě. Pokud by se dotýkala desky, tak se ještě přidají nějaké mechanické ztráty.
Každopádně, teď koukám, že je panel vyplněn dvěma 100mm vrstvami vaty a jeho celková hloubka je 184mm. Takže se tlumení musí dotýkat panelu.
Tak ještě otázka jakou hustotu tlumení zvolit. Od minerální vaty existují druhy měkké kolem 30kg/m3 pro nezatíženou montáž, ale taky tvrdé kolem 100kg/m3 na fasády. Jasně že víc než 30kg/m3 ne, ale ještě také existují řidčí materiály.
No hádám, že stejně použiju tu 30kg/m3 minerální vatu, které mám dost v zásobě.
"Měření dotykem" by asi stačilo, ale zkusím se na akcelerometr vykašlat a umístit dovnitř levnou mikrofonní kapsli. Alespoň budu mít relativní srovnání jednotlivých rezonančních vrcholů.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi február 04, 2011 15:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom


Nahoře mikrofon uvnitř, uprostřed mikrofon těsně před rezonátorem, dole mikrofon ve stejné poloze ale rezonátor odstraněn. Na pravém grafu je vydělená charka zevnitř rezonátoru charkou těsně před panelem.
Postavil jsem panelový rezonátor z 9mm překližky, přední panel z 3,2mm sololitu (HDF) tlumeno Rotaflexem (minerální vata s hustotou asi 33kg/m3) rozměry 600x600x100mm. Vnější rozměry rezonátoru 700x700x100mm, čistý vnitřní rozměr 680x680x88mm. Měření je prováděno asi 25cm před 18" PA (jmenovitá citlivost 98dB) subem s BR na 24Hz (proto ta stoupající chára). Jeden mikrofon zabudován dovnitř rezonátoru, druhým měřeno několik mm před kmitajícím panelem (změřeno jak se stojícím rezonátorem, tak bez něj).
Výsledky přikládám jako zvětšitelné obrázky, čekal jsem teda výraznější projevy. Zkoušel jsem nějaké rezonance najít prstem při buzení stepped sinem umístěním před subem, ale bez úspěchu, tak nějak ten panel vibruje na všech frekvencích. Mám ještě připravený rezonátor s hloubkou 20cm, ale tam jsem si říkal že dám jiné tlumení (skelnou vatu). 10cm rezonátor má přední panel lepen zatím silikonem, je tedy rozebírtelný.
Jak byste interpretovali výsledky? Hup na 24Hz je od různého složení BR ve dvou situacích, dále je vidět nevýrazná rezonance na 56Hz a výrazná rezonance na 122Hz. Plošná hustota bílého sololitu mi podle vážení vyšla 2,1524 kg/m2, vypočtená rezonance panelu 113Hz.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 07:15:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumb up Jsi víc, než pouze dobrej !
Těším se na další výsledky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jungvoj
Banned


Založený: 14 október 2010
Príspevky: 95

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 11:40:19    Predmet: hi hi ha ha Odpovedať s citátom

u jednoho hajendisty jsem viděl perfektně udělanou v podstatě akustickou komoru,taky mu visely jakési hranoly z papndeklu ze stropu,co mě ovšem nadmíru zaujalo,tak od stropu měl podvěšený cca 1m průměru,prej tichý ventilátor,páč v létě je tam horko jak v sauně,no asi z té dvoumetrové plazmy a z těch dualmonobloků v áčku šel pěknej hic,,,,,,no otázka zní:může ventilátor at už takový nebo makový rozbít akustiku místnosti,no a druhak,jestli by mělo na přednes reprodukce vliv to,že by se za ozvučnicí udělal otvor ve zdi ,a na protější straně by druhý otvor tahal vzduch ven,tedy jakási ,jakýsi obdoba klidového proudu v zesíku,tady klidového proudu vzduchu,který by usměrnil vlny z reproduktoru jedním směrem,,,,,,asi tak,že prodej hajendu by začal u stavební firmy,což by jistě mělo vliv na lokální ekonomické vazby,česky řečeno,jak vytáhnout ojrá z kapsy zarputilého hájendisty,když dá za kable desítky tisíc,proč ne podobně za magické vylepšení tranzientu stojatých ale i ležatých akustických vln,jejichž stejnosměrný tok k jeho sluchovým orgánům zajistí inteligentní procesorové řízení otáček ventilátoru,jejíchž dokonalost je podepřena soustavou anemometrů špičkových kvalit na magnetických ložiscích,jenž byly použity mimo jiné v programu NASA -Apolo,pro snímání rychlosti kosmického větru,
PS.Surprisedtázky jsou položeny s jistou dávkou fantazie vážně,ten zbytek dle uvážení laskavého čtenáře
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jungvoj
Banned


Založený: 14 október 2010
Príspevky: 95

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 12:03:52    Predmet: Odpovedať s citátom

kdysi jsem řešil toto:Z cca 2,5 metrové výšky padaly víceméně pravidelně Al ingoty o hmotnosti 15kg na ocelovou desku 2krát2m,nebudu popisovat detaily,dělalo to takové rány,že i přes použití sluchátek,se tam pracovníci střídali po 15minutách,no celou místnost jsem vytlumil materiálem Sibral,130g,tl 2cm,10m2 za cenu 2500kč,podlepil jsem tím sibralem i tu ocelovou desku,no výsledkem bylo to,že rány se změnily tak,jak byste klepli násadama od lopat zlehka o sebe,měl to i nevýhodu,před upravou se tam nedalo mluvit pro rachot,po upravě pro ticho,v podstatě jsem musel řvát na člověka vedle,aby mě trochu slyšel,kvulivá toho zatlumení,,,,,mimo jiné jsem ten sibral použil při opravě nějakých reprobeden,páč však jsem asi hluch,nějak extra rozdíl jsem nezaznamenal,,,a propos,ten sibral se prodává jako tvrzené desky,ale i jako něco jako vata,tak mě napadá udělat z těch desek bednu a zatlumit to tou vatou,žeby nový dyi projekt?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 3 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist