Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

YAMAHA SOAVO 1

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
brokus
Hifi obsluha


Založený: 14 apríl 2010
Príspevky: 22
Bydlisko: trencin

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 10:50:47    Predmet: YAMAHA SOAVO 1 Odpovedať s citátom

Prosim o nazory na tieto bedne pripadne nejake informacia v zahranicnych casopisoch ci boli testovane ci ich niekto vlastni ...

viem len ze boli ocenene EISA cenou co nieje ziadna vypovedna informacia

v NAY- ke som nasiel zaujimavu cenu na YAMAHA SOAVO 1 BIRCH za 899 euro
volal som tam aj to vraj za par nie kus
v precedeni piano black ich maju za 1499 eur
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 15:41:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry za OT, ale jo jo ... od té doby co EISA dala ocenění HK970ce, která je dobrá tak pro fajnšmekry reklamačních protokolů ... je to informace o ničem Smile
_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mykro
Hifi obsluha


Založený: 08 jún 2009
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 15:50:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Audiodrom pocitas za zahranicny? Smile

http://www.audiodrom.cz/recenze/reprosoustavy/139-yamaha-soavo.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 16:07:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou na tom webu nějaké články kde výrobek propadl a byl kritizován ?
Prosím o odkaz.

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokus
Hifi obsluha


Založený: 14 apríl 2010
Príspevky: 22
Bydlisko: trencin

PríspevokZaslal: Št február 03, 2011 08:06:54    Predmet: Odpovedať s citátom

vdaka za odkaz na audiodrom
ako hlavne minusi su pre mna : slaba citlivost / realne 86 db /
a menej basov
na druhej strane si myslim ze za 900 eur sa tazko najde adekvatny konkurent k nim aj keby som bral do uvahy second hand
navyse ten dizajn je krasny uz na foto ..
uz si ich len vypocut ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Št február 03, 2011 09:47:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Basov nemá byť ani ,,menej ani viac´´- sústava má byť vyrovnaná v celom frekv. spektre. Limitom je v tomto prípade dané technické riešenie. Spávny postup je ísť si dané sústavy vypočuť a hlavne vyberať ušami nie očami. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
brokus
Hifi obsluha


Založený: 14 apríl 2010
Príspevky: 22
Bydlisko: trencin

PríspevokZaslal: Št február 03, 2011 11:36:58    Predmet: Odpovedať s citátom

to sounds77
vsetko je o kompromise
bez problemov mozem ''pocuvat usami'' len ak tak u Vas a u SLIMAKA
pozdravujem VAS
Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Št február 03, 2011 11:55:02    Predmet: Odpovedať s citátom

brokus napísal:
vdaka za odkaz na audiodrom
ako hlavne minusi su pre mna : slaba citlivost / realne 86 db /
a menej basov
na druhej strane si myslim ze za 900 eur sa tazko najde adekvatny konkurent k nim aj keby som bral do uvahy second hand
navyse ten dizajn je krasny uz na foto ..
uz si ich len vypocut ...


Méně basů může snížit nároky na poslechovou místnost.
Menší citlivost by v dnešní době neměla vadit.

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Pi február 04, 2011 12:50:45    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
na druhej strane si myslim ze za 900 eur sa tazko najde adekvatny konkurent k nim aj keby som bral do uvahy second hand


Vo výhybke sú použité iba bipoláry.
Výrobca neuvádza toleranciu frekvenčnej charakteristiky, lebo by musel napísať +-10dB. Na 15 kHz je prepad skoro 10dB a na 30kHz zase 10dB peak, čo je spôsobené nezatlmenou rezonanciou hliníkovej kaloty. Za túto cenu bude naozaj len málo podobných konkurentov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iljas
Hifista


Založený: 28 január 2008
Príspevky: 116
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 02:07:20    Predmet: Odpovedať s citátom

v internetovom obchode NAY je to cena za ks ... spolu teda za pár 1.798 € ... majú to u nás v BA na Zlatých pieskoch, pôjdem sa pozrieť osobne ... ale skôr si myslím, že 899 € nie je cena za pár ani v predajni ...
_________________
BV Audio: F3S/Excel, PRE1, PA300SSE, CD Creek Destiny 2, Musical Fidelity M1 DAC II, Logitech Squeezebox, Tesla NC452 + AT95E, Musical Fidelity V-LPS II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 09:50:22    Predmet: Odpovedať s citátom

brokus: áno, o dizajn ide až v prvom rade. Ale keď už spomínaš Slimáka, tak BV audio má v podobnej cenovej kategórii uričte lepšie hrajúce bedne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 11:05:42    Predmet: Odpovedať s citátom

1500 ecek vyhodit za jamahu. To fakt nevies co s peniazmi? Nad tym sa ani nepozastavuj - maximum za tieto konzumy tak do 200€... Chlape zober tvoj rozpocet a obehni hifi studia, neries jamahu. Uz su to neni poctivce zo 7O-80-90-tych rokov. Ani sa nad tym nepozastavuj. Mas peniaze na zakladny mercedes a ty sa pozeras po plnovybavenej kiji...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
leko
Hifi obsluha


Založený: 22 november 2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 13:26:41    Predmet: Odpovedať s citátom

ale to tiez opatrne, focal za 1600 si moze s tou yamahou ruku podat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 14:23:29    Predmet: Odpovedať s citátom

leko napísal:
ale to tiez opatrne, focal za 1600 si moze s tou yamahou ruku podat.

co to je focal?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
leko
Hifi obsluha


Založený: 22 november 2010
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 17:52:06    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:

co to je focal?



to je znacka repro, ktore akoze uz ponukaju v tych studiach akoze znacku.
Vies ono vsetci tu nadavaju na jamo, yamaha a jbl prve dve predavaju v nay. jbl napr. v datarte.
1. Ja som napr. medzi jamo a medzi canton a focal 8xx v rovnakej cenovej hladine ziaden velky rozdiel nepostrehol. Z mojeho pohladu je to uplne rovnako naprd. a preto by som si vybral podla toho ako ta bedna vyzera pretoze aj tak nehra.

2. Bol som si vypocut bv-audio a to mi dost prehodilo predstavu co sa da v tej cene za co ponukaju napr tu yamahu a co nie a ja sa uz len rozhodujem, ktore a v akej forme kupim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So február 05, 2011 19:50:39    Predmet: Odpovedať s citátom

ta otazka bola myslena ironicky, viem co je to focal. Nieco ako fecal... Proste hovorim, ze kedysi boli znacky ako sony, grundig, pijonier atd... schopne a s niektorymi modelmi uzasne, no dnes je to na urovni dvd a ajpodov, nestoji to ani za prd a nechapem ako mozu take shity predavat a este k tomu za take prachy... Ak nie su peniaze nazvys som toho nazoru, ze je dobre obratit sa do starych dobrych domacich radov a zalovit v risi Transiwatov, Aura, Tesla atd...
Ak su uz nejake prachy aj tak si myslim, ze je vynikajuce ked clovek stale ostane v Ceskoslovensku: Aura, BV, Xavian, Edgar a ine a omnoho ine a este inaksie. Treba len patrat - teda ak su prachy... Jamohou dnes uz nic nevylepsis ani nespravis, ked tak vyhodis peniaze za sunt montovany kdesi v malajzii za este menej ako zold zo suciastok pofidernej...to si kup v pohode ajpod a pocuvaj mp3 stiahnute z netu v najmensom formate aj tak je to jedno
za 1600 snad zozenies aj ked je to z mojich slov paradox ale v tomto pripade brilantna vynimka aj napr aurum cantus a to vobec nespominaj v jednej vete s jamahou - aaaaaalebo STAX sluchadla
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokus
Hifi obsluha


Založený: 14 apríl 2010
Príspevky: 22
Bydlisko: trencin

PríspevokZaslal: Po február 07, 2011 12:43:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto vlakno som zalozil preto lebo som vedel ze kdesi som cital pochvalne ody na Yamahu Soavo / audiodrom , audio ... /

To Marcin
Verim co vravis ze to mas niecim podlozene - ak je to tak je to dost velky pruser pre firmu rezentov – audiodrom i ked je mi jasne ze kazdy je nezsavislo – zavisly

To Iljas
V nay mi potvrdili ze je to za par a ze v prevedeni Birch stoji 899 eur a do 30 dni to maju nasklade ... pokial by bola pravda to co vravi audiodrom , casopis Audio kde Yamaha Soavo 2 mala 81 bodov a nie Marcin stoji ta bedna za zvazenie. Ale pravda je zrejme na strane Marcina

To bubuxin
Od BV audio jedine F3 ale to je ina cenova kategoria


to nstar
keby to bolo 1500 eur toot vlakno by neexistovalo
co by bol pre teba zakladny mercedes v tejto kategorii _?


Co sa tyka starsich VS novych bedni ... myslim si ze v jednej aj v druhej skupine sa daju najst dost dobre kaufy v danej triede , kazda skupina ma svoje jednoznacne pomenovatelne vyhody - nevyhody
Starsie repro + kvalitnejsie pouzite materialy ,
- hrozba vykuchania, prerabania, unavy materialu - poskodenia, dizajn/
Neve repro - + vyvoj kazdej znacky , technologie kt . boli vo vyssich radach ciastocne aplikovane v nizsich , konstrukcne lepsie zvladnuty kabinet mozno nebude mat ako bavorak 40mm MDF ale nebude to kvader bez pocitacovo a co ja viem ako inac prepocitanych v nutornych prepazok , dizajn , zaruka , garancia
- setrenie na materialoch , _?


Konecne je to vidiet v automobilovom priemysle , akonahle mas dobre zvladnuty vyrobny proces od navrhu po expediciu, logistiku - mozes usetrit velke financne zdroje a tym mas moznost vacsej slobody v nastaveni si marze a pod. napr. znacka JBL ,CANTON
Konkretne CAnton sa za posledne roky dost posunul vo zvuku pocnuc kategoriou ERGO

Napr. aj taka IKEA 2 roky dozadu predava postel , sedacku a dnes maju tento tovar aj o 30 percent natrvalo znizeny , pritom sa jedna stale o material z masivnej borovice ....
MYSLITE SI ZE OBDOBNE PRIPADY SA V HIFI NEDEJU ? povedzme do 4000 eur -odhliadnuc od high endu , kde je kusova – zakazkova vyroba /
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iljas
Hifista


Založený: 28 január 2008
Príspevky: 116
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 07, 2011 12:58:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Uhm, to je naozaj zaujímavá cena ... chápal by som to, keby to bola výpredajová akcia priamo na predajni (takto som kupoval svoj AV receiver za cca 50% pôvodnej ceny - ale to už sa jednalo o cca rok starý model), tu Ti povedali, že to za tú cenu vedia aj objednať ... na Soavo 2 som svojho času čítal zaujímavú (pozitívnu) recenziu myslím že v AUDIU (GER), ale vieš ako je to s tými testami ... inak čo sa zvažovania kúpy najmä kvôli cene týka, v tom Ti rozumiem, kolegovia to ale myslia dobre, dnes síce výhodne kúpiš, ale ak sa budeš chcieť posunúť vyššie, je otázne, ako to budeš vedieť predať - ale zase, možnože pri tých reprákoch ostaneš dlho a teraz tieto veci nemusíš riešiť Cool
_________________
BV Audio: F3S/Excel, PRE1, PA300SSE, CD Creek Destiny 2, Musical Fidelity M1 DAC II, Logitech Squeezebox, Tesla NC452 + AT95E, Musical Fidelity V-LPS II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Optio
Hifi obsluha


Založený: 19 január 2011
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št február 24, 2011 20:54:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To Brokus: Ta cena je urcite za KUS!!! Zavolaj si tam preistotu este raz, jedina moznost je, ze to je vypredaj vystaveneho modelu. Osobne si myslim ze si volal s dakym diletantom, ktorý sa do toho velke H**** vyzna, nevie citat a povedal ti totalnu sprostost. Soavo 2 stoji 499€ za kus, tak jam moze stat Soavo 1 pár 899€Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist